» »

Izselitev najemnika

Izselitev najemnika

«
1
2

tinniee ::

Pozdravljeni,

prosim za nasvet.

Oče je v hišo sprejel "najemnika", ki je bil takrat v ločitvenem postopku in ga je žena izselila iz hiše. Pogodbe nista sklenila, vendar ga je prijavil (naj bi bil začasno, sedaj se je izkazalo, da je prijavljen stalno). Gospod seveda ni in ne plačuje najemnine niti stroškov, saj je bil pač "man in need" in moj oče je preveč dobra duša!!!

Sedaj je oče spoznal, da to ne gre nikamor, z mamo sta tudi zaradi povečanih stroškov v precejšni finančni stiski, zato želi, da bi se "najemnik" izselil, vendar je ta ob prvih poskusih, da bi ga izselil, poklical policijo, ki je lahko edino potrdila, da je na naslovu prijavljen, seveda oče (predober!) ni kompliciral in ga je pustil pri miru.

Svetujte, kaj je najbolje, da naredi v taki situaciji?

Vnaprej hvala za odgovore!
  • spremenil: Primoz ()

jype ::

tinniee> Svetujte, kaj je najbolje, da naredi v taki situaciji?

Obrne naj se na odvetnika.

moj_nick ::

Odklop elektrike, vode, kurjave, menjava ključavnice in ostale pol legalne zadevice.
110111001001010001010000

nejcpirc ::

Mogoče boš tukaj našel odgovor strokovnjaka s tega področja: www.pravozatelebane.com/gradnja-in-nepr...

fosil ::

Njegovo bivšo ženo vprašaj kako je njej uspelo :D
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

tinniee ::

hvala za odgovore, kar se bivšinega uspeha tiče - misliš, da še kje obstaja taka naivna dobričina kot je moj oče, da ga vzame... nnnjja!

tlozej ::

Vsekakor vse preko odvetnika.

LP

cortez ::

A ta človek dela ? A ma nek vir dohodka?

prijatu je rešu problem, da je prišel na nenapovedan obisk ob 4h zjutraj v popolni lovski opremi (puška tud). Dal jim je 3 ure časa, drugače bo začelo pokat.

Majstor je tko rešu zadevo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Izi ::

prijatu je rešu problem, da je prišel na nenapovedan obisk ob 4h zjutraj v popolni lovski opremi (puška tud). Dal jim je 3 ure časa, drugače bo začelo pokat.

Majstor je tko rešu zadevo.

In sedaj tvoj prijatelj sedi v zaporu in živi na državne stroške, najemniku pa v prijateljevem praznem stanovanju nihče ne teži več. Problem rešen >:D

T0RN4D0 ::

Žal mamo v naši bananrepubliki precej stvari malce po balkansko rešeno, tako da je takšen kavbojski pristop morda še najboljša ideja.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Icematxyz ::

Za začetek naj plača najemnino in stroške. Ali noče? Tujec živi v vaši hiši in vam govori kako bo? Ali kaj?

Timmah ::

Saj je oče lastnik hiše ali ne ? Naj gre in ga odjavi, pa potem kliče policijo.
donde esta francesca

tinniee ::

ja, ja - noče nič plačat, noče it. brez soglasja ga ne morš odjavit kolikor vem!?
jaz ne živim več s starši, ostalo pa dolga zgodba...

Avenger ::

A ta človek dela ? A ma nek vir dohodka?

prijatu je rešu problem, da je prišel na nenapovedan obisk ob 4h zjutraj v popolni lovski opremi (puška tud). Dal jim je 3 ure časa, drugače bo začelo pokat.

Majstor je tko rešu zadevo.


Človek je že enkrat klical policijo. A misliš, da bi res verjel blefu človeka, ki ga je na lepe oči dobrohotno pustil v stanovanju in mu še plačeval stroške????! Še enkrat bo poklical policijo, povedal da je šlo za grožnje s strelnim orožjem, lahko si še kaj zmisli, najde lažne priče in je foter v hudih škripcih. Po pravni strani bo treba; ne vem kaj pomeni, da je prijavljen za stalno, vem pa, da če ni pogodbe o najemništvu, tudi zastonjskem, ne more bit veliko preprek, da se tega človeka odstrani. Za nazaj bo stroške seveda nemogoče izterjat, ampak kakorkoli že: ne na Slo-tech, do odvetnika je treba in to dobrega!
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Aston_11 ::

Enostavna, vendar dolgotrajna zadeva. Par let lahko traja na sodišču, on pa zastonj noter.

Dr_M ::

Prej ali slej bo moral zapustit stanovanje.
Med tem casom zamenjas kljucavnice in to je to. Poklices selitveni servis, da odstranijo njegovo navlako in to je to.
Ce se bo pa kaj usajal, pa se vlozis tozbo, za povrnitev stroskov.

Sodisce in odvetniki so pa samo cigani, ki obirajo in zavlacujejo. Ce gres po pravni poti, si pecen za minimalno 10 let.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Aston_11 ::

DR M - motenje posesti bi tudi ustrezalo odvetniku in sodišču, manj pa tistemu, ki bi ga na ta način ven vergel. Vendar po mojem, naj raje on toži, da bo prišel nazaj noter, kot lastnik, da ga vrže ven.

Isotropic ::

ce imata tvoja starsa financne tezave, zakaj se ne zmenijo, da bo pac placeval neko najemnino?

blackbfm ::

Tisti, ki ste za odvetnike očitno še ničesar niste dal skoz. Moja mat se toži s sestro, vse je črno na belem, pa se nič ne da, nič ne premakne,vleče se 7 let..zamenjanih 5 odvetnikov, pri vseh so bile frke, napačen obračun storitev, fiktivni računi, neprofesionalnost itd.. Jaz v nič od tega ne verjamem.

Stvar naj vzame v svoje roke..kako to narest bi blo treba mal premislit.

Aston_11 ::

Jaz tudi ne, da je črno na belem. Vsi tako rečejo, na koncu se izkaže, da nimajo pojma, pravijo pa še vedno, da je črno na belem in da je odvetnik zajebal. Stranke pa nič, kot ponavadi. Če je črno na belem, ne rabijo odvetnika, temveč strokovno pomoč druge sorte. Dobro, tole z obračuni ni OK, da pa je črno na belem, nič ni črno na belem.

PaX_MaN ::

Kdo je prijavil njegovo stalno prebivališče? Oče ali "najemnik" sam?

MTm2H37rqt7B ::

Odklop elektrike in vode + zamenjava klucavnic.

cortez ::

tisti, ki hočete zadevo rešit preko sodišča : Pa kaj je z vami ? A vam ni tinniee povedal, da nimajo podpisane nobene pogodbe ? Na čemu naj sloni tožba očeta ? Na hearsey ?

izzy: ni šel v zapor, noter ima novega najemnika. Da pa bo šel nekoga tožit, pa najemnik rab dnar, al ne ? Al bo šlo vse pro bono ?!

v danem primeru bo sigurno treba neka gverila akcija . Treba je odklopit vse (voda, elektrika, itd.) in zamenjat ključavice. Pa saj ne more človek bit not 24/7 !


P.S. Žena je že vedla, zakaj ga je vrgla ven. Najbrž tud tam ni plačeval nobenih stroškov.

Avenger ::

a mi lahko nekdo pove, kakšne pravice TOČNO ima tistile najemnik, ki ni najemnik, ker nima pogodbe in ne plačuje najemnine????
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fosil ::

Ne vem ali bi se tak sploh lahko štel za najemnika, če ne plačuje najemnine, se prav ni najemnik niti na črno.

Jaz bi takemu rekel gost ali pa obiskovalec.

Takega pa menda lahko kadarkoli vržeš ven?

Točno bi pa moral povedat kak pravnik.
Tako je!

BigWhale ::

Cloveka ne mores kar tako narediti v brezdomca, zato ga ne mores in ne smes kar vreci iz stanovanja. Tudi ce ti ze sto let ni placal najemnine. To lahko stori samo policija s sodnim nalogom.

Lahko mu recimo odklopis elektriko in sedaj pozimi, ce se da, kurjavo. Se bolje, ko ga ne bo doma naj gre oce v njegovo sobo in sname okenska krila, potem mu pa naj razlozi, da se je razbilo steklo in je okno na popravilu.

Dr_M ::

V Sloveniji je to problem, ker policija nic ne more.
Ce se ti neznanec vseli v hiso/vikend/poslopje, ga ne smes izselit.

Malo staro, ampak se vedno velja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Glede na to, da ne plačuje stroškov mu lahko komot (IMO legalno) odklopiš elektriko, vodo, ogrevanje itd.

Ti namreč zanj nisi dolžan plačevati stroškov.

Vsekakor pa bi se zadeve vzporedno lotil tudi s pravnimi sredstvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

tlozej ::

Aston_11 ::

@cortez: najprej premisli, če vrašaš kaj čudnega - pogodbe so ustne in pisne, če je najemnik noter, potem predpostavljaš najemno pogodbo. Če ne mu rešeč, da je skvoter. Tudi če pogodbe ni, ga ne moreš kar nasilno izseliti. Za to pa rabiš tožbo.

Odklop elektrike in drugi odklopi pomenijo motenje posesti. Ne smeš. Še elektro ne sme, če jim ne plačuješ elektrike, čeprav radi to storijo.

@BigWhale: policija ne moče nobega ven. To naredi izvršitelj na podlagi sodbe oz. na podlagi sklepa o izvršbi. Sodni nalog, to ni to.

Fantje, če smo pravna država, potem je sodišče tisto, če smo balkan, potem pa po balkansko.

Dr_M ::

Elektriko ti lahko izklopijo, vode ti ne smejo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

perci ::

Odklop elektrike in drugi odklopi pomenijo motenje posesti. Ne smeš. Še elektro ne sme, če jim ne plačuješ elektrike, čeprav radi to storijo.
Kakšno motenje posesti neki. Lepo te prosim. Elektro lahko komot odklopi štrom, če ne plačuješ. Ravno tako vodovod vodo.

kurjač ::

Ravno tako vodovod vodo
in ti zamaši sekret

solatko ::

Pojdi lepo do kakega bufeta, plačaj pijačo dvem ali trem silakom, jim razloži problem in v parih urah boš imel prazno stanovanje. Ti ne poznaš njih, oni ne poznajo tebe, "brezdomec" pa naj potem zbira skupaj dokaze za tožbo.

imallears ::

kva pa jé model?? drgac pa ja kr z okni zacni, al pa stvari pred bajto pa zaklen.

Furbo ::

Tukaj je brezveze iskati nasvete, ker pametnih ne bo veliko. Pojdi do odvetnika, recimo Grubelnik je odličen in te takoj postavi na realna tla in ne riše gradov v oblakih, potem pa tudi odlično pomaga.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dr_M ::

Tudi odlicno zaracuna.


Ce si v resni financni stiski, ponavadi nimas denarja za pravdanje, kar si mimogrede ob 10 jurjev.
Pa se zdej bluzit, kako to nazaj dobis, ker ti nic ne pomaga 10 let po tem, ko si ze od lakote umru.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Furbo ::

Si imel kdaj opravka z njim ? Po mojih izkušnjah je cenejši od raznih 'poceni' odvetnikov, ki so dostikrat nesposobni pri vsem, razen zaračunavanju. Še kadar mi je kdo kaj utrujal, je odlično uredil zadeve.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

Odklop elektrike in drugi odklopi pomenijo motenje posesti. Ne smeš. Še elektro ne sme, če jim ne plačuješ elektrike, čeprav radi to storijo.
Kakšno motenje posesti neki. Lepo te prosim. Elektro lahko komot odklopi štrom, če ne plačuješ. Ravno tako vodovod vodo.


Kaj nebom smel izklopit v svoji hiši lol:D

Izklopi mu elektroko, vodo, okna poberi ven ker so tvoja itd. pa naj se gladko ****. Pa upam da vsaj vhod ni skupen.

kihc ::

Sam neki ... če ima nekdo nekje prijavljeno stalno bivališče (brez pogodbe), drugi pa je lastnik te iste nepremičnine. Recimo da sta trenutno oba v stanovanju in se pokliče policijo, da nekod moti posest.

Koga bo policija napodila?
x

Wrop ::

V Sloveniji verjetno lastnika.

guest #44 ::

V Sloveniji verjetno lastnika.


ahahah, to me je tako nasmejal...še toliko bolj ker je vrjetno res

ali3n ::

Saj ni treba odklopiti elektrike; lahko se pokvari kaka varovalka, kak ventil pri ogrevanju; kot je omenil že nekdo pred mano tudi okenska stekla niso nezlomljiva.

Vse zgornje šele po posvetu s pravniki.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

marnit ::

Pejt k odvetniku, magar na brezplačno pravno pomoč!

blackbfm ::

@Aston_11 namen odvetnikov je molzenje denarja, dokler gre. Šele potem se mogoče kaj reši. Zato pa se vse stvari vlečejo 10 let. Če bi bilo pravo in sodstvo zrihtano, potem moja mat ne bi rabla 5 odvetnikov menjat. Pa še ta zadnja nateguje. Tako da je bolje stvar na hitro po balkansko uredit, kot pa se drkat po sodiščih, sploh pa za take banalne stvari kot jih opisuje avtor teme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Mehmed ::



Oče je v hišo sprejel "najemnika"


Ce sem prav razumel in so vsi v isti hisi, potem odklaplat elektriko pa vodo samemu sebi ni prevec prakticno. Po drugi strani se pa lahko na kratko preselis domov, da starsi skrbijo zate, dokler ne prebolis nove gripe. Ce ga to ne zmoti, zacni kri kasljat po njegovih stvareh al pa kej podobnega. ;)

Aja pa ce je mozno, da mu oce sam odjavi stalno prebivalisce potem naj to naredi asap.

tinniee ::

hehe, kakšna žalost, če takole pogledaš...
tale ideja z okni se mi zdi super ;) bom predlagala.

drugače se bo pa pozanimal pri odvetniku - vsaj upam - da se ne bo kr vdal v usodo. ga bomo že mal spodbudili.

hvala vsem za odgovore in ideje :)

win64 ::


Ce sem prav razumel in so vsi v isti hisi, potem odklaplat elektriko pa vodo samemu sebi ni prevec prakticno.asap.


Obstajajo varovalke, tako da elektriko se da na hiter način odklopit samo delu hiše.

Mehmed ::

Lih tko se da priklopit nazaj. ;)
Brezveze s tovrstnimi nasveti dokler ne opise bolj natancno situacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

MIHAc27 ::

lol, a to resno. En mi lahko udre v bajto in jaz ga še izselit ne morem, sploh če reče, da sem v to privolil. Itak je njegova beseda proti moji.

Moj nasvet bi bil (poleg tega da se 'najemniku' izklopi vse kar se lahko in ne plačuje) v kolikor imaš možnost se ti vseli v njegovo sobo. Pozabi na osebno higijeno, upam tudi da smrčiš. Glej TV pozno v noč, brskaj po njegovih stvareh, obleci kak njegov pulover in naj te v njem vidi kako ješ kebab, prid mu kadit v sobo (če on ne kadi) itd.

Lahko pa se mogoče začneš družit z njem..ga spoznat. Pa mogoče tudi on spozna da nič ne prispeva in mu rata nerodno (bolj malo verjetno, a vseeno)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530441 (23996) 49106
»

nakup nepremičnine na javni dražbi sodišča

Oddelek: Loža
224482 (3911) St235
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722937 (19504) MrStein
»

Izselitev podnajemnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14926888 (15242) 49106
»

Težave z najemnikom stanovanja

Oddelek: Loža
4311751 (10042) cryptozaver

Več podobnih tem