» »

WIFI antena...

WIFI antena...

gregameister ::

Antena

Pozdravljeni. Zanimam se za nakup wifi antene in sicer da bi lahko od sosedov lovil signal. sedaj me pa zanima kaj praviti o zgornji anteni? je kvalitetna je primerna za te zadeve? nisme nek strokovnjak s tega področja zato prosim za pomoč. sedaj trenutno lovim zelo šibek signal z tole anteno. Hvala za odgovore in pomoč.
GROFEK

primus1024 ::

Če želiš lovit sosedov signal uporabi usmerjeno anteno, ne pa omni (omni lovi signal z vseh strani).

Poskusi nekaj takega: sektor antena

gregameister ::

v bistvu je takole ne... ne vem točno od kod sprejemam signal ker je to na vikendu ob morju vem samo da ga sprejemam in da je signal zelo šibek. vem pa tudi sicer da je v centru mesta ki je oddaljen 700m ena free dostopna točka vendar imam 3-4 hiše vmes.najlepša hvala.
GROFEK

R-S-LoVe ::

Saj z usmerjeno anteno boš hitro ugotovil od kot je signal.
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

gregameister ::

pol je boljše da nabavim usmerjeno in je to to.... pa je to kar v specifikacijah piše res da vleče do 2km? kako imate kaj izkušnje s tem?
GROFEK

ZGI ::

Kupi si panel anteno, s pridobitkom okoli 18dB. Dela na 2km preizkušeno.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Brainstorm ::

Ima mogoče kdo tole anteno z DX, kako se kaj obnese http://www.dealextreme.com/p/2-4ghz-14d...
 Panel

Panel



Ali je mogoče bolje vzet 16 elementno yagi anteno?
http://www.dealextreme.com/p/2-4ghz-16d...
 Yagi

Yagi


Uporabljal bi jo na morju in vikendu, za lovljenje brezplačnih nezaščitenih omrežij, katera bi bila bolj primerna?

Zgodovina sprememb…

saule ::

Mogoče kdo ve, če je možno prenašati video iz WiFi kamere, ki je od antene oddaljena nekih 10km? Od kamere do antene je vidna pot.

thx
lp

Spajky ::

odvisno IMHO od programa od kamerce (protokol) in rezolucije/barvne globine zajema/FPS (količina podatkov, bandwith) ... zna pa verjetno trokirat slika ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jonynho ::

Da ne bom odpiral teme.

Sem bil na vrhu naše strehe in je občutno višja od ostalih naokrog zato bi rad postavil na vrh wifi oddajno anteno katero bi po možnosti izdelal doma in bi imela dobro 360 stopinjsko oddajanje.

Ima kdo kake načrte ali pozna kakšno spletno stran kjer bi videl kako izdelati domačo anteno?

amigo_no1 ::

http://slo-tech.com/forum/t468292/p3119...

Na kakšen domet ciljaš ?

360° in dober domet se načeloma med seboj izključujeta ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

jonynho ::

No ja sem bil malo nenatančen, vsaj 180 stopinj ali vsaj kaj približnega da potem nekje po vasi lahko lovil moj signal, ciljal bi pa kar se da daleč, vsaj 500-600m

Spajky ::

ma kupiš eno najbolj švoh slot-ko ali panelko pa mir
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima kje kupit zunanjo wifi anteno z navadnim vhodom? Lep pozdrav

profii ::

markasaso12 je izjavil:

Pozdravljeni zanima kje kupit zunanjo wifi anteno z navadnim vhodom? Lep pozdrav


kaj je zate navaden vhod?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti termometer+vlagomer

Oddelek: Loža
199329 (4968) frke
»

Katero anteno za router?

Oddelek: Kaj kupiti
5804 (718) NeMeTko
»

Wireless povezava hiša- gospodarsko poslopje

Oddelek: Omrežja in internet
71408 (1199) Pyr0Beast
»

Kitajske antene 10dbi+

Oddelek: Omrežja in internet
276319 (5341) krop
»

Kateri je trenutno Best Buy brezžični router?

Oddelek: Kaj kupiti
285209 (4222) kmetek

Več podobnih tem