» »

Kateri net...siol

Kateri net...siol

miqro ::

Katero hitrost interneta si je najbolje zbrati...?
Pa zanima me zakaj je ta razlika v naslednjih slikah v ceni pri siolu? Ali nima tisti drugi paket boljšega interneta? Telefonija in tv je pri obeh enako...

Sliki:





Upam da me razumete;)

Lp
  • zavaroval slike: Mavrik ()

Wox ::

Eno je FTTH, drugo xDSL.

hojnikb ::

Če maš možnost defenitivno vzami optiko.
#brezpodpisa

miqro ::

kaj pa menite o tem... http://upc.si/paketna_ponudba/digitalni... ???

Du5aN ::

Lahko še jaz malo pristavim svojo skedo in vprašam za mnenje :)

Trenutno imam Telemachov analogni Trojček L. Glede nato, da je siol pred kratkim pri nas napeljal optiko pa razmišljam, da bi vzel 20M/20M internet preko optike na siolu, trojček na telemachu pa bi odpovedal in da bi pri njih obdržal samo TV (verjetno bi šel na digitalni premium paket). Navadnega telefona tako ali tako praktično nič ne uporabljam, tako da ga ne bom pogrešal.

Kaj menite o tej odločitvi? Se mi splača to narediti, ali je bolje vzeti digitalni trojček na Telemachu ali celo na siolu? Predvsem se mi gre, da imam tudi hitrejši upload in pa da je TV slika kar se da ok, kar zaenkrat na telemachu ni bilo problemov. Glede siol TV pa od kolegov in sodelavcev vseskozi poslušam, da je slika kockasta in čist v podnu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Du5aN ()

cinkaCR7 ::

Lahko še jaz malo pristavim svojo skedo in vprašam za mnenje :)

Trenutno imam Telemachov analogni Trojček L. Glede nato, da je siol pred kratkim pri nas napeljal optiko pa razmišljam, da bi vzel 20M/20M internet preko optike na siolu, trojček na telemachu pa bi odpovedal in da bi pri njih obdržal samo TV (verjetno bi šel na digitalni premium paket). Navadnega telefona tako ali tako praktično nič ne uporabljam, tako da ga ne bom pogrešal.

Kaj menite o tej odločitvi? Se mi splača to narediti, ali je bolje vzeti digitalni trojček na Telemachu ali celo na siolu? Predvsem se mi gre, da imam tudi hitrejši upload in pa da je TV slika kar se da ok, kar zaenkrat na telemachu ni bilo problemov. Glede siol TV pa od kolegov in sodelavcev vseskozi poslušam, da je slika kockasta in čist v podnu.

Povprašaj, če imaš možnost siolovega kabelskega priključka. Ponavadi to tudi ponudijo tam kjer je optika.

Lonsarg ::

Ja na Siolovi Optiki se da kabelsko TV imeti, torej analogni signal, če ti digitalna IP televizija ni všeč, samo načeloma ima IP televizija večjo resolucijo, če nimaš kake stare analogne televizije res ne vem zakaj bi slika na IP televiziji bila slabša kot analogna.

Je pa itak tako, da od kar obstaja optika velja pravilo, če imaš možnost optike pejdi optiko, če pa tega nimaš si pa poglej vse možnosti. Optika je namreč kar preskok.

Du5aN ::

Ja na Siolovi Optiki se da kabelsko TV imeti, torej analogni signal, če ti digitalna IP televizija ni všeč, samo načeloma ima IP televizija večjo resolucijo, če nimaš kake stare analogne televizije res ne vem zakaj bi slika na IP televiziji bila slabša kot analogna.

Je pa itak tako, da od kar obstaja optika velja pravilo, če imaš možnost optike pejdi optiko, če pa tega nimaš si pa poglej vse možnosti. Optika je namreč kar preskok.


Hvala za odgovor. Imam Full HD TV, tako da bi seveda rad vzel tisto, kjer je boljš slika. Sam glede na to, da jih veliko "pljuva" čez kvaliteto slike Siol TV, predvsem to, da je kockasta, se nekako kar ne morem odločit zanj. Razen če je na optiki to drugače in je slika boljša, napram tam, kjer imajo VDSL.

Verjetno uporablja kdo Siol TV na optiki, tako da mogoče lahko iz prve roke pove, kakšna je slika?

miqro ::

kaj pa menite o tem... http://upc.si/paketna_ponudba/digitalni... ???

prosim za odgovor...

OmegaBlue ::

Siol ima isti zmazek od slike na xDSL in optiki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Wox ::

Niti ne. xDSL mečejo na zelo kompresiran MPEG4 stream, na optiki pa precej kvalitetnejši MPEG2. Nekaj se govori, da bi naj sčasoma na optiki prešli na streame brez prekodiranja. Morda samo rumors. Pri SiOLu nikoli ne veš pri čem si.

miqro ::

mi lahko kdo odgovori???prosiiim

fosil ::

Blaz3k, odvisno od tega kakšne alternative imaš na voljo. Če nimaš optike bo telemach verjetno kar dobra izbira.

Kateri paket pa je seveda odvisno od tebe.

Pa pri telemachu imajo sedaj nove pakete, 3.0. Poglej si raje te, ker znajo bit precej zajebani pri teh stvareh. Če uvedejo nove pakete to ne pomeni da tisti ki imajo stare avtomatsko dobijo nadgradnjo.
Tako je!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 435 36 37 38 )

Oddelek: Omrežja in internet
1879562801 (1055) MrStein
»

Kateri "Trojček" je najboljši?

Oddelek: Omrežja in internet
285412 (2749) house
»

Katerega ponudnika izbrati (TV, Internet, Telefon)?

Oddelek: Omrežja in internet
2713007 (10773) jurehaup
»

Obvezni trojcek za optiko pri Telemachu

Oddelek: Omrežja in internet
175756 (5375) ABX
»

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Oddelek: Omrežja in internet
253870 (2955) Slovencelj

Več podobnih tem