» »

router- interneta ni

router- interneta ni

makomako ::

Živijo!

Prosim za pomoč pri nastavitvi routerja. Zadeva je taka, da je ena kolegica dobila stanovanje v mariboru, zdaj pa ne ve pri katerem ponudniku ima internet oz. če ga sploh ima. Položnic še ni dobila, rada bi pa imela internet.Ima kabelsko televitijo in verjetno tudi kabelski internet, ker je iz iste vtičnice kabel štekan v tv in modem. Ima modem THOMSON TCM420, na njem gori lučka internet, tako da po mojem mnenju internet je. Ko smo kabel vštekali v prenosnik pa nastavili povezavo, da naj samodejno pridobi ip je samo napisalo acquiring network address in konec. Kaj priporočate da naredimo? Jaz ne vem kakšen je postopek pri kabelskem internetu, verjetno je enako kot pa pri siol adsl(da dobiš geslo pa up. ime). Pa ne rečt da naj vpraša lastnika kak je z internetom, ker je že komaj vedel kje je stanovanje:D Je pa to na koroški cestri v MB.

Hvala za odg.

AndrejS ::

Kabelski internet - triera nima DHCP. Se pravi moreš IP , Gateway , Mask , DNS nastavit ročno na vrednosti ki so ti jih dodelili.

makomako ::

Tako da pride samo triera v poštev, noben drug ponudnik?
Potem je najbolje triero kontaktirati.

AndrejS ::

Ni nujno da je triera...

makomako ::

dobro, kje pa potem nastaviš IP , Gateway , Mask , DNS, v računalniku ali na modemu

amigo_no1 ::

Uporabi tole:
http://www.ip-adress.com/

kjer ti bo napislo:
My IP Address Location: ....
ISP of my IP: ...

Če ne prepozna ISPja pojdi na:
http://www.dnsstuff.com/
in vpiši tvoj IP naslov, pridobljen da prejšnjem linku v polje "WHOIS Lookup".

Pri kabelski internetu je ponavadi dostop omejen na na MAC naslov prvega pcja, ki se jeznašel blizu modema, tako da če zamenjaš pc (mrežno kartico) tega pcja moraš ISPju povedati novi mac naslov ali spremeniti mac naslov na novem pcju (na stari mac) ali v primeru če bi net uporabljalo pcjev več kupiti router in na njem "poklonirati" prešjšnji mac naslov in pcjem priklopiti preko njega..
In ja, če nimaš statičnega WAN IPja potem imaš v 98% primerov dinamičnega, to pa pomeni da ga dobiš preko DHCP-ja torej nič ne vpisuješ (kot npr up.ime in geslo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Saintek ::

Hm kako bo pa preko myip in podobnih strani dobil ip če se ne more povezat na internet ? Jeje997 a ti veš kaj strelaš tu ? Torej če meni crkne mrežna moram klicat na triero da mi modem usmerijo na nov mac ? Mislim LOL ? :) Če bi to bilo res meni zdaj net nebi delal, ker sem menjal server in ima noter drugo mrežno in vse lepo dela.

Nima druge rešitve kot pa da pri telemachu ali arnesu poizve za nastavitve svojega priključka. Te nastavitve bodo odpadle, ko bodo nadgradili tudi njen konec mb,ja na 3.0 kjer se bo ip pobiral preko Dhcp-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

fosil ::

Torej če meni crkne mrežna moram klicat na triero da mi modem usmerijo na nov mac ? Mislim LOL ? :)

Pri telemachu je že tako. Razen če so v zadnjem času kaj spremenil.
Tako je!

elchejek ::

so spremenili....včasih je bilo res tak....mac od prve naprave ki se priključuje v internet, to je pa mrežna ali router

ultimated4 ::

zdravo.zdaj pa mene nekaj zanima.imam routerja in na njem sta prikljopljena dva računalnika.ko jih priklopim na router pri nobenemu računalniku ne dela internet.a je mogoče da zaradi driverjov ker cdja nimam in ne morem inštalirati.če mogoče kdo ve kakšno stran za driverje naj mi prosim pomaga.hvala za razumevanje

schtr4jh ::

Start -> Run (Zaženi) -> "cmd" (brez narekovajev). Odpre se ti novo okno in v njega vpiši "ping 193.2.1.66" (brez narekovajev). Na forum prilepi rezultat.

ultimated4 ::

piše mi

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Ivanovič Saša>ping 193.2.1.66

Pinging 193.2.1.66 with 32 bytes of data:

Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=13ms TTL=57
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=14ms TTL=57
Reply from 193.2.1.66: bytes=32 time=14ms TTL=57

Ping statistics for 193.2.1.66:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 13ms, Maximum = 14ms, Average = 13ms

C:\Documents and Settings\Ivanovič Saša>

Zgodovina sprememb…

schtr4jh ::

To pomeni, da ti ne dodeli DNS naslovov. Malo se poigraj s konfiguracijo routerja (natančneje DNS naslovi/strežniki), ali pa jih dodaj v nastavitvah mrežne kartice: 193.2.1.66 in 84.255.209.77. Sporoči rezultat ;-)

ultimated4 ::

mi lahko poveš kje se to pogleda pa kako spemeniš ker nism majstr za internet.

schtr4jh ::

Najprej ponovno zaženi cmd in v njega vpiši "ipconfig". Tisto številko, ki bo v vrstici z "Gateway" vpiši v brskalnik (v 99% primerov je ta številka tipa 192.168.x.x, ponavadi 192.168.1.1). Odprlo se ti bo okno, ki bo zahtevalo uporabniško ime in geslo. Glede na model routerja poguglaj za te podatke (lahko da je admin/password, user/password, root/root, admin/1234 ...). Potem pa v nastavitvah išči nekaj v stilu DNS oziroma DHCP (v DHCP sekciji bi morala biti prostorčka za vpis DNS naslovov). Vpiši 193.2.1.66 in 84.255.209.77. Restart routerja in to je to.

ultimated4 ::

men noče odprt te strani.pa men pri gateway pokaže št. 84.41.34.1
in to napišem v ie pa napiše da stran ne obstaja.pol pa napišem še to cifro ki si mi jo ti dau pa tudi noče.

schtr4jh ::

Ok ... Start -> Nadzorna plošča -> Omrežne povezave -> Levi klik na LAN (Local Area Connection) -> Lastnosti -> TCP/IP v4 -> Spodaj izberi nekaj v tem stilu "Use the following DNS ..." in vpiši 193.2.1.66 in 84.255.209.77 nato pa shrani.

Dela?

ultimated4 ::

ne noče delat
rabim gonilnike za omrežno kartico kar seveda nevem katera je.nimam cdjev.to so mi rekli na centrali za internet.

logout ::

Dobro so te nategnili na tvoji "centrali za internet", oz. ti ne znas povedati njim, kaj te muci.

Dejstvo je, da ze imas prave driverje, to se vidi iz tvojih prejsnjih odgovorov tule. Manjka ti verjetno samo vpis DNS streznikov v tvoj Windows. Ampak ce noces poslusati, pa pac klici "centralo za internet", ti bo zelo v pomoc.

L.p., Kloko

ultimated4 ::

glej kloko.

sej jst nism reku da sm ga poslušu reku sm sam kaj mi je reku.zdej pa če veste odgovor mi pomagite k do zdej mi ni nič delovalo.pa sm upisu to kar mi je reku use kar mi je reku sm tudi naredu pa še zmeraj ni nič.in nevem kaj da nrdim.nedela nikjer internet ko ga priklopim na router.men so uni samo rekli da moram naložit gonilnike za mrežno kartico da jo sploh zazna.nč druzga.

ker pa jst nism heker za take stavri pa rabim pomoč

Zgodovina sprememb…

schtr4jh ::

Ali ti odpre tole stran? klik (odpreti ti mora slo-tech.com)

Če ti odpre, mi povej še nekaj. Ko imaš vpisane tiste dns naslove, ki sem ti jih povedal, pojdi na Start->Nadzorna plošča->Omrežne povezave->Dvojni klik na mrežno kartico->Podrobnosti(Details) in povej, kaj ti piše za IPv4 DNS Server (ali samo DNS Server) oziroma nekaj podobnega.

ultimated4 ::

piše mi 212.103.128.66
to mi piše

ne piše mi 193.2.1.66 in pa 84.255.209.77

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

wireless - ni dostopa do interneta

Oddelek: Omrežja in internet
95328 (5068) Gutjerez
»

Visoki pingi Siol ADSL 1024/256 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
10210927 (7506) Alexius Heristalski
»

SiOL mrk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
17210148 (10148) hruske
»

Kako pri nas do "večje pipice"?

Oddelek: Omrežja in internet
182052 (1388) PaJo
»

ADSL ping?

Oddelek: Omrežja in internet
443185 (2199) zile

Več podobnih tem