» »

Potrebujem nasvet za RAID 0!

Potrebujem nasvet za RAID 0!

SCHalko ::

Na compu imam postavljeno RAID 0 polje dveh diskov. Sedaj pa moram nastavitve v biosu zresetirat (zakaj si lahko preberete v mojem drugem postu). Kaj je sedaj z raid poljem oz. s podatki na diskih8-O . A podatki po vnovični postavitvi polja ostanejo nedotaknjeni??? :'(

Hvala!

Lucio ::

Ti kar brez skrbi resetiraj BIOS od plošče, saj raid kontroler uporablja svojega.
Celo bios od plošče lahko flashaš pa ti bojo podatki ostali.

lp

SCHalko ::

Ql!
HVALA Lucio!:))

Matek ::

Torej bios od plošče lahko resetiraš, druga trditev Lucia pa deloma ne drži. V nekaterih primerih proizvajalci osnovnih plošč pri flashanju biosa priporočajo, da si podatke na diskih, ki so povezani v raid polje, backupiraš.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

JLP ::

Ja ponavad to priporočajo takrat, ko se zamena BIOS za RAID kontroler in za novejšga ni sigurno da bo tastare nastavitve pustu tko kt so. Če je vertija RAID BIOSa u BIOSu za plato ostala enaka al pa sam mal spremenena pol neb smel bit panike. Seveda pa nikol ni neumno kakga backupa narest.
Live long and prosper!

Lucio ::

Jaz sem že velikokrat flashnu bios na plošči z integriranim raid kontrolerjem, s tem se je spremenil tubi bios od RAID kontrolerja (tudi iz Lite v polno verzijo) in nikoli se mi ni še zgodilo da bi zgubil raid polje, imam pa 2 × 40GB v RAID 0 polju.
Plošča pa je Gigabyte GA-7DXR, trenutno pa imam gor BIOS od GA-7DXR+ modificiran tako da paše na mojo ploščo.
Pa še LINK do strani kjer se izve še veliko več, če koga zanima.

MadManMato: narediti backup podatkov pa je priporočljivo pri vsakem flashanju tudi če ni RAID polja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

SCHalko ::

Ja sej se fajn sliši narediti backup, ampak men je umrl procesor. Ker enakega ne morem več dobiti, moram resetirat bios. Proti vrednosti podatkov je strošek za procesor res minimalen, saj imam na disku sadove večmesečnega dela. Zakaj pa nimam novejšega backupa, to je pa že druga zgodba...

Dami ::

Jaz sem že flashal in resetiral bios n-krat (nazadnje sem ga celo skuru:'( in sem dobu novo plato). In to brez backupa. Sam winse sem da na novo gor. Res pa je da nimam RAIDa.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

blabla ::

Tudi v primeru sesutja raid polja, lahko dobiš podatke nazaj. Jaz uporabljam program mrecover2.
Najprej v raid biosu narediš reid 0 z isto velikostjo stripeov, nato pa bootnes z disketo in pozenes mrecover2, ki ti popravi particije.
Obstaja pa omejitev, da mora biti prva particija FAT32.

Drugace pa obstaja še veliko podobnih programov, ki ti rešijo raid.

Paramedic ::

Blabla: men je že dvakrat javlo napako Broken Stripe Array, pa sm z mrecover2 rešu, čeprav sm mel obe particiji NTFS. Popravi ti drugo praticijo, zraven pa tudi prva začene delovat, kot da nikol ničesar ni blo...
Aja, do tega je obakrat prišlo mislim da zaradi izpada elektrike med delom ;(. Sm mel kr srečo! Zarad BIOS menjave pa še nikol nč ni blo.
End transmission.

Dami ::

Toka je zmankal in se ti je kr polje sesul??:D
Ok, preden si polje zrihtam si bom rajš še UPS prej nabavu kr tu pr nas izpadi niso redkost hehe.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Paramedic ::

A bi mogu elektrogospodarstvo tožit za izgubo dragocenih podatkov kot so inštalacije iger, divxi in mp3ji >:D
No, sej na srečo nism nč zgubu, ker je ta mrecover2 zagrabu. Tega nujno mej na eni disketi!
End transmission.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opcije glede RAID-a

Oddelek: Strojna oprema
342364 (1999) wave
»

2xMaxtor 120GB(2MB) v RAID-0 *Nooro*! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18414160 (9764) matrix2
»

raid problem...

Oddelek: Pomoč in nasveti
131456 (1300) nazz78
»

RAID vprasanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101377 (1241) whatson
»

RAID kontroler (abit kt7)

Oddelek: Strojna oprema
272055 (1856) Igor

Več podobnih tem