» »

Chicago postavlja mrežo nadzornih kamer

Chicago postavlja mrežo nadzornih kamer

Slo-Tech - Kot pišejo v Wall Street Journalu, so v Chicagu v preteklih letih v mestu postavili več tisoč nadzornih kamer, sedaj pa jih s pomočjo IBM-a povezujejo v enotno omrežje.

Natančno število povezanih kamer ni znano (ACLU je podatek o tem na podlagi zakona o dostopu do informacij javnega značaja že zahtevala od mestnih oblasti), znano pa je, da omrežje povezuje 1500 policijskih video kamer, postavljenih na "problematičnih" mestih v mestu.

V omrežje pa se lahko povezujejo tudi video kamere iz zasebnega sektorja - kamere iz avtobusov, šol, podzemne železnice, trgovin, itd. Mestne oblasti ponujajo možnost povezovanja tudi za kamere, ki si jih posamezniki namestijo v stanovanje. Po nekaterih ocenah naj bi bilo v omrežje z imenom Operation Virtual Shield tako povezanih že 15.000 videonadzornih sistemov.

"Zaradi vaš varnosti vas prosimo, da v sistem čim prej povežete videokamero iz vaše spalnice..."

17 komentarjev

_Enterprise_ ::

brace yourselves! masovne horde FDVjevskih intelektualcev prihajajo! pazite se, kamere, pazi se, moderna tehnologija!

Zgodovina sprememb…

1fris ::

brace yourselves! masovne horde FDVjevskih intelektualcev prihajajo! pazite se, kamere, pazi se, moderna tehnologija!


mk, najbolj slavni fdv paranoik :O

Personanonim ::

Britanske kamere ne pomagajo reševati zločinov


..will they ever learn:|

..drugače pa komaj čakam da se vzpostavi globalna mreža video nadzora..sploh spalnic:))

poweroff ::

1fris, lahko vidim live stream iz tvoje spalnice? Če seveda imaš kaj za pokazat, hehehe... :D
sudo poweroff

pss-m ::

Blisk ::

Odlično, če bi to bilo pri nas, bi tudi jaz priklopil gor svojo kamero. Pa bi si lahko ljudje ogledali, kako hodijo pijanci po vseh 4 iz oštarije, se zvleče v avto in odpelje. Policija itak nič ne naredi!

poweroff ::

Blisk, mene bi bolj zanimalo, če bi kamero usmeril v svojo spalnico. Sam tolk, da vidimo, če ne počneš kaj prepovedanega.
sudo poweroff

1fris ::

1fris, lahko vidim live stream iz tvoje spalnice? Če seveda imaš kaj za pokazat, hehehe... :D

bolj enostavno je, da pogledaš v omaro svoje žene in me zagledaš, hehehe ..... 8-)

Putr ::

@1fris: EPIC WIN
Res sm se do solz nasmejov :D

poweroff ::

1fris, brez skrbi, s svojo "velikostjo" in frisom mi nikakor ne moreš biti konkurenca... :D
sudo poweroff

Blisk ::

Blisk, mene bi bolj zanimalo, če bi kamero usmeril v svojo spalnico. Sam tolk, da vidimo, če ne počneš kaj prepovedanega.

Te zadeve pa so plačljive.
Inštrukcij ne dajem zastonj.

poweroff ::

Pa misliš, da je za skromno znanje pripravljen kdo plačati? :D
sudo poweroff

pss-m ::

blisk, če nimaš kaj skrivat, ni razloga, da tega ne daš vsem na ogled... a nam kaj skrivaš?

:)

poweroff ::

Skriva se ponavadi samo stvari, ki so grde, majhne ali pa jih ni. :D

Ali pa vse troje hkrati. >:D
sudo poweroff

Blisk ::

blisk, če nimaš kaj skrivat, ni razloga, da tega ne daš vsem na ogled... a nam kaj skrivaš?

:)

Skriva se znanje! Kot sem rekel, inštrukcije niso zastonj.
Če pa bi kdo rad kaj zastonj, pa naj si sam namontira kamero v sobo, pa bomo skupno komentirali kaj dela prav in kaj narobe!
:)

BigWhale ::

Otroci, dajte mir z osebnimi provokacijami. Ako nimate nic pametnega za povedati utihnite. Porabljate dragoceni CO2.

---

On the subject:

Spomnil sem se enega primera, ko vse kamere odpovedo. Halloween. Pa naj bo AI ali pa naj bo cloveski operater za kamero, ali gre za igro ali ne bo tezko razlocil.

techfreak :) ::

Bodo pa ukinili Halloween. Big deal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

V ZDA se širijo zahteve po možnosti gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
10719866 (14726) MrStein
»

kamera za cca. 100€

Oddelek: Zvok in slika
91062 (878) guljox
»

Kako izslediti računalnik na internetu (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5712289 (6250) bluefish
»

Članek: Video nadzor na slovenskih avtocestah

Oddelek: Novice / Nova vsebina
376274 (4820) radems
»

New York v boj proti terorizmu s 1000 kamerami

Oddelek: Novice / Zasebnost
173288 (2770) BigWhale

Več podobnih tem