» »

Predsednik in zunanja ministrica EU?

Predsednik in zunanja ministrica EU?

Double_J ::

Sta tadva?



Lubi bog...
Dve šivanki...

pulstar ::

In kaj naj bi njun izgled imel z vodenjem EU?

Double_J ::

Izgled? Sem bolj ciljal na to, da jih nobeden ne pozna. Samo zgleda je dejansko tudi kaj z izgledom, ko si tako direktno omenil.;)

Američani imajo Obamo-Clinton, mi pa tole. No ja, kao šefi evropskih držav, ne prenašajo dobro "močnih osebnosti". Morda pa so celo pretiravali v tej želji.

Tako kot ima Putin svojo Medvedko, imamo mi sedaj tole...
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

donfilipo ::

Nekaj bi bilo zanimivo vedeti. Preden se spustimo, ali bo od boga (ker od nas sigurne ne:) izvoljeni prestavnik skupnosti EU, lahko lep, brkat ali plešast:) (Mimogrede, ko ti faktorji igrajo vlogo, vemo, da gre za pristnejši model demokracije, a po moje taka ni nujno povsod izvedljiva:)

Kolikšno ima EU birokracijo v primerjavi z USA in recimo Kitajsko, ko vemo, da ima vsaka država že sama močan birokratski aparat? Je kdo kje zasledil kakšno prijetno kmečko enostavno študijo, ki je vsaj toliko povedna kot povest o Martinu Krpanu? :)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Double_J ::

No ja... res niso resni.:8)

Van Rompuy rad piše haiku poizijo v flamščini, zato je med kolegi poslanci dobil vzdevek poslanec pesnik.


Evropska komisarka Catherine Ashton, je v času ministrovanja Tonyja Blaira prejela naziv uphollandska baronesa Ashton.
Dve šivanki...

donfilipo ::

Železna lady Margaret Thatcher je nekoč rekla: 'Ni nič takega kot skupnost. So posamezniki in so posameznice in ti tvorijo družine.'

No jaz sem na to imel eno pripombo: 'Za kaj hudiča pa potem tebi plačujejo. Bi raje meni, ki skupnost britanije priznam:)'

Ampak druga skrajnost so skupnosti, kjer ne vemo, kdo je v njih, kdo o čem dejansko odloča, o čem se dejansko odloča in kaj bomo od take skupnosti dejansko odnesli. Tak primer je EU. In moram reči, vkolikor se pokaže, da bo taka skupnost uspešna, potem bom svoje poglede na demokracijo in vladanje, moral radikalno spremeniti.
To bo pomenilo, da je mnogo bolj kot, 'otvorena politika demokratije', pomembna znanstveno izbrana uprava, ekonomija in pravo. Bo pa to pravzaprav nek precedens. Ki bo navidez odpihnil trenutno filozofijo:)

Ampak v bistvu, če pogledamo realno, je že zdaj, tudi v mali sloveniji tako. Zvezde ekranov so nemara bolj simboli, kot dejanski vzvodi:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Icematxyz ::

Kaj je bolj problematično. Da teh vidnih funkcij ki jih ne volimo državljani EU ampak so nastavljene. Ali da jih morda nekoč bomo?

Double_J ::

Človek se počuti, kot da bi živel na Kitajskem, delegat iz njegovega okraja pa bi dal svoj glas za izvolitev funkcionarja na partijskem kongresu.;)
Dve šivanki...

mtosev ::

Rabli so izbrat Tonyja. on je taka faca. pa se ameri ga imajo radi. ekstra tocke. ::D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Icematxyz ::

Blair je evro skeptik. To pa bi bila res dobra izbira ja. Dvomljivca postaviti na čelo. Zadaj pa tako tisoče neodgovorjenih vprašanj na katera naj odgovarja?

ahac ::

Izgled? Sem bolj ciljal na to, da jih nobeden ne pozna.

Američani imajo Obamo-Clinton, mi pa tole.


Kdo je pa Obamo poznal pred volitvami?
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Thomas ::

Hehe ... Bomo videli, če tole gre.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

username ::

Rabli so izbrat Tonyja. on je taka faca. pa se ameri ga imajo radi. ekstra tocke. ::D
Ekstra točke - ampak za koga?
Blair je seveda faca, znan, skratka močan kandidat - točno takega nočeta ne Sarko ne Merklca, da jima slučajno ne bi zrasel čez glavo.

Rompuy je pa en tak prikladen nobody, ki ob tem hkrati še obvlada mnoge trike. Idealni kader, tako rekoč.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

dzinks63 ::

Kakšna ima pooblastila EU predsednik? Je to bolj protokolarna figura ali pa je vseeno nekaj več? Kdaj se bodo formirali ostali ministri, oziroma bomo imeli tudi v EU popolno vlado in če, kdaj bi to naj bilo?

Sicer pa sam izgled ni pomemben, važne so odločitve in dejanja.

WarpedGone ::

The President of Europe has not been elected; he was appointed in a secret meeting of the heads of government of the 27 EU member states.

Na kozlanje mi gre ...
Zbogom in hvala za vse ribe

borchi ::

ko za kakega papeža :D
l'jga

Double_J ::

Vatikan je bolj transparenten.

Sicer pa se nekateri ugledni komentatorji nagibajo v smer, da je izbira morda taktika kako prestrašiti Kitajce.:)
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

jype ::

Double_J> Vatikan je bolj transparenten.

Jaz pa ne vidim razlike.

poweroff ::

Pri Vatikanu se vsaj kadi, ko volijo, tle pa še to ne. >:D
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V Afganistanu našli nafto, napad na Iran "neizbežen" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7618208 (16168) Pyr0Beast
»

Ranljive so tudi elektronske volilne naprave v Indiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5910573 (9396) MadMicka
»

Cerkev pritiska na Pahorja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8112540 (10819) ABX
»

Janez Janša plagiator (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
847106 (4396) Invictus
»

Vici na temo ponosnih Američanov

Oddelek: Loža
274259 (3513) spader

Več podobnih tem