» »

Mreža - 98+ME

Mreža - 98+ME

Elemen_T ::

Kolega me je prosil za levjo uslugo.
Rabil bi vzpostavitev mreže (za igranje iger) med Windowsi 98 in Millenium.

Mi lahko nekdo obrazloži kako gre to?

Hvala 10x!

Elemen_T ::

Vedet morte še to, da o mreži nimam pojma.

Imam pa mrežne pa koaksalca ali pa telefonski kabel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Elemen_T ()

ru7 ::

V obeh winsih ti takoj po vstavitvi spozna mrežne (meni jih je). Jst sem dal na obeh "share" diske, da se lahko vidiš. V igrah pa itak sam zazna (en postavi server, drugi pa poveže nanj). Jst sem povezoval z UTP (v prvem poskusu) je delal tako, da pomoje ne bo težav.

bking ::

Jest sm povezu win Me in 98. prepoznala sta se takoj, brez da bi vključil skupno rabo.
Jest sm tud prvič delu, pa mi je ratal "probi lahko je" :D :)

če maš mogoče na kompu kakšn požarni zid, ga za tolk časa izklop, da naštimaš mrežo.

jez mam gor zonealarm, pa dokler nism stalnih IP naštimu ni hotl delat, pa tud povedat noče zarad kirga programa ne dela, zato ga rajš izklop.
:\ 8-)

Elemen_T ::

Hvala vam.

T(he) Boss ::

Ce hoces dva rac povezat rabis samo dve mrezni in cross-over kabl. Potem bi se mogla najt, samo res ne bo nic, ce ne bos izklopil pozarnega zida. Meni ni delovalo, dokler niso bili nastavljeni IPji, kateri se pisejo (ce nimas poja o mrezi domnevam, da tega ne ves) 192.168.0.xxx , ki j eza xxx vse stevilke do 255, rac moreta imeti drugacna IP, pa se ce imas taki kartice kot si napisal, je najbolje, da hitrost mreze najprej nastavis na 10MB/s, potem pa lahko povecas na 100, pa bos videl, ce bo se vedno delalo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1782552959 (1228) Kroos
»

SBS 2003 - postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
221433 (1202) Zelenko
»

V čem je fora opcije "združljivost" v XP-jih?

Oddelek: Pomoč in nasveti
432302 (1701) DMouse
»

kak igrati quake 3 prek croos kablov?

Oddelek: Pomoč in nasveti
11785 (644) CaqKa
»

Povezava dveh rac.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191258 (990) dogkiller

Več podobnih tem