» »

Preperji norost ali je kaj na tem

Preperji norost ali je kaj na tem

««
2 / 27
»»

matobeli ::

A so spet Ljubljančani na besedi?:P

Ljudje živijo tudi npr. na Jezerskem in v drugih vukojebinah kjer je ob vsakem malo večjem žledu nastane skoraj propad civilizacije. Kaj boš naredil z puško če ti pade drevo pred avto? Sej ne da bo s sekiro zelo hitro spucano, ampak v kolikor ni smreka fi 1m bo kar hitro. Da ne omenjam drugih, sicer redkih, višje-hribovskih naselbin.

P.S. 30l backapack je ponavadi težek okoli 10kg. Sej ne naliješ vode notri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

St235 ::

mihec87 je izjavil:

Samo z nožem gre-narediš pasti itd... Od orožja kakšen lok/samostrel pomoje ni slaba stvar saj ob uporabi ne pritegneš nase vse živo v bližini..


A mi to o Macgyver al resničnem svetu?

Bojan xxxx ::

Ja, najbrž je za te primere survival pack res smiseln. Za mestne razmere pa se mi zdi too much.

branc ::

Bojan xxxx je izjavil:

Kam pa bi v vojni laufau s 30L backpackom? V gozd? Do Avstrije, Italije? Jaz nebi.


Presenečen bi bil, kaj je človek pripravljen narediti, da zaščiti svojo družino in sebe.
Barikade na cestah, letala ne letijo. Kam pa boš drugam šel, kot v hosto?

matobeli ::

Če si seznanjen z življenjem v naravi, oziroma ga poznaš precej dobro je res pomemben samo nož. Veliko interesnih skupin se ukvarja s tem.

Nam navadnim smrtnikom pa srne še z Zastavo ne bi uspelo ujet.

Sicer pa, če ima kdo še možnost, naj vpraša kdo stare starše kako je bilo med vojno. Partizani v gozd, civilisti pa so ostali doma in upali da bodo švabi samo po kravo in vino prišli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

St235 ::

Ko grem spomladi prvič na vikend je motroka in sekira del opreme ne pa survival pack.

harmony ::

Zato imas tudi razlicne vrste kao teh torb. Ene za urbani predel spet druge bolj wild (hosta, planine...)

Konc koncev dovolj je ze filing, da "lahko" prezivis, ker pac imas neki mali survival kit, kot pa da se znajdes bos in gol na cesti, a obenem moras hitro ukrepati. Zato sem tudi napisal na zacetku posta, tile survival kiti oziroma sama pripava je ql, do tiste meje, kjer nastopi norost in pac ratas paranoik, ko prdne sosed v sosednjem stanovanju.

Skratka jaz osebno bi se bolje pocutil, v kolikor bi moral zapustiti stanovanje z ruzakom v katerm je hrane in pijace za 72h, z nozem in ostalimi malimi pripomocki, kot pa da se sred noci zbudim v pizami in moram s tretga stuka letet ven bos.

mihec87 ::

St235 je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Samo z nožem gre-narediš pasti itd... Od orožja kakšen lok/samostrel pomoje ni slaba stvar saj ob uporabi ne pritegneš nase vse živo v bližini..


A mi to o Macgyver al resničnem svetu?

Če je izdelava/nastavljanje pasti zate Macgyver ne morem pomagat...Past ti vzame najmanj energije+jih imaš večjo količino na različnih koncih..

St235 ::

harmony je izjavil:

Zato imas tudi razlicne vrste kao teh torb. Ene za urbani predel spet druge bolj wild (hosta, planine...)

Konc koncev dovolj je ze filing, da "lahko" prezivis, ker pac imas neki mali survival kit, kot pa da se znajdes bos in gol na cesti, a obenem moras hitro ukrepati. Zato sem tudi napisal na zacetku posta, tile survival kiti oziroma sama pripava je ql, do tiste meje, kjer nastopi norost in pac ratas paranoik, ko prdne sosed v sosednjem stanovanju.

Skratka jaz osebno bi se bolje pocutil, v kolikor bi moral zapustiti stanovanje z ruzakom v katerm je hrane in pijace za 72h, z nozem in ostalimi malimi pripomocki, kot pa da se sred noci zbudim v pizami in moram s tretga stuka letet ven bos.


Trenutna situacija je takšna, da ti v survival kitu, ki ga boš pograbil, ko boš moral letet iz stanovanja ob treh zjutraj najbolj prav pride kreditna, 100EUR in osebna. Drugače ideja o survival kitu ni slaba, samo ko začne folk sanjat o nožu s katerim bo po gozdu nastavljal pasti pa smo zlo na nivoju gostilniške debate in rambo filmov.

Osebno imam še najbližje survival kitu v avtu. Pač komplet za preobleč, osnovno orodje (izvijač z nastavki, konkreten nož, zložljivo lopato/žago), prvo pomoč, oddejo, paket suhe hrane, 100EUR in pa obvezno dve flaši vode. Torej dovolj, da preživim 72 ur v primeru prometnega kolapsa, četudi mi zatajijo pasti.

Doma imam pač vedno go bag (bolj zradi službe, kot zombijev) s katerim tudi preživiš 72 ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Arctander ::

Avto, ki ga uporabljam, je tudi "expedition car" za potovanja, v katerem se da brez česarkoli iz zunanjega sveta preživeti 1 teden (2x 20l vode, vedno je na zalogi nekaj konzervirane hrane). Notri je postelja, umivalno korito in plinski kuhalnik. Plus ogromno kamp/ekspedicijske/alpinistične opreme: noži, sekira, zložljiva lopata, posoda, vžigalnik, vžigalice, kompas, astronavtska folija, deka, brisača, spalka do -15°C, gojzarji, dereze, plezalna oprema, čelada, rokavice, razne vrvi, gurtne, dodaten 12V akumulator, 40-litrski ruzak, pelerina, anorak ...

Če bi bila panika, pograbim v stanovanju najnujnejše (denar, dokumenti, prenosnik, telefon) in letim v avto. Če bi imel pol ure časa, pa spakiram še oblačila, zaboj z orodjem in bicikel. In se odpeljem nekam v hribe, kjer je lažje priti do vode in hrane. Vsekakor je prva stvar, če bi karkoli zagustilo, da bi šel čim prej ven iz večjih urbanih območij.

Fritz ::

Prvo je treba razumeti, da se ti prepperji povečini pripravljajo na začasen propad civilizacije in kakšna večja kriza je lahko prav to. Glede na to, da smo v mestih navajeni skoraj dnevno kupovati vso hrano v trgovinah, bi kak finančni kolaps, ki bi za seboj potegnil oskrbo z gorivom, pomenil, da bi bili ljudje v mestih po nekaj dnevih brez hrane in od tam do nasilja ni daleč. Človek pa je in ostaja najnevarnejša žival.

Zato se je v takšnih primerih najbolje čim prej umakniti iz mest z višjo gostoto populacije in jo pihniti nekam v divjino. Kako to izvesti in kaj tam početi pa je stvar vsakega posameznika..od samih možnosti do dejanskega vložka časa in denarja.

Sam se nimam za nekega prepperja a imam doma vedno dolgo in kratko cev z zajetno količino streliva, dober komplet oblačil in obutve, nekaj praktičnega orodja in dovolj konzervirane hrane za nekaj dni.

Verjetnost, da bi prišlo do kolapsa je majhna a če se zgodi...no, zaradi podobnih čejev z majhno verjetnostjo vzdržujemo 7000-glavo vojsko.

Če vas zanima prepperska kultura si preberite tole in odmislite desničarsko religiozno propagando:
Patriots Novels Series @ Wikipedia
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Rias Gremory ::

Zanimiva tema!
Morebiti si bom tudi sam naredil kakšen nahrbtnik v sili v prihodnosti, ko bo denar.

Glede na to, da smo tehnološki forum, kaj bi vzeli sabo za komunikacijo (poleg mobitela), če mobilno omrežje odpove? Kakšna kompaktna varianta?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Spajky ::

CB postaja; band bi kar oživel v takem primeru se mi zdi ;) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

krneki0001 ::

koyotee je izjavil:

Majhna sekira, tako mam js http://m.youtube.com/watch?v=sXiCGr_Fl6A


20cm debelo deblo presekaš v koliko časa? Normalno? Če ti gre za življenje tebe in otroka, ker se zaradi žleda ne moreš premaknit nikamor in vidiš da je mogoče, da se bo kako drevo podrlo na tvoj avto?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Rias Gremory je izjavil:


Glede na to, da smo tehnološki forum, kaj bi vzeli sabo za komunikacijo (poleg mobitela), če mobilno omrežje odpove? Kakšna kompaktna varianta?

1.) Radio
2.) GPS

Pa tole bi si jaz nabavil obvezno...mater mi se sline kar cedijo.
http://www.amazon.de/gp/product/B00NSAR...

Sam je treba dobit kaksno bolj pocen varianto, pa da je vredu.

krneki0001 ::

mailer je izjavil:

Kater multitool pa bi priporočali? Gledal sem Leatherman, Gerber in Victorinox ma pa nabolj mika prvi, samo še model bi mogel pogledat kater bi bil najbolj primeren.
Glede žagic pa ne vem ene se zložijo, druge so pa izvlečne. Ne vem kakšna je Bahco pri uporabi, videl sem pa na yt Fiskars extract modele in folding ter sliding saw od Gerberja.


če že multitool, potem gerberja in to tegale, ker ostali so bolj fanci in jih hitro polomiš. Sam sem že ene 3 nove fancy polomil, takle mi pa dela že od leta 1994, ko sem ga dobil v vojski.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Moja oprema v avtu je:
- mali nepremočljiv vojaški ruzak (20L) z vgrajenim camelbackom 3.7 litra
- nepremočljiva jakna (goretex)
- nepremočljive hlače (goretex)
- dodaten vojaški pas
- kapa s šiltom
- taktične rokavice mechanic (the original coyote - vedno pridejo prav, tudi ko je treba kaj pošraufat)
- 6x liter pitne vode - če ne za drugega da po dolgem sprehodu zvečer s psi dobimo vsi trije vsak svoj liter vode za spit
- fiskars sekirca X5
- gerber metolius preklopni (pa mi je žal, ker bi raje nepreklopnega)
- gerber multitool (tak kot sem dal prej eno sliko)
- ukv postaja z avtopolnilcem, dodatna baterija, avtoantena (fiksna na avtu) in 2 navadni anteni, vsaka za svoje frekvenčno območje. Postaja je odklenjena za vse frekvence.
- led svetilka (olight M18 striker) + še ena naglavna + avtopolnilec
- velik pajser


Pozimi pa pride še lopata in škornji (magnum spider 8)
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Mi v vojski nožev nismo dobili, ker so bili baje prenevarni... pa ne vem kaj so s tem hotl povedat... Dejstvo je, da mora biti oprema čim lažja za prenos. Recimo nekatere zložljive lopate tehtajo 1100g, druge pa okoli 600g, kar je velika razlika. X5 je težka približno 500g in ima plastični ročaj, prav tako lopate, ki so lažje. Za 3 dni je pa dovolj EDC oprema, se pravi majhna svetilka, en švicar, termoska vsaj 0,5 litra in pa mobitel ob predpostavki, da si oblečen letnemu času primerno.

nebivedu vidm, da si ti mal bol prpravljen in misliš tudi na oblačila, kar večina tule ne, voda pri nas ni tak problem ukv postaje pa ok. A imaš eno ali par? Motorola ima kar nekaj zanimivih cenovno dostopnih modelov in vleče do 8km ravnega terena. Kupil sem ruzak, ki ima že predpripravljen prostor za kamelback, problem je s čiščenjem rezervoarja in cevi. Na pajser pa pazi kako ti leži v avtu, v primeru nesreče ga lahko dobiš v sebe.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mailer ()

harmony ::

Jaz bi recimo dodal v tako prepper torbo se sivalni pribor in par ostankov od oblek (dobi se jih pri siviljah). Hodis, hodis nekam zapnes in si strgas recimo hlace zunaj pa -10. Nimas drugih hlac...nc hudga vzames sivanko in si jih sesijes.

Predpogoj: Moras znat sivati. :)

krneki0001 ::

V morisu so gerberje talal ob sprejemu, po tromesečnem testiranju.

Lopata pri meni je za reševanje avta iz snega ali blata, tako da ni za okoli nosit. Je pa fiskarsova, cela kovinska - ma vsaj 3 kile.

ukv postajo imam eno v svojem avtu (žena pa ima svojo, tako da bi lahko komunicirala, če vse drugo odpove). In ni PMR, je taprava UKV - kitajska kopija yaesu ukv postaje, tako da lahko grem na katerokoli frekvenco, ne samo na dovoljene pmr-jeve.

Vložek za camelback imam pa na novo zapakiran. Če bi bila kriza bi ga odprl in napolnil z vodo, ki jo imam v flašah in ga vstavil v ruzak. Pa prejšnji post me je spomnil - še eno mali komplet prvo pomoč imam v ruzaku in kresilo.

Pajser je pa primerno fiksiran in v primeru nesreče ostane v prtljažniku, kjer je fiksno pritrjen.

Sej bi dal še kak lok na škripce na mrežo v prtljažnik (pač hillbilly style), pa mislim, da bi povečal možnost vloma v avto za nekajkrat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Si že probal šivati pri -10? Raje imej ripstop hlače.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

krneki0001 ::

Furbo je izjavil:

Si že probal šivati pri -10? Raje imej ripstop hlače.


Se strinjam, samo vedno težje jih je dobiti, ker kitajci delajo eno čudno kopijo materiala, ki ni pravi ripstop, ima pa kvadratke, samo se trga kot navadno blago.
Trenutno, da je pravi ripstop, pri nas dobiš samo helicona (vsaj tukaj okoli mene, lahko da je kje drugje bolje založeno).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

krneki0001 ::

Ali je kdo že sprobal telefon z vgrajeno ukv postajo?

recimo kaj takega? Pomoje je uporabno, če dela res na večiji frekvenc.
http://www.banggood.com/Snopow-M8-4_5-i...
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

Mi lahko kdo razlozi tele vodne filtre.

Recimo tale:
http://www.amazon.de/gp/product/B00FA2R...

Po ocenah je top zadeva...traja ti cel lajf...ampak meni ni jasno kako to sploh deluje, pise da filtrira 99,999 % znanih bakterij. Ni mi to jasno na kaksen nacin filtrira te bakterije? Cistis ga pa z navadno vodo s prilozeno sprico.

Rias Gremory ::

Zelo fina membrana če sem prav prebral, 0,1 mikrometra.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

krneki0001 ::

Vem, da se bo smotano slišal, ampak ti filtri ti pri nas ne pridejo dost v poštev. Tako tanka membrana se bo takoj zapolnila z vodnim kamnom in ne bo več prepuščala, ali pa se bo strgala, ker bo otrdela zaradi vodnega kamna.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

krneki0001 je izjavil:

Vem, da se bo smotano slišal, ampak ti filtri ti pri nas ne pridejo dost v poštev. Tako tanka membrana se bo takoj zapolnila z vodnim kamnom in ne bo več prepuščala, ali pa se bo strgala, ker bo otrdela zaradi vodnega kamna.

Kako mislis pri nas? Slovenija ali mislis na celo Evropo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harmony ()

mailer ::

Namesto ripstop motoristi uporabljajo dragging jeans, kar pomeni, da je blago navadnih jeans hlač ojačan z vlakni kevlarja, so pa drage cca 200€. Filtrirat se da tud deževnico, ki se nabira v lužah tam pa bi verjetno prišlo prav. Ripstop hlače ima tudi tu a vprašanje kakne kvalitete so za to ceno. Navadne jeans kavbojke so kar ok, zelo vzdržljive.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

krneki0001 ::

harmony je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vem, da se bo smotano slišal, ampak ti filtri ti pri nas ne pridejo dost v poštev. Tako tanka membrana se bo takoj zapolnila z vodnim kamnom in ne bo več prepuščala, ali pa se bo strgala, ker bo otrdela zaradi vodnega kamna.

Kako mislis pri nas? Slovenija ali mislis na celo Evropo?


Slovenija, ker imamo v naših tekočih vodah ogromno apnenca.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

mailer je izjavil:

Namesto ripstop motoristi uporabljajo dragging jeans, kar pomeni, da je blago navadnih jeans hlač ojačan z vlakni kevlarja, so pa drage cca 200€. Filtrirat se da tud deževnico, ki se nabira v lužah tam pa bi verjetno prišlo prav. Ripstop hlače ima tudi tu a vprašanje kakne kvalitete so za to ceno. Navadne jeans kavbojke so kar ok, zelo vzdržljive.


Sam recimo drugih hlač nimam kot samo in izključno vojaške. Pa še to največ od helikontex firme. Vse so ripstop in za službo enobarvne, za okol bajte in s psi na sprehod pa flekaste. Dobre vojaške hlače zdržijo nekje 7 let, medtem ko sem jeans hlače menjal na leto ali prej. Znucale so se na in nad koleni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

harmony ::

krneki0001 je izjavil:

harmony je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Vem, da se bo smotano slišal, ampak ti filtri ti pri nas ne pridejo dost v poštev. Tako tanka membrana se bo takoj zapolnila z vodnim kamnom in ne bo več prepuščala, ali pa se bo strgala, ker bo otrdela zaradi vodnega kamna.

Kako mislis pri nas? Slovenija ali mislis na celo Evropo?


Slovenija, ker imamo v naših tekočih vodah ogromno apnenca.

No jaz zivim v Avstriji. Zdej a je tu stanje enako pa ne vem.

krneki0001 ::

Verjetno je, vsaj v alpskem delu. Če ni še slabše.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

mailer ::

Alpe in Dolomiti so sestavljeni iz apnenca, se pravi voda trda apnenca noter veliko. Dobre hlače pa ne vem kje dobit, zaenkrat ostanem na kavbojkah, ko bo ostala oprema na kupu pa se mogoče lotim še teh zadev. Pogoj je da so trpežne, enobarvne(temno sive, črne), nepremočljive, če se da allseason (da niso poleti prevroče in pozimi mrzle). No to se da rešit (kakšna "moto zimska podobleka").
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

krneki0001 ::

helikon ima v vseh barvah hlače. Tudi zimske vodonepropustne. Pa kolikor jih sam nosim (vsak dan) so zelo trpežne.
https://helikon-tex.com/#!/Home

Za zimo imam pa raje navadne hlače spodaj in goretex hlače čez. Se bolje obnese, kot ene same hlače.

Hlače iz goretexa in jakna iz goretexa
https://helikon-tex.com/#!/Waterproof/IIpants
https://helikon-tex.com/#!/Waterproof/IIGen

Barvo in vzorec zbereš pod sliko
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

RobertDev ::

Vsi pa pozabljate nekaj, večji kot boste imeli nahrbtnik, bolj verjetno boste tarča. Močnejši preživi.

SeMiNeSanja ::

Najhujša katastrofa, ki nas garantirano čaka v bližnji prihodnosti, bo penzion in mizerne pokojnine. Tako da se rajši 'preppajte' za penzijo!

Nabavite par pujčekov, kakšnega telička, nekaj kokoši in poskrbite za zelenjavni vrt.

krneki0001 ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Najhujša katastrofa, ki nas garantirano čaka v bližnji prihodnosti, bo penzion in mizerne pokojnine. Tako da se rajši 'preppajte' za penzijo!

Nabavite par pujčekov, kakšnega telička, nekaj kokoši in poskrbite za zelenjavni vrt.


Si prepričan? Jaz nebi bil. Vse kaže na en velik globalni konflikt, verjetno celo na verski osnovi.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Fritz ::

Na verski osnovi še ni bilo nobenega velikega konflikta..vedno je šlo za moč in bogastvo (denar). 'Vera' je le bencin za poganjanje zabitih ovčk v klavnico kajti, če bi ovčke res razumele vero, bi potemtakem vedele, da se to ne počne.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

yayo ::

V avtu vedno rola wc papirja in vlažne brisače za scenarij tipa When Shit Hits The Fan. Drugače je nekje v kleti (verjetno že rjast) nož tipa Rambo First Blood z vžigalicami, žično žago, kompletom za ribolov ipd. v ročaju. Zadnjič je bil nošen, ko sem kot teritorialc tekal po hosti med osvobajanjem ljube nam države.
Drugače pa my everyday carry: Xperia z3, kreditna kartica, 100 evrov v žepu. Glock 17 in AR15 še prideta...:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: yayo ()

krneki0001 ::

Fritz je izjavil:

Na verski osnovi še ni bilo nobenega velikega konflikta..vedno je šlo za moč in bogastvo (denar). 'Vera' je le bencin za poganjanje zabitih ovčk v klavnico kajti, če bi ovčke res razumele vero, bi potemtakem vedele, da se to ne počne.


Čaki, da nacisti par koranov strgajo v nemčiji, tako kot je včeraj to storil en afganistanec med begunci v enem izmed begunskih centrov v nemčiji. Je moralo 110 policajev posredovat, da so naredili mir in da so zaščitili svobodo govora in tega afganistanca. Pa je to šele začetek. Čaki da jih kak miljon pride, pa jim takrat nekdo strga knjigico "pravljic in laži".
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Men se dopade tale torba http://www.amazon.de/Hazard-4-EVC-PLB-B...

Presenetljivo kok se not lahko natlaci. Bi pa vseeno rad videl, da je malo vecja. Vsec mi je fleksibilnost same nosnje, ker lahko med hojo / tekom jo odpres in vzames tisto kar potrebujes.

No cena je pa malo zasoljena.

Fritz ::

krneki0001 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Na verski osnovi še ni bilo nobenega velikega konflikta..vedno je šlo za moč in bogastvo (denar). 'Vera' je le bencin za poganjanje zabitih ovčk v klavnico kajti, če bi ovčke res razumele vero, bi potemtakem vedele, da se to ne počne.


Čaki, da nacisti par koranov strgajo v nemčiji, tako kot je včeraj to storil en afganistanec med begunci v enem izmed begunskih centrov v nemčiji. Je moralo 110 policajev posredovat, da so naredili mir in da so zaščitili svobodo govora in tega afganistanca. Pa je to šele začetek. Čaki da jih kak miljon pride, pa jim takrat nekdo strga knjigico "pravljic in laži".

Seveda, ker so ovčke primerno obdelane in zabite. Tako kot ti, ki nabijaš na podobno vižo. Vsi muslimanski skrajneži, v EU, v zadnjih desetih letih niso povzročili toliko žrtev kot en Breivik.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

NSA Agent ::

Za preživetje v naravi potrebuješ samo kratke hlače. XD



Primitive Technology
https://www.youtube.com/channel/UCAL3JX...

Pa še nekaj za vse elektronske prepperje ...
http://survivetheforest.com/

mailer ::

Vsi muslimanski skrajneži, v EU, v zadnjih desetih letih niso povzročili toliko žrtev kot en Breivik.

Ni res a o tem ne bomo, ker bo tema spet zaklenjena.
Harmony podoben nahrbtnik je tudi ceneje a vprašanje koliko je vzdržljiv, je ta tudi cca 30l.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

valkyrie ::

krneki0001 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Najhujša katastrofa, ki nas garantirano čaka v bližnji prihodnosti, bo penzion in mizerne pokojnine. Tako da se rajši 'preppajte' za penzijo!

Nabavite par pujčekov, kakšnega telička, nekaj kokoši in poskrbite za zelenjavni vrt.


Si prepričan? Jaz nebi bil. Vse kaže na en velik globalni konflikt, verjetno celo na verski osnovi.

Ti si ubrisan:))

SeMiNeSanja ::

valkyrie je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Najhujša katastrofa, ki nas garantirano čaka v bližnji prihodnosti, bo penzion in mizerne pokojnine. Tako da se rajši 'preppajte' za penzijo!

Nabavite par pujčekov, kakšnega telička, nekaj kokoši in poskrbite za zelenjavni vrt.


Si prepričan? Jaz nebi bil. Vse kaže na en velik globalni konflikt, verjetno celo na verski osnovi.

Ti si ubrisan:))

Brez tega itak ne moreš biti prepper :))

krneki0001 ::

Fritz je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Fritz je izjavil:

Na verski osnovi še ni bilo nobenega velikega konflikta..vedno je šlo za moč in bogastvo (denar). 'Vera' je le bencin za poganjanje zabitih ovčk v klavnico kajti, če bi ovčke res razumele vero, bi potemtakem vedele, da se to ne počne.


Čaki, da nacisti par koranov strgajo v nemčiji, tako kot je včeraj to storil en afganistanec med begunci v enem izmed begunskih centrov v nemčiji. Je moralo 110 policajev posredovat, da so naredili mir in da so zaščitili svobodo govora in tega afganistanca. Pa je to šele začetek. Čaki da jih kak miljon pride, pa jim takrat nekdo strga knjigico "pravljic in laži".

Seveda, ker so ovčke primerno obdelane in zabite. Tako kot ti, ki nabijaš na podobno vižo. Vsi muslimanski skrajneži, v EU, v zadnjih desetih letih niso povzročili toliko žrtev kot en Breivik.



Zato ker si o breiviku slišal, za skrajneže pa ne. Mediji zelo zakrivajo resnico. Sploh švedski, belgijski in danski.
Si slišal, da so v bruslju recimo policaji postrelili celo družino in to brez opozorila, ker so vedeli, da imajo v bloku eksploziv in da ga nameravajo uporabit - direktorju policije so se zdeli ostali stanovalci v bloku bolj pomembni od te družine in se je odločil da prvo postrelit, potem pa šele preiskat stanovanje (in so našli kar nekaj orožja in eksploziv, ki je bil že pripravljen tako, da bi podrl blok s stanovalci vred - če bi seveda imeli čas aktivirat - na srečo se je policija pravilno odločila).

mailer je izjavil:

Vsi muslimanski skrajneži, v EU, v zadnjih desetih letih niso povzročili toliko žrtev kot en Breivik.

Ni res a o tem ne bomo, ker bo tema spet zaklenjena.
Harmony podoben nahrbtnik je tudi ceneje a vprašanje koliko je vzdržljiv, je ta tudi cca 30l.


Tak nahrbtnik imam sam že nekaj let, pa nič ne kaže, da bo razpadel. Samo da je v army shopih še cenejši in od druge firme. (nekje 23 evrov)

valkyrie je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

SeMiNeSanja je izjavil:

Najhujša katastrofa, ki nas garantirano čaka v bližnji prihodnosti, bo penzion in mizerne pokojnine. Tako da se rajši 'preppajte' za penzijo!

Nabavite par pujčekov, kakšnega telička, nekaj kokoši in poskrbite za zelenjavni vrt.


Si prepričan? Jaz nebi bil. Vse kaže na en velik globalni konflikt, verjetno celo na verski osnovi.

Ti si ubrisan:))


Brez tega se dans ne da normalno živet. Bolj ko si ubrisan, bolj te sosedje pustijo pri miru (tudi cigani se te potem izogibajo). Verjemi, govorim iz prve roke.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

harmony ::

Pol predvidevam, da bi tudi tale bil qlski.

http://www.amazon.de/Mil-Tec-US-Assault...

Vanich ::

harmony je izjavil:

Pol predvidevam, da bi tudi tale bil qlski.

http://www.amazon.de/Mil-Tec-US-Assault...


Da ne boš slučajno mislil, da je to vaserdiht.

harmony ::

Vanich je izjavil:

harmony je izjavil:

Pol predvidevam, da bi tudi tale bil qlski.

http://www.amazon.de/Mil-Tec-US-Assault...


Da ne boš slučajno mislil, da je to vaserdiht.

Vem, da ni. Za ta denar sem lahko happy, ce ko dam not stvari, da se ne razpade. Dragi so tile ruzaki tapravi.
««
2 / 27
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obramba pred živalmi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17031225 (27312) FrRoSt
»

Preživeti v naravi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15841581 (22969) hammock

Vsakodnevno nošenje noža (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16151105 (46265) dzinks63
»

Skupinski nakup - nahrbtniki Goruck

Oddelek: Loža
4913439 (11764) Okapi

Več podobnih tem