» »

Janez Janša plagiator

Janez Janša plagiator

1
2
»

borchi ::

> ne mi reči, da je naš Janša malo "von der Natur bestraffen", ker SMO ga zaprli in se mu to pozna pri govorih?

jaz to čisto verjamem. stvar (očitno) pusti posledice.
l'jga

dukenukem ::

takrat k so ga zaprli, ga bi mogl not pustit, pa zašvasat zapor

borchi ::

velik bolš bi blo (za tiste, ki ga ne marajo), da ga sploh ne bi zaprli.
l'jga

TESKAn ::

velik bolš bi blo (za tiste, ki ga ne marajo), da ga sploh ne bi zaprli.


Če ne bi bilo ljudi, ki so masovno šli na ulice protestirat, bi bil še danes zaprt. To pozabljajo tile naši osamosvojitelji, da dolgujejo ljudem, da ne gnijejo še danes v zaporu. Namesto tega se pa obnašajo, kot da jim moramo za "zasluge" prepustit državo v dosmrtno upravljanje in biti tiho, kadar delajo neumnosti.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

dexterboy ::

LOL :D
Ne razumem nekatere od vas, ki zagovarjate (ali pa ste na njegovi strani) Ja.Ja.
Rad bi vas videl, koliko vas je v tej temi, ki sami služite kruh, plačujete kredit za stanovanje, otroci vam rastejo in hočejo vsak dan več...
In navkljub plači, ki je pod slovenskim povprečjem dobiš davčno napoved, ki te vrže na rit, da ne veš, če si boš po plačilu le-te lahko še sploh privoščil dopust...
Nej mi en pove ENO dobro stvar, ki jo je ta vlada naredila v tem mandatu, pa mu dam takoj TRI negativne stvari...

JJ je predsednik sl. vlade. pika. Trenutno je predsedujoči svetu EU. pika. Govor je prepisan in prirejen govoru, ki ga je imel Blair. pika. Tega si posameznik na takšnem položaju NE BI SMEL privoščiti. pika. Kdorkoli mu je ta govor pripravil (sigurno ga ni sam), je morom, mormon, idiot, kreten in bi moral biti nemudoma izpuščen iz službe. pika. Pa najverjetneje ni bil, mogoče celo povišica v plači...

Trojico so zaprli še v SFRJ zaradi tega, ker so vojaške dokumente z oznako ZAUPNO 'podali' širši javnosti. Se vidi, da ni več obveznega služenja vojske, ker, če še ne veste, za vojaške zadeve je pristojno VOJAŠKO sodišče. Naredite kaj takšnega danes v Rusiji, Izraelu, Egiptu, Iranu pa da vas vidim, heroje...
Ali je ta dokument (in fse ostalo) pripomoglo k začetku procesa osamosvojitve, nima z samim aktom dejanja (in posledično storjenim prekrškom) nobene zveze.
Delam v podjetju, kjer imamo prav tako dokumente z oznako zaupno. Ako te dobijo, da si pošiljal po mailu ali drugače 'kopiral' izven firme, sliši naslednji delovni dan sam eno besedo: adijo.
Če se spomnite video reklame o slovenski vojski; kopija (ali pa plagiat) reklame za britansko vojsko, ki so vrteli še na BBC-ju. Celo tekst ni bil spremenjen, le prirejen za slovensko vojsko. Isto sranje, drugo pakovanje.

Zgleda, da tale svet k pameti ne spravi ničesar drugega kot kakšna vojna mednarodnih razsežnosti. žal.
adijo pamet.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mercier ::

DexterBoy, tudi v jugi je bilo treba met jajca, za zajebavat vojsko. Poleg zajebancije so imeli tudi agendo. In eni so imeli oboje. Slava jim!

Tole prepisovanje pa je pocersko. Ko da bi tip glasno rigal zraven med branjem govora.

Ziga Dolhar ::

DexterBoy:

Trojico so zaprli še v SFRJ zaradi tega, ker so vojaške dokumente z oznako ZAUPNO 'podali' širši javnosti. Se vidi, da ni več obveznega služenja vojske, ker, če še ne veste, za vojaške zadeve je pristojno VOJAŠKO sodišče.


Ustava RS:

126. člen

(ureditev in pristojnosti sodišč)

Ureditev in pristojnosti sodišč določa zakon.

Izrednih sodišč ni dovoljeno ustanavljati, v mirnem času pa tudi vojaških sodišč ne.
https://dolhar.si/

djordjevic ::


Ustava RS:

126. člen

(ureditev in pristojnosti sodišč)

Ureditev in pristojnosti sodišč določa zakon.

Izrednih sodišč ni dovoljeno ustanavljati, v mirnem času pa tudi vojaških sodišč ne.


Še zdaleč ni moj namen pametovati na področju ustavnega prava, ampak, just for the sake of the argument, je bil dotični člen zapisan v tedanji slovenski, oziroma še pomembneje, krovni jugoslovanski ustavi? Če je bil, je bila to jasno kršitev, in se že vnaprej posipljem s pepelom.

krneki0001 ::

Ja bil je - v bivši državi se dokumentov z oznako zaupno ni smelo dajati v javnost in to so JBTZ storili.

Spomnite se kako je bilo malo po vojni, ko je nekdo hotel dat nekaj takega v javnost, pa so ga specialci skor ubili.

BigWhale ::

LOL [:D]
Ne razumem nekatere od vas, ki zagovarjate (ali pa ste na njegovi strani) Ja.Ja.
Rad bi vas videl, koliko vas je v tej temi, ki sami služite kruh, plačujete kredit za stanovanje, otroci vam rastejo in hočejo vsak dan več...


Evo, jaz placujem kredit za stanovanje, avto & televizijo. Pa si sam sluzim kruh in tudi otroci mi rastejo.

Pa, ne da zagovarjam Janso ampak take zadeve, ki pridejo ven pred volitvami so bedarija. Je precej vec pomembnih stvari, ki bi jih bilo treba pred volitvami in za cas predsedovanja EU porihtat.

In navkljub plači, ki je pod slovenskim povprečjem dobiš davčno napoved, ki te vrže na rit, da ne veš, če si boš po plačilu le-te lahko še sploh privoščil dopust...
Nej mi en pove ENO dobro stvar, ki jo je ta vlada naredila v tem mandatu, pa mu dam takoj TRI negativne stvari...


Bemtis, jest moram se 20 EUR placat. Hvala, da si me spomnil. Ves kaj je negativna stvar te vlade? To, da so hotl bit malo man socialni. Zato jih je pa ljudstvo pozrlo. Neizobrazeno ljudstvo, ki bi rado imelo podporo zavoda za zaposlovanje in ne bi nic delalo. Vlada se je enostavno usrala zaradi ljudstva. Mnja, tako je, ce zelis delati revolucije in neizobrazeno ljudstvo verjame v to, da jim bodo skodovale...

JJ je predsednik sl. vlade. pika. Trenutno je predsedujoči svetu EU. pika. Govor je prepisan in prirejen govoru, ki ga je imel Blair. pika. Tega si posameznik na takšnem položaju NE BI SMEL privoščiti. pika. Kdorkoli mu je ta govor pripravil (sigurno ga ni sam), je morom, mormon, idiot, kreten in bi moral biti nemudoma izpuščen iz službe. pika. Pa najverjetneje ni bil, mogoče celo povišica v plači...


A to zadnje si izvedel iz preverjenih virov? pika. A vidis, take izjave te popolnoma diskreditirajo. pika.

Trojico so zaprli še v SFRJ zaradi tega, ker so vojaške dokumente z oznako ZAUPNO 'podali' širši javnosti. Se vidi, da ni več obveznega služenja vojske, ker, če še ne veste, za vojaške zadeve je pristojno VOJAŠKO sodišče. Naredite kaj takšnega danes v Rusiji, Izraelu, Egiptu, Iranu pa da vas vidim, heroje...


No ja, jaz sem se eden tistih, ki je sluzil vojsko, sicer slovensko a vseeno. Dokumente, kot jih je cetverica razkrila, bi razkril tudi jaz.

Ali je ta dokument (in fse ostalo) pripomoglo k začetku procesa osamosvojitve, nima z samim aktom dejanja (in posledično storjenim prekrškom) nobene zveze.


Seveda ima vezo. S samim zaprtjem in osamosvojitvijo ima.

Delam v podjetju, kjer imamo prav tako dokumente z oznako zaupno. Ako te dobijo, da si pošiljal po mailu ali drugače 'kopiral' izven firme, sliši naslednji delovni dan sam eno besedo: adijo.


To si si verjetno izmislil. Brez disciplinskega postopka, te ne more nihce kar vreci iz sluzbe. Se z disciplinskim postopkom tezko. Ne nakladaj no, saj nisi edini, ki hodi v sluzbi in podpisije NDAje.

Utk ::

Mi živimo v raju. 4 mio evrov zapravimo za 10% ljudi, ki sploh ne znajo o čem odločajo, pa tudi če bi, ne rabi tega nihče upoštevat, največji greh predsednika v zadnjih dveh letih je pa en skopiran odstavek. Res nam je lepo v Sloveniji, če nimamo večjih problemov.

Ziga Dolhar ::



Še zdaleč ni moj namen pametovati na področju ustavnega prava, ampak, just for the sake of the argument, je bil dotični člen zapisan v tedanji slovenski, oziroma še pomembneje, krovni jugoslovanski ustavi? Če je bil, je bila to jasno kršitev, in se že vnaprej posipljem s pepelom.


djordjevic: Seveda, tako določa trenutna slovenska ustava. "Dokazuje" le to, da ne drži pavšalna trditev, da bi bile "vojaške zadeve" kar kategorično v pristojnosti "vojaških sodišč".
https://dolhar.si/

Camalotz ::

> Nej mi en pove ENO dobro stvar, ki jo je ta vlada naredila v tem mandatu, pa mu dam takoj TRI negativne stvari...
Jaz to lahko celo naredim za vse dosedanje vlade v vseh mandatih. Nič posebnega, tale tvoj skill...

> Pa, ne da zagovarjam Janso ampak take zadeve, ki pridejo ven pred volitvami so bedarija.
Se prav bi moral počakat, pa dat to stvar ven šele po volitvah?

Prišla je stvar ven, ker je čas kislih kumar, pa eni (žal) nimajo pametnejšega za napisat.
Seveda se iz tega dela sedaj "big deal", ker smo pred volitvami. Stvar je pa vseeno hecna.
Vedno znova me preseneča, koliko ljudi zna pisati, ne pa tudi brati.

Ziga Dolhar ::

Solatko, kmetek, sc0ut in ostali rdeči - ta forum ne pozna "zvezdic" na število postov ... Nabijajte kje drugje.
https://dolhar.si/

Gavran ::

>A lahko prosim dobim avtorstvo nad besednimi zvezami: "eno pivo prosim", "dober dan", "koliko je ura" in podobnimi, potem pa bom vse ki te besedna zveze uporabljajo obtoževal plagiatorstva.

Ti pa nisi prebral obeh govorov, ane? Ker je bilo malo več kot "eno pivo prosim", in malo manj generično. Ali pa si eden izmed tistih tepcev na katere ekipa JJ računa, ko pravi da so obtožbe o kopiranju govora nesramne govorice.


Ne, nisem prebral obeh govorov - še iz Titovih časov mi gredo politični govori na organ.

Hvala za žalitev s tepcem, s tem kažeš le svojo (ne)kulturo.

V vednost: nikoli nisem volil Janše in ga tudi ne nameravam.
Ne prebavljam pa miselnosti, da so fraze in floskule iz političnih govorov le za enkratno uporabo - itak se politiki med sabo ponavljajo kot papige in če si slišal tri politične govore si slišal vse.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Poldi112 ::

Potem ti pa predlagam da predno komentiraš govor le tega prebereš. Da boš vsaj vedel o čem se pogovarjamo.

Edit: ti nisi padel v kategorijo tepca, ampak ker niti mojega odgovora nisi prebral natančno tega ne veš in si zdaj užaljen.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Gavran ::

Prebral sem tisto kar je napisano v postih in tu se omenja tiste tri floskule o svetilniku, velikosti in nevemkajše. Niti slučajno pa ne mislim brati OBEH govorov (samo eden mi ne bi povedal ničesar o pointu topica).
Užaljen? Kje pa. kot si rekel nisem v kategoriji. Le tistih ki vse drugače misleče zmerjajo ne prenašam najbolje.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Poldi112 ::

Da prebereš oba govora potrebuješ 5 min (itak bereš samo skupne stvari).

In jaz sem prepričan da si ga je nekdo sposodil. Ampak bolj kot to me moti da me ima Janšev tabor za neumnega, ko pravi da so take govorice grdo natolcevanje. Saj če bi rekli da je en njihov lolek sunil ideje od tam in da to ni bilo ok, bi bil jaz cisto zadovoljen. Ampak zanikanje očitnega pa lepo pokaže njihov karakter.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

djordjevic ::

Sploh v luči tega, da bi ob podobni eskapadi katerega politika z leve bruhali ogenj in žveplo in tolkli čez 'nedržavotvornost' in podobne jajce.

itak37 ::

Evo, priznal je da je sam napisal...

Janša: Ključne govore si pripravim sam

Janša: Ključne govore si pripravim sam

V oddaji je pogovor tekel tudi o drugih aktualnih temah. Na vprašanje, ali si zdaj, ko ima zaradi predsedovanja veliko govorov, te piše sam, ali mu jih piše kdo drug, je predsednik vlade pojasnil, da je imel v zadnjih šestih mesecih nekaj sto nastopov in govorov, zato je razumljivo, da si vseh ne more pripraviti sam. Večino mu jih, kot je dejal, pripravijo sodelavci, tiste ključne pa pripravi sam.

Med slednjimi je bil, kot je pojasnil, tudi govor, za katerega mu tednik Mladina očita, da ga je prepisal od nekdanjega britanskega premiera Tonyja Blaira. V njem podobno kot Blair omenja svetilnik 21. stoletja in frazo, da naša država ne bo nikoli največja in najmočnejša, da pa je lahko najboljša. Kot je dejal, je bila prispodoba o svetilniku do zdaj objavljena tisočkrat v številnih govorih: "Nisem bil jaz prvi, niti ni bil Tony Blair."

"Tudi to, da ne moreš postati največji, ali najmočnejši, da pa si lahko najboljši, ni stvar, ki bi jo prvič izrekel Blair. O tem je denimo pisal že prvi češki predsednik, ki je v prvi svetovni vojni napisal knjigo Priložnosti malih narodov, v kateri je tisočkrat govoril o teh podobah," je dejal predsednik vlade in dodal, da bi se Blair smejal, če bi slišal te očitke.

djordjevic ::

Never underestimate the power of denial.

hokuto ::

Pa, ne da zagovarjam Janso ampak take zadeve, ki pridejo ven pred volitvami so bedarija. Je precej vec pomembnih stvari, ki bi jih bilo treba pred volitvami in za cas predsedovanja EU porihtat.


Mi živimo v raju. 4 mio evrov zapravimo za 10% ljudi, ki sploh ne znajo o čem odločajo, pa tudi če bi, ne rabi tega nihče upoštevat, največji greh predsednika v zadnjih dveh letih je pa en skopiran odstavek. Res nam je lepo v Sloveniji, če nimamo večjih problemov.

Jaz nisem opazil, da bi VSI mediji pisali in porocali IZKLJUCNO o tem problemu, prej nasprotno. Predvidevam, da niti medij odgovoren za razkritje te velike blamaze, ni cele stevilke posvetil samo tej temi, tako da si takele abotnosti vidva in kar je podobnih susmarjev mirno prihranite, ker je zlahka vsak dan vec kot polovica novic v medijih bolj nepomembnih od tele. Sicer pa ne, da zagovarjas Janso, samo upravicena kritika njega se ti zdi nespodobna.:P
doke!

Utk ::

Ma kakšne blamaže no. Ni prav, da je to skopiral, ampak taka stvar pa to spet ni. Če je to med top 20 ali magari 50 Janševih grehov, je pa res dober. Boljši kot vsi prej. Čeprav po moje ni.

hokuto ::

Sej sem napisal kaksne blamaze... velike ;) Meni so to zdi pac sramotno, da voditelj drzave kopira enega svojih pomembnejsih govorov od voditelja druge drzave (in potem ima ksiht sprejet se nagrado zanj). Kaj mislis, ko se tak clovek recimo pogaja s tujim drzavnikom, mu krepi ali slabi polozaj, da se drugi zaveda njegovega plagiatorstva? Kaj pa, ce je ta drugi drzavnik celo pisec kopiranega govora? Je plagiator v pod-, nadrejenem ali enakopravnem polozaju z njim? Koristi mu prav gotovo ne. Dodaj zraven, da daje se zelo slab zgled drzavljanom (zadnjic je ze bil na radiu en student kako to ni nic takega, da saj oni tudi kopirajo v diplomah ipd), pa stvar definitivno ni popolnoma nedolzna. Blazen skandal se pa, priznaj, iz tega tudi ni delal.
btw kateri na lestvici je tale greh, je popolnoma zgresena debata, definitivno si je pac zasluzil objavo v medijih, ali se ti morda zdi, da je bilo zaradi te novice prikrajsano porocanje o Murkotu in cudeznih masazah? ;)
doke!

Keyser Soze ::

Osebno, ko sem videl zadevo na TV, se mi je zdelo precej neumno, da se takšna napaka izpostavlja, napram vsem drugim napakam tegale rajha.

Ampak ob branju tele teme, res ne vem, če ni dobršen del ljudi naravnost "glup" in že dodobra indoktriniran s strani tako anti kot propagande(anti- in vladne).

Plagiatorstvo je sramotno. Sramotno za vsakogar, ki da nekaj na intelekt in svoje lastne sposobnosti. Plagiatorstvo se pričakuje oz. se tolerira pri ljudeh, ki so MOČNO omejeni v svojem razmišljanju, razgledanosti, inteligenci. Ne pri ljudeh, ki naj bi bili gonilo napredka sodobne države. Ki usmerjajo njen razvoj. In so prvi v vrsti, ko pridemo do mednarodnega ugleda.

Pfej in fuj...

P.S.: Če poznate koga, ki je osebno poznal JJ, naj vam pove kakšen je dotični gospod. Kar sem slišal o njem iz ust ljudi, ki so z njim služili vojsko ali kakšno drugo, tudi novejše obdobje življenja, ne popravi nobeno dobro delo. Twisted. =/
OM, F, G!

poweroff ::

Če takole prepisuje kakšen moj študent - mu razveljavim seminarsko nalogo, poleg tega pa zaradi neopravljene obveznosti tudi izgubi pravico opravljanja izpita v danem študijskem letu.

Če je prepisovanje še posebej očitno (recimo tako, da skopira direktno iz PDF knjige in potem niti ne prebere za sabo ter notri med skopiranim tekstom pusti številke opomb pod črto) - gre pa še na disciplinsko.

Me pa zanima ali Janez Janša zagovarja ostrejšo protipiratsko zakonodajo ali ne. Ker to je pri celi stvari bistveno vprašanje.

Po resnici povedano pa tole ni kakšen hud greh. Jim ima Janezek nad sabo dosti hujših!
sudo poweroff

borchi ::

> Če poznate koga, ki je osebno poznal JJ, naj vam pove kakšen je dotični gospod. Kar sem slišal o njem iz ust ljudi, ki so z njim služili vojsko ali kakšno drugo, tudi novejše obdobje življenja, ne popravi nobeno dobro delo. Twisted. =/

kakšen je posamezen politik osebno me prav malo briga. zaradi mene lahko tudi pretepa svoje podrejene, ženo in otroke. to je med njimi, da se zmenijo. zaradi mene lahko tudi swinga do onemoglosti. če zaradi tega boljše opravlja svojo službo, je za državljane samo plus.

da pa mediji ne bi smeli pisati/poročati o tem, ker da škodi kultu velikega vodje, je pa bolano...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

durrenmatt ::

Pa ste sigurni, da je govor napisu JJ? Ker npr. za Kučana vem, da mu je kakšne govore pisal tudi dr. Božo Repe. Tudi sicer je pri tistih na oblasti praksa, da dajo za kakšen poseben namen svoje govore komu napisat.

hokuto ::

durrenmatt samo par postov vise je itak37 prilepil izjavo janse, da je sam pripravil ta govor. ali pa si to prebral, vendar mislis, da se je morda glede tega zlagal?
doke!

durrenmatt ::

em, nisem vidu:8)

mihec87 ::

Z malo praktično nepomembno napako, se zabriše ogromno veliko bolj pomembnih..
Ah važno da imajo ljudje kaj za glodati..

Lih tako kot bi psu ki pazi mesnico vrgel eno kost, zadaj bi pa znosil ven celo mesnico..

poweroff ::

Pojdite prebrati Mladino - Janšo so pri tej zadevi še enkrat ujeli na laži (in celo tako oglašujejo Mladino po radiu).
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

imagodei ::

Matthai,

link?
- Hoc est qui sumus -

Utk ::

FDV-jevec pač. Sej bojo kmalu volitve pa bomo novega izvolili.

Invictus ::

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domoljubni shod (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10023143 (19396) krneki0001
»

Kapaciteta nasih politikov: Cvikl prepisoval iz Wikipedije (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7230985 (28883) oldguy

Obtožbe na račun Gregorja Golobiča in Zaresa (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
58766230 (54623) Gandalfar
»

Najodmevnejša dogodka povezana z intelektualno lastnino doma in na tujem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
424275 (2810) poweroff
»

Dr. Janez Drnovšek - poslednji boj (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
816739 (4374) cryptozaver

Več podobnih tem