» »

Airsoft

Airsoft

1
2
3 4

matobeli ::

Ni res, omejitve ki se uporabljajo glede izhodnih moči in kmalu verjetno tudi glede rate of fire, so krepko v varni coni glede obremenitev. Ni pa nobene omejitve kako natančno lahko streljaš in tukaj se največ pridobi z nadgradnjo ker so praviloma vse replike ven iz škatle pretežno podpovprečne.

romex ::

Poldi112 je izjavil:

Vsak high-performer bo tudi high-maintainer, tako da če misliš navijati se raje kar nauči šraufati. In če misliš šraufati, ti toplo priporočam rabljeno ICS m4 z dvodelnim gearbox-om. No, lahko tudi novo, samo nova po mojem ni vredna svojega denarja.


zakaj bi potreboval dvodelni gearbox? to je namenjeno ljudem kateri imajo eno repliko za v gozd in za cqb obenem.

gregc1 je izjavil:

puška. mogoče kej tazga https://www.aa-store.at/gg-arp-556-aeg-...
al pa kej tazga https://www.aa-store.at/g-g-cm16-predat...

Učer sm prvič biu na airsoftu. Meu sm Ares Amoeba AM-013 in pa G&G ARP 9 AEG. mogoče mi je bila g&g mal bl usec pa ne vem zakaj. (glasna je ful :) )

Mogoče kašna finta da dalša lepš strela? bl v liniji? al ni nobenega pravila?



kupi kar ti je všeš, vsaka replika z v2 in v3 gearboxom je easy upgradable/maintainable. ponavadi so bolj ali manj vse med 350-400 iz škatle. lahko šraufaš sam, lahko daš nekomu kateri se ukvarja s tem. imaš primere, ko je replika delala do zadnjega fajta brez da bi jo kdorkoli odprl, imaš primer ko je nova replika crknila v prvih petih minutah. Vsako se splača odpret, naredit check z malim servisom in kakšnim začetnim upgrejdom - shimming, aoe, mogoče precizna z kakšnim hopom.

Glede leta bb kugle. Hopup mora bit naštelan pravilno. Nekateri imajo rajši da krogla leti in nato malo zavije navzgor da pridobijo nekaj metrov, nekateri pa da kugla po letu naravnost pade dol. Boš sam videl čez čas kaj ti bolj paše. Mogoče velja, da replika z dalšo cevjo nese lepše.. Vendar sem videl že ogromno replik katere so bbje pljuvale veliko dlje in bolj natančno kot en dmr. Replike so različne od prve do zadnje, niti dve nebodo delale isto. Tu je ves čar predelav, izboljšav in testiranja.

gregc1 ::

romex je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Vsak high-performer bo tudi high-maintainer, tako da če misliš navijati se raje kar nauči šraufati. In če misliš šraufati, ti toplo priporočam rabljeno ICS m4 z dvodelnim gearbox-om. No, lahko tudi novo, samo nova po mojem ni vredna svojega denarja.


zakaj bi potreboval dvodelni gearbox? to je namenjeno ljudem kateri imajo eno repliko za v gozd in za cqb obenem.

gregc1 je izjavil:

puška. mogoče kej tazga https://www.aa-store.at/gg-arp-556-aeg-...
al pa kej tazga https://www.aa-store.at/g-g-cm16-predat...

Učer sm prvič biu na airsoftu. Meu sm Ares Amoeba AM-013 in pa G&G ARP 9 AEG. mogoče mi je bila g&g mal bl usec pa ne vem zakaj. (glasna je ful :) )

Mogoče kašna finta da dalša lepš strela? bl v liniji? al ni nobenega pravila?



kupi kar ti je všeš, vsaka replika z v2 in v3 gearboxom je easy upgradable/maintainable. ponavadi so bolj ali manj vse med 350-400 iz škatle. lahko šraufaš sam, lahko daš nekomu kateri se ukvarja s tem. imaš primere, ko je replika delala do zadnjega fajta brez da bi jo kdorkoli odprl, imaš primer ko je nova replika crknila v prvih petih minutah. Vsako se splača odpret, naredit check z malim servisom in kakšnim začetnim upgrejdom - shimming, aoe, mogoče precizna z kakšnim hopom.

Glede leta bb kugle. Hopup mora bit naštelan pravilno. Nekateri imajo rajši da krogla leti in nato malo zavije navzgor da pridobijo nekaj metrov, nekateri pa da kugla po letu naravnost pade dol. Boš sam videl čez čas kaj ti bolj paše. Mogoče velja, da replika z dalšo cevjo nese lepše.. Vendar sem videl že ogromno replik katere so bbje pljuvale veliko dlje in bolj natančno kot en dmr. Replike so različne od prve do zadnje, niti dve nebodo delale isto. Tu je ves čar predelav, izboljšav in testiranja.


na novo repliko mi dajo 2 let garancije. če jo upgraidam, ali samo servis naredim je potem še vedno garancija?

romex ::

verjetno ne..

gregc1 ::

če ima pistola 1.6j ali pa 1j. to kej upliva na natančnost? al je pač sam močnejša?

romex ::

bb leti hitreje, posledično je na isti razdalji tudi bolj natančen.

gregc1 ::

tok je tega da sploh ne vem kaj naj kupim. najraj bi neki sredno velikost, da bi bla za pousod, AEG na sonovi m4.

se pravi 300 do 400€ bom mogu dat za neko solidno igracko?

kaj mate pa vi? mogoče kašni predlogi? res je preveč tega :)

mogoče mi je tale ušeč

https://www.aa-store.at/g-g-gc16-predat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

matobeli ::

Natančnost pri izdelavi in detajli na ohišju se največ plačajo. Sam pogonski sistem je relativno generičen skoraj pri vseh.

Torej ja, če želiš imet lepe kose aluminja random natrosene po ohišji bo treba plačat več.;)

romex ::

dobra izbira. G&G je odličen glede na price/performance. tudi kvaliteta izdelave je nad povprečjem. cena? ko sem jaz začel z airsoftom se mi zdi da je bilo vse ceneje, sedaj že kar nekaj let nisem kupil nove replike, stari dobri kalaš še kar noče crknit :)

sem imel g&g aims romunskega kalaša.. res lep kos, še danes se mi kolca po njem..

gregc1 ::

romex je izjavil:

dobra izbira. G&G je odličen glede na price/performance. tudi kvaliteta izdelave je nad povprečjem. cena? ko sem jaz začel z airsoftom se mi zdi da je bilo vse ceneje, sedaj že kar nekaj let nisem kupil nove replike, stari dobri kalaš še kar noče crknit :)

sem imel g&g aims romunskega kalaša.. res lep kos, še danes se mi kolca po njem..

A je ta aeg narjen tako da se fedr zamena takoj in pa brez problema? Najbrz bi jo kupu c bi jo lahko predelou na 1.6j, pa da ohranim garancijo.?

matobeli ::

Če se ne motim imajo plombirano (nalepka).

Priporočam tudi da se držiš nekih širše priznanih pravil ki so 1.5J/120mps/400fps

gregc1 ::

ok. najdu sm kar sm iskou.

matobeli kaj praviš? glede pravil?

romex še tvoje mnenje prosim

napmreč najdu sm predatorja po znižani ceni je pa do 1.6j

https://www.aa-store.at/g-g-cm16-predat...

gregc1 ::

bols tale?

https://www.airsoftzone.at/en/CM16-E.T....

zmesal se mi bo tok je izbire :)

matobeli ::

Preberi rdeč tisk! Poglej tudi na strani safarasoftair.com včasih so imeli precej dobre cene za višji rang replik.

Morš pa vedet da točno ta model paše v linijo "CM" - combat machine, ki je cenovno ugodnejša varjanta tega proizvajalca. Ima plastično ohišje, sicer je to dobra plastika, ampak še vedno plastika.

pero50 ::

Amaterji.. :D Kupi se umbrella armory, da ti potem stoji v omari. :)) Poglejte posnetke dutch the hooligan na YT. Tam se vidi kakšno natančnost imajo njihove zadeve.

romex ::

gregc1 je izjavil:

romex je izjavil:

dobra izbira. G&G je odličen glede na price/performance. tudi kvaliteta izdelave je nad povprečjem. cena? ko sem jaz začel z airsoftom se mi zdi da je bilo vse ceneje, sedaj že kar nekaj let nisem kupil nove replike, stari dobri kalaš še kar noče crknit :)

sem imel g&g aims romunskega kalaša.. res lep kos, še danes se mi kolca po njem..

A je ta aeg narjen tako da se fedr zamena takoj in pa brez problema? Najbrz bi jo kupu c bi jo lahko predelou na 1.6j, pa da ohranim garancijo.?



ne, je bil standarden v3 gearbox noter.

gregc1 je izjavil:

bols tale?

https://www.airsoftzone.at/en/CM16-E.T....

zmesal se mi bo tok je izbire :)


oba kosa sta huda, jaz bi vzel tistega z daljšo cevjo, magpul kopito imata itak oba, vzemi kar ti je bolj pri srcu. tudi z daljšo repliko si lahko skoraj ravno tako okreten kakor z stubbyem. practice makes perfect.

poglej še KWA replike.. imel sem njihovo m4ko.. tud kvalitetna roba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()

gregc1 ::

pero50 je izjavil:

Amaterji.. :D Kupi se umbrella armory, da ti potem stoji v omari. :)) Poglejte posnetke dutch the hooligan na YT. Tam se vidi kakšno natančnost imajo njihove zadeve.

Sm spilou z eno. Lep kos. Mi jo ponuja za 300e predelano. 0.28 bb 1.5j. Sam je neki stekala. Pa nism cist preprica. Enkat prauvi da je akku pouna drugic da je prazna tretic je stara....

romex je izjavil:

gregc1 je izjavil:

romex je izjavil:

dobra izbira. G&G je odličen glede na price/performance. tudi kvaliteta izdelave je nad povprečjem. cena? ko sem jaz začel z airsoftom se mi zdi da je bilo vse ceneje, sedaj že kar nekaj let nisem kupil nove replike, stari dobri kalaš še kar noče crknit :)

sem imel g&g aims romunskega kalaša.. res lep kos, še danes se mi kolca po njem..

A je ta aeg narjen tako da se fedr zamena takoj in pa brez problema? Najbrz bi jo kupu c bi jo lahko predelou na 1.6j, pa da ohranim garancijo.?



ne, je bil standarden v3 gearbox noter.

gregc1 je izjavil:

bols tale?

https://www.airsoftzone.at/en/CM16-E.T....

zmesal se mi bo tok je izbire :)


oba kosa sta huda, jaz bi vzel tistega z daljšo cevjo, magpul kopito imata itak oba, vzemi kar ti je bolj pri srcu. tudi z daljšo repliko si lahko skoraj ravno tako okreten kakor z stubbyem. practice makes perfect.

poglej še KWA replike.. imel sem njihovo m4ko.. tud kvalitetna roba.


Nekak mam obcutek da so use replike prblizn enake, sam druge firme in pa druge cene.

Kaj pa praus na kasno kvalitetno plasticno? Pac mal cenej, strela pa glih tako dobr?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

matobeli ::

Ne kupovat starih predelanih jajc če niso zares poceni. Sploh pa ne če že od začetka ne delujejo 100%.

Če te zanima natančnost in zanesljivost se to doseže lahko na praktično vsaki repliki z obiskom dobrega serviserja.

Pod bolj ali manj lepim ohišjem je namreč večina replik zgrajenih enako in ti nič ne brani da vgradiš performance grade kose v kitajčka za 150eur. Deli za nadgradnjo pa sploh niso dragi.

gregc1 ::

gregc1 je izjavil:

pero50 je izjavil:

Amaterji.. :D Kupi se umbrella armory, da ti potem stoji v omari. :)) Poglejte posnetke dutch the hooligan na YT. Tam se vidi kakšno natančnost imajo njihove zadeve.

Sm spilou z eno. Lep kos. Mi jo ponuja za 300e predelano. 0.28 bb 1.5j. Sam je neki stekala. Pa nism cist preprica. Enkat prauvi da je akku pouna drugic da je prazna tretic je stara....

romex je izjavil:

gregc1 je izjavil:

romex je izjavil:

dobra izbira. G&G je odličen glede na price/performance. tudi kvaliteta izdelave je nad povprečjem. cena? ko sem jaz začel z airsoftom se mi zdi da je bilo vse ceneje, sedaj že kar nekaj let nisem kupil nove replike, stari dobri kalaš še kar noče crknit :)

sem imel g&g aims romunskega kalaša.. res lep kos, še danes se mi kolca po njem..

A je ta aeg narjen tako da se fedr zamena takoj in pa brez problema? Najbrz bi jo kupu c bi jo lahko predelou na 1.6j, pa da ohranim garancijo.?



ne, je bil standarden v3 gearbox noter.

gregc1 je izjavil:

bols tale?

https://www.airsoftzone.at/en/CM16-E.T....

zmesal se mi bo tok je izbire :)


oba kosa sta huda, jaz bi vzel tistega z daljšo cevjo, magpul kopito imata itak oba, vzemi kar ti je bolj pri srcu. tudi z daljšo repliko si lahko skoraj ravno tako okreten kakor z stubbyem. practice makes perfect.

poglej še KWA replike.. imel sem njihovo m4ko.. tud kvalitetna roba.


Nekak mam obcutek da so use replike prblizn enake, sam druge firme in pa druge cene.

Kaj pa praus na kasno kvalitetno plasticno? Pac mal cenej, strela pa glih tako dobr?


odpateda obe. v avstriji ne smem strelat z auto.... obstaja pa replika od amebe ki pa ima elektronko da lahko nastimas kaj trela...

https://www.aa-store.at/ares-amoeba-am-...

matobeli ::

Joj no, pol pa povej da boš avstriji nažigal, to je konkretna razlika!

Elektroniko lahko vedno dokupiš, poglej pa kaj zakonodaja predvideva, mogoče more bit plombiran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

BorutO ::

Jaz sem si kakšnih 10 let nazaj kupil airsoftovo puško m4a1 s 1000 fpsji … je svinjsko močna. Še vedno jo imam, ampak se prah gor nabira samo. Izredno močna je, pa predelana, notri je par kovinskih delov, tam ko je vzmet, ker pri tovarniški bi vse polomilo. Je skoraj tako močna kot zračna puška. Mislim, da morem samo baterijo kupiti, ker je crknila, saj se več enkrat ni dalo je filat.

Kupi si s čim več fpsji in glej, da bo cela kovinska. Vse ostalo so tvoje lastne želje - velikost baterije, tulec z naboji, koliko kroglic gre notri itd …

Preden sem si kupil puško, sem okoli obrnil YouTube, kjer je bilo veliko primerov katera je dobra, kaka je primerjava s fpsji itd ..

Okapi ::

1000 fps je 300 m/s, in z 0,3 gramsko kroglico je to 14 J. To je bistveno močneje od običajnih zračk, in 10x močneje od običajnih airsoftov. Po zakonu bi moral za tako imeti dovoljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

BortuO seveda naklada, oziroma mu je nekdo drug nakladal.

Je pa tehnično možno, izhodna hitrost se ponavadi meri pri 0.2g kroglicah, hitrosti do 650fps so relativno standardne in enostavno dosegljive, kar pa je več zahteva resne nadgradnje, da pa se z nekaj znanja in denarja (niti ni blazno drago, vsaj ne v primerjavi z strelnim orožjem).

Opcija je tudi da ima BorutO v resnici zračno puško ki deluje na 6mm kroglice.

Za zračno orožje do 20J ne rabiš nardit ničesar, kar je čez pa samo priglasitev, kar pa v resnici ni dovoljenje.

drvo ::

Standardne hitrosti do 650fps ravno niso, razen za snajpe, ponavadi so omejitve v klubih ali organiziranih spopadih precej nižje. Res pa, da je mogoče čas šel naprej, že precej let nisem več v tem.

matobeli ::

Ja sej, sniper je najvišje omejena standardna kategorija.

Če greš v vzhodno evropo pa so omejitve bistveno višje.

Okapi ::

matobeli je izjavil:

Za zračno orožje do 20J ne rabiš nardit ničesar, kar je čez pa samo priglasitev, kar pa v resnici ni dovoljenje.
Ali več kot 200 m/s. Lahko ima (teoretično), 1 J, če gre ven izstrelek hitreje kot 200 m/s, potrebuješ priglasitveni list, ki je v bistvu dovoljenje, ker moraš imeti izpit za varno ravnanje z orožjem, zdravniški izpit ... če ga hočeš dobiti.

Je pa pri nas zakonodaja glede tega zelo nedorečena, na upravnih enotah delajo malo po svoje, inšpektorji pa prav tako. Po eni razlagi airosft recimo sploh ni orožje, in lahko imaš tudi avtomatsko (in v bistvu potem tudi omejitve moči/hitrosti niso pomembne), po drugi razlagi pa je (zračno) orožje, ne smeš imeti avtomatskega in takega z izstrelkom, hitrejšim od 200 m/s (660 fps).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

matobeli ::

V sloveniji so airsoft replike splošno kategorizirane kot igrače, nisem še zasledil primera da bi se jih v praksi obravnavalo kot zračno orožje, možno pa da obstajajo izjeme ker se svašta dogaja po naših PU, UE in drugih relevantnih ustanovah.

Okapi ::

Ker se na srečo trgovcev in uporabnikov inšpektorji še nikoli niso resno lotili tega vprašanja. Po zakonu je zračno orožje "kratko ali dolgocevno orožje, ki pod pritiskom zraka ali plinov izstreljuje zrna, kroglice ali druge izstrelke." Airsoft je točno to, meje med airsoftom (igračo) in zračnim orožjem pa ne določa noben zakon.

Nekateri airsofti so močnejši od nekaterih zračnih pištol, bodisi že tovarniško, ali ko so predelani.

Okapi ::

Jaz imam recimo airsoft repliko Desert Eagle, ki ima 1,9 J in je malo močnejša od najmanj ene replike (1,6 J), ki jo imam kot zračno pištolo, ker strelja 4,5 mm kovinske kroglice.

WizzardOfOZ ::

900 fps airsoft sniper se je dalo par let nazaj kupiti brez problemov.

gregc1 ::

zdej sm najdu replike kjer lahko feder zamenas zelo hitro. pa se poceni so. a laho potem feder zamenam da bi slo iz 1.3j na 0.5j? bi delal normalno?


https://www.airsoftarms.eu/de/specna-ar...

matobeli ::

Verjetno ne bo nobenih problemov. Se pa lahko poveča kadenca.

gregc1 ::

hitra menjava fedra. se to splaca met na repliki ali ne?

nism se nc kupu ker ne vem kaj naj kupim.

matobeli ::

Se splača, ni pa dealbraker če ga ni.

Poldi112 ::

gregc1 je izjavil:

a laho potem feder zamenam da bi slo iz 1.3j na 0.5j? bi delal normalno?


Potencialno imaš lahko problem, če se ti bat pri tako švoh fedru ne vrne dovolj hitro v začetno pozicijo. Ker če je zobnik že naredil svoj del obrata, ga prekmalu zagrabil bat(ravno, ko z max hitrostjo potuje v kontra smer) in posnel zobe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gregc1 ::

koncno. kupu sm neki :). kaj naj pa akku zdej nardim? zdej mam trenutno 7.4v lipo. en me hoče pregovorit da naj uzamem 11.1v lipo. sam replika nima mosfeta. je pametno? mam mal straha. prodajauc je reku da ma gearbox mal stresa z 11.1v

romex ::

replika z dobrimi komponentami lepo deluje z 7.4 lipo.. mosfet je z 3s skoraj nujen še posebno z tistimi baterijami velike kapacitete in veliko praznilnega toka, bistveno prej spališ trigger, če ni mosfeta. ni pa nikjer določeno kolk hitr se bo to zgodilo.. lahko takoj, lahko nikoli. plug&play mosfet stane nekih 10e, se splača nadgradit. z večjo napetostjo baterije se ti poveča rate of fire, če replika ni pripravljena na to se bodo komponente noter obrabljale bistveno hitreje.

p.s. kaj si kupil?

gregc1 ::

https://airsoft-sports.com/Dytac-MK4-SM...

tole sm kupu. ne pise kej prevec. dones sm ceu dan spilou. kar uredu dela. najprej sm spilou z 7.4v baterijo. in ko sem strelou na semi, je usake tok casa zatrokeral. nisem mogu vec trigerja prtisnt. pol sm dau pa na auto, in je slo naprej. magazin je tud neki zastekou. ni kugle vn metal. ene parkat je ustrelil u pranzo pol je pa mal ustrelil, pol spet mal ni. baje da moram mal z silikon sprejom namazat. to drzi?

po malci sm si sposodu 11.1v baterijo probleme z trokeranjem nism meu triger je delou skos. (magazini so stekal z obema baterijama)

je pa zanimiu. v trgovin je reku da vedno use reploke testerajo z 0.20 kuglami. in pac moja replika naj bi mela 1.4j. jaz sem dau notri 0.25g kugle pa ima 1.6j. neki ne stima al kaj?

romex ::

na 7.4 je zaštekal ker bat ni naredil cele poti (si mogoče malo prehitro spustil trigger)

magazin imaš hicap al midcap? očitno imaš težave z missfeedanjem.. če imaš midcape jih je treba ulaufat, da bodo lepo delali - mas na youtubu polno tega (silikonski sprej je must have).

tako je, kronotest naj bi se delal z 0.20. če me spomin ne vara se ravno zato meri v fps z .2 ker v joulih dobiš drugačne vrednosti.. se splača malo raziskat v to smer, če ti ne da mira.

gregc1 ::

romex je izjavil:

na 7.4 je zaštekal ker bat ni naredil cele poti (si mogoče malo prehitro spustil trigger)

magazin imaš hicap al midcap? očitno imaš težave z missfeedanjem.. če imaš midcape jih je treba ulaufat, da bodo lepo delali - mas na youtubu polno tega (silikonski sprej je must have).

tako je, kronotest naj bi se delal z 0.20. če me spomin ne vara se ravno zato meri v fps z .2 ker v joulih dobiš drugačne vrednosti.. se splača malo raziskat v to smer, če ti ne da mira.


mogoče maš prou ja. ko sem na hitro prtiskou je zastekal. kaj je rešitev?


mislim da je midcap. brez kolescka. missfeedanjem? kaj je to? moram silikonca nabaut :)

hm... ne da mi ne da mira. sam čudno se mi zdi. ker ponavadi če vzameš težje bbji je manj j.

gregc1 ::

ok. sm klicou dones u trgovino. je reku da prehitr prtiskam zato trriger zasteka. resitev je v mocnejsi bateriji. glede na to da mam pounilc za li-po in li-fe baterije bom kupu eno li-fe 9.9v baterijo. upam da bo pol slo. silikon sprej sm pa tud ze nabavu. moram mal naspricat :)

gregc1 ::

katero čelado oz. masko uporablate? zdej sm eno naroču pa je samo do 300fps. to je pa velik premal...

romex ::

rešitev je v mosfetu kateri naredi poskrbi, da gearbox naredi cel cikel.

life 9.9 bo ok izbira.

ne zalivaj preveč z silikon sprejem :)

maske ne uporabljam, imam bolle očala in shemag. čelado redkokdaj dam gor, mislim pa da je mich2000.

gregc1 ::

romex je izjavil:

rešitev je v mosfetu kateri naredi poskrbi, da gearbox naredi cel cikel.

life 9.9 bo ok izbira.

ne zalivaj preveč z silikon sprejem :)

maske ne uporabljam, imam bolle očala in shemag. čelado redkokdaj dam gor, mislim pa da je mich2000.



jaz mam tud očala pa se mi skos rosijo.

sm kar mal preveč zaliu magazine haha. sam sm pogruntu da gre okol 90 bbjou notri namest 140. tist k je pa za 120 bbjou gre pa okol 60 not.

life 9.9 bom nabavu ja. sam so tok redke.... bom pa drug let. ker jutr grem zadnic letos igrat. mogoce kje pocen dobim :)

romex ::

za rošenje očal so na trgu revision krpice proti rosenju. poglej malo v tej smeri. tudi antifog spreji obstajajo ampak je revision najboljši.

sej ni nujno da je 9.9 life.. lahko vzameš tudi 7.4lipo z večjo kapaciteto in večjim praznilnim tokom.

p.s. kakšen konektor imaš na repliki? če je original potem zamenjaj z deans t ali xc60, boš videl razliko že tukaj.

gregc1 ::

romex je izjavil:

za rošenje očal so na trgu revision krpice proti rosenju. poglej malo v tej smeri. tudi antifog spreji obstajajo ampak je revision najboljši.

sej ni nujno da je 9.9 life.. lahko vzameš tudi 7.4lipo z večjo kapaciteto in večjim praznilnim tokom.

p.s. kakšen konektor imaš na repliki? če je original potem zamenjaj z deans t ali xc60, boš videl razliko že tukaj.

kako to mislis večjim praznilnim tokom?

sm probou te krpice in spreje pa nc ne pomaga. sm si pa ucer sposodu masko ki ima mrezo (nima stekla oz. plastike kot navadna ocala) in je bilo odlicno. ni se rosil :) haha

ucer sm govoru z enim serviserjem ki je mojster za airsoft replike in airsoft na sploh. je reku da 11.1v baterija naredi manj skode kot pa 7,4v. 9.9v je pa ze sla v pozabo. enostavno je reku da kar je pod 11.1v je skoda časa.

sm pa tud pr njemu kupu novo repliko. in mi je takoj reku da naj dam notri 11.1v baterijo, ker ta replika naj bi bila narejena za to baterijo, in če bom dau baterijo z manšo voltažo not lahko poškoduje repliko. in seveda sem dau. sem pa tudi probou z 7.4v baterijo in razlike nism opazu, razn to da je bla 7.4v baterija prazna v 10minutah :)

sm kupu pa TOLE. če naredim primerjavo z prejšno repliko (link od replike je zgoraj) in pa tole repliko. ma tale g&g je velik bolša (monster). razlika v ceni je bila pa slabih 50€.

gregc1 ::

sem pa ucer igrou do malce z TOLE repliko (prva kupljena). pol sm pa drugo kupu :) problem je biu isti. mal je strelal mal pa ni. in je serviser reku da je hopup gumica zanc.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregc1 ()

lonewolf_ ::

Praznilni tok: The higher the C rating, the quicker the pack can be discharged i.e. the more amps can be delivered without damaging the pack. Long story shortened: higher C rating usually equals better acceleration and higher speeds.

Več amperov pomeni večje iskra, preden se kontakta dotakneta ob sprožitvi. Torej, če nimaš mosfeta in dosti singlaš se bodo kontakti hitro "uničili". Nardi se nek oksid, ki se ga včasih lahko zbrusi z šmirgl papirjem.

Jaz sem dobri dve leti na 7.4V na stock CM.077 brez problemov. Sem nardil servis lani poleti pa je bil srednji zobnik rahlo skrušen, ampak ostalo bp; če bi imel 11.1 lipotko not bi verjetno moral kaj več menjat. Pa jaz z baterijo nardim dobrih 1200 strelov, tak da ne vem, kupi večjo mAh kapaciteto?

Pri prejšnji kjer sem imel notri 90 vzmet in premočan motorček, je kljub mosfetu na 11.1v na single včasih istrelila dvakrat na en pritik, ker je bil overspin.

Gumica je res najcenejša stvar za menjavo; ne uporabljam več drugih kot maple leaf.

Če mislite igrat po klubih z jurišnimi je meja 1.49J, namesto, da kupite fedro raje menjajte hopup gumico, bo več koristi, ker moč pripomore najbolj, ko so vsi ostali deli poštimani (cev, gumica itd)

Kolega ima stock JG G36, ki je stara dobrih 6let in še vedno stock deluje, tak da tudi cena nove ni nujno, da boste dobili nevemkaj za tisti denar.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

matobeli ::

gregc1 je izjavil:

in je serviser reku...


Menjaj serviserja. Eni pač mislijo da rataš serviser ko odpreš dovolj replik.

romex ::

gregc1 je izjavil:

romex je izjavil:

za rošenje očal so na trgu revision krpice proti rosenju. poglej malo v tej smeri. tudi antifog spreji obstajajo ampak je revision najboljši.

sej ni nujno da je 9.9 life.. lahko vzameš tudi 7.4lipo z večjo kapaciteto in večjim praznilnim tokom.

p.s. kakšen konektor imaš na repliki? če je original potem zamenjaj z deans t ali xc60, boš videl razliko že tukaj.

kako to mislis večjim praznilnim tokom?

sm probou te krpice in spreje pa nc ne pomaga. sm si pa ucer sposodu masko ki ima mrezo (nima stekla oz. plastike kot navadna ocala) in je bilo odlicno. ni se rosil :) haha

ucer sm govoru z enim serviserjem ki je mojster za airsoft replike in airsoft na sploh. je reku da 11.1v baterija naredi manj skode kot pa 7,4v. 9.9v je pa ze sla v pozabo. enostavno je reku da kar je pod 11.1v je skoda časa.

sm pa tud pr njemu kupu novo repliko. in mi je takoj reku da naj dam notri 11.1v baterijo, ker ta replika naj bi bila narejena za to baterijo, in če bom dau baterijo z manšo voltažo not lahko poškoduje repliko. in seveda sem dau. sem pa tudi probou z 7.4v baterijo in razlike nism opazu, razn to da je bla 7.4v baterija prazna v 10minutah :)

sm kupu pa TOLE. če naredim primerjavo z prejšno repliko (link od replike je zgoraj) in pa tole repliko. ma tale g&g je velik bolša (monster). razlika v ceni je bila pa slabih 50EUR.



karkoli ti ustreza. jaaz vem, da bi pod masko imel tudi očala. če ti krpice in sprej ne pomagajo potem poizkusi druga očala.

besed o serviserju ne bom izgubljal, ne verjemu mu vsega, včasih je treba precej predelat da bo replika delovala z maximalnim izkoristkom.

tale arp556 mi izgleda hecno, neka stubby izvedenka ar :)

gregc1 je izjavil:

sem pa ucer igrou do malce z TOLE repliko (prva kupljena). pol sm pa drugo kupu :) problem je biu isti. mal je strelal mal pa ni. in je serviser reku da je hopup gumica zanc.


Hopup gumico lahko zamenjaš sam. ampak če je replika nekaj časa delala nekaj časa pa ne.. je lahko problem drugje.. če se odtrga nub na gumici potem prileti ven vsak bb, samo let ima kratek pa razstros je ogromen. pomoje je težava v nozzle - hopup komora - gumica. Eventuelno lahko tudi nabojnik ni kompatibilen z repliko.. nekatere nabojnike je bilo treba včasih malo pobrusit, da se je popolnoma usedel v body.

lonewolf_ je izjavil:



Gumica je res najcenejša stvar za menjavo; ne uporabljam več drugih kot maple leaf.

Če mislite igrat po klubih z jurišnimi je meja 1.49J, namesto, da kupite fedro raje menjajte hopup gumico, bo več koristi, ker moč pripomore najbolj, ko so vsi ostali deli poštimani (cev, gumica itd)

Kolega ima stock JG G36, ki je stara dobrih 6let in še vedno stock deluje, tak da tudi cena nove ni nujno, da boste dobili nevemkaj za tisti denar.


Dobro napisano!!!

jaz imam že ene 7 let v kalašniku IRhop z guarderjevo gumico.. predelal je ogromno kilogramov bbjev, še danes je let isti kot prvi dan. gregc1: poglej še malo v tej smeri, v kombinaciji z precizno cevjo je rastros minimalen, domet pa ogromen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: romex ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zračno orožje - replike (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28250773 (5176) Okapi
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915561 (11846) krneki0001
»

Katero airsoft

Oddelek: Loža
364110 (3097) ru7
»

Airsoft kupovanje po internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678326 (6729) Ovi
»

airsoft

Oddelek: Loža
272625 (1911) Kaktuspv

Več podobnih tem