» »

Povezava dveh rac.

Povezava dveh rac.

dogkiller ::

S sosedom bi rad povezal compa. z omrezno karktico, tako da bi pod zeml zakopal kabl. Kabl bi mogu bit dolgi negi 100M. Ali je to sploh mogoče, in kaki kabl mora bit???

Ali keri ve ki dobiš informacije o takih povezavah (omrežjih) ???

Hvala za odgovore ;) lp Borut

Administrator ::

Lahko bi se povezu z koksialnim kablom.

IPI ::

hm ja koksjalc obvezno... samo nevem ce je kabel lahko dolg 100 metrov (ce ni treba slucajno dat umes ksnga ojacevalnika)

Administrator ::

NI teba nc k je lako koksial dovg 175 metrov pa dela.>:D

Paramedic ::

Mene tut mal to zanima. Dober bi blo, če bi na slo-techu obstajal en članek o mreži :D.Kolk pa stane meter koaksialca? Pa kolk tisti zaključni T členi? A bi pod zemljo kej škodovalo kablu?
End transmission.

VASkO ::

meter jepriblizno 75SIT, T-clen dobis poleg vsake coax ali combo kartice (stane okoli 300SIT), rabis se pa dva terminatorja, okoli 300SIT en.

mmisv ::

namest terminatorja se da dt tut navadn upor a ne? to je pa mn kt 300 sit
Čist trivialna stvar...

Administrator ::

ja na konc je 50 omski upor to sane tm ene 20 sit.>:D

glavic ::

2SIT so upori 1/4 W
Musselli bizi

Administrator ::

50omov ±1% 0,5W.>:D

srale ::

bw:preko koaksa boš imeu mrežo. 10..če želiš imeti 100-tko moraš imeti man kabla kot je 110 metrou..pa ta kabl je utp..tko da točno izmeri in se odloči...

minimetro ::

Mam kolega, ki je povezan n mrežo s 7-mimi računalniki. Kolkr so fantje stestiral so rekl, da je do 160 m delal normaln, pri 162m pa so mogl dat ojačevalc vmes. Take inf. mam jst, pa lohka rečem, da dobr dela.
Na 160 m, ma prenos prek koaksialca 1Mb na sekundo.
Gone whit the wind

dogkiller ::

Ja hvala vsem za odgovore, samo jaz bi itak mel samo dva računalnika povezana... ke če maš sam 2 tudi nucaš T člene pa to?? Kaj nea samo en konec kabla v en rac drugi pa v drugega pa je??


Pa še to - kaj je to UTP kabl? ??

glavic ::

pri BNC povezavi rabis nujno T clene ...
ce pa mislis met samo 2 rac. v mrezi rajs vzam UTP kabl, ista cena pa bos mel povezavo 10x vecjo...
Musselli bizi

VASkO ::

samo UTP ne vlece tako dalec kot coax!

glavic ::

ja in kdo to kle ne ve ???
100M bo se vleku tok kot mora !
Musselli bizi

Baši ::

Povabi še kakšnega soseda (najbolje tistega na sredini) pri katerem bi imel hub.in uporabiš navaden mrežni kabel .



V troje je lepše

Stra ::

UTP ti nese 100 metrov (zihr tut par metrov vec). Ce mislis z njim povezat 2 racunalnika, ni dovolj, da kabel zadegas v mrezni kartici. Ce nimas vmes huba, potem mora biti kabel cross zvezan. Kjer ga bos kupil, reci naj ti ga cross zvezejo, ce ne ves kaj je to.

Kje bos pa to napeljeval? Coax je namrec manj obcutljiv na zunanje vplive..

dogkiller ::

Zgleda da to le nebo tako enostavno kot sem sprva mislil, pa tudi kabel bi mogu bit okoli 150m dolg...

Bom počakla da bom lahko mel ADSL, pa bom takrat ukrepal ... da vsaki pol plačava ssosedom ;)

dogkiller ::

eto .. končno mi je le uspelo, in to brez vskih problemov

-nisem rabo kupit nobenih uporov, končnih členov, ali kaj takega - samo en kabl (115 m) in dve omrežni kartici za 10 k Sit skupaj.

Mreža dela brez problemov, čeprav ja kabl malo daljši od maximuma - vzel pa sem FTP kabl, ki je malo bojše zaščiten


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koaks kabel podaljšek

Oddelek: Omrežja in internet
242895 (2354) radmannsdorf
»

Od razcepnika do ADSL modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201962 (1718) danielka84
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402389 (1860) klemen338
»

LAN v Sloveniji ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
814820 (4015) PaJo
»

mrežna-problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
381609 (1337) Jinxy

Več podobnih tem