» »

BigBang nateg

BigBang nateg

1
2
»

Invictus ::

V zakonu tega res ni, vendar zaenkrat še nisem imel problemov.

Vedno moraš zahtevati šefa, sploh se ne ukvarjat s prodajalcem. Večinoma niti ne poznajo zakonodaje, zato nima smislu komunicirati z njimi. Kaka grožnja z inšpekcijo vedno pomaga ...

V glavnem se trgovina (poslovodja) vedno odloči da se ne splača zafrkavati z inšpekcijami, ker je to dražje kot pa da ti vzame izdelek nazaj in ga poturi drugemu.

lahko pa uveljavljaš reklamacijo, tukaj pa nimajo kaj kot da jo upoštevajo. Pri reklamacijah gre pa sledeče:

1. do pol leta časa od nakupa ti mora prodajalec dokazati da je izdelek v redu (najeti zunanjega izvedenca).
2. po tem času mora tega izvedenca najeti kupec (če seveda zadeva sploh pride tako daleč).

V končni fazi pa se nobenemu ne splača (ljubi) zafrkavati s tem, ker imajo tako ali tako visoke marže, pa jim je ceneje vrniti denar ali pa dati drug izdelek.

Pač poslovna kalkulacija.

LP I.

Zheegec ::

lahko pa uveljavljaš reklamacijo, tukaj pa nimajo kaj kot da jo upoštevajo. Pri reklamacijah gre pa sledeče:

Samo pri stvarni napaki!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tody ::

8 dni brez vprašanja velja pri oddaljenem nakupu. To pa je v zakonu :)

djordjevic ::

Evo, danes sem dobil tretji prenosnik (reklamacija) in je končno takšen, kot mora biti. Hvalabogu.
No grave is deep enough to keep us in chains.

bluefish ::

Tody je izjavil:

8 dni brez vprašanja velja pri oddaljenem nakupu. To pa je v zakonu :)
Tam ni le 8 dni, temveč 15.

kmetek ::

"V končni fazi pa se nobenemu ne splača (ljubi) zafrkavati s tem, ker imajo tako ali tako visoke marže, pa jim je ceneje vrniti denar ali pa dati drug izdelek."

LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL pri laptopih? LOLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL :))

umiram.


Pa vi ljudje mislite, da računalniške trgovine imajo marže ala cunje in obutev? Lepo vas prosim.

Tody je izjavil:

8 dni brez vprašanja velja pri oddaljenem nakupu. To pa je v zakonu :)


wrong.....15 dni pri nakupu preko spleta ali kataloga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

dronyx ::

Meni se je podobno zgodilo pred leti z zvočniki, vrednimi skoraj 1000 € (Logitech Z 640). Jaz gledam najprej razstavni eksponat v trgovini sredi BTC (nasproti babycentra). Zvočniki so bili sicer malo znižani, ampak vrag si ga vedi, koliko časa so bili v uporabi kot demo. Grem potem jaz v njihovo spletno trgovino in ugotovim, da so tam zvočniki samo malenkost dražji, so pa zato novi. In kupim prek spleta.

Dobim ogromno škatlo na dom, odprem in kaj ugotovim...zvočniki so popraskani in več kot očitno niso novi. Pa se odpeljem še enkrat v trgovino sredi BTC in glej no glej, demo primerka ni več. Oni so mi jih prodali prek spletne trgovine kot nove zvočnike!

Takšni so ti naši zviti trgovci. nategnejo te, če se le da!;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

;-) ::

Evo sem peljal prenosnik nazaj, v EP Bigbangu je vrsta pri reklamaciji večja kot pri blagajni, tako da lahko začenjo razmišljat da bi iz prodaje dali kake ljudi delat reklamacije. Prenosnik gre spet na avetro al kaj je že v ljubljano.

kmetek ::

ALTERNA? ASBIS? AVTERA?

Zheegec ::

Alterna intertrade mislim, da je že prej rekel... Ne ravno najbolj bleščeči servis :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kmetek ::

Jap, zadnje čase čakamo vedno po mesec+ ;((

Samo ima baje Avtera po novem tudi ACER prenosnike.

;-) ::

Alterna Intertrade
Leskovška cesta 6
1000 Ljubljana

ALIEn3001 sem vprašal če je možno na kak drug servis poslat da lepo prosim in mi je rekel dečko da ne, da ni drugega servisa. Sicer je napisal da prosi za efektivno in dolgoročno odpravo napake ali menjavo prenosnika za novega, ampak mislim da z tem namenom so ITAK vsi prenosniki poslani na servis. Logično.

Kolegica čaka na prenosnik, ki ga je imela doma 5 dni že mesec in pol tudi iz BigBanga, to je moja druga reklamacija tega istega prenosnika letos, imel pa sem že reklamacijo monitorja, tiskalnika, fotoaparata, od tega trenutno dela samo fotoaparat kot mora. Ne moreš vrjet.

gansta ::

Kupte TOSHIBO pa ne bo problemov, govorim za modele nad 1000EUR !!!

lp

Zheegec ::

gansta je izjavil:

Kupte TOSHIBO pa ne bo problemov, govorim za modele nad 1000EUR !!!

lp

Na podlagi česa to sklepaš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gansta ::

Ker imam sam 2 prenosnika, 4 moji kolegi tudi; skratka vsem dela tako kot treba; sam imam enega že 3 leta....skratka je kvaliteten nakup; ne bi rad delal nobene reklame, ker se lahko pokvari vsak, tudi za 2kEUR, vendar govorim pač iz lastnih izkušenj; imel sem pa že asus, acer, hp(že marsikatero serijo od paviliona, evo-ta naprej,compaq,hp-compaq), dell, pa še kakšna manj znana znamka bi se našla.

lp

Zheegec ::

Torej delaš statistiko na podlagi celih 6 prenosnikov? To je manj, kot ena trgovina v Ljubljani proda v enem dnevu prenosnikov.

Čestitke...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

To je isto ko tisto ko šimfajo firme avtov glede na enega ki ga imajo doma.

gansta ::

Ne ker poznam prenonike že vrsto let, različne serije in modele, in ker kot sem napisal zgoraj imel že vrsto drugih znamk(preberi zgoraj) in približno vem kaj mi ustreza in kaj ne...

Sicer pa komur kaj paše, forum je "odprt" zato lahko vsakdo izrazi svoje mnenje :) in še enkrat ponavljam govorim iz lastnih izkušenj in ne delam nobene reklame! :)

pa leve večer še naprej ;)

Bor H ::

Načeloma z nobenim prenosnikom na 1kEUR ne boš imel problemov.

In če se gre že za osebno mnenje: raje imam prenosnik 10% časa na servisu kot da me pogled na njega odvrača, toliko o Toshibah

Zheegec ::

Načeloma z nobenim prenosnikom na 1kEUR ne boš imel problemov.

Sem že videl DOA Toshibo Quosmio (sicer res slab prenosnik) za 1600EUR. Pa ne dolgo nazaj problemi z A300D za 1100EUR (ki sploh ni slaba zadeva)... Pa čisto malo nazaj Macbook Pro 15" s tremi različnimi nepovezanimi težavami (noro glasna optična enota, težave z diskom, na koncu pa se ja zataknil še pred bootom). Pa dead pixel na Elitebooku za 1000EUR...

Ker je elektronika povsod v glavnem ista, je pravilo, da s prenosnikom za 1kEUR ne bo težav popolnoma nesmiselno. Je pa res, da je dosti več pokvarjenih prenosnikov za 600EUR, kot za 1000EUR - ker je več prodanih za 600EUR. Ampak procent je pa presenetljivo blizu...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Z HP Elitebookom ni nobenih težav pa delam z njim kot svinja z kurbosom, z Lenovo pa so skoz problemi, ampak dobro tega negre primerjat ker je razlika v ceni skoraj 1kEUR. Gre pa primerjat da na lenovem ni bila nikoli ročna ura pa je znucan v parih mesecih kot da je 10 let star, hp pa trpi ročno uro, zapestnico, vozi se v avtu brez torbe pa nima niti praske

Šimpanz ::

Kolegica je imela leto dni staro Toshibo že trikrat na servisu. Dvakrat so menjali matično ploščo, enkrat pa napajalnik.
Pravi, da nikoli več ne kupi Toshibe. Tako da bi bil jaz zelo previden z izjavami da je nek notesnik superdjuper vsi ostali pa so bolj ali manj crap.

gansta ::

Povej kateri model, dam jajca dol da ni imela za več kot 1kEUR! Pa čeprav se boš zdej na sto en način zgovarjal...ali pa se zlagal kar en model....sicer pa who cares :D jaz vem, da je kvalitetna, tisto kar sem napisal!

Zheegec ::

No, samo da veš. Mi je pa res zanimivo, nekdo vidi par prenosnikov, pa že vse ve. Kot sem rekel, sem že videl crknjeno Quosmio ne dolgo nazaj, pa par tednov nazaj P300D, ki je bila nekje 1200EUR. Pa še cel kup drugih Toshib in seveda vsega ostalega, od Appla do Gericoma :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Lonsarg ::

Kvaliteta se razlikuje za manj kot procent med 500EUR in 2000EUR. Pika. Eni pač tega ne zastopjo.

Brane2 ::

Meni so bile všeč stare Toshibe iz "Portage" serije s Pierre Cardenovom ohišjem.

Nove so oblikovno bližje gajbi pira...

Sploh pa, kaj se je zgodilo z nereflektivnimi mat zasloni ?

A sploh je še kje kaj solidnega, kar bi imelo na 15" vsaj 1600x1200 s poštenim mat zaslonom in v solidnem ohišju ?

Zaradi mene je lahko tudi 17" pa recimo z 1920x1200. Sedaj imam Dell Inspirona 1720, ki da od sebe 1920x1200 na 17" ampak zaslon je ubitčno glossy...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

A sploh je še kje kaj solidnega, kar bi imelo na 15" vsaj 1600x1200 s poštenim mat zaslonom in v solidnem ohišju ?

V glavnem samo HP Elitebook in Dell Lattitude.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane2 ::

Hmm. Kaj je za HP "anti-glare" zaslon ? Mat ali sjajno s*anje z zmanjšano refleksijo ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

djordjevic ::

Mat. Imaš sicer pri sonyu serio FW, ki ima pri 16" razpon ločljivosti od 1600x900 do 1920x1080 (odvisno od debeline denarnice, jasno :)). Je pa resda X-black pri vseh, se mi zdi. Mene je pritegnilo predvsem to, da prenosnik ni prevelik in pretežak, a ima kljub temu solidno ločljivost.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Brane2 - pri Elitebooku moraš bleščeče ekrane naročiti posebej, vsi so v osnovi mat.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Šimpanz ::

Gansta nimam pojma za kateri model je šlo, ker sem ga videl samo enkrat ampak po moje je stal ene 800-900 eur.
Ampak po moje matične plošče delajo po istem principu tako da ni neke velike razlike med njimi, pri napajalniku pa sploh ne bi smelo biti razlik.

BoBi19 ::

Nakup tehnike je dandanes tombola. Imam kolega, ki je kupil 2x Toshiba l500-13T istočasno za dvojčka... Enega je že prinesel na servis po 2 tednih, drugi pa mu dela skoraj eno leto brez problema, sem pa že videl primer, ko so prinesli na servis TOSHIBO QOSMIO X500 za 1690 EUR, pa ga je imel v enem letu 3x servisu ( ohišje začelo pokati, disk je šel , zdaj pa matična... )

Edini, ki se ne kvari, pa tega imam tudi doma je HP PAVILION DV6-2160
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iz trgovine direktno v servis

Oddelek: Kaj kupiti
354232 (2278) shadeX
»

45 dnevni garancijski rok, ista napaka

Oddelek: Pomoč in nasveti
486556 (5099) Seljak
»

Koliko znaša garancija na tehnično blago

Oddelek: Pomoč in nasveti
196096 (5711) k4vz0024
»

Mrtev piksel na zaslonu novega prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8411541 (9644) coffeetime12
»

Big Bang vračilo/menjava artikla

Oddelek: Kaj kupiti
497757 (6079) marestrnad

Več podobnih tem