» »

V čem je fora opcije "združljivost" v XP-jih?

V čem je fora opcije "združljivost" v XP-jih?

BlackHole ::

V službi imam en star designerski program (CAD like), ki najbolje deluje pod WIN 95, deluje tudi v WIN98SE (razen ukaza print to file). Zdaj pa sem dobil nov računalnik z WIN XP in tega programa nikakor ne zažene. Poskusil sem nastaviti EXE datoteko pod vse združljivostne sisteme (WIN95, 98, 2000,.), ampak pod nobenim ne deluje. Sem še kaj pozabil nastaviti.
Ko sem pognal SETUP.exe za inštalacijo tudi najprej ni delovalo, ko pa sem nastavil združljivost z WIN95 pa se je inštalacija normalno zaključila, zato sem tudi upal da bom program prav tako deloval.

Imamo sicer eno novo verzijo tega programa, vendar še nisem popolnoma prešel na njo in bi skoraj moral še nekaj časa uporabljati star program. Trenutno imam pač dva računalnika zaradi tega. Se da kaj storit? Dve particiji ne prideta v upoštev, razen če se dobi kak program, ki bi lahko preklopil iz ene v drugo particijo brez ponovnega zagona in brez zaustavljanja trenutno odprtih programov. Mislim da sem nekaj takega enkrat videl, pa ne vem kako se obnese.

Sahel ::

A si poskusil vsem datotekam tega programa nastavit Compatibility na win95? poskusi... moralo bi delovat... kr vem da meni ta funkcija deluje čisto normalo... kakšenkrat je treba zadevo naštimat večim datotekam...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

Cokolesnik ::

Jaz bi na tvojem mestu tole rešil takole:

1. oba računalnika bi povezal v mrežo (crossover), v kolikor še nista.

2. na oba računalnika bi namestil Remote Administrator, tistega z win95 bi nastavil kot server, na winxp pa bi poganjal viewer, s pomočjo katerega bi lahko upravljal računalnik z win95 na daljavo, enako kot bi fizično sedel pred njim.

Remote Administrator poleg Remote desktopa omogoča še prenos datotek med 2 računalnikoma v stilu Raziskovalca, Command prompt na daljavo in kot nalašč zate, se ga lahko uporablja na vseh Win9x.

Elegantna rešitev je po mojem torej uporaba programa, s katerim določen računalnik upravljaš na daljavo in te potem sploh več ne briga, v kateri drugi pisarni se fizično nahaja in ali ima svoj zaslon ali ne. :)
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BlackHole ::

Tole se slilši zelo zanimivo. Če ne bo kakega boljšega predloga, ga bom vsekakor preizkusil. Pa še samo en monitor zadostuje ali se motim?

Cokolesnik ::

Ja, samo en zaslon na računalniku, iz katerega upravljaš druge.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BlackHole ::

Ne saj to vem, da iz enega zaslona upravljaš oba. Mislil sem, da ko enkrat stvar nastaviš, na drugem računalniku ne potrebujem več monitorja, ali ja?
Mi lahko razložiš tale način crossover. Mi imamo na firmi server, na katerega je priklopljenih več računalnikov. Je crossover kakšen poseben način?

Cokolesnik ::

Ja, ko enkrat nastaviš program, ne rabiš več zaslona.

Crossover pomeni povezavo dveh računalnikov z UTP kablom, vsak rač. ima mrežno kartico. Če sta oba računalnika že povezana na kakšen server, potem imata oba tudi IP in potemtakem dodatno povezovanje ni potrebno. Več o mreži ali povezavah lahko prebereš v številnih temah oz. tudi člankih.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BlackHole ::

Ok, povezavo sem vspostavil preko IP naslova (torej preko interneta ne?) in stvar dela precej dobro. Zdaj me samo zanima, če je možno da bi stvar preko kakšne drugačne povezave (krajše oz. hitrejše) laufala še bolj gladko, čeprav se ne bom pritoževal, če bo tako kot zdajle. Super zadeva!

BlackHole ::

Ali obstaja kak trik oz. bližnjica kako bi recimo na hitro minimiral okno, kadar gledam okno oddaljenene računalnika v načinu fullscreen?

Sahel ::

Amm... interneta?... etherneta mogoče že če maš računalnik zraven sebe...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

BlackHole ::

Zraven mene je, samo ni "direktno" povezan s kablom, ampak sta na istem serverju (omrežju), no ja. Ne vem kateri je pravi izraz, nisem še ravno "doma v mreži."

Lith ::

d... pa raj nastavi v compatibility ene winse 98 al 2000, pa disablaj visual themes in ostale XP pripomočke, men tist CAD proggy dela čist ok, sam nalaga se pa dolgo... tako da sem rajš nabavu novejšo ver. pa je
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

BlackHole ::

Sem poskusil že vse možnosti, pa se program ne zažene. Sigurno pa nimava enakega programa, ker moj je res starina. Imenuje se Package Design.

BlackHole ::

Kaj pa tole? Če se hočem rešiti monitorja na vodenem računalniku. Kaj pa če je ta rač. treba na novo zagnat, ali bom lahko vpisal uporabniško ime za vstop v omrežje iz glavnega rač. ali kako je s tem. Se da nastavit, da bi se vodeni rač. avtomatsko prijavil ob zagonu (nameščeni bodo WIN 95)?

Čeprav to geslo lahko tudi brez monitorja vpišem...:8)

Zgodovina sprememb…

DMouse ::

Jest imam še en predlog, če hočeš vse opraviti z enim računalnikom, lahko nanj inštaliraš VMWare in znotraj njega Win95. Za take muhaste programe kot ga imaš ti, je VMWare kot nalašč!

P.S.: žal je plačljiv

BlackHole ::

Hmm, mi poveš na kratko kako deluje in ali si ga preizkusil?

Loups ::

Remote admin ne pride v poštev, če dela z designerskim programom, kjer potrebuje več kot le ubogih 16 barv.

BlackHole ::

Remote Admin podpira 65536 barv in mi moram rečt kar zadostuje. Če pa kdo pozna še kakšno boljšo reč (še hitrejšo) pa kar z besedo na dan.

aky ::

Kar zmrazi me, ko berem, da hočete CAD programe laufati preko remote-česarkoli.

BlackHole ::

Ja saj mi je malo hladno ob tej misli, ampak to je samo začasno, dokler ne preidem na novo verzijo, ki teče na XP-jih ali pa če se slučajno kaj zalomi. Uporabljati jo pa moram tudi zato, ker ploter (za rezanje kartonskih vzorcev-škatel) deluje samo na starem CAD programu. Tudi tega še čakam novega, do takrat pa bom že zdržal. V bistvu niti ni toliko samega risanja, večinoma kakšni mali popravki in predvsem printanje načrtov (delov. nalogov).

BlackHole ::

Zakaj pa je kurzor miške na glavnem rač. vedno enak, čeprav se na vodenem spreminja (pač odvisno od mesta kje stoji)?

Hmm, mi bo kdo povedal čemu služi tisti WMWARE?

Lith ::

VMware je ena kul zadeva, ki v tvojem računalniku instalira navidezni računalnik (pač en velik fajl ki ga določiš je za navideznega cel disk in oprema je taka, kot v tvojem 'resničnem' rač.) s takim sistemom, ki mu ga ti določiš, to pomeni, da si lahko ustvariš več navideznih rač. z npr. w95, wME ali w2000 in jih 'odpiraš' po potrebi, vse to pa poganjaš na pravem računalniku z winsi XP, ha, ql ne
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

BlackHole ::

Če res tako lepo deluje je že kul. Kak pa recimo potem to naredim vse skupaj. Npr. imam XP-je in inštaliram ta WMware. Kaj pa potem?

l-note ::

Če res tako lepo deluje je že kul. Kak pa recimo potem to naredim vse skupaj. Npr. imam XP-je in inštaliram ta WMware. Kaj pa potem?


Potem pa v programu (WMware) samo še ustvariš nov "računalnik" ter nanj namestiš/inštaliraš poljuben OS (Win 3.1, 95, 98, ME, 2000, Linux, FreeBSD...).
Kot je bilo že prej rečeno, s tem programom narediš skoraj popolnoma identičen računalnik, le da je virtualen in spremembe v njem se ne bodo poznale na tvojem "tapravem" računalniku, tudi če boš v WMware-u formatiral disk, bodo podatki na tvojem računalniku ostali tam kjer so.

Lith ::

he he he, razen če boš v nastavitvah nastavil direct access to drive.... :-)) bwahahaha
no, v glavnem je pa to tako enostavno, kot instalacija enega programa Office ali antivirusne zaščite, na začetku določiš za ta 'navidezen' računalnik, koliko pravega RAM-a mu boš dodelil in koliko prostora na disku, ali želiš podporo mrežne kartice, zvočne... OK, start in potem ti navidezni računalnik 'zažene' tako kot tvoj pravi, preveri kolk RAM-a je na voljo, disk in ... missing operating system, press any key - od tu naprej pa instaliraš ker sistem pač hočeš (lahk tut Linux, DOS....)
ma.... boš že vidu no ... odpri Kazaa in poišč VMware
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

Cokolesnik ::

Vaše orodje VMWARE sem preizkusil in tudi ugotovil, da zanj že obstaja odprtih kar nekaj tem. Na prvi pogled se sicer zdi, da gre za krasno orodje, vendar pa ugotavljam, da le ni tako popolno. Ko sem na virtualni računalnik želel namestiti WinXP, je namestitev sicer potekala uspešno, vendar pa sem ugotovil, da določene strojne opreme sploh ni zaznala namestitev in da v Winsih sploh ni definiranega mojega monitorja, niti grafične kartice (navedena je le tista virtualna od vmware-a). Namestitev orig. gonilnikov od Nvidie pa je vseskozi ignorirana, tako da sploh ne pridem nikamor.

Moje končno mnenje je: vmware omogoča dobro simulacijo željenega sistema, nikakor pa ne popolno simulacijo, kot sem sprva pričakoval.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

DMouse ::

Grafične kartice normalno ne bo zaznal, saj do nje nima dostopa. Vse kar operacijski sistem znotraj VMWare vidi, je emulator grafične kartice, ki je v standardnem naboru gonilnikov za windows 95 seveda ni. Zato le preberi help, da boš zvedel kako je potrebno inštalirati gonilnike za ta emulator... potem ti bo Win95 delal tudi pri višjih resolucijah.

Lith ::

seveda, sej zato pa j e v VMware-u ena ikona ali nekaj takega, ki se ti vedno ob zagonu 'navideznega' sistema pojavi, da instaliraj tisti dodaten paket, za podporo VIDEO/AUDIO napravam, to je ravno tisto, kar v 'nav.' računalniku doda 'pravo' grafično in zvočno - seveda s svojimi (VMw) gonilniki, ampak zadeva deluje
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

BlackHole ::

Kakšno je celo ime tega programa,ker WMware ima več različnih programov. O katerem mi govorimo?

CaqKa ::

hmmm
VMware - VM > virtual machine

BlackHole ::

Si bil na uradni strani tega softvera? Nimaš takega programa - samo WMware. Tole imajo na razpolago:
- VMware Workstation 4
- VMware Control Center
- VMware GSX Server 2.5
- VMware ESX Server 2

Ampak, če se ne motim, je VMware Workstation 4 to kar iščem.:)

CaqKa ::

točno tak.. workstation :)

elfstone ::

Kaj pa Connectix Virtual PC. Tega uporabljam jaz na win 2000.

BlackHole ::

Ok, inštaliral sem WmWare Workstation 4 in ustvaril nov računalnik za sitem WIN 95. Naredil sem si sistemsko disketo na starem računalniku. Vendar, ko dam ponovni zagon tega virtual rač., mi nekaj "kopira" iz te sistemske diskete, vendar se na ekranu ne pokaže nič, cel zaslon je temen. Če kaj vem, bi se moral ta navidezni sistem zagnati v DOS-u. Kaj bi lahko bilo narobe? Je treba kak hardver še posebej nastavit?

BlackHole ::

Sem že ugotovil, disketa je bila neberljiva. Win 95 je nameščen. Ali moram za grafično, mrežno in ostale kartice zdaj posikat kašne posebne driverje, ki so narejeni za Win95 ali kako je zdaj s tem?

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Imam pa majhen (niti ni majhen) problemček. Zdaj ko je vse inštalirano, tudi ta CAD program. Ta program ima en tak hardverski ključ, ki se vtakne v COM port. In brez tega ključa programa ne morem zagnat (ne vem kako je inštalacija zlaufala). Ključ seveda imam noter, vendar zdaj mi javlja, kot da ga ne zaznava. Ima kdo kako idejo? To je seveda vse pod WIN95 (virtual computer).

Cokolesnik ::

Če si kreiral navidezni računalnik z orodjem VMWARE, potem moraš komunikacijska vrata (COM) dodati ročno. Ko zaženeš omenjeno orodje, uporabi opcijo Edit virtual machine settings za svoj navidezni računalnik. V jezičku Hardware izberi gumb Add in skozi čarovnik dodaj "Serial port", označi "Use physical serial port on the host". Če ne veš, kater port potrebuješ, dodaj kar oba - COM1 in COM2. Spremembe potrdi in poskusi zagnati nav. računalnik ter program.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

andrej ::

Cokolesnik: vmware ni namenjen simulaciji tvojega sistema, ampak emulira dolocen sistem, pri cemer uporabi tvoj fizicni pomnilnik, medije in procesor. Kot si lahko sam videl, v njem ne mores instalirat svoje TV kartice, svojega hitrega radeona, itd. vmware je v bistvu racunalnik v softveru, ki pac uporablja vire tvojega racunalnika.
Z njim nikakor ne pricakuj, da bo lahko igral igrce itd.

Je pa jako uporaben. Prevsem za testiranja. Brez problema lahko na enem racunalu poganjas 3x vmware s cimer si naredis lepo testno okolje.
Drug dober primer uporabe je uporaba kaksne drugega, mogoce starejskega OS. Recimo, ce ti v XP ne laufa stara DOS aplikacija, enostavno uporabis vmware, notri instaliras DOS in svojo aplikacijo. To je to. Vanj lahko isntaliras tudi linux in ga tako sprobas, brez da na masini delas nove particije, itd.

Vmware je zelo uporaben, samo ga treba uporabit v primernih okoliscinah.

Cokolesnik ::

Ja, Andrej, vse drži. :) Dobro orodje, a v določenih situacijah omejeno, tako da je pomembno, kaj bi želel simulirati. Predvsem si omejen pri simulaciji, kjer orodje ne uporablja izvorne strojne opreme, izvornih gonilnikov zanjo in podobno. Upam pa si reči, da je orodje odlična rešitev za tiste, ki jim za zagon starejših programov ne pomaga niti simulacija starejših sistemov, vključena v WinXP.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

BlackHole ::

Hvala Cokolesnik za nasvet. Program zdaj laufa. Treba je bilo LPT port namestit. Zdaj pa me še zanima, če lahko datoteke izmenjavam med virtualnim in dejanskim računalnikom (preko diskete vem da gre). Je možno še nekako preko diskov?

andrej ::

Cokolesnik: to je ravno bistvo vmwara. Da ne simulira tvoje strojne opreme, ampak neko svojo platformo.

Blackhole: lahko. namesti ti tisti dodatek v virtualni masini. datoteke pa lahko prenesas tudi preko navidezne mreze.

BlackHole ::

Preko mreže mi gre ja, kako pa bi "preko diskov"? Kateri dodatek? Wmware tool sem inštaliral. Kaj bi moral nastavit, da bi ti šlo. Pa še tole se ugotovil, da kadar mi laufa virtual rač., ne morem uporabljat disketnika na obeh. Je to normalno ali se tudi to da rešit?

BlackHole ::

Še vedno ne vem, kako bi lahko recimo iz C diska ki je na pravem rač.) skopiral datoteke na C disk (v virtualnem rač.). Anybody? Sem pregledal pomoč, pa nič takšnega nisem opazil.

DMouse ::

Ob inštalaciji VMWare-a ti program naredi navidezne mrežne kartice ter bridge. S pomočjo le-teh narediš mrežno povezavo med gostiteljem in gostom, seveda pa se moraš vsaj malo spoznati na mreže ali temeljito prebrati pomoč.

dodatek: ups, sem spregledal prejšnje poste. Tebi torej izmenjava preko mreže ni všeč (zakaj pa ne?) in bi rad preko diskov. V tem primeru lahko v navidezno mašino dodaš kar pravi disk (ne navidezni kot ga imaš sedaj), vendar pa je zadeva malo nevarna in ti tega ne priporočam. V skrajnem primeru pa se to da, tako da ob dodajanju novega diska označiš "use a physical disk".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DMouse ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

VMWare in podobni?

Oddelek: Programska oprema
193886 (2947) slitkx
»

VMware ?

Oddelek: Operacijski sistemi
206617 (6134) Buggy
»

VMware ponuja brezplačno virtualizacijo

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
214914 (3588) gensi
»

linux v pisarni

Oddelek: Operacijski sistemi
201738 (1403) Yohan del Sud
»

Win2000 + Linux

Oddelek: Pomoč in nasveti
141301 (1176) andrej

Več podobnih tem