» »

Počasen internet

Počasen internet

cvenko ::

Lep pozdrav!

Prek kratkim sem internetno linijo nadgradil na 4mb/s. Problem je v tem, da imam tudi po nadgradnji pri vseh igrah isto pinga kot z 1mb/s. Hitrost downloadanja redko poskoči preko 250kb/s. Zanima me če je za to lahko kriva mrežna kartica ali router, pregrevanje slednjih ali kaj drugega? Driverje imam vse posodobljene. Hvala za pomoč.:\

Izi ::

Po moje ni nič narobe.
PING ni nič odvisen od hitrosti downloada in uploada.
PING je odvisen od kvalitete linije in od oddaljenosti računalika.
Čim bližje bo računalnik na katerega se priklapljaš nižji PING boš imel.
Tudi če vzameš 10 MB download bo ping še vedno popolnoma enak kot takrat ko si imel 1 MB.

Glede hitrosti downloada pa moraš tudi vedeti, da boš ti downloadal samo tako hitro, kot ti bo na drugi strani server uploadal. :D
Sedaj, ko imaš hitro linijo boš ugotovil, sedaj omejitev ne bo več na tvoji strani ampak na strani serverjev.
Tudi tisti ki so na optičnih 20 MB linijah v povprečju ne downloadajo kaj hitreje kot 250 KB/s

Seveda pa probaj kaj dovloadati direkt iz serverja tvojega ISP ponudnika, takrat pa moraš dobiti polno htrost.
Če ne pomeni, da si predaleč od centrale in si vzel paket, ki ga spoh ne moreš izkoristiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

kixs ::

Ping je veliko odvisen od zasedenosti tvoje linije.

Pred kakrsnimkoli testiranjem se prepricaj, da si samo ti na tej 4Mbit liniji in izklopi vse razne share programe. Najveckrat se zgodi, da ljudje uporabljajo npr. Mulo ali Torrente in ne omejijo hitrosti Uploada, ta potem zasede cel upload bandwith in internet NE gre nikamor. Ping pa okoli 600ms.

Hitrost upload, download in ping. Lahko preveris na strani:

http://www.speedtest.net

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

cvenko ::

Sej v tem je fora....direktno iz siolovega strežnika sm downloadu kao speed test file in hitrost je dosegla maksimalno 200kb/s. Tud takrat ko sm z neta odkluču sestro in tastare:D Bom probu zamenjat še mrežno kartico pa bomo pol vidl..:S Nahajam se pa okoli 150m od centrale, tak da to pomoje ni problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cvenko ()

Jakka ::

Imel podoben problem, 5mbit pa dljalo za en drek, 150 če je šlo. Kaj sem storil? V winxp v nadzorni plošči, v nastavitvah mrežne kartice uninštaliral QoS Packet Scheduler, pa je začelo šibat.

Kakšen imaš pa ping?

cvenko ::

Na siolovih serverjih od 30-50, tujina pa polom.

Prosim če mi lahko bolj natančno poveš kje lahka najdem ta Scheduler. Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cvenko ()

cvenko ::

Sm zbrisu ta Scheduler in pridobil okoli 100kb/s.
Zdej je povprečna hitrost okoli 300kb/s.
A je to dovolj za 4mb/s linijo?:\

Ping je ostal na vseh serverjih približno enak (+- 5)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cvenko ()

gameby ::

ta hitrost je kr primerna..... sicer pa skoraj nikoli ne dobiš točno tok kokr naročiš jst k mam linijo 10/10 mbs mi v resnici vleče tm okol 9.5 ,torrente pa tm maximum 1.1mbs res pa da se pozna na pingu kr dost res pa da je speed dost večji kakor pr teb
obiščite http://negdo.blog.siol.net/

Jakka ::

http://speedtest.net/ - koliko pokaže?

Ok bi bilo tam okoli 450 kB/s downloada, 300 je nekam malo. Ping 30-50 v sloveniji je kar ok za adsl, ping v tujini je pa odvisen od oddaljenosti strežnika, Avstruja je blizu, Avstralija je daleč.

J`Mavr0 ::

TCP Optimzer

Tu maš program FREE pa si nastavi linijo v XP-jah

lp;
Jernej


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447375425 (51036) Tero
»

Menjava modema za večji prenos download speeda?

Oddelek: Omrežja in internet
112667 (2391) solatko
»

AKOS speedtest - nepotrebno zapravljanje državnega denarja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5015001 (11971) MaterVola
»

Kako do hitrejšega interneta na siolu

Oddelek: Omrežja in internet
428290 (6901) 2loud4u
»

Koko ugotoviti ping

Oddelek: Omrežja in internet
151618 (1292) imagodei

Več podobnih tem