» »

Povpraševanje po LCD-televizorjih se vrača

Povpraševanje po LCD-televizorjih se vrača

CNet - Počasi se upehano gospodarstvo vnovič zaganja, tako da lahko vsakokrat pišemo o kakšnem novem segmentu, kjer se povpraševanje in proizvodnja vračata na stare ravni. To pot so to LCD-televizorji, ki so bili kot ena izmed nenujnih dobrin kar precej na udaru v iztekajočem se letu. V poročilu, ki ga je objavil DisplaySearch, ugotavljajo, da so v tretjem četrtletju prvikrat letos zabeležili porast prodaje LCD TV-jev. Letos je bilo tako prodanih 140 milijonov enot, medtem ko je projekcija za prihodnje leto 170 milijonov, kar pomeni dvajsetodstotno rast. Skupno je bilo letos prodanih 205 milijonov televizorjev.

Letos smo bili priče devetodstotni pocenitvi TV-jev, kar je nekoliko načelo dobičke proizvajalcev (dohodki naj bi letos znašali 101 milijardo dolarjev, kar je desetino manj kot lani), a po drugi strani vzpodbujalo povpraševanje. Največji potrošniki so še vedno Američani, Evropejci in Japonci, medtem ko na primer Kitajci pokupijo kakšnih petnajst odstotkov vseh proizvedenih televizorjev. Presenetljivo dobro se držijo tudi stari katodni bratje, kateri naj bi tudi prihodnje leto še vedno zavzemali petnajstodstotni delež, kar je dvakrat več od plazemskih.

13 komentarjev

antonija ::

Med kupci novih TVjev bo 15% takih ki bojo kupili TV s katodno cevjo??!?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

techfreak :) ::

Med kupci novih TVjev bo 15% takih ki bojo kupili TV s katodno cevjo??!?

Si kdaj že videl kvaliteto naših TV kanalov? Še katodna cev je pri nekaterih primerih odveč.

bluefish ::

Sploh totaln fail je, kadar v nekaterih oddajah prikazujejo YouTube posnetke, ki še na katodi zgledajo obupno, kaj šele na LCD.

roCkY ::

Med kupci novih TVjev bo 15% takih ki bojo kupili TV s katodno cevjo??!?

Marsikdo nima 500+€ za TV! Za kakih 100$ pa si ga morda privošči.

MTm2H37rqt7B ::

Mogoce ima tukaj tudi prste vmes prehod drzav na DVB-T?

Spajky ::

Lani so meli v Merkatorju poleti akcijo za Grundingov 29˝ 100Hz Flat katodnik (ki ga imam sam) za 220€. Slika fenomenalna na analogni kabelski ... ko predvajajo kako reklamo posneto v HD na kaki postaji, me še vedno preseneti 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

bosta92 ::

a tile vaši komentarji se slučajno nanašajo na priložen graf?? če ne vidite na vrhu piše, da se nanaša na LCD TV.
preprosto..jaz imam 150Hz LCD TV doma...na trgu pa so tudi še 200, 250Hz...in ni ti potrebno dati 500EUR+ za LCDja...dobiš za 300-350EUR že soliden televizor...sicer z manjšo diagonalo, vendar če si več ne upaš privoščiti je to ravno tako vredu..

Azrael ::

Vse kar je deklarirano nad 100Hz je 24 karatna natega. Pravzaprav je to že 100Hz za panele v LCD TV, ki v realnosti komaj zmorejo 75Hz, enako kot tisti v PC monitorjih.

Ampak važno, da se ovce palijo na povsem neralne cifre. PAL ima 50Hz interlaced. Z nekaj HW čira čara se da iz tega dobiti kar solidnih 50Hz noniterlaced in potem se to prodaja kot 100Hz. Velja seveda za CRT, saj LCD paneli tega ne zmorejo (kot še marsičesa drugega ne).

Digitalni TV signal, če je noninterlaced, pa tako ali tako ni kaj več pridobiti,
Nekoč je bil Slo-tech.

ThinMan ::

Katoda all the way :D
----
"We may not be able to control the wind, but we can always adjust our sails"

riba1122 ::

Presenetljivo dobro se držijo tudi stari katodni bratje, kateri naj bi tudi prihodnje leto še vedno zavzemali petnajstodstotni delež, kar je dvakrat več od plazemskih.


V dnevnih sobah, ne pa v nakupovalnih vozičkih.

Buggy ::

tudi nasemu 32" Philips 100Hz katodarju se nic ne manjka pa se HDMI ima in specifikacijo HD Ready :) Takrat je bil zadnji izmed "dinozavrov" v poplavi Hype LCD-jev in prav tezko sem ga se dobil. Bo se kar nekaj casa pri nas, saj se LCD in Plazme se vedno relativno hitro razvijajo in vsake par mesecev za isto ceno ponudijo mnogo vec.
Sodelavec je pred dvemi leti dal za 42" LG LCD 2KEUR, danes se taki po specifikacijah oz. mnogo boljsi prodajajo za 500EUR..skoda denarja ali pac ne?

techfreak :) ::

Sodelavec je pred dvemi leti dal za 42" LG LCD 2KEUR, danes se taki po specifikacijah oz. mnogo boljsi prodajajo za 500EUR..skoda denarja ali pac ne?

Primer: Jaz sem pred dvemi leti za računalnik dal 2kEUR, danes pa takšnega dobiš že za 500EUR.

Pa še vseeno si kupil PC.;)

Buggy ::


Primer: Jaz sem pred dvemi leti za računalnik dal 2kEUR, danes pa takšnega dobiš že za 500EUR.

Pa še vseeno si kupil PC.;)


ce bi racunalnik uporabljal izkljucno samo za notepad, bi res naredil neumnost...ce pa zelis uporabljati nove zahtevnejse aplikacije ima pa smisel menjati.
TV uporabljam prvenstveno za sprejem/prikaz signala, ki pa se ni nic spremenil (digitalno tehniko tukaj zanemarimo).
Pa kot sem rekel, se stavri se vedno dokaj hitro razvijajo na trgu LCD/plasma TV-jev, zato ni nikakrsne potrebe sedaj na silo menjati za najnovejso tehniko, saj ti ne ponuja nic kaj vec kot stari katodniki (ce jo uporabljas za TV sprejem).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Android uspešno v prvem četrtletju, Windows Phone 7 nekoliko manj

Oddelek: Novice / Android
84421 (3765) lurker
»

TSMC in Globalfoundries predstavila razvojne načrte

Oddelek: Novice / Ostale najave
53656 (3135) Machiavelli
»

Pametni telefoni vedno bolj priljubljeni

Oddelek: Novice / Ostale najave
104584 (3677) Bor H
»

Bo PS3 prehitel in preživel konkurente?

Oddelek: Novice / Rezultati
247170 (6112) Berserker
»

Katodni televizorji v izumiranju

Oddelek: Novice / Ostale najave
476440 (4683) javaman

Več podobnih tem