» »

Mreža

Mreža

Pithlit ::

Kako naj jst pogrunta, s kako hitrostjo se mi compi pogovarjajo med sabo? Problem je, da se mi video zatika (in to ful!), ko zalaufam film.

Mam pa 10/100 mrežne, pa cat5 kabel (51.5m):8)

P.S. Sm brskal po starih temah pa nism nč tacga najdu. Če (v WinME) stisnem Control panel -> Network je not en kup protokolov pa se nikjer ne da nastavljat hitrosti!:|
  • spremenila: Pithlit ()

Gapi ::

Prenasaj eno datoteko iz enga compa v drugega in stopaj kolk casa potrebuje .Pol pa velikost datoteke deli z casom prenosa pa bos videl kol je hitra .
Ker sigurno mas v control panelu pod jezickom za hardwer tam kjer je mrezna pise da je prepocasna :))

Pithlit ::

Ja... super ideja (stoparca), unga jezicka pa not u control panel ni!

bmandelj ::

sploh pa winme ni ravno narejen za mreze tam to bo tako zadeva delal pocasneje kot bi morala (recimo kot na 2k in xp)

a kabel ima 51m dolzine???
to je predolgo absolutno
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

Duhec ::

UTP cat5 kabel je dolg lahko do 100m, tako da imaš še fore. Je pa res, da je važno kje je položen, predvsem, da ne gre paralelno z njim kakšen drug npr. napajalni kabel.

Pithlit ::

ok fantje... hvala za (poizkus) pomoč ampake rešeno ni čist nič... sem pa skuru napajlnik tko de zaenkrat mreža ne more delovat.

Ja vem da je lahko kabel dolg do 100m (včasih lahko tud več). Vem tud de mora bit prav položen (kar tud je). Vem tud to, da bi morala bit u network properties ena opcija za nastavljat hitrost mreže ampak je jst (iz meni čist neznanga razloga!) nimam! Če ma torej še kdo kako pametno idejo kar ven z njo...

Aja, pa še to :8) ... A mi lahko kdo pove, kako naj nastavim mrežo s kakim drugim protokolom? ICS mi je namreč vsilil TCP/IP sharing (verjetno me zarad tega zdej modem jebe);((

Gapi ::

Sej tisto da je prepočana je bil sam hec. Drugače pa v mreži ne nastavljaš hitrost mreže ampak na mrežni kartici. No da povem do konca. Greš na My computer ali pa Contol panel in klikneš ikonco System in tam klikneš Devices in tam poiščeš mrežno kartico in tam v nastavitvah ji nastaviš hitrost kot je
Auto
10 half duplex
10 full duplex
100 half duplex
100 ful duplex
Card default
vsaj mislm da je tko nekak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
404800 (4261) amigo_no1
»

Razlika med cat6 in cat7

Oddelek: Pomoč in nasveti
141792 (1367) tony1
»

100Mbps ali 10Mbps (40m kabli)

Oddelek: Omrežja in internet
322234 (1714) balocom
»

Gigabitna mrežna povezava

Oddelek: Omrežja in internet
484049 (2466) Spc
»

Zelo čuden mrežni problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91530 (1332) Self-Defence

Več podobnih tem