» »

Gretje grafične in glasen CPU? Prosim pomoč.

Gretje grafične in glasen CPU? Prosim pomoč.

Maniak88 ::

Pozdravljeni,

Pred dvema dnevoma se kupil nov računalnik s takšno modifikacijo:
-Procesor AMD Phenom II X4 965 3.4GHz AM3 BOX Black Edition
-Matična plošča GIGABYTE GA-880GMA-UD2H, AM3, AMD 880
-RAM GeIL DDR3 4GB Kit (2x 2) PC3-10600 1333MHz CL9 ValuePLUS
-Trdi disk WD 1TB SATA2, 64/7200 -Green- (WD10EARS)
-Grafična kartica PNY nVidia GeForce GTS 450, 1GB, PCIe 16x, 2x DVI DL/ mini HDMI
-Napajalnik Corsair 600W CX2 (CMPSU-600CXV2EU)

In sedaj problemi so naslednji:
1. Procesor: ko računalnik ni obremenjen, dela lepo, windowsi delajo normalno, ni glasen. Ko grem pa igrati npr. Starcraft 2, postane ventilator na procesorju zelo glasen in moteč.

2. Grafična kartica postane vroča, tako če se jo dotakneš, se prav opečeš. Ampak to se dogaja samo med igranjem špilov. Kljub temu delejo igre gladko in nič ne šteka. V windowsih pa dela vse normalno.


Takole pa zgleda, ko se samo brska po netu in ostalo v windowsih, čist normalno, tudi ventilator na procesorju je tih.

Sedaj, ali je slučajno, da sem na plato kaj zamenjal oz. narobe priklopil? Ali je potrebno kaj v BIOS-u nastaviti?

Poleg tega sem pa imel še problem, ko mi je metalo ven BSOD, ampak zato so bili videt RAM-i krivi, ker ko sem jih vzel ven in nazaj noter (prvo in drugo ploščico zamenjal). Sedaj je za 1x mir s tem.

Sem veliko prebiral na forumu, kaj vse bi lahko bilo krivo, ampak ko so drugi spraševali sem za stopil, da jim procesor ali hladilnik na procesorju skoz tako dela (je glasen, se pregreva itd.) Upam, da se to reši čim boljše :)

Hvala za vnaprej!

Lp
matej
  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

popster ::

Dokler nimaš artifaktov je use uredu, sicer pa lahko preveriš če se računalnik pregreva z distributed computing projektom, npr folding@home

NejcSSD ::

Sej maš v speedfanu ti kaže in naštelaj ventilatorje tako da ne bo glasno. Grafa se nič ne pregreva, taka je .D

Maniak88 ::

@popster

Sem naredil test in po 5 minutah je bilo stanje takšno:


Po 10 minutah:

ventilator še kar tuli.

Višje niso šle cifre, v glavnem skačejo gor in dol.
Ventilator od procesorja pa zoprno tuli ;)

Pa še brez Folding@home

Ventilator normalno deluje

@nejccar

Malo sem si tak mislil, da je verjetno normalna taka temperatura za grafo. A mi prosim lahko poveš, kako lahko nastavljam ta ventilator, ki je na procesorju? BIOS?
Namreč s takimi težavami se prvič srečujem, pa če bom dobil malo napotkov, bom morda rešil problem.

LP
Matej

Blinder ::

za grafično so kritične višje temperature kot za procesor, zato je z grafično najbrž vse OK. Tudi zato, ker ima ventilator - ni pasivna.
Pri procesorju pa te moti original hladilnik, ki pač ni bogvekaj očitno. Prodaš tega original za 5-10€ in kupiš novega zmogljivejšega.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

NejcSSD ::

Pojdi v bios pa poišči, nekje tam pod sekcijo Hardware monitor mora biti. Vključi in boš lahko v speedfanu naštelal tisti % na 60 ali manj.

Blinder ::

NejcSSD je izjavil:

Pojdi v bios pa poišči, nekje tam pod sekcijo Hardware monitor mora biti. Vključi in boš lahko v speedfanu naštelal tisti % na 60 ali manj.


Kaj da s tem zmanjša hitrost ventilatorja in hkrati se tudi odreče variabilni hitrosti ventilatorja? Tako se mu bo pregreval ob obremenitvi in bo glasen ko ne bo delal nič.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Sssaga ::

Ventilator se MORA slišati pri teh cheap-ass coolerjih, drugače se jaz že ustrašim, da je šlo vse k vragu-mali ma 965 BE pa stock hladilnik. Everest stanje ob obremenitvi: 4000+ rpm -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

Maniak88 ::

Aha. Se pravi da je to normalno pri teh ventilatorjih, ki so ob obremenitvi občutno glasnejši in da se zaganjajo.
Avtomatsko, ko grem v igrco se začne stopnjevanje te glasnosti.

A bi potem že tale tadoščal--> http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...
Ali tale --> http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Aja pa še to, sem ga potem, ko je bil obremenjen malo previdno pošlatal hladilnik procesorja, če je kaj vroč, pa ni bil. Tako je videt res ta ventilator za en k.

Je pa zanimiv, ker prej sem mel starega athlona 3000+, pa je bil gor 8 let ventilator, ki je bil zraven procesorja, delal ko urca, se ni zaganjal v tako visoke frekvence ;D

kurjač ::

Maniak88 napisal si celotno specifikacijo komponent. O ohišju ni ne duha ne sluha.
V katero gajbico si to stlačil?

Maniak88 ::

Blinder ::

maniak, problem ni ventilator ampak cel hladilnik.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Maniak88 ::

Blinder je izjavil:

maniak, problem ni ventilator ampak cel hladilnik.


Ja sej, s hladilnikom vred bom moral zamenjati. Malo višje sem navedel dva primera. Verjetno bo najboljše onega za 40 € vzet.
Kaj pravite?

Blinder ::

sam si preveri reviewe in benchmarke koliko so zmogljivi pa tudi koliko glasni tej hladilniki. Da ne boš kupil eno neučinkovito ciglo bakra za 60€
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

jazbec ::

za okoli 40 evrov ne dobiš boljšega
-->http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

dzinks63 ::

Ali npr.: Scythe Ninja 3 , test

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

Maniak88 ::

Hvala fantje za linke. Nekaj od tega bom naročal, po vsej verjetnosti že drugi teden in bom potem poročal.

Vajzi ::

Nekaj me zanima. Ali je to normalno da ima grafa temp. pri igranju battlefield bad company 2 vse na high tudi do 68 stopinj, seveda ventilatorji delajio na največji hitrosti, prav tako kot na procesorju, ki pa ima temp. do 49 stopinj, matična pa ima nekje okoli 35-40 stopinj.

Grafa MSI N560GTX-Ti Twin Frozr II/OC, GeForce GTX 560 Ti, 1024MB GDDR5
Procesor Intel Core i5-2500K, 4x 3.30GHz, boxed hladilnik procesorja Scythe Mugen 2 Rev. B namazan s termalno pasto Arctic Cooling MX-2
matična ASUS P8Z68-V

ohišje pa je Fractal Design Define R3

mislim da bote iz teh podatkov znali izbrati ali so temperature primerne ali previsoke.


LP

BALAST ::

Čisto primerne, pa MSI Twin Frozr II je znana da so ventilatorji dokaj glasni med igranjem. Za primerjavo lahko dam mojo Ati HD5770, ki doseže 80°C z original hladilnikom in 43°C z vodnim blokom.

Vajzi ::

Pa saj me ne moti glasnost.
A se da kje razbrat kakšne so normalne in visoke oz. previsoke temp. grafične, matične in procesorja?
Komp je nov, v soboto kupljen in sem ga sam sestavljaj seveda je to bil moj prvi komp ki sem ga sestavil pa me je malo strah da nisem kaj zajebal haha ;)

jazbec ::

za poletje je to da je comp nasplošno bolj vroč nekaj normalnega

Maniak88 ::

Evo fantje, sedaj sem naročal in namontiral tale hladilnik
http://www.mimovrste.com/artikel/220002...

Sedaj laufa tako kot mora, nobenih nadležnih visokih frekvenc ventilatorja pa seveda tudi na temperaturi se pozna, logično.

Lp

Vajzi je izjavil:

Nekaj me zanima. Ali je to normalno da ima grafa temp. pri igranju battlefield bad company 2 vse na high tudi do 68 stopinj, seveda ventilatorji delajio na največji hitrosti, prav tako kot na procesorju, ki pa ima temp. do 49 stopinj, matična pa ima nekje okoli 35-40 stopinj.

LP

Glede grafične se ti ni treba sekirat, tudi meni nabije do 80 stopinj, kadar je obremenjena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Maniak88 ()

Vajzi ::

Maniak88, ali imaš isto grafično?

NejcSSD ::

Vajzi, če počakaš do ponedeljka dopoldne, ti lahko s prve roke povem temperature, namreč dobim isto sestavo kot ti: (sam bom sestavljal)

Fractal r3, 2500k, p8z68v plata, gtx560Ti Twinfrozr II:))

EDIT: edino za proc ne bodo veljavne temperature, ker dobim nh-d14 noctuo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

Vajzi ::

Ok. Potem pa poročaj, ko boš mel na ful load grafo.. pa tudi za proc lahko poveš temp. ;)

Maniak88 ::

Vajzi je izjavil:

Maniak88, ali imaš isto grafično?

Ne nimam, mam pa PNY nVidia GeForce GTS 450, 1GB in imam pri igrah od 70-75 Stopinj.

NejcSSD ::

@Vajzi


V idle, Fractal R3, 560Ti Twin Frozr, 2500k+ NH-d14

Vajzi ::

Hvala. Temp. v idle so enake. Upam, da se ti bo še dalo naložit temp. na ful load.
LP

NejcSSD ::

Vajzi je izjavil:

Hvala. Temp. v idle so enake. Upam, da se ti bo še dalo naložit temp. na ful load.
LP


GTA IV 1920x1080p vse na high,very high

Po eni igranja: Grafa:54
Proc: 40

Vajzi ::

To si preveril s katerim programom. Namreč jas ko ustavim igro (dam na pavzo) imam tudi takšne temparature.
Probaj daj poglej na msi afterburen, program ki si ga dobil zraven grafične.. do koliko stopinj največ se ti je segrela med igranjem. To lahko preveriš tudi ko končaš igro.

za proc pa probaj pogledat sred igre ali pa si probaj shranit ta zapisovalnik temparatur.. to lahko narediš na programu AI suite II

 to so moje temparature, 5 min po igranju COD MW2

to so moje temparature, 5 min po igranju COD MW2

Vajzi ::

Danes mi je pri igranju GTA 4 freeznil komp in pokazal se je moder ekran

. Bi mi znal kdo povedat v čem je problem.. malo sumim napajalnik, ker sem ga danes hotel zadaj uganit, da sem prah z compa zbrisal... pa je neke začelo šumet, kot da bi elektrika preskakovala (to se je zgodi samo na prehodu iz 1 na 0). Drugače pa računalnik deluje normalno.

69charger ::

Najverjetneje je problem v disku oz. file sistemu. Checkdisk skozi spusti.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Vajzi ::

Sem čekiral pa mi nič ne najde.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

69charger ::

Potem si pa TUKAJ preberi o kodi Stop 0x0000007A or KERNEL_DATA_INPAGE_ERROR. Testiraj še RAM.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Vajzi ::

Zanimivo, saj imam Win 7 Pro x64, tako da nevem kaj ima veze tu xp
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64

69charger ::

Nima veze vrsta OS-a saj so BSODi po vsej operacijskih sistemih enaki.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

Vajzi ::

Sem zagnal windows memory diagnostic tool in ni bila zaznana nobena napaka.
Nevem kaj bi sploh lahko bilo narobe. Že 3x sem imel bluescreen avgusta, se pravi nekaj dni po nakupu novega računalnika. Vendar takrat ni bil bluescreen freeznjen ampak se je na hitro pokazalo in resetiralo, tako da niti nevem kaj je pisalo.
ASUS P8Z68-V | i5-2500K|Scythe Mugen 2 Rev. B | TeamGroup Elite 8GB|
MSI GTX 560 Ti Twin Frozr II/OC | OCZ Vertex 3 120GB 6Gb/s|
SpinPoint F3 1TB | Corsair CX 600W | Fractal Design R3 | Win 7 Pro x64


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperatura procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
476884 (4331) mayhem
»

navijanje e8200

Oddelek: Navijanje
342446 (1874) Nwanko
»

racunalnik igre

Oddelek: Kaj kupiti
334443 (3796) thebaloh
»

Temperatura grafične kartice

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
384500 (3369) Sale_One0
»

Geforce 8800GTX

Oddelek: Strojna oprema
241263 (996) FeniksX

Več podobnih tem