» »

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Slovo od Siola in Telemacha - kaj sedaj?

Slovencelj ::

Živjo,

lepo bi vas prosil za vaš nasvet.

Trenutno imam:

Internet: Siol ADSL 2MBPS/512KBPS
Telefon: ISDN Telekom
TV: Telemach Kabel
povprečni mesečni seštevek vseh računov: 70EUR :S


Živim v Ljubljani in kjer živim je sedaj možna Telekom optika. Ko sem klical na T2 so mi povedali, da je moj dom precej oddaljen od najbljižje centrale zato npr. povezava 10/2 ni mogoča.
Ker je bilo sedaj veliko govora o slabem delovanju Siola sem v zelo veliki dilemi kaj naj naredim, da znižam stroške in hkrati dobim malce hitrejši internet.

Lepo bi vas prosil, da mi svetujete kako naj se odločim. Tako pri Siolu kot tudi pri T2 se pojavljajo motnje pri IP televiziji in pri IP telefoniji. Kaj torej storiti?

Katerega ponudnika naj izberem (Siol, T2 ali Amis?) in zakaj? Ali se vam zdi pri Siolu boljša kabeljska televizija?

Najlepša hvala za pomoč in lp

LuGi ::

Vzami vse od siola(OPTIKO!)..bolje optika kot VDSL/ADSL pa tudi če je od siola-telekoma ;)

bauci ::

Vzemi optiko od Siola. Večina problemov o katerih bereš imajo tisti, ki niso na optiki.

Okapi ::

Od Siola optika, dvojček (internet 20/20 + telefonija) + Telekomova kabelska prek optike (ne iptv SiolTV) je zmaga, cena okoli 35 EUR (če si imel Siolov internet dlje časa, imaš še popust na zvestobo in pride manj kot 32 EUR).

O.

fosil ::

Se strinjam z Okapijem.
Duo + kabelska na telekomovi optiki.
Tako je!

Slovencelj ::

Kako pa je s Telefonom? Babica ima tudi optiko =) + IP Telefon in ko jo kličem, slišim svoj odmev v slušalki (ona nima nikakšnih motenj)

Po drugi strani pa ima prijatelj, ki ima t2 ip telefon, grozne motnje pri telefoniranju. Med drugim mu močno odmeva.

Ali mogoče veste od česa je odvisno, da odmeva in ali gre v prihodnosti pričakovati, da bo Siol to zrihtal? Ali je odvisno tudi od telefonskega aparata? Kateri so dobri?

hvala še enkrat in lp

fosil ::

U bistvu imaš lahko kar klasičen telefon. Oziroma na tist optični modem je možen priklop klasičnega telefona.

Lahko pa se odločiš tudi za "pravi" ip telefon.

Ni kakšnih posebnih problemov, tudi v firmi ne, kjer imamo "pravo" ip telefonijo.
Tako je!

Slovencelj ::

hm... ne razumem te čisto dobro.

Trenutno imamo ISDN telefon. Ti trdiš, da ga lahko kar direktno priklopim v optični modem?

dkw ::

Če imaš isdn si nabavi pattona pa tudi echota nauš mel

Slovencelj ::

Kaj je to patton?
Echo = odmev ali to pomeni kaj drugega?

Kakšen paket torej vzamem pri Sioulu? IP Telefonijo in še vedno uporabljam ISDN telefon??

dkw ::

Kaj ko bi ti mal siolovo stran obiskal pa mal po njihovem iskalniku pobrskal pa mislim da boš našel vse odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dkw ()

Okapi ::

Telefona ISDN s klasičnim "modemom", ki ga dobiš na optiki, ne moreš uporabljati, moraš vzeti še poseben vmesnik Patton. Samo je drag in se za domačo rabo ne splača. Uporabiš pa lahko katerikoli navaden telefon.

O.

Slovencelj ::

dkw, sem že kar nekaj časa posvetil servisnovi strani siola.

Okapi, hvala ti. Še to me zanima. Ali gre pičakovati, da se bo IP telefonija v prihodnosti popravila oz. da na optiki ne bom imel toliko problemov z odmevom?

twosocks ::

v 2 mesecih bo Telemach posodobil pakete ... sedaj je npr. analogni trojček (12/1 Mbit, TV analog, brezplačen telefon 20-8h) za 44€ ... morda perspektivno, ko posodobijo na višjo hitrost/nižjo ceno. Pač morda opcija, preveri.
*------------------------------------------------------------------*
Ni podpisa
*------------------------------------------------------------------*

borki ::

Po moje se ti splača res ostati na telemachu. Vzameš mogoče kakšen trojček digitalen L ali XL.

Okapi ::

Ali gre pičakovati, da se bo IP telefonija v prihodnosti popravila oz. da na optiki ne bom imel toliko problemov z odmevom?
Ne vem. Jaz nimam nobenih težav in sem s telefonijo na optiki čisto zadovoljen.

O.

Pyr0Beast ::

po drugi strani pa ima prijatelj, ki ima t2 ip telefon, grozne motnje pri telefoniranju. Med drugim mu močno odmeva.
Še nikoli slišal na domačem ip telefonu kaj takega. Povezava se vzpostavi naravnost instantno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Tilen ()

ZGI ::

kar se tiče odmeva, močno dvomim da ima prenosni medij ali pa protokol kaj pri tem.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

dkw ::

Slovencelj sory sem bil mal nasikan . Moje mnenje vzemi optiko tako kot ti je svetoval Okapi. Kar se pa telefonije tiče če misliš zadržati ISDN je pol edina rešitev Patton , če ne pa ti svetujem da si vzemi raje kakšen Gigaset A 580 IP zna delovati na dva načina kot IP in kot analogni. Seveda ga nastaviš da ti bo deloval kot IP pokličeš siol in ti bo daljinsko nastavil sip verjemi mi ne boš imel nobenega odmeva. Lahko pa to pustiš in imaš telefon preko modema lahko da boš imel odmev lahko pa tudi ne. Prehodi iz IP telefonije v TDM svet in obratno so toliko kompleksno narejeni da si vi še misliti ne morete plus tega je še oprema od ISP-jev bolj tk neglede kdo je ali je to Siol, Amis, T-2, UPC evo ti odmev. Patton in IP telefon imata svojega SIP klienta in teh težav ni razen če ima ISP kakšne težave na SIP strežnikih ampak to ni pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dkw ()

zee ::

Siolova optika, ni kaj za razmisljat.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Veron ::

internet vsekakor optika 20/20 za 26eur, telefon bi vzel kar siol voip, neki hudo strašnih težav verjetno ni na optiki, je pa res, da ni tako zanesljiva zadeva kot ISDN (zato tudi taka razlika v ceni), tv pa storškovno gledano še najbolje navadna telekom kabelska preko optike.

Slovencelj ::

dkw, najlepša ti hvala za podrobno razlago.

Samo še to me zanima.
Kako naj od tehnične pomoči pri siolu zahtevam, da naj mi dalinsko nastavijo Gigaset A 580 VoIP telefon?

btw, klical sem na Siolove informacije kjer so mi predlagali, da lahko v dvomesečnem poizkusnem obdobju uporabljam hkrati Siol IP Televizijo in Siol Kabeljsko televizijo ter nato eno ali drugo vrnem po preteku obdobja. Pomojmem bom kar to naredil...

Zgodovina sprememb…

Veron ::

ne moreš :) in ti tud verjetne ne bojo, samo poslali ti bojo podatke, katere rabiš, da nastaviš voip telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

dkw ::

Tvoje je samo da na Gigasetu omogočiš Remote Management ker je po defaultu onemogočen.

Slovencelj ::

Kaj pa potem, ko vklopim Remote Management?

Btw, kaj pa je s tem Gigasetom... Bral sem na Siolovem forumu, da je en mel tak Gigasetov telefon, da je mel na tipkovnicih cirilico:S se je komu to zgodil?

Hvala za odgovor in lp

Slovencelj ::

Živjo, še nekaj me zanima. Ali je res, da aparat Siemens Gigaset A580 ne podpira klasične telefonije ampak samo Ip Telefonijo??

Ali ni tole isti telefon, kot ga pri Mobitelu prodajajo za 80EUR?
http://www.mimovrste.com/artikel/252002...

Še link do Mobitelove trgovine: http://etrgovina.mobitel.si/front/katal...

(razlika je le v tem, da ima tisti, ki ga prodajajo pri Mobitelu še dodatno postajico, da kabla ni treba vleči do telefona)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SiOL bo podražil telekomunikacijske pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9227869 (23569) Dami
»

IP telefonija in ISDN telefon

Oddelek: Pomoč in nasveti
103288 (3097) Jernej L
»

IP telefonija in ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
82699 (2431) shock
»

Obdržati isdn? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
637235 (6163) shock
»

ISDN na IP telefoniji

Oddelek: Omrežja in internet
122393 (2071) madmitch

Več podobnih tem