» »

Preživeti v naravi

Preživeti v naravi

1 2
3
4

Pametna16 ::

Eh če ženska zmore nvm kako ne bi moški. Saj sekira normalne mere in mačeta ni težka, saj tisto ki imam jaz.

sulaco ::

Glede na to tvojo umestitev Sodražice v morebiten "surviving week" se mi dozdeva, da Sodražico poznaš samo iz kakšnega umotvornega prispevka RTVSLO na tematiko "rjavi medvedi ogrožajo prevoz otrok v šolo"....
Mogoče se za začetek prijavi na kaj podobnega:
http://www.sola-prezivetja.com/entry.ph...

http://www.ednevnik.si/album.php?u=sola...

http://www.siol.net/Splosno/Survivor/Vi...

"pozabil"-a si še ALWAYS "military edition" + tampone, ki so odlični zaustavljalci krvavitev pri strelnih ranah, po uporabi pa jih obesiš na vejo in v past zvabiš krvoločno zver :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sulaco ()

Pametna16 ::

He he...pošteno si me nasmejal ni kaj reči. Tko high five for you. Btw: sem tam bila kar nekajkrat če te zanima, ampak to je druga zgodba.
Raj dajte kak link, da vidim kaj imate vi fantje (moški) za eno opremo.

Dri3r ::

Pametna16, tvoja oprema je pa res za en hi5. Zakaj imaš s sabo več stvari, katere opravljajo enako funkcijo? Multifunkcijski nož + navaden nož + sekira + mačeta? Na seznamu ti fali samo še motorna žaga :8) Kaj ti bo vremenska postaja? Ah ja ženske..;)

Lp
dri3r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dri3r ()

krneki0001 ::

Kaj imamo od opreme?
Nož, nekaj za zanetit ogenj in na uri digitalni kompas, potem pa še camelback, na njem pa privezano jakno iz goretexa in šotorko, na sebi pa že hlače iz goreteksa in nepremočljive gojzarje od merela.

Dovolj za par dni v gozdu.


Aja, hlače in jakna sta od firme kroj, kjer so delal za našo vojsko zelo kvalitetne jakne in hlače iz goretexa.

Damiani ::

brez bibite vina al pa six packa piva se ne spustim prespat v hosto. Nikol ne veš kdaj te žeja muči al pa srečaš najbolšga kolega. Od same vode iz potokov pa ne moreš živet.
drugače švicarja, špago, šotorko, (tanka spalka),voda,fotoaparat, pa malo hrane. Ne lovim živali v gozdu, raje jih zjutraj šklocnem. Sm pa sabo nosil že 85L ruzak, poven odvečne robe.

Pametna16 ::

No sem kupila nekaj novih izdelkov si so full lepi pa tudi uporabni.

Podloga za sedenje


Posoda za malico meal kit


Kresilnik in nož


Žlica/vilica spork

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

energetik ::

sulaco je izjavil:

"pozabil"-a si še ALWAYS "military edition" + tampone, ki so odlični zaustavljalci krvavitev pri strelnih ranah, po uporabi pa jih obesiš na vejo in v past zvabiš krvoločno zver :)

Dejansko so suhi tamponi baje odlično netivo. :)
Sicer pa sem pred kratkim nabavil tole zadevico:

Dejansko stvar odlično deluje, tudi takoj ko jo iz vode potegneš. Rabiš samo pest suhe trave (ali tampon :)), pa imaš ogenj.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

krneki0001 ::

Jap firesteel preverjeno deluje, če ga zmočiš in potem kresneš po njemu.

Katerga si pa vzel 6000 ali 12000 vžigov?

energetik ::

Mislim da 3000 vžigov. Zaenkrat imam dovolj, ker ga kresnem glih 1x na 2 mesca.

Pametna16 ::

Kresilnik je res uporaben tudi če je moker, zraven daš tampon haha...., slamo, travo, papir, ali une palčke ki jih tudi prodajajo in imaš lep ogenj.

reeves ::

Meni je preživetje v naravi zabava, sploh ne nek izziv.


Potem to ni preživetje v naravi ampak izlet. Sicer nimam izkušenj s tem, ampak vem, da igra ogromno vlogo tudi psihičen pritisk. Marsikateremu se lahko "strga", če ne veš ali boš prišel živ do civilizacije ali ne. Iti v Kočevski rog s specialkami, kompasi in mobiteli je samo avantura. Hočeš poizkusit preživetje v naravi? Pojdi brez vsega na nepoznan teren (npr. Amazonija, Sibirija,...) in pridi ven živ. Potem boš car.
No vsaj jaz tako razumem preživetje v naravi.

Pametna16 ::

Fantje preveč gledate Ultimate Survival.
Človek brez pripomočkov težko preživi v divjini. Da odideš golih rok in vse kar imaš na sebi je obleko in nič drugega nvm bi mu zelo trda predla. Ravno zato so narejeni pripomočki da nam pomagajo.

T0RN4D0 ::

Ma ni ti treba sploh hodit v divjino, celo tolk smo razviti. Če sabo zvlečeš za par kufrov opreme pa tud ni preživetje v divjini ampak camping trip. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Daren ::

Podlaga za sedenje ?

Pa ne me jebat, še mikrovalovka manjka.

T0RN4D0 ::

Pa omara za čevlje. :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T0RN4D0 ()

kanon ::

Tudi preživeti v gozdu ni tako enostavno. Ni potrebno it do Sibirije :) Bi rad videl kekca brez orožja, da mi preživi 14 dni v kočevskem rogu, brez da bi psihiral (zaradi strahu in nespanja) oz. da nebi stradal. Sam sem na lovu prebedel veliko noči v gozdu, a vendar je moj spanec še zmeraj plitev (pač divjad nima urnika in koledarja). Pač instinkt za preživetje, in kdor bi mi trdil da spi v gozdu kot polh laže. Hrana in voda nista toliko pomembna kot konstantna skrb, da se močneje ne poškoduješ. Ter da imaš zvečer toplo in suho zavetje.

jurekla ::

Podlaga za sedenje je pa res med najbolj neuporabnimi izdelki človeške civilizacije (saj imamo riti:D)

AlphaOne ::

... katere ob zadostnemu "treningu" sčasoma postanejo lepo ledraste:D

ZaphodBB ::

Tole vam bo mogoče zanimivo: http://www.smithsonianmag.com/history-a...

Manu ::

Sem prebral ta članek. Zelo zanimiv.

Dmitry built up astonishing endurance, and could hunt barefoot in winter, sometimes returning to the hut after several days, having slept in the open in 40 degrees of frost, a young elk across his shoulders.


Dimitrij je bil rojen v divjini in ni videl civilizacije. Zanimivo kako je telo prilagodljivo. Sploh ni zmrznil, kot bi večina današnjih mehkužcev (sem tudi med njimi), ko je šel na lov.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

ZaphodBB ::

Manu je izjavil:

Sem prebral ta članek. Zelo zanimiv.

Dmitry built up astonishing endurance, and could hunt barefoot in winter, sometimes returning to the hut after several days, having slept in the open in 40 degrees of frost, a young elk across his shoulders.


Dimitrij je bil rojen v divjini in ni videl civilizacije. Zanimivo kako je telo prilagodljivo. Sploh ni zmrznil, kot bi večina današnjih mehkužcev (sem tudi med njimi), ko je šel na lov.

Noble savage. Ti si pa res romantik. http://www.coolantarctica.com/Antarctic...

Aston_11 ::

Sam to ni preživetje v naravi, ampak je življenje v naravi (rusko link).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jurekla ::

Če imaš preveč opreme to sploh ni več preživetje ali kaj podobnega. Ko grem jaz v gozd poskušam vedno vzeti čim manj stvari ampak pride problem, ko rabim šotorko, ki pa na žalost ne gre v žep in rabim zato nahrbtnik.

Sorry drugi je pomota

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jurekla ()

Okapi ::

Šotorka se po dolgem zloži, na koncih zveže in se jo da čez rame. Lahko jo pa uporabiš tudi kot pelerino.

O.

JamesTheMan ::

Lahko greš peš po pohorski transverzali. Narava, čista voda, šotor si pa postaviš kjerkoli. S punco sva jo šla skozi s kolesom, dva dni normalne vožnje.

jurekla ::

Okapi je izjavil:

Šotorka se po dolgem zloži, na koncih zveže in se jo da čez rame. Lahko jo pa uporabiš tudi kot pelerino.

O.

Po dolgi hoji v hrib te začne šotorka, ki je tako zložena ovirati.

jurekla ::

JamesTheMan je izjavil:

Lahko greš peš po pohorski transverzali. Narava, čista voda, šotor si pa postaviš kjerkoli. S punco sva jo šla skozi s kolesom, dva dni normalne vožnje.


Ali je na pohorski transferzali dovoljeno tudi kuriti ogenj?

krneki0001 ::

jurekla je izjavil:

JamesTheMan je izjavil:

Lahko greš peš po pohorski transverzali. Narava, čista voda, šotor si pa postaviš kjerkoli. S punco sva jo šla skozi s kolesom, dva dni normalne vožnje.


Ali je na pohorski transferzali dovoljeno tudi kuriti ogenj?


Ne ni, tako kot v triglavskem narodnem parku ni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Halfdead987 ::

Res nevem,kaj imate od tega da to delate. Ker ko boste morali res preživeti v naravi,neboste imel vse te fancy opreme,še noža ne.

jype ::

Je treba trenirat, so taki časi.

Halfdead987 ::

Dvomim da bo tebi kaj kolo v gozdu pomagalo...

mailer ::

Brez noža si v naravi "bos". Vsaj nekaj orodij moraš imeti. Katere bi bile za vas obvezne (sekira, zložljiva vojaška lopatka, kresilo, večfunkcijski nož)?

jype ::

Okna8> Dvomim da bo tebi kaj kolo v gozdu pomagalo...

Če je mraz se lahko z njim med spanjem pokrijem.

Halfdead987 ::

Najbolje da zmeraj ko kam greš neseš s sabo mesarske nože in škornje,pa čeprav je sredi poletja. Najslabše kar se ti lahko zgodi je da te bodo ''malce'' postrani gledali,ko boš z 30cm mesarskim nožem okoli pasu hodil okoli.

@jype
Probaj pa poročaj.

jype ::

Sem že, z obilo uspeha.

mailer ::

Halfdead987 je izjavil:

Najbolje da zmeraj ko kam greš neseš s sabo mesarske nože in škornje,pa čeprav je sredi poletja. Najslabše kar se ti lahko zgodi je da te bodo ''malce'' postrani gledali,ko boš z 30cm mesarskim nožem okoli pasu hodil okoli.
Če nimaš kaj bolj pametnega za napisat je bolje da si "tiho".

Looooooka ::

Kam tocno gre pa clovek lahko, da ne bo fasal kazni ce fenta kaksno zival?(mislim, da je logicno, da mora za prezivetje kaj fentat)? :)

Halfdead987 ::

Ne,nerabi. Ostane doma in je ''sveže'' meso iz perutnine Ptuj.

Dvomim,da bo kdo preiskoval kdo je ubil kakšno žival. Sploh po tem,ko jo poješ.

krneki0001 ::

Looooooka je izjavil:

Kam tocno gre pa clovek lahko, da ne bo fasal kazni ce fenta kaksno zival?(mislim, da je logicno, da mora za prezivetje kaj fentat)? :)


Kočevski rog je dovolj velik, da če boš enega zajca ubil in se držal stran od glavnih poti, te noben ne bo našel. Slabost je tudi, da če se boš stran od glavnih poti poškodoval, te ne bo noben našel (razen kake divje živali).


Pa tam, ko ješ hrano, ne spiš upam, da je to vsem jasno, ki se gredo take podvige. Ponoči namreč pridejo divje živali po ostanke hrane in če pride kak medved, ti pa zraven spiš, ne bo ravno dobro.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

jurekla ::

Halfdead987 je izjavil:

Ne,nerabi. Ostane doma in je ''sveže'' meso iz perutnine Ptuj.

Dvomim,da bo kdo preiskoval kdo je ubil kakšno žival. Sploh po tem,ko jo poješ.


Če ti pa ni treba oz. nočeš v naravo potem pa kar doma jej "sveže" meso iz perutnine ptuj in na TV glej ultimate survival (najbolj neresnično oddajo na svetu)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

sulaco ::

Nebivedu: "Pa tam, ko ješ hrano, ne spiš upam, da je to vsem jasno, ki se gredo take podvige. Ponoči namreč pridejo divje živali po ostanke hrane in če pride kak medved, ti pa zraven spiš, ne bo ravno dobro. "
Kako to, da sem jaz še živ, ko sem na poti po Roški pešpoti (2dni=60km) na Roški Žagi ponoči (konec 1.dne) mesek peku/jedu in spal... :)


Ko že ravno sanjate o preživetju v naravi in opremi in nekateri mislite, da je Bear Grylls "car"...poglejte si tale dokumentarc (travnik)
http://www.imdb.com/title/tt1683876/?re...

...potem pa lahko debatiramo naprej...

Vprašanje: ali je v celi SLOVENIJI "DEC", ki bi "obrajtal" 1500km2 pri -55st.C ?!?!

jype ::

sulaco> Vprašanje: ali je v celi SLOVENIJI "DEC", ki bi "obrajtal" 1500km2 pri -55st.C ?!?!

V celi Sloveniji tut -55 ni, poleg tega da ni Tajge, morm pa rečt, da je Tajga poleti prov luštna:

RejZoR ::

Halfdead987 je izjavil:

Res nevem,kaj imate od tega da to delate. Ker ko boste morali res preživeti v naravi,neboste imel vse te fancy opreme,še noža ne.


Zato se ne škodi naučit kako si narediš rezilo iz kamna. Sicer se ne da naredit iz čist vsakega ampak če vsaj približno veš se da naredit marsikaj.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

listje123 ::

Pametna16 je izjavil:

Fantje preveč gledate Ultimate Survival.
Človek brez pripomočkov težko preživi v divjini. Da odideš golih rok in vse kar imaš na sebi je obleko in nič drugega nvm bi mu zelo trda predla. Ravno zato so narejeni pripomočki da nam pomagajo.


In temu praviš Ultimate Survial

RejZoR ::

You can't eat bugs and maggots the entire time...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

taz ::

Super kanal glede preživetja oz kako si kaj postavit,.. v naravi:

http://www.youtube.com/feed/UC7s5WAyhEd...

Okapi ::

morm pa rečt, da je Tajga poleti prov luštna:
Po mojem nisi bil v pravi - ker v pravi te poleti požrejo komarji.


O.

korenje3 ::

človek lahko preživi v divjini brez kakršnih koli pripomočkov. ok no začeti kot neandertalec je težko. za začetek bi rabil mrežo, sulico in nož.
recimo v južni ameriki so odročne vasice ob morju, kjer ljudje praktično preživijo v samoti samo z lovljenjem rib. enako je v indoneziji. v glavnem vse je odvisno kje si in kakšna je populacija divjine. v neandertalskih časih je bilo divjine dovolj za preživetje, danes smo pa praktično vse izstrebili. edino kjer z lahkoto še dobiš hrano je morje.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Halfdead987 ::

Dvomim da je zdravo jest samo ribe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preperji norost ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1309202865 (5994) WizzardOfOZ
»

medvedi in srnjad (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
66568137 (41940) HappyPills
»

Bivanje v naravi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10712958 (9587) Aquafriend
»

preskok v civilizacijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15119946 (17327) jype
»

Ali je tehnološki razvoj napredek ali nazadovanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
21234206 (30403) SomethingEls

Več podobnih tem