» »

Telekomov brezžični internet

Telekomov brezžični internet

neverjetni99 ::

Zdravo,

Ima kdo kakšne izkušnje s tem internetom od telekoma?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Saj namreč trenutno imam 30mb linijo od Ario in bi rad kaj hitrejšega, druga kot to ali pa 40mb od A1 mi ne preostane. Zanima me če je koliko toliko "fiksna" opcija to? ali lahko pričakujem močen vpliv vremena(dež, sneg, megla) na samo hitrost?

Vzel bi tudi to anteno
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

za ojačanje signala, saj na telefonu mi pride komaj 15-20mb/s download preko 4G signala in za 2€ bi tudi dokupil opcijo 100mb/20mb za vsak slučaj.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem? Če ja, so pozitivne ali negativne? Morda kdo prilepi kakšen screenshot speedtesta, da vidim ping, dl in ul hitrost? ter seveda da napiše približno razdaljo do oddajnika.

hvala in lp

beta1 ::

Antena je OK. Dobiš drugje neprimerno ceneje.

Paket brezžični net je slab paket. Zato, ker je SIM kartica zaklenjena na IMEI Billion modema. Billion modemi so pa krš roba. Niti 4G+ niso (manjša propustnost, sploh v večernih urah). 1 antena port je mrtev. Šteknejo ob torrentanju.

Za LTE modeme veljajo samo kaj Fritz, Huawei, pa kakšni mikrotiki. Ostalo je tak tak.

Boljše da vzameš paket Mobilninet neomejeni 5G za 39,90EUR/mesec. Ob vezavi dobiš tudi za 1 EUR modem Huawei B535 (konkreten modem!!!).

100x bolj zanesljivo kot Ario (ti povem iz lastnih izkušenj).

Ario je tak bil prodan Telemachu. Pričakuj podražitev.
Huawei LTE CPE master.

neverjetni99 ::

beta1 je izjavil:

Antena je OK. Dobiš drugje neprimerno ceneje.

Paket brezžični net je slab paket. Zato, ker je SIM kartica zaklenjena na IMEI Billion modema. Billion modemi so pa krš roba. Niti 4G+ niso (manjša propustnost, sploh v večernih urah). 1 antena port je mrtev. Šteknejo ob torrentanju.

Za LTE modeme veljajo samo kaj Fritz, Huawei, pa kakšni mikrotiki. Ostalo je tak tak.

Boljše da vzameš paket Mobilninet neomejeni 5G za 39,90EUR/mesec. Ob vezavi dobiš tudi za 1 EUR modem Huawei B535 (konkreten modem!!!).

100x bolj zanesljivo kot Ario (ti povem iz lastnih izkušenj).

Ario je tak bil prodan Telemachu. Pričakuj podražitev.


Samo kaj mi koristi 5G internet, če še 4G+ ni pri meni? Ali dela potem na 4G isto? Aja? Kdaj pa? Mogoče jim uspe kaj dvigniti hitrosti paketov zdaj, ali?

starfotr ::

Paket vključuje dostop do omrežij 5G, LTE/4G, 3G (UMTS) in 2G (GSM).


Vir: https://www.telekom.si/PodporaObrazci/P...

_Denny_ ::

neverjetni99 je izjavil:

Samo kaj mi koristi 5G internet, če še 4G+ ni pri meni? Ali dela potem na 4G isto? Aja? Kdaj pa? Mogoče jim uspe kaj dvigniti hitrosti paketov zdaj, ali?

Poglej si malo mojo zgodovino postov zadnjih 6 mesecev, ker mi ni stotič za razlagati...sem že več krat povedal kaj za antene, modema in custom firmwara imam s tem naročniškim paketom. Glede na to v kaki luknji živim (edina slabša lokacija od moje bi bila zaselek zraven Triglava) in imam LTE-A, upam reči, da ga imaš ti tudi; preveri na https://maps.svetidej.com/country/slove...

tl;dr: Od 7km (zračna razdalja) oddaljene bazne postaje brez vidne linije in z malim milijonom hribov/dreves/hiš vmes mi z zunanjo panel anteno, ki je montirana zraven okna manj kot 2m nad tlemi in še pod balkonom, mi večino dneva vleče kar blizu oglaševanih 150/50 (145/45).
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Denny_ ()

beta1 ::

Nič bat. Dela tudi na samo 4G. Dela tudi na 3G ali 2G. Na vsem dela.

Dosti smo to predebatirali v najmanj 4 različnih temah, ki zajemajo LTE internet.

Z vezavo na 2 leti, dobiš za 1 EUR modem Huawei B535. To je soliden modem, napram klumpu od Billion sranja, ki ga dajo in lockajo v pakete: Brezžični internet, Brezžični NEO in variante hibridnega interneta.
Huawei LTE CPE master.

imagodei ::

Kako je s televizijo na tem paketu? Se da dobit ali je to no-no?
- Hoc est qui sumus -

starfotr ::

Poglej neo brezžični.

markasaso12 ::

Pozdravljeni Aria je bla 100 krat boljša kod sedaj ko je prevzel Telemach internetna hitrost je katastrofa samo 10 Mbps DOWNLOAND UPLOAD 1 Mbps v paketih Total tv Trio upam da bodo povišali hitrost sicer pa v letu 2024 dobim optično omrežje :) lep pozdrav.

https://telemach.si/satelitska-televizi...

VaZl ::

Pozdravljeni, vidim da je tema še živa, pa bo mogoče kdo kaj svetoval.
Torej imam hibridni dostop, modem Billion, dve anteni usmerjeni v bazno (-65db, LTE band 3), 2,5km oddaljeno, čez dan je prenosa okoli 20-30/10, zvečer od 19 do 22h pa pade na 1-2/10, praktično nemogoče kaj delat. Tv preko parice tudi štrika.
Bazna je stara okoli pol leta, očitno je poddimenzionirana.
Sem se pa danes zvečer mal poigral in stopil pred hišo s telefonom in probal direktno, DNL je bil za 50% boljši kot preko modema in anten nekje 10m visoko....
Ali je potem ta Billion res tolk slab, je kakšna alternativa?

LPZ

Scorpy84 ::

Ne poznam modema, ampak očitno je, da podpira cat4 in ne cat6/7, zato nizki prenosi. Telefon ti seveda podpira skoraj vse cat standarde in zato imas višji prenos podatkov, ker zna združevati frekvence. Pač bedarija lte standarda, ki se kar vleče še danes, ker 10 let nazaj in več, proizvajalci zaostajali z razvojem in so uvedli takrat te cat standarde, da bi dosegali približne lte hitrosti. In očitno jim je še vedno, da zavajajo kupce vse za prihodek in ne znajo narediti konkreten modem oz. znajo, samo tak stane že 250 evrov. Ampak kaj ti pomaga, če ga ne moreš uporabljati kot hibrid. Operaterji so pa tudi čudni, no itak bojo dobili denar, stranka gor dol, še vedno so taki, ki se sprijaznejo in se jim računica z bednimi modemi izide.

starfotr ::

Ta modem je zanič. Zato težave.

Ni problem v bazni postaji.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136559 (477) RobertG
»

LTE antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
212875 (833) Palushek
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415203 (2910) markasaso12
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183656 (2909) rofl_1
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233655 (2768) SaXsIm

Več podobnih tem