» »

Težava pri downloadu

Težava pri downloadu

DMX ::

Mi lahko prosim pomagate...

Imam UPC ponudnika interneta in prej sem imel hitrost 2/384, po novem pa imam 6/1. Imam pa en problem. Vem, da gmail ravno no pravi naslov za downloadad zadeve, vendar pa mi je prej na stari liniji vedno DL na max. (ca. 240kb/s), sedaj pa mi na novi nikakor ne pride DL čez 500kb/s, če pa že, pa se štarta s takšno hitrostjo, potem pa pada in na koncu pristane na ca. 300kb/s. A mi lahko prosim kdo pove, kje bi lahko stestiral DL, da sploh vidim, kak zgleda teh 750kb/s DL kolko bi naj bil max. DL pri tej hitrosti.

PS: speedtest mi pokaže 1UL/6DL kolko mam paket, tako da ne vem v čem bi lahko bil problem, da še nisem nikjer dosegel te DL hitrosti....(je pa res, da nisem skušal skinit nobenega torrenta, saj nekako nisem pristaš torrentov)...

hvala za pomoč

Pesimist ::

WindowsXP ali Vista/7/Linux?

schtr4jh ::

Kako hitro ti prenaša tole datoteko: http://t-2.net/test/Restricted/TOlympic... ?

DMX ::

@Sawyer - WIN XP SP3

@schtr4jh - bom sprobal takoj ko pridem domov

Pesimist ::

Pri Windows XP se da pretok skozi eno povezavo optimizirati, saj je to precej zastarel OS in neoptimizirani za danasnje broadband hitrosti (vse nad 1Mbit) http://www.speedguide.net/downloads.php z TCPIP optimizerjem.
Vse kaj moras narditi je Recieve Windows povecati in nato restartati racunalnik. To seveda ni garancija. To je primerno predvsem za bolj oddaljene povezave, ne lih lokalne kot notranjost Slovenije. Gledenato da google vseeno ni tak fejst remote stran ti ne morem garantirati da bo res pomagalo.

Ce bi imel Visto/7/OSX/Linux tega tweake nebi potreboval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

DMX ::

thnx, bom sprobal takoj ko pridem domov in sevedal javil kako deluje

DMX ::

@schtr4jh - DL je zaštartalo z ca. 560kb/s, potem pa je zelo nihalo (po večini padalo) in nekje do 60mb kak dolgo sem pustil, je prišlo do ca. 450kb/s


@Sawyer - na koliko naj povečam Recieve Windows? Za 1x sem dal na 500000, restartal PC, vendar ni nič kaj boljše :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DMX ()

alexz ::

pri tem programu je edino kaj morš nastavit je "Connection Speed" glede na tvojo povezavo. torej če imaš povezavo 6/1 nastaviš na 6000, spodaj izbereš "optimal settings" in "apply changes" in to je to.

DMX ::

ok thnx

DMX ::

Aja pozabil sem povedat, da imam router.....a to tudi vpliva kaj na speed? Je pa Linksys WRT54GL in naložen Tomato...

PS: trenutno snema s tistega linka med 450 in 550 kb/s

DMX ::

Še to...kaj morem nastavit tam ko je izbira mrežne kartice? Noter sta 2...in sicer 1394 Net Adapter in Marvel Yukon....a je vseeno pri kateri nastavim connection speed?

alexz ::

kaj imaš 2 mrežni v pc-ju? izbereš tisto katero imaš povezano z routerjem oziroma tisto katero uporabljaš za internet.

logout ::

Nastavis pri "Marvel Yukon", to je mrezna kartica. "1394 Net Adapter" je firewire, to nima veze z internetom pri tebi.

L.p., Kloko

DMX ::

mam ja....bom ja

DMX ::

evo nastavljeno, sprobano, vendar še vedno ne pride DL čez 600kb/s :(....začne že s tolko, potem pa pada do nekje 500-450 :'(......a mi lahko kaj pomagajo na UPCju?

DMX ::

pa kaj si ti ja nor....Billboard strani mi sploh ne odpre....melje in melje in melje ;(

kaj se to dogaja???

Nevro^ ::

600 do 700 KB/s je itak nekje maximalno, kar bi moralo downloadat pri takem paketu! Je pa odvisno od tvoje razdalje do centrale in kvalitete tvoje parice... možno je tudi, da je problem v ruterju oz. če že uporabljaš ruter, da je med tvojim merjenjem hitrosti omrežje zabasano s strani drugih domačih ali celo prikritih tujih uporabnikov pasovne širine z torrenti, emule, youtube in ostalimi zadevami.

Predlagam ti, da računalnik direktno z mrežnim kablom priklopiš na modem, izklopiš ruter iz omrežja, nastaviš navadno PPPoE povezavo in ponovno preizkusiš hitrost prenosa. Poskusi tudi z katero drugo live dustribucijo OS-a, da vidiš, če je problem v tvojem OS-u ali morda celo v tvojem hardwaru.

DMX ::

ok bom sprobal

hudychk ::

Teoretično naj bi mu downloadalo z max 768 KB/s, v praksi pa so stvari ponavadi res drugačne, ampak mislim, da bi moral doseči to hitrost, razen če ne živi nekje bogu za hrbtom, ampak tam verjetno kabelske sploh ne bi imeli.

Lahko poskusiš še TUKAJ ali pa TUKAJ. Js na teh dveh straneh vedno dosežem svoj maksimum.
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
449385926 (2484) dussan
!

[P2P] BitTorrent - Naslednja generacija P2P (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1896483206 (33342) Rias Gremory
»

windows 7 vs. XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
378646 (8481) dree
»

Utorrent 1.8.1 disk overloaded 100%

Oddelek: Pomoč in nasveti
92965 (2711) Sami
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
92891 (2847) J`Mavr0

Več podobnih tem