» »

Montažna hiša- dvojček: help needed!

Montažna hiša- dvojček: help needed!

«
1
2

Fizikalko ::

Takole.

Še z enim parom bi z ženo postavila dvojček na parceli, veliki dobrih 520 m2, od tega se lahko pozida 186 m2 bruto tlorisa.

Odločili smo se, da bi imeli kar montažnega dvojčka, to je pa skorajda vse, kar se zaenkrat ve.

Predvsem me zanimajo vaše konkretne izkušnje, predvsem z izbiro ponudnika.

Želje in pogoji:
- dvokapnica (pač tak okoliš), torej nobenih "kock"
- Vsaj 140 m2 na enoto, 5 sob na enoto (pritličje + nadstropje, podstreha posebej in ni važno, kolikšna)

Bi kdo okvirno vedel vsaj ranga cen? S 150k bi najbrž prišli skozi (dvojček na ključ), parcela seveda kupljena posebej, prav tako izkop in postavitev temeljev in vse dajatve.

Torej, predlogi več kot dobrodošli.

Super Sonic ::

150 k je že dokaj kvalitetna gradnja, takole na uč rečen. Drugače s takole podajajo zidani dvojčki v tretji podaljšani fazi (180 kvadratov + 60,70 zunaj) od 150k naprej (na enoto).

Jaz bi ti priporočal le eno stvar in sicer, da je stena vmes med dvojčkoma 25+5+25. Se pravi 25 stene, 5 zvočne in nato 25 še druge stene.

Mi imamo vrstno hiško in dejansko lahko govorimo o tišini kar se tiče sosedov. Imamo pa 25 zidu na vsaki strani, vmes pa 5cm izolacije.

Pa srečno!
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

glistovje ::

150k dobiš že eno orngi zidano bajto na našem koncu :D po mojm že trojčka.

Kar se pa tiče hiš poglej si Riko Hiše iz Ribnice, delajo cela naselja po kaliforniji in rusiji.
Zelo kvalitetne hiše.

LP

Fizikalko ::

Hja, tudi sam sem misli, da se za 150k dobi dvojček na ključ ali vsaj do 5. faze. Pa zgleda zaenkrat bolj 250 :(

Glede dvojne stene pa hvala za info, vsekakor bomo tako naredili.

Kaj pa firme? Ok, RIKO je ena varianta. Kaj pa Lumar ali Jelovica? Kakšne izkušnje?

Res hvala!

STASI ::

Izbira Rika je najdražja med vsemi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

glistovje ::

Izbira Rika je najdražja med vsemi.


je pa vsaj kvaliteta.
za 120k€ - 150k € iz afriškega negnijočega lesa. :P Drgače nebi bila na svetovnem trgu. če ti po pravic povem prvič slišm za Jelovico :D aja če boš naredu celo stekleno bajto bo verjetnu draga

Zgodovina sprememb…

Super Sonic ::

Sem šel še enkrat v dokumentacijo čitat, ker zadnje čase sem bolj čuden. ;)

Stene so 2x20 + 3 cm izolacije. Še vedno - neslišno. Ultimativni test sta mulca (stara skoraj 1 leto), ki se kar dereta (še posebno ko gresta spat) in noben sosed sploh ni vedel da sta - dokler jih niso vidl v svoji sobi. ;)

250k se mi zdi zelo veliko (odvisno kakšen standard se greš), ampak tam od 150k-200k bi pa moral priti čez...
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Fizikalko ::

A to za obe enoti dvojčka, upam? Torej CEL dvojček...

glistovje ::

najbolje bi bilo da greš na sedež firme, se posvetuješ, narediš predračune, zbereš standard, mi ti lahko le polepšamo vseskupaj pa pridemo kej spit ku bo hiša na nogah :))

LeQuack ::

Vpijoči malčki niso pravi test za zvočno izolacijo, pravi test je hišni kino sistem z močnim bas zvočnikom, kakršni so danes zelo popularni (5.1, 6.1). Do sedaj še nisem videl zelo učinkovite izolacije proti temu, saj dejansko vibracije prodrejo skozi zidove in ta zadušen bas zvok je dosti bolj moteč kot pa zadušeni visokofrekvenčni zvoki, ki se jih da precej bolje izolirati. Tudi če se približaš kakemu disko klubu bo prva stvar, ki jo boš slišal, močni basi.
Quack !

Avenger ::

Heh, proti nizkofrekvenčnemu hrupu je daleč najboljša zaščita masa, masa pa pomeni strošek.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Old Spice ::

Za 150 - 200kEUR bi najbrš že lahko zidali hišo. Glede na to da imaš kolega s familijo ti lahko on pomaga in lahko kar velik stvari nardita sama.

Super Sonic ::

"Vpijoči malčki niso pravi test za zvočno izolacijo, pravi test je hišni kino sistem z močnim bas zvočnikom, kakršni so danes zelo popularni (5.1, 6.1)"

Jaz pa mislim, da so. Njihovo dretje gre čez vse meje in če se ne sliši njih, se ne bo slišalo tudi morebitnih prepirov, glasnega smejanja, televizorja, pralnega stroja ipd. V bloku, kjer smo stanovali prej, se je slišalo vse - od sosedov v istem nadstropju do tistih zgoraj.

Zaščita proti 600W RMSa pa ne vem kakšna bi bila, ampak to je idijotsko. Ne boš delal 1m+1m stene, da bo sosedov mulc lahko poganju 2000w v sobi. In mislim, da je zaščita proti tej vrsti zvoka v vzgoji in zdravi pameti.

"Torej CEL dvojček..."

Ja cel dvojček. V grobem bistvu se mi zdi, da bi za 100k moral že postavit kakšno samostojno montažno hišo na ključ (okoli 140 kvadratov), če bi se šel pa socialo bi pa za celo pol manj denarja moral postaviti okoli 80-90 kvadratov.

Marles hiše imajo 30 let garancije, kar je popolnoma dovolj - če mene kdo kej vpraša.

Je pa res nekaj. Hiša se ne zida za nekaj let, ampak ponavadi do konca življenja. Potem je pa odvisno kako gledaš. Nekateri iščejo absolutni minimum in vlagajo v izdelavo hiše minimalistično, drugi ravno obratno (probi dat v hišo finski prime parket), tretji pa neko srednjo pot.

Jaz vsakemu predlagam posvet z gradbenim inšpektorjem, on pove kaj so slabe strani določene gradnje, določenih izvedb, ker dejansko ne dela nič drugega, kot celo življenje piše napake arhitektov, njihov zasnov ipd. Torej - najprej do arhitekta, nato pa še do inšpektorja (da spljuva arhitekta ;)), delavce pa pod kontrolo držat (če bodo).
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Go-ahead ::

Osebno mi montažne hiše niso všeč zaradi:
- krajše življenske dobe
- vgrajenih prepariranih materialov polnih kemikalij
- omejenega vpliva na detajle med samo vgradnjo.
- verjetno se v hišo poleg tvoje družine vseli še kakšna množica manjših prebivalcev.

Še najbolj so se mi zamerile ob ogledu preseka stene na sejmu in sicer

plastičen zunanji omet, les, steklena volna, les, gips plošče.

Tako da primerjaj cene tudi z zidano varianto.

Koliko bo vredna montažna hiša čez 30 let?? in koliko zidana??

tony1 ::

Tole so vse po vrsti neresnice, da ostanem vljuden.

Čez 30 let bom, če bo sreči, ravno za v penzijo, zgaran do amena in že malo bebav. Boli me đoko, koliko bo do takrat vredna bajta v kateri živim, važno bo, da bo dokončana (kar zidana po slo tradiciji samogradnje ob pomanjkanju denarja nikoli ni) in moja.

temameseca ::


Tako da primerjaj cene tudi z zidano varianto.

Koliko bo vredna montažna hiša čez 30 let?? in koliko zidana??


Res je. Kvalitetna in dobra nepremičnina je odlična dolgoročna investicija, še posebej v takih finačno problematičnih časih in mogoče še slabših, ki prihajajo. Malo absurden primer, ampak mogoče vseeno omenim za v premislek. Malo poglej za tiste gradove, ki so zdržali vsa ta stoletja vse do danes, kje se gibljejo njihove cene.

Po drugi strani pa vedno bolj stremimo po potrošniškem načinu življenja, zato ima mogoče prav, da se takšna montažna hiša bolj splača (tudi dolgoročno). Težko je zagotovo vedeti, kaj bo jutri :)

Avenger ::

Ja, ampak potem celo večja montažna hiša ne bi smela bit dražja od 100K - pa naj bo narejena tako da zdrži eno generacijo...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Super Sonic ::

Pa sej mislim, da ni takšnega velikega problema. Predno hiša pade iz garancije, jo daš popravit in tebe že zdrži. Tudi če je kaj za doplačati, pač doplačaš. Veliko je tudi odvisno od uporabnika koliko hišo uniči. Nekateri ljudje so prave svinje - ne morem drugače zapisat in jim ne pomaga nobena gradnja.

Bolj je problem, ker imaš preveliko hišo - takrat ko si v penziji. Ponavad. Če jo boš hotu takrat prodat, ne vem kdo jo bo pri nas kupu, glede na to, da že novih noben noče.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Super Sonic ::

Sicer sem pa ravnokar iz firbca potegnil cenik od Marlesa dol. Za ta tip hiše, ki je velika 100 kvadratov, čjo met 39000k v "osnovni izvedenki - ddv že vključen" in 57000€ v "razširjeni ponudbi - ddv že vključen"

Je pa to "PONUDBA ZA TIPSKI PROGRAM V SISTEMU BASIC 0 (nad betonsko oziroma nad kletno ploščo)".
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

Spajky ::

Pri montažnih hišah, morate ZELO pazit, kaj ponudba vsebuje pri tako nizkih zneskih (drobni tisk!) določenih izvajalcev !!! Se vam lahko zgodi, da bo končna cena 3x tolikšna na ključ! Kje so delavci, kje je delovodja-inštruktor-nadzornik, kje je dostava, kje je cena arhitekta etc. TU je Finta !!! >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

djordjevic ::

Sicer sem pa ravnokar iz firbca potegnil cenik od Marlesa dol. Za ta tip hiše, ki je velika 100 kvadratov, čjo met 39000k v "osnovni izvedenki - ddv že vključen" in 57000€ v "razširjeni ponudbi - ddv že vključen"

Je pa to "PONUDBA ZA TIPSKI PROGRAM V SISTEMU BASIC 0 (nad betonsko oziroma nad kletno ploščo)".


Kje si dobil cenik? Jaz sem že pred časom nekaj gledal (priznam, da ne ravno poglobljeno), pa sem obupal, ko sem naletel na povezavo: naroči cenik.

lp, D
No grave is deep enough to keep us in chains.

Go-ahead ::

Sicer ne poznam najbolj kaj vse je potrebno pred postavitvijo montažne hiše, toda tako na hitro bi si mislil, da:
- je potreben izkop temeljev
- če je podkletena izkop kleti
- s tem je povezana izdelava drenaže, hidroizolacije, toplotne izolacije kleti
- izdelava temeljne plošče in kleti
- izdelava kanalaizacijskih odtokov, odtokov meteorne vode, dovod vode, dovod elektrike, dovod telefonije
izdelava pločnikov
- mogoče izdelava greznice

Tako da če podvojiš najnižjo ceno za montažno hišo bo še vedno premalo.
Sej mi ni potrebno verjet, tisti ki nameravate kupit montažne hiše to lahko dokažete na lastni koži.
Izobraževanje na lastnih iskušnjah je pa običajno drago.

Super Sonic ::

Cenik! Tam vpišeš podatke, glavni je email, kamor ti cenik tudi pošljejo.

"
Tako da če podvojiš najnižjo ceno za montažno hišo bo še vedno premalo."

To so pač neke špekulacije. Seveda se gre pozanimati pred gradnjo kako in kaj. V glavnem - za okol 100k boš že postavu neki na ključ, o tem ne dvomim (o predpostavki, da imaš svojo zemljo in vse priključke že pripravljene). Je pa odvisno kaj želiš. Nekateri bi verjetno prišli še pod to ceno, nekaterim pa tudi 2x te cene ne bi bilo dovolj. Vsak po svoje gleda, tudi pri hišah.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

djordjevic ::

Nisva se razumela - jaz sem mislil, da na tisti povezavi naročiš klasični katalog; če je spletni, toliko bolje. Hvala.
Zdajle vidim, da spodaj piše, da ga dobiš po elektronski pošti. Bucket pepela po glavi. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Za to ceno k so montažne bajte kamot zazidaš pravo bajto. Seveda če zavihaš rokave in tut sam delaš polek. Pa če je žlhahta in prjatli pripravljeni pomagat še boljš.Seveda ti tut če oni teb rabijo :).Poiščeš pač enga ali 2 zidarja,sam mešaš malte,serviraš opeke,nabavljaš ves materijal itn... Precej ceneje prideš skoz.

TESKAn ::

Za to ceno k so montažne bajte kamot zazidaš pravo bajto. Seveda če zavihaš rokave in tut sam delaš polek. Pa če je žlhahta in prjatli pripravljeni pomagat še boljš.Seveda ti tut če oni teb rabijo :).Poiščeš pač enga ali 2 zidarja,sam mešaš malte,serviraš opeke,nabavljaš ves materijal itn... Precej ceneje prideš skoz.


To že, ampak - koliko ljudem se da po osemurnem delavniku še na gradbšču garat?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Valvoline ::

Za to ceno k so montažne bajte kamot zazidaš pravo bajto. Seveda če zavihaš rokave in tut sam delaš polek. Pa če je žlhahta in prjatli pripravljeni pomagat še boljš.Seveda ti tut če oni teb rabijo :).Poiščeš pač enga ali 2 zidarja,sam mešaš malte,serviraš opeke,nabavljaš ves materijal itn... Precej ceneje prideš skoz.


To že, ampak - koliko ljudem se da po osemurnem delavniku še na gradbšču garat?

Res ja,pač dela se soboto in nedeljo če si prost.Da se velik naredit za en vikend.

LuGi ::

In pol delate hiso 3 leta in se kar ni koncana kot 1/2 zidanih his =)

PaX_MaN ::

In pol delate hiso 3 leta in se kar ni koncana kot 1/2 zidanih his =)

Pa še da se ta cajt stiskaš(te) pri starših ali pa v teh treh letih zagoniš(te) še kakih 10kEUR za najemnino (zelo optimističnih 300EUR/mesec), če ne celo več.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

Valvoline ::

In pol delate hiso 3 leta in se kar ni koncana kot 1/2 zidanih his =)

To da bajte niso končane je problem v denarju,ne to da ne bi se dalo na hitro naredit. Če maš ti keš parajt v 3-6 mesecev postaviš bajto tuto kompleto.(brez zunajnega ometa,in notr delno urejeno)

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

Če te malo karikiram iz ene druge teme, ni šans, da ima 80% Slovencev danes keš perajt za hišo, na banki pa ti kredita za hišo, ki jo gradiš v lastni režiji tudi ne bodo dali kar tako.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

Če te malo karikiram iz ene druge teme, ni šans, da ima 80% Slovencev danes keš perajt za hišo, na banki pa ti kredita za hišo, ki jo gradiš v lastni režiji tudi ne bodo dali kar tako.

Jap,sej zato se pač zida počas in pol bajte niso končane.Dela se k prideš do keša.
Sej je isti kurc če se odločiš za montažno. Brez denarja ne gre. Kredita dobiš(ali ne) v obeh primerih,ni razlike v kriterijih.

Zgodovina sprememb…

djordjevic ::

S to razliko, da ti prej odobrijo kredit, če jim prineseš poštempljano pogodbo od Marlesa, kot če jim poveš, da boš zidal hišo z žlahto in sproti urejal stvari.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Valvoline ::

S to razliko, da ti prej odobrijo kredit, če jim prineseš poštempljano pogodbo od Marlesa, kot če jim poveš, da boš zidal hišo z žlahto in sproti urejal stvari.

Ni razlike v kriterijih. Nič prej kredita ne boš dobu zarad tega. In ne moreš zastavljat nepremičnino ki ne obstaja,oz je v gradnjo.Novi zakon je zunaj že več k 1 leto.Torej pogodba od Marlesa ne velja. Kot garancija velja le obstoječa in končana nepremičnina vpisana v zemljiški register.

Mr.B ::

temameseca

Res je. Kvalitetna in dobra nepremičnina je odlična dolgoročna investicija, še posebej v takih finačno problematičnih časih in mogoče še slabših, ki prihajajo. Malo absurden primer, ampak mogoče vseeno omenim za v premislek. Malo poglej za tiste gradove, ki so zdržali vsa ta stoletja vse do danes, kje se gibljejo njihove cene.


Da samo zunaj so gradove obnavljali. Poglej kako zagledajo gradovi & graščine malo severno čez mejo. Za primerjavo si omisli Ljubljanski grad, koliko let so pri njemu gradbeni stroji, in kakšna črna luknja v finančnem smislu, da ne omislim, koliko je kdo zaslužil, in bo. Letno vzdrževanje gradu, sploh zunaj Slovenije, je enormna. Zaradi vzdrževanja gradu, kot takega imajo take vrednosti + zgodovinsko vrednost, samo da doseže zgodovinsko vrednost mora o in sploh biti v njega vloženega. Zato pa se pri nas noben grad ne proda. Čudi me, da nihče razen tujcev, ne obnavlja stare domačije recimo iz okolja Prlekije.

Družinski grad Slovenca je zgrešena investicija. V času kmetov je to še delovalo, saj so otroci ostajali na kmetih, danes ne. In kot je nekdo omenil zgoraj, po tridesetih letih gradnje bajte, je bajta še vedno nedokončana, saj jo je potrebno obnoviti, torej spet dlamo. Seveda ?, ali imaš denar ko si upokojenec. Bajta kot gradbišče pa tudi ni vredna kaj, saj so vsi materiali zastareli, in je ceneje bajto zrušiti, ter postaviti na novo. Že samo nova hidroizolacija, ter sanacija temeljev, te pride dražje, kot nova bajta, torej se starega družinskega gradu ne splača.
No seveda s podporo države družinam pridobiti stanovanje, je to obrnilo na glavo, saj to pri nas ne dela. Morda ravno zaradi mentalitete državljanov, ki to podpirajo. Model pri gradbenikih in posredno lastnikih, ter politikih je preprodaja, in tu je problem, da se gradi na bodoče pričakovane cene nepremičnin, ter hkrati žal nekvalitetno.
Ampak kot kaže je športni hobi Slovencev, da nimajo hiše, kjer bi živeli, ampak hišo, ki je gradbišče. To prebivališče mora biti vsaj nekaj Žakljev cementa, in peska ali kakršnega koli gradbenega materiala pred hišo, kot nek simbol delavstva vztrajnosti, ali kakorkoli je moderno, namesto da bi v hiši živeli.
Hišo si postavi tako, da bo obstajalo v neki funkciji nekaj let v tvojo upokojitev, potem pa se raje proda parcela, in za kakršen koli denar hišo, in greš še malo po svetu. Prej ali slej te bo po F zdravje. Bajte pa si tako ne boš mogel obnavljati, razen če bo to nagrobni spomenik.

Za hišo poišči kakšne Finsek in podobne variante lesenih hiš. Temelje moraš narediti isto kot pri montažnih, ostalo pa so legokocke.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

cirecire ::

Mene pa zanima ena čisto banalna stvar? Kako v montažnih hišah recimo obešaš kakšne težke stvari na steno? A se v montažni hiši tudi lahko vrta v steno in vstavi tiste zidne vložke za vijake, kot to počnemo pri klasičnih zidovih? A je za montažno hišo kakšen drugačen sistem...

djordjevic ::

Seveda se da.

S to razliko, da ti prej odobrijo kredit, če jim prineseš poštempljano pogodbo od Marlesa, kot če jim poveš, da boš zidal hišo z žlahto in sproti urejal stvari.

Ni razlike v kriterijih. Nič prej kredita ne boš dobu zarad tega. In ne moreš zastavljat nepremičnino ki ne obstaja,oz je v gradnjo.Novi zakon je zunaj že več k 1 leto.Torej pogodba od Marlesa ne velja. Kot garancija velja le obstoječa in končana nepremičnina vpisana v zemljiški register.


Nepremičnina se seveda ne zastavi, se pa lahko parcela, na kateri bo hiša stala, saj takisto ni brez vrednosti.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

Parcelo kot nepremičnino itak lahka zastaviš kadar hočeš.Dobiš pa keša tok da postaviš temelje in konec. :)
@mrB če je keš z istim denarjem lahka kompletno zazidaš bajto ali postaviš montažno(v obeh primerih vse končano).Z to razliko da če se zida,in večina fizičnega dela sam opraviš,dobiš 2x ali 3x več m2 za isti dnar.

Go-ahead ::

Poznam par zidanih hiš, ki so se 30- 35 let stare, po smrti ali izselitvi lastnkov prodale za 200.000 pa do 350.000 EUR. Pa prodaj montažno če upaš. Je pa res to niso bile kamnite bajte, katere je res najprimerneje sesut do temeljev.

Kot sem že navedel, prepričanih ne nameravam prepričevati.
Takšno je vaše mnenje, moje je drugačno, zakaj pa bi morali biti enako???

Saj v nasprotnem primeru ne bi več ali zidali ali kupovali montažno, a ne??

PS Bomo čez trideset let nadaljevali s to temo

Fizikalko ::

No, namen teme je vendarle, da se oceni investicijo v dvojčka in pa izbere izvajalca :)

Ker odločitev za montažno je ŽE sprejeta.

teoo ::

mogoče paše v to temo..
Tastari imajo približno 25 let staro Marlesovo montažno hišo. Kmalu bo potrebna obnova strehe, a to je itak samoumevno za vsako hišo.
+ izolacija je odlična, porabijo daleč najmanj nafte na zimo v okolici.
- pri nekaterih oknih zamaka, popravilo pa ne bo enostavno kot pri zidanih hišah
- fasada je na nekaterih delih potemnela zaradi nimam pojma česa

Mislim, da bo hiša stala še kar precej let, torej je teh 30 let precej raztegljivih. Dejstvo pa je, da so pri zidanih hišah 30 let sploh ne pozna. Ne vem koliko so se razvili materiali in tehnike novih montažnih hiš, zelo verjetno je, da se je precej napredovalo in so nove hiške odlične.
defying gravity

Mr.B ::

Vrednost hiše, kakršne koli, je odvisna od lokacije. Pozabi da boš dobil 300k EUR za 30 let staro bajturino v Prelekiji, še za novo je ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Vikking ::

Poznam par zidanih hiš, ki so se 30- 35 let stare, po smrti ali izselitvi lastnkov prodale za 200.000 pa do 350.000 EUR. Pa prodaj montažno če upaš. Je pa res to niso bile kamnite bajte, katere je res najprimerneje sesut do temeljev.

Kot sem že navedel, prepričanih ne nameravam prepričevati.
Takšno je vaše mnenje, moje je drugačno, zakaj pa bi morali biti enako???

Saj v nasprotnem primeru ne bi več ali zidali ali kupovali montažno, a ne??

PS Bomo čez trideset let nadaljevali s to temo


Verjetno so se prodajale zaradi lokacije. Stare hiše dosegajo visoke cene zaradih izrednih lokacij. Te stare hiše se nato podrejo, ali popolnoma sanirajo.

Ne boš našel veliko zidanih hiš, ki so bile grajene pred več kot 40 leti in so odlično ohranjene in bi ti rad v njej živel. Žal je v slovenčkih zasidran sidrom da more biti vse zidano, skupaj z zapečkarstvom biti skozi na istem prostoru celo življenje.

Časi se hitro spreminjajo. Verjemi da lesene hiše zdržijo prav toliko časa, kot zidane hiše. Če so uporabljeni kvalitetni materiali in strokovna vgradnja.

Cenovno gledano pa mislim, da gledaš iz te perspektive, da za zidano hišo lahko dobiš "fušarje" in žlahto, da jo postavi. Vsaj tako se dela.

slikar ::

Z montažnimi hišami ni nič narobe, po 30 letih je pa itak vsako hišo treba popravit, razen če se dobro sproti vzdržuje.
Sam sem kupil 21 let staro Marles-ovo, bila je slabo vzdrževana, zamenjal sem kritino, prebarval okna in vrata ter napušč,
pa novo fasado z osmimi centimetri stiroporja, hiša bo držala še lep čas.

Mr.B ::

Tako je. Zato pa je tujcem fenomen, te Slovenci, morajo biti bogati vsak ima svojo hišo. Zunaj živijo, ne pa da prosti čas porabijo za flikanje hiše. Samo tujci tega ne vejo, ker se jim to zdni nenormalno, da nekdo živi v gradbišču.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Valvoline ::

Tako je. Zato pa je tujcem fenomen, te Slovenci, morajo biti bogati vsak ima svojo hišo. Zunaj živijo, ne pa da prosti čas porabijo za flikanje hiše. Samo tujci tega ne vejo, ker se jim to zdni nenormalno, da nekdo živi v gradbišču.

Missing the point. Če nimaš denarja in nisi kreditno sposobn je to edini način kako priti do svoje gajbe. Vsak mesec malo po malo :)
Če maš keša se lahk odločiš za montažno ali zidano bajto,čisto vseeno. Z tem da pr zidani bajti če si pridn in nekaj tudi sam narediš si na pol cene.

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Torej Valvoline, naslednjih 20 let živiš na gradbišču. Potem pa ? prosiš otroke, da gradijo naprej in vzdržujejo ? Meni je računica pokazala, da je ceneje živeti, kot najemnik, kot pa plačevati kredit. Zelo težko verjamem, da bo pri taki kvaliteti gradnje, vrednost premičnin v bodoče tako rastla, da bo pokrila, obresti kredita.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Valvoline ::

Torej Valvoline, naslednjih 20 let živiš na gradbišču. Potem pa ? prosiš otroke, da gradijo naprej in vzdržujejo ? Meni je računica pokazala, da je ceneje živeti, kot najemnik, kot pa plačevati kredit. Zelo težko verjamem, da bo pri taki kvaliteti gradnje, vrednost premičnin v bodoče tako rastla, da bo pokrila, obresti kredita.

Torej živiš,oz je tvoje in ti ni treba najemnine plačevat. Če maš parcelo in mal volje bajta se hiter postavi,vsaj osnova za normalno bivanje.In ne rabiš bajnih vsot za to.Boljše 20let da zidam svoje,kot pa da 20let financiram tuje.

Mr.B ::

Valvoline, vse je matematika.
Drugo, koji K, mi bo bajta, ko bom upokojenec ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

djordjevic ::

Halo, saj te nihče ne sili. Plačuj najemnino, komot. Jaz bom pa svoje stanovanje/bajto pač pustil svojim otrokom/nečakom/komurkoli.
No grave is deep enough to keep us in chains.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup rabljene montažne hiše

Oddelek: Loža
358245 (1152) Stellungnah
»

Gradnja hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14241477 (10944) edi123
»

Parcela

Oddelek: Loža
296056 (5007) floyd1
»

Gradnja hise

Oddelek: Loža
305563 (1624) Map
»

Montažna vs. klasično grajena hiša (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13244941 (27087) Aston_11

Več podobnih tem