» »

temperatura procesorja

temperatura procesorja

dejan03 ::

Lep pozdrav problem imam sledeči!!!
Imam 3 mesece star prenosnik:
TOSHIBA A300D-18L
Procesor: AMD Turion X2 Dual-Core RM-70 2,0 GHz
Pomnilnik: 3GB (2GB+1GB), DDR2, 800MHz
Trdi disk: 320GB, 5400rpm, SATA
Zaslon: 39 cm, 1280x800, TruBrite
Grafična kartica: ATI Radeon HD3470 256MB
Bralna enota: čit.kart., DVD±RW DL
Priključki: wlan.11n, WebCam, Tv-out, S/PDIF, USB2.0x4
Operacijski sistem: Windows, Vista Home Premium, ANG
Baterija: Li-Ion, 6 celična
Teža: 2,72 kg
Drugi priključki: LAN 10/100, eSATA, audio out-stereo, mikrofon

........in ugotovil sem da se prenosnik na otip po tipkovnici zelo greje naložil sem si program everest,ki mi je pokazal temperaturo proceserja pri normalnem delovanju od 72°C pa do 78°C,
če ga pa obremenim potem pa doseže temperatura procesorja od 85°C pa do 90°C kar se mi seveda ni zdelo normalno!!!
Malo sem poguglal in naletel naletel informacije da je nekje maksimalna temperatura za prenosnike če ga obremeniš tam do 62°C!!!
Odnesel sem ga na uradni pooblaščen servis in jim to povedal kar sem sedaj vam,fantje so ga seveda sprejeli ampak so mi povedali da za ta procesor ki ga imam jaz je nekje normalno da temperatura doseže okrog 80°C,(čeprav je meni prišla že na 90°C)kar se mi nikakor nezdi logično ,ker pri tej temperaturi nemoreš imeti roke na tipkovnici nad ventilatorjem in tipkati!!!
Sedaj me zanima če kdo od vas ve kaj bi to lahko bilo in če je to res "normalna temperatura" in kaj naj storim če mi ga vrnejo in rečejo da je to normalno!!!!!

ST-777 ::

Če ti prenosnik vrnejo in rečejo, da je to normalna temperatura, poskušaj znižati toploto v prenosniku tako, da ga daš na podstavek za prenosnike, ki ima ventilator. Na primer AKASA AK-NBC-03BK za 24€ ali kaj podobnega.

dejan03 ::

Če ti prenosnik vrnejo in rečejo, da je to normalna temperatura, poskušaj znižati toploto v prenosniku tako, da ga daš na podstavek za prenosnike, ki ima ventilator. Na primer AKASA AK-NBC-03BK za 24€ ali kaj podobnega.
Sej imam tak podstavek z ventilatorji in če ga prižgem temperaturo znižam za 2-3 stopinje,vendar to še zmeraj ni dovolj!!!
Prenosnik bi se moral sam ohladiti po mojem mnenju,me pa zanima za vaše mnenje glede temperature,ki sem je zgoraj navedel,ali se vam zdi da je veliko previskoa od normalne?

Pyr0Beast ::

To ni normalna temperatura.

Temperatura za ZM/RM turiona je pod polno! obremenitvijo 60-70°C

Nepravilno nameščen hladilnik. Morebiti tudi odstopil zaradi udarca ali česa podobnega. Če ga ne boš namestil sam ga bi moral servis.

Drugače pa zahtevaj vračilo denarja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

xsannyx ::

Potem je zagotovo nekaj narobe z hladilnikom. Lahko je napaka tovarniška (slabo namešče, slabo razmazana termalna pasta,...) ali pa da si ga ti kje butnil ter se je hladilnik premaknil ali pa kaj. Če boš dolgo imel takšne temperature potem se lahko kmalu posloviš od prenosnika :D ti procesorji niso nareti za takšne temperature 24/7. Temperatura pod polno obremenitvijo bi morala biti max 70°C. Nesi na servis še 1x(seveda ne na istega ker so tisti tipi očitno nesposobni) ter reci da pogledajo kaj je (če je slabo pritrjen hladilnik, slabo nameščena termalna pasta). Tudi če rečejo da je normalno zahtevaj da naj to naredijo (raje se skregaj z njimi saj ti bodo uresničili zahteve-navsezadje jih ti plačuješ :D). Potem bodo pa že ugotovili kaj je bilo, v skranjem primeru pa drug hladilnik namestili...

xsannyx ::

Da je nekaj narobe z hladilnikom se vidi že pri tem da je biu upad temperatur z hladilnikom za prenosnik tako majhen.
z tem hladilnikom se je mojemu prenosniku znižala temperatura vseh komponent za vsaj 10°C!

Pyr0Beast ::

Tisti hladilniki niso namenjeni učinkovitemu hlajenju. Prodajajo se zato, ker folk paničari zaradi temperatur.

Avto ti bo zaribal brez vode, pa če ventilator na hladilniku deluje ali ne. Slab termalni stik ima procesor, nič posebnega, je kar pogosta zadeva to.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Steinkauz ::

No ja. Pri prenosniku je za 90% previsokih temperatur kriv prah ;)

Pyr0Beast ::

To je pri prenosnikih, ki pišejo vsaj kakšno leto (ali pa tistih, ki se veliko uporabljajo na posteljah) :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

ameba ::

Mene pa samo zanima kakšna je delovna temperatura v praksi procesorja i5 2500k ?
Namreč po menjavi matične mi sedaj kaže 50°C, pred tem sem imel 40-45°C
Je morda kriva termalna pasta, namreč kupil sem jo v tubi v HTE, taka bela je pa 3€ je bla, pa me skrbi če je kvaliteta vprašljiva ? Pasto sem lepo premazal cez procesor, niti nisem pretiraval z "količino".
Pa še zanima me kakšne imate nastavitve v Asus P8P67-M ( procesorja ne bom navijal, ker imam original hladilnik ).

solatko ::

To je silikonska pasta in je vredna kolikor si dal zanjo, skoraj nič, arctic mx-3 ali pa je celo nova -4 ali še višja številka.
Delo krepa človeka

Blinder ::

torej dal si 200+€ za procesor, nimaš pa dovolj kvalitetne matične plošče, da ti avtomatsko spreminja hitrost ventilatorja glede na temperaturo? Še najcenejše asrock za 35€ imajo tole.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ameba ::

No zdj sm inštaleru Aida64 Extreme in mi kaže tkole ....



V BIOSu pa se je spremenil in padl na 40°C

Moti me v Aidi zdj CPU 90°C, kaj to pomen ?

Blinder ::

dud senzor
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ameba ::

Dud senzor ? Ne štekam ?
Aia ne štekam kako mislš da matična ni dovolj kvlitetna, sj jo vsi kupujejo...

Blinder ::

ma sm hotel samo rečt da pomoje imaš naštimano v biosu da ti drži temperaturo okoli 50°C.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Dua'L ::

Koliko je lahko najvišja temp procesorja i7 2600 ko igram imam 70 stopinj?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

solatko ::

To je v redu, ko igraš, kakšen imaš hladilnik?
Delo krepa človeka

DeeCoy ::

Če je to na stock hladilniku, potem je vredu.

Dua'L ::

hladilnik imam ta kupljen pred 1 tednom http://www.mimovrste.com/artikel/220002...
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

DeeCoy ::

s takim hladilnikom pa ni vredu.

solatko ::

Slabo zmontiran, slaba termalna pasta, temperature bi morale bit vsaj 10 stopinj nižje. Lahko pa imaš slabo zračenje cele kište, daj nalimaj kakšno slikco.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Dua'L ::

solatko je izjavil:

Slabo zmontiran, slaba termalna pasta, temperature bi morale bit vsaj 10 stopinj nižje. Lahko pa imaš slabo zračenje cele kište, daj nalimaj kakšno slikco.



GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

solatko ::

Hladilnik na procesorju mora pihat ven, isto ventilator zadaj. Na vrhu kište imaš luknje za ventilator ali dva. Imaš spredaj ventilator, ki vleče svež zrak v kišto. Morda bi bilo bolje, zadnji ventilator prestavit na vrh, ker itak hladilnik piha proti zadnji strani, če slučajno ne, ga moraš obrnit. Ventilator zgoraj, bi odvajal vroč zrak, ki se nabira v prostoru za hladilnikom, od ramov in dvd-ja. Ventilator na vratih, mora vlečt zrak not.
Delo krepa človeka

Dua'L ::

Mogoče zato takšna temp med igranjem, ker je kišta v kotu samo kam drugam je nimam dat edino na okensko polico samo tam bi sonce sijalo kar pa tudi ni vredu.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

solatko ::

Zadnji ventilator daj v prvo režo zgoraj ali pa dokupi še enega, v to bližje DVD enoti.
Delo krepa človeka

Dua'L ::

In kaj če pustim tak pomoje tak ne more bit kaj, ker mislim da je zgoraj premalo prostora za ventilator.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

solatko ::

Če gledaš od zadnjega konca, na drugi luknji je dosti prostora. Ventilator na zadnji strani nima kaj dosti učinka, bi ga imel zgoraj več.
Delo krepa človeka

Dua'L ::

Pa je kritična temp. 65-70 stopinj med igranjem če ni pol bi najraje kr tak pusto pa kasneje še kak ventilator nabavu sedaj jih imam skupno 3 (eden spredaj čisto spodi in zadaj na vrhu in ob strani v višini grafe).
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

Rippy ::

Po temu reviewu sodeč (ravno danes sem ga bral) to ni visoko zmogljivi hladilnik ampak je je najpomembnejša tišina in narejen je za samo 1 vent.

http://www.hardwaresecrets.com/article/...

Glede na to da imaš računalnik v kotu verjetno ni najboljši pretok zraka in je to "normalno". Glede 70˙C to ni kritična temperatura recimo NH-d14 drži 5Ghz SB tukaj.

solatko ::

Ni kritična temperatura, vendar se bo hitro nabral prah, potem zna postati vse skupaj bolj moteče. Ker ti hladilnik procesorja piha ven, umakni zadnji ventilator in ga prestavi nad ram-e, bo takoj bolje.
Delo krepa človeka

DeeCoy ::

kolk je pa v idle temperatura? Si 100%, da je hladilnik dobro pritrjen in da je spodaj vredu pasta?

Dua'L ::

Hladilnik je že vredo pritrjen temp ko ne igram pa je takšna

in ko igram
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

gor13azd ::

Iz druge slikce vidim, da imaš rame v 3 in 4 slotu - kakšen posebni razlog ? daj tak da bo dualchannel laufo
gogi

Dua'L ::

Zarad hladilnika sem jih tako dal ker sem sprva mislil postavit hladilnik horizontalno pa ni šlo zaradi ramov pa bo kaj bolše če postavim narazen?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

gor13azd ::

Ventilator na hladilniku najboljše da piha proti zadnjemu ventu na kišti, da gre toplota sproti ven. Rame pa daj v istobarvne slote - 2 ina 4, da bo dualchannel mode enable. Razlika je sicer mala ampak zakaj ne če je možnost.

edit: celo v knjigici, ki si jo dobil poleg plate ti piše, da je priporočljivo namestiti rame v 2 in 4 slot, če gre le za dve ploščici. Že prej ko si mel stock cooler si rame namestil kotra temu kar priporoča asus, če dobro vidim iz slike.
gogi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gor13azd ()

Dua'L ::

Sem postavil nazaj rame tako kot je potrebno, drugače sem pa probal zadnji ventilator prestavit samo je v napoto črn kabel ki gre v plato tako, da bom kar tak pustil.
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Dua'L ::

Zanima me še nekaj in sicer pred kratkim sem dobil grafo gainward gtx570 in me zanima če je pravilno priklopljena?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dua'L ()

ST-777 ::

Dua'L, na sliki, ki si jo priložil, vidim, da ima procesor 69°C, ko ima ventilator na hladilniku le 1254 rpm, to je majhna hitrost. Moj procesor ima ob ventilatorju vrtljivi kolešček za nastavitev hitrosti. Morda ga ima tudi tvoj, nastavi tako, da se bo vrtel z maksimalno hitrostjo in jo nato znižaj, če se ti bo zdel ventilator preglasen.

Dua'L ::

Ravno zato sem nabavil hladilnik da bo tih ker originalen je bil glasen ko avion :)
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Steinkauz ::

Z 1200rpm in 70 stopinj je čist kul
Dobim neki podobnega na mojem. 300-1200 rpm pwm
Na vroče dni in full load gre tudi do 80 pa se ne sekiram kej preveč :)

mayhem ::

Pozdtravljeni...

Sprašujem vas kakšna bi bila normalna ali zmerna temperatura za ta procesor;
Intel(R) Core™ i7-2600 CPU @ 3.40 GHz, 4 Core(s), 8 Logical Processor(s)

Računalnik je star dobro leto............. Sistem x64 BIT Win. 7 Ultimate 12 GB ram.
Socket H2 / Socket LGA1155

Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

hojnikb ::

kake temparature imaš zdej v load '
#brezpodpisa

mayhem ::

Temperaturo sem meril eno uro z Core Temp in pokazalo je tako. Računalnik ni imel pa ta čas nobenih obremenitev pustil sem ga pri miru ta čas.

Procesor Temperature Readings;

Core0 : Low 32C Max High 47C
Core1 : Low 35C Max High 51C
Core2 : Low 35C Max High 48C
Core3 : Low 35C Max High 46C

A je to Vredu ali je kaka že zgornja meja. Probal bom tudi pri obremenitvi pri kaki igri od tamalega kakšna bi morala biti potem še pri obremenitvi normalna.
Hvala za odgovore..
Lep pozdrav.....

Hayabusa ::

Meri v full load 30 minut...

mayhem ::

Kako pa naj merim v full load, ker z tem nisem kaj preveč v stroki. V BIOSU imam pa temp 42C.
Kaj full load je kak program, da obremeni cel računalnik, če je to to sem nekaj namestil in obremenjeval PC na vse Disk,ram,cpu, itd...potem mi je core temp dvignil temperaturo na 98C po desetih minutah in sem ugasnil. Tako pa itak ni nikoli obremenjen :)

Prosim za nasvet kako naj merim full load.

Hvala za pomoč...
Lep pozdrav.....

ST-777 ::

Na full load je procesor redko obremenjen dalj časa. Več ti pove podatek, ko je procesor obremenjen na okoli 50 %. Za te namene uporabljam program Super PI, ki moj procesor obremeni od 50 % do 60 %, temperatura pa se dvigne za okrog 5 stopinj nad tisto, ki je pri obremenitvi okrog 10 %.

"Super PI is a computer program that calculates pi to a specified number of digits after the decimal point—up to a maximum of 32 million.

Super PI is used by many overclockers to test the performance and stability of their computers. In the overclocking community, the standard program provides a benchmark for enthusiasts to compare "world record" pi calculation times and demonstrate their overclocking abilities. The program can also be used to test the stability of a certain overclock speed. If a computer is able to calculate pi to the 32 millionth place after the decimal without mistake, it is considered to be moderately stable in terms of RAM and CPU." Vir: wikipedia.org

mayhem ::

Aha...Je pa res, da na full load ni obremenjen procesor dalj časa razen kakšnega full hd konvertiranja. Jaz uporabljam večino Photo shop RAW slike, kjer z obdelovanjem preidem na 70C, ko sliko renda. Pozanimaml sem se, da , če je v biosu temperatura 41C je to več kot vredu. Namestil sem program aida64 kjer mi kaže cca 38-42 C V normalnem stanju. Bom pa sedaj probal še ta Super PI in poročal. Nikoli nisem pogledal kako procesor dviguje temperaturo pri obremenitvah in sem mislil, da bi morala temperatura biti zmeraj cca 40-60 C , ko delam z računalnikom. Ampak vidim, da je normalno, če se dvigne na 70C, ko delam z photoshopom potem pa spet pade. Procesor seveda trpi takrat :) Bom poročal še s tem programom. Hvala.
Lep pozdrav.....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578250 (7069) Pro_moted
»

Gretje grafične in glasen CPU? Prosim pomoč.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
364443 (3586) Vajzi
»

pomoč pri navijanju računalnika

Oddelek: Strojna oprema
12988 (833) klinker
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413473 (2826) TeraTM
»

temp. procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241922 (1328) Meizu

Več podobnih tem