» »

Katero airsoft

Katero airsoft

LowOffer3 ::

Zdravo,ker sem bolj začetnik me zanima,katero airsoft puško si naj kupim,streljali se bomo s prijatelji.

Zaenkrat se nagibam k teli:
http://www.taiwangun.com/en/pj4-cqb-p-j

radmannsdorf ::

če te zanima, jaz mam Tokyo Marui VSR-10 G-spec sniper + bipod + daljnogled + torba + dodaten magazin :)
je pa ta firma mercedes v airsoftu:)
poglej si tole


sploh pa, preden boš kupoval, si ZELO dobro preberi katere firme so ql in katere ne, da ne boš kupil en krš, ker razlike v izdelavi so ogromne. je pa ponavad tko, kolkr dnarja, tolk muske.

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Zdravo!

Kot začetniku ti jaz nebi predlagal tega kar ti je predlagal radmannsdorf(oprosti, nočem ti skakat v zelje, ampak ponavadi snajpe niso primerne za začetnike)
Je pa to kar ti predlaga drugače dobra replika, ki pa jo dobiš od katere drugega proizvajalca ceneje (cca- 200-250e)
Drugače ti bi predlagal neko repliko jurišne puške(najpomembneje je, da ti ustreza optično, ostalo so finese), nekateri začetniki pa si omislijo plinske pištole, predvsem tisti, ki imajo tudi prijatelje, ki jih uporabljajo, si pa z puško definitivno na boljšem. Pištolo stari airsofterji uporabljajo bolj kot sekundarno repliko.

Kar se tiče proizvajalcev je marui dobra in po domače "trotl ziher" zadeva, ki pa je dokaj draga (nekje 400+), za pol tega denarja dobiš odlično kitajsko full metal repliko za pol cene(od nekje 150-250e) ki ti bo služila približno enako z to razliko da imajo kitajci iz škatle izhodno hitrost približno 100fps+(feet per second), višjo kot marui.
V glavnem, če se odločiš za kitajca in ti je všeč model m4 potem je verjetno najboljše vzet jg(jing gong), ki dela super ima mosfet izhodno hitrost iz škatle cca 400 fps(tako imam jaz), mogoče malce slabši je dboys, če pa ti je všeč ak, ali pa mp5 pa so po mojem mnenju najboljša izbira replike od cyma, te imajo iz škatle ful visoke izhodne hitrosti)
Če se odločiš za pištolo ti predlagam plinsko cene se gibljejo od 70 netrzajne do cca 160 trzajne, jaz bi ti mogoče priporočil proizvajalca kj works al pa mogoče socom gear itd..)
Če pa se vseeno odločiš za repliko snajpe pa maš na izbiro plinske ali na vzmet tu pa dobiš komplete(na vzmet), z strelskimi nogicami, daljnogledom že za okrog 160e tako kot pa ti je predlagal pa plinsko za okrog 250)
Skratka, malo si poglej recenzije na youtubu, jih je kot listja in trave in povprašaj v kaki trgovini ti bojo znali svetovat, ali pa vprašaj kakega prijatelja, ki se ukvarja z airsoftom in se potem odloči.

Imaš pa seveda tudi dražje firme kot je tokio maruj, classic army, systema(uber draga) mogoče bi pod dražje štel še king arms itd.. Na tebi pa je da se odločiš. Mater sm se razpisal, bo zopet potrebno it na neki fajt :)

Lp!

radmannsdorf ::

kolega ma točno tole in je zakon! glede idelave sem presenečen, glede na to da je JG.
http://www.taiwangun.com/en/608-jg

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Ni jih čez ICS M4. Nove so drage, rabljene pa dobiš ugodno vsake toliko časa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

drvo ::

Ja, na g36 sm pozabil, mi je ena izmed najljubših replik, JG dela res kvalitetne replike. V G36 samo še fedro malo močnejšo mogoče not pa si dober, pa tudi pri nas jo dobiš za dobro ceno za 150 plus še mogoče kaki popustek, pa še maš garancijo eno leto. Ics je drugač tudi dober, pa drag, samo če se ne motim ma dvodelni gearbox, kar pa mi ni všeč. Drugač pa ne rabiš bit nič presenečen nad JG, ker Kitajci so do zdaj že dodobra naštudirali zadeve, kar se kvalitete in natančnosti izdelave tiče.

Poldi112 ::

Zakaj hudiča ti dvodelni gearbox ni všeč? A si kdaj menjal feder oz. šraufal gearbox? Ker je kot dan in noč. Ja, nove ics-ke so drage, rabljene pa dobiš med 100 in 200 eur.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PecenkA ::

Po mojih izkušnjah replika dela točno toliko časa, dokler je ne začne nekdo šravfat. Takrat se začnejo problemi. Vidim pri kolegih v klubu. Aja, moja Cyma dela že eno leto in pol brez vseh problemov, s tem, da sem v tem času dvakrat spucal cev in to je to od vzdrževanja, izhodna hitrost bbja pa je v tem času padla za celih 5 fps. Torej kupi nekaj, kar ti je všeč, za okrog 200 EUR in vsaj v času garancije ne modificiraj. Full metal seveda. Mora delati.

radmannsdorf ::

zato je pa vzmetni sniper zakon, ni gearboaxa, ni baterije, ni plina, ni komplikacij :) feder power :>

Zgodovina sprememb…

drvo ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj hudiča ti dvodelni gearbox ni všeč? A si kdaj menjal feder oz. šraufal gearbox? Ker je kot dan in noč. Ja, nove ics-ke so drage, rabljene pa dobiš med 100 in 200 eur.

Ne vem no, prijatelj je imel pred časom dve ics m4 zapored in pri obeh mu je izredno hitro počil gearbox, mogoče se je to spremenilo. Je pa definitivno pri nas lažje dobit normaln gearbox kot pa dvodelnega in menjava fedre tudi ni neko delo, če veš kaj delaš. Sicer pa ostanimo pri temi. Kot je rečeno za 200€ dobiš odlično full metal puško z garancijo, al pa kako G36 še ceneje, ki pa sicer ni full metal je pa ohišje vseeno kvalitetno. Jaz sm v časih ko smo po puške hodli v san marino imel marui zdaj pa sm popolnoma zadovoljen s kitajci za pol cene.

radmannsdorf ::

Če koga zanima, sem naredil oglas za mojo http://www.bolha.com/rekreacija-sport/a...

LowOffer3 ::

Ja snajpe ne bi kupu.Zaenkrat me zanima tale G36C al pa tist k sm ga jaz objavu.Kaj si mislete al je ta,ki sem ga jaz objavu vreden svojga dnarja al nej rajš G36C?

radmannsdorf ::

Katera ti je pa bolj všeč?:)
Sicer te M4 še nisem probal, ampak me je kvaliteta izdelave JG G36c presenetla, sploh za ta denar. Ima tudi preklopno kopito, tako da za nosit okol je sploh super, tud streljat se da ko je preklopljen. G36c ima tudi 3.verzijo gearboxa, nakar ima M4 2.verzijo(starejšo).
izgleda pa potem takole

Jaz bi vzel g36c, pa še en red dot zraven, v bistvu za ceno M4 tukej dobiš že puško, red dot, še kakšno torbo pa vrečo bb-jev :)
http://www.taiwangun.com/en/dot-sight-1...
http://www.taiwangun.com/en/68cm-eva-ga...
Odločitev je pa seveda tvoja :)

drvo ::

Odvisno kera ti je bolj všeč, drugač pa m4 je full metal in ima iz škatle več fps, A&K dela sicer solidne replike samo pri m4 bi jaz predlagal jing gong, maš notri precizno cev 6,05mm mosfet, high torque motorček itd je pa malce dražja od A%K g36 pa je tudi ok izbira, vsaj meni je precej simpatična in fajn se je z njo streljat pa še cenejša je.

http://www.panter-airsoftshop.com/trgov...

Drugač pa podobno m4 dobiš tudi v naših trgovinah, pa če prišteješ še poštnino si neki na istem s tem da doma lažje spraviš puško do servisa.

http://www.panter-airsoftshop.com/trgov...

LowOffer3 ::

Samo še eno vprašanje-a se dost pozna med http://www.taiwangun.com/en/pj4-cqb-p-j pa http://www.taiwangun.com/en/608-jg glede fpsjev pa Joulev,al se to med tem dvema skor nič ne pozna?

drvo ::

Ja, m4 ma 60 fps več od g36, torej je izhodna hitrost malce višja kot pri g36, to je najpomembnejši podatek. J ti pove podobno, kot fps, pač moč replike, se pa da vsako repliko nadgradit. Da bi g36 mel podobno fps bi rabo fedro 120 recimo, pa rabil bi vodilo vzmeti novo pa še kako malenkost, pa s precizno cevjo tudi nekaj pridobiš za fps in natančnost. Razlika pa je nekaj metrov dometa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

LowOffer3 ::

Zdej mi pa povejte,če bi bli na mojem mestu kaj bi vzeli.Totalno sem razklan in res ne vem kaj vzet.

radmannsdorf ::

lej, glede na to da je tvoja prva, vzemi g36c, in se jo boš lepo navadil, če te bo pa še kaj mikalo si boš pa drugo leto kupil kakšno dražjo. da ne boš zdaj ful zapravu, na koncu ti pa airsoft sploh en bo ql, alpa boš streljal 1x na dva mesca :)
ker če vzameš dražjo, a misliš samo to imet al misliš še kakšen daljnogled/red dot, torbo, dodatne magazine pa tko? ker te male stvari pol tud nekaj nanesejo. če maš pa keša na pretek pa vzem M4, itak se ti ne bo poznalo v denarnici če ga je dovolj :)
sploh pa, mal povpraš znance če ma kdo kaj za probat

Zgodovina sprememb…

LowOffer3 ::

Hvala vam vsem,bom res vzel kar g36c glede na to da sem začetnik :).Za še kakšne nasvete pa vas povprašam,ko dobim puško :)

kodsiti1 ::

Jaz ne priporočam g36. Jo imam od ASG(Jing Gong) in je sranje od sranja.... Delala je le prvič, pa še to le kakšni 2 uri. Od takrat je puška le še na servisih, in ko se popravi ena stvar, se pokvari nekaj drugega. Tudi dva prijatelja imata g36 in so pogosto težave ter sta redna gosta pri serviserju.

Sem si kupil raje AK od cyme in je to tisto ta pravo :) 450fps in dela kot se šika

Poldi112 ::

A si ziher. Ker JG je kakovostno par razredov višje od Cyma. Oz. vsaj par let nazaj je bil.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

radmannsdorf ::

drvo ::

kodsiti1 je izjavil:

Jaz ne priporočam g36. Jo imam od ASG(Jing Gong) in je sranje od sranja.... Delala je le prvič, pa še to le kakšni 2 uri. Od takrat je puška le še na servisih, in ko se popravi ena stvar, se pokvari nekaj drugega. Tudi dva prijatelja imata g36 in so pogosto težave ter sta redna gosta pri serviserju.

Sem si kupil raje AK od cyme in je to tisto ta pravo :) 450fps in dela kot se šika

ASG ni JG!

Poldi112 je izjavil:

A si ziher. Ker JG je kakovostno par razredov višje od Cyma. Oz. vsaj par let nazaj je bil.

JG je med kitajci bog i batina za m4, g36, cyma pa za ak, mp5.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

radmannsdorf ::

@kodsiti, torej odsvetuj ASG, ne pa JG. nista enaki.

helij333 ::

Puško mam že, in si hočem kupiti eno pištolo. malo se brskal pa sem to našel http://gunfire.pl/product-eng-115219888... kaj pravite?

radmannsdorf ::

O madona! A grše res nisi našel?:)
Močno priporočam KJW KP-05, sem jo imel in mi je žal da sem jo prodal. Jo bom nekoč spet kupil.
Zadeva je full metal, kompatibilna Tokyo Marui. Če kupiš plinsko, lahko dokupiš tudi Co2 saržerje in obratno. Zadeva za razliko od nekaterih zdrži oboje! Polnil sem jo z najmočnejšim Guarder plinom.
Jaz sem imel saržer na plin, blowback butne ko šus, poči da se reče, ma dokaj velik saržer(30bb-jev), filing je res kot taprava.
Kvaliteta izdelave je totalno zakon, tudi barva je tolk huda da se nič ne opraska, ne tko kot pri nekaterih ko se po robovih takoj pozna okrušena barva.

http://gunfire.pl/search.php?text=HI-CA...

Zgodovina sprememb…

radmannsdorf ::

pa še podobna, večja KP-06 http://www.taiwangun.com/en/kp-06-kjw?f...

helij333 ::

Hvala za odgovor.

drvo ::

No kjw kp 05(sig sauer) dobiš pri nas novo za 120€ tako, da se ti vsaj te ne splača iz poljske naročat, ker s pištolo lahko pride do težav pri kakem ventilčku na nabojniku ali na repliki in če kupiš doma imaš garancijo pri roki. Drugač pa kar se tiče bombic ali pa co2 bombic je pa oboje ok. Je pa z co2 ponavadi malovečja moč. Sta pa socom gear ali kjw top proizvajalca v tem rangu. Je pa socom pri nas malce dražji in redkejši.

radmannsdorf ::

drvo, se ne strinjam. totalno se splača s poljske naročat, ker majo ful cenejš. jaz sem za svojo dal 130€ v sloveniji, tukej je pa 97€. glede garancije je pa itak vseen, al pošlješ v slovenijo nazaj alpa na poljsko. razlika je dan ali dva.

[D]emon ::

Tokyo Marui v zvezde kujejo predvsem stari macki airsofta, ki so zaceli takrat, ko so se cene pusk z vso opremo gibale krepko cez pol miljona tolarjev.

Od takrat je prislo na trzisce ze cel kup cenovno dosti bolj dostopnih proizvajalcev.


Predlagam pa ti, da obisces kak airshop, kjer bos imel moznost ogleda zadeve v zivo. Je vtis, ko drzis pusko v roki, vseeno dovolj pomemben. Narocis lahko se vedno potem preko interneta.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

drvo ::

Pol milijona? hahaha

[D]emon ::

Kolega je za komplet ne-vem-vec-katere-puske z optiko in se nekaj dodatne robe davno sredi druge polovice 90-ih odstel cca 560,000 SIT. Takrat si lahko o prodaji tega v Sloveniji samo sanjal.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

drvo ::

Seveda lahko zapraviš ogromno. Drugače pa je TM replika pred 14-15 leti prišla od 80-150 tisoč sit. z vsem če nisi ravno pretiraval si prišel na 100-200. Res pa je, da sky is the limit. Drugače pa se je dalo z dobro opremo prit skoz z cca 200000 sit. Res pa je, da smo se takrat vozili po replike in dodatno opremo v San marino, ker pri nas so bile zadeve občutno dražje in bila je občutno manjša izbira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

[D]emon ::

Ali pa narocal neposredno od Tokyo Marui. Kar dodatno nabije ceno. :) Skratka, stvari so bile dosti drazje, kot so zdaj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

ProBook4740 ::

Pozdravljeni!
Tudi jaz se zanimam za nakup airsofta za domačo uporabo in sicer za repliko puške/sniperja. Najprej me zanima ali poznate kakšne evropske trgovine s super kvaliteto in nižjo ceno, kot pri nas ter da bo pošiljka (tudi čez mejo) zagotovo prišla?
Zanima me tudi, na kakšne specifikacije naj gledam, da bom za max. 120 EUR dobil dobro vzmetno puško?
Kako pa je kaj z vzmetjo -> ko sem včasih kupoval pištolice za max. 20 EUR, je vse skupaj zdržalo za cca. 100 strelov, nakar se je pri napenjanju uničila vzmet z zaklepom in vsem vred. Ali bo puška za moj denar zdržala kaj več od tiste sejemske, kitajske pištolce?
Hvala za svetovanje in pomoč.

ru7 ::

Ugodne so predvsem:
http://gunfire.pl/
http://www.taiwangun.com/

Mislim, da sta obe iz poljske, obe sta "legit", smo včasih, ko smo bli bolj aktivni naročali od tu :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824694 (604) Okapi
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915688 (11973) krneki0001
»

Airsoft kupovanje po internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
678383 (6786) Ovi
»

airsoft

Oddelek: Loža
272643 (1929) Kaktuspv
»

Airsoft puške

Oddelek: Loža
162771 (2430) OmegaM

Več podobnih tem