» »

airsoft

airsoft

me gusta ::

torej, če se kdo ukvarja z airsoftom mi naj pove katero puško naj nabavim. drugače sem začetnik, rad pa bi nekaj kvalitetnega kar bi mi držalo dolgo časa (recimo kaj od Classic Army ali Tokyo Marui).

hvala in lp
  • spremenilo: me gusta ()

HighBane ::

Za g36c od Jing Gonga pravijo, da je odlična začetna puška kar se tiče cene / kvalitete (140€ pri nas, 100€ v tujini)

Pogooglaj jo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

Poldi112 ::

CA je bil včasih sinonim za dober price/performance, potem so jih par let nazaj kitajci čisto povozili. Po mojem je najbolje da za prvo puško vzameš nekaj v slo trgovini, kjer ti potem oni servisirajo. TM je problematičen, ker ima nizek FPS, kar bo prva stvar, poleg ROF, ki jo boš pogrešal.
Osebno sicer prisegam na ICS, samo so nove čisto predrage, za rabljeno kupit moraš pa malo poznati, da vidiš če je ok, oz. da popraviš, ko gre kaj narobe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ru7 ::

Raje povej kaj ti je po izgledu všeč in kak budget imaš, potem se vidi kaj so opcije :)

stalker ::

Jaz imam doma G3 od nevem katere znamke, nov gearbox, vzmet in motor, znucan videz. V kolikor je kdo zainteresiran, posnamem video ali pa naj pride pogledat. Cena nizka. Ful.

me gusta ::

pozdrav, vam bom nalepil par linkov pušk, ki so mi všeč:

http://airsoft-store.si/index.php?page=... (kaj takega, vendar pravijo da je cyma za en drek)
http://airsoft-store.si/index.php?page=...

LP

kliknite na prvo sliko je link vstavljen..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: me gusta ()

me gusta ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: me gusta ()

Poldi112 ::

Pri UMP ti bo problematičen nabojnik, ker bo šlo precej malo bb-jev notri. AK in M4 sta glede tega močno boljša. Pri M4 ti ne piše katera firma je, imaš pa m4, kar pomeni idealne nabojnike (gladki in tanki, tako da spraviš 2 v vest) in puško z največ addon-i. AK tudi ni slab model, plus ti je gearbox v3 in nabojnik, v primeru da se streljaš z high cap. Merek je stvar debate, meni se bolj dopade kot pri m4, večini ne.

Pri ak imaš verjetno baterijo v kopitu, kar je še ne plus. M4 z baterijo spredaj ima slabše razporejeno težo, pa še motiti te zna tam spredaj ob strani (ampak jo lahko daš tudi gor).

Drugače ti je pa daleč najboljša opcija da pokličeš kakšen klub in se povabiš na fight. Večina ima rezervne replike, plus da je tam navadno lep izbor pušk za probati. Če jo imaš v roku in malo streljaš z njo hitro dobiš občutek, kaj ti bolj paše. Pa še lastnik ti bo lahko povedal, kaj njega moti pri svoji (če ni preveč zaljubljen vanjo).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

me gusta ::

aha, hvala.
kaj pa bi mi ti najbolj priporočal, pa ni važno kakšen model je, reči samo kaj je najboljše kar bi dobil za 200€ ;)

Poldi112 ::

NI tako simple, je bolj stvar okusa. Osebno bi vzel (gledal na strani Panter) ali:

g36c od JG:
sem že imel eno, kvalitetna puška. Ampak res so me motili butasti nabojniki, ki so ogromni in še enega težko spraviš v žep na vestu zaradi tistih izrastkov s katerimi jih lahko spajaš (kar je kul, ampak ko ti to enkrat pade na tla zelo verjetno odleti). Pa baterija je spredaj in ni elegantne opicje, da jo prestaviš nazaj. Plus da je rail spredaj spodaj tako naprej, da je za ročko praktično neuporaben.

dboys m4 cqb full metal.
+ full metal
edina z baterijo zadaj (meni osebno precej pomembno), ker lahko potem več celic nabiješ notri (višji rof), lažje je menjati, pa več teže je zadaj. Sploh pri full metal se kar pozna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

me gusta ::

hmm, sedaj se najbolj nagibam k nakupu česa takega: http://www.panter-airsoftshop.com/index...

če ti nisem že preveč tečen mi reči če je tale dober nakup?
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: me gusta ()

Poldi112 ::

Plus glede na cqb je daljša cev, minus pa (vsaj zame) baterija spredaj in sprednji del, ki nima railov. Drugače tudi izgleda čisto spodobno in je po mojem čisto ok.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

me gusta ::

kaj pa so to raili?

Poldi112 ::

Nekaj, kar je nepogrešljivo, če je tvoj cilj to:

 Swiss army gun

Swiss army gun

Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

me gusta ::

aha, držalo.
hvala

ru7 ::

Če imaš čas pejt pogledat na airsoft sejem (bazar) v nedeljo. Googlej za AKS 6. bazar pa boš našel podatke.

Tam boš lahko rabljene probal, izmeril na kronotu, pa še ful različnih bo na kupu, boš lahko osebno probal kaj ti leži.

lp

oo7 ::

Jaz tudi kupujem Airsoft puško.Pa me zanima ali je bolje da je z železa in lesa ali z ABS plastike ali je vseno??Cena je podobna razen,da so kitajske replike od 180-250 eur originali pa od 300 eur naprej.Pa če kupim repliko me zanima če je zdraven dobra baterija ali je tudi dobro da kupis zdraven še baterijo??

Odločam se pa trenutno o teh puškah:
Mislim ,da so vse replike replike
Ak-47
http://www.maxairsoft.com/product_info....
http://www.maxairsoft.com/product_info.... : kovinska in lesena
http://www.maxairsoft.com/product_info....

Aeg g36k
http://www.maxairsoft.com/product_info....

MP5
http://www.maxairsoft.com/product_info....


Prosim za pomoč.
Hvala in lp:)

boogie_xlr ::

Odvisno, za kaj se ti gre, če hočeš met pristni občutek konkretne puške v rokah, potem vzameš fullmetal/kovinsko in leseno, če pa se ti gre samo za rekreacijo/adrenalin, potem pa je ABS tudi ok. Priložena baterija naj bi zdržala vsaj en konretn fajt.

oo7 ::

Kaj pa vzdržlivost puške?A se plastična prej pokvari kot kovinska??

boogie_xlr ::

Notranjost je enaka, torej notranja cev, gearbox, hopup, motor...

oo7 ::

Danes sem dobil po pošti repliko kalasnika.Puška je res huda vsa železna ostalo pa les res lepa puška,tudi teška in rafali so nori:)).Danes prestrelil že vse tarče:P.
Zdraven sem kupil še polnilec,ki neha polniti,ko je baterija polna,ker drugače naj bi se baterija lahko uničila.Zanima pa me če je treba med vsakim polnjenjem vzeti baterijo ven iz kopita???In ker je vse natesno nemoreš drugače kot prijeti za kable in povleči ven.A je možno,da se na tak način lahko strga kable ali pa kaj podobnega??
Pa če kdo ve kako je kaj z vzdrževanjem te puške mazanje cevi in tako dalje,ker ne piše o tem kaj dosti.

Hvala in lp8-)

PecenkA ::

Da potegnem to temo iz naftalina. Odločam se za nakup prve replike in sicer sem se zagledal v Cyma CM048M AK74. Po raznih pogooglanih reviewih naj bi bila to dobra replika. Me pa zanima tudi vaše mnenje. Me pa malce skrbi, ker po vseh naših klubskih straneh piše, da je hitrost za AEG za spopade omejena na 400 fps, ta ima pa 420 out of the box. A se to potem zamenja vzmet? Kako je z nošenjem korekcijskih očal pod zaščitnimi?

ru7 ::

s korekcijskimi očalami je kar nekaj težav (zato sem jst šel na leče za airsoft), majo pa določena očala opcijo, npr ESS, sam so cene primerne (75-100€ samo za osnovna očala, plus da si morš dat delat leče). Predlagam leče, dosti bolj praktično in ceneje.

Glede replike, mja nekako je 400 fps meja. Je pa napisan fps okviren, sem že vidu take cyme z 440 fps iz škatle tko da čist odvisno kaj boš dobil. Še vedno se lahko menja vzmet na švohnej.

Kje pa misliš špilat? gozdna liga je vseeno kolk maš, če pa misliš it v kak specifični klub pa se pri njih pozanimaj ane? :)

lp

PecenkA ::

Mah sploh ne bom več premišljeval, že par dni premlevam to. Bom pa vzmet zamenjal, če bo treba. Sem pa v kontaktu z enim klubom drugače.

Poldi112 ::

Feder tudi zgubi na moči s časom. Pa kaj drugega tudi (ti kje začne malo zrak uhajati in izgubljaš fps-je), tako da se bo s časom ta problem rešil sam od sebe. Imaš tudi limiter, ki ga našraufaš na konec cevi in ti zniža fps (streljaš čez eno gumico). Samo to ni ravno popularno.

Če boš pa igral po pameti (ne bližje od 10m, če ni vmes zelenja) tudi z 420 ne bo problemov. Razen če si izbral kak res zarunak klub :)

Korekcijska očala pod zaščitnimi je no-go, ima pa clarus mislim da ena očala, ki so kombinirana (enkrat jih je imel en na fightu). Tudi sam bolj svetujem leče. S tem da se je meni precej obnesel tudi daljnogled na puški (striktno za preverjanje, ali vidim človeka ali štor).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

oo7 ::

Jaz sem tako nabavil v začetku aprila in je super puška;).

PecenkA ::

Evo puška doma. Baterija se polni, tako da je sprobal še nisem. Kupil sem še zaščitna očala z inserti za leče z dioptrijo. Leče pridejo 100 EUR :O, ker mora nujno dat notr stanjšane zaradi ukrivljenosti okvirja, drugače bi bile ene 50 EUR.

Kaktuspv ::

Odločil sem se da kupim airsoft puško pa me zanima kako je s kvaliteto?
Zanimam se za http://www.mshop.si/bi-3681full-metal-d...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Airsoft (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15824875 (785) Okapi
»

Katero airsoft pištolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915739 (12024) krneki0001
»

Uvoz namerilne naprave "rdeča pika"

Oddelek: Loža
355943 (4503) Okapi

vlomi in "fake" pištola

Oddelek: Loža
253621 (3281) Martin Krpan
»

Katero airsoft

Oddelek: Loža
364158 (3145) ru7

Več podobnih tem