» »

pomoč pri navijanju računalnika

pomoč pri navijanju računalnika

DeeJay ::

Pozdravljeni!

Imam naslednji računalnik:
 Konfiguracija

Konfiguracija


Uporabljam ThermalTake hladilnik z 12cm ventilatorjem za CPU, ter imamo ohišje NZXT Lexa
RAMi so OCZ Reaper
- EPP 4-4-4-15(CAS-TRCD-TRP-TRAS)
- Unbuffered
- 2.1 Volts

Temperature pri polni obremenitvi zgledajo takole (75oC 75oC 68oC 68oC):
 Temperature

Temperature



Sedaj računalnik ni nič navit.
Ker pa se mi zdi da še ni ravno za v koš, rad bi pa še malo iztisnil iz njega, vas prosim za pomoč pri navijanju, saj sem na tem področju totalen n00b :P

Bios zgleda takole:
 Bios1

Bios1


 Bios2

Bios2


 Bios3

Bios3


 Bios4

Bios4


 Bios5

Bios5


 Bios6

Bios6


 Bios7

Bios7


 Bios8

Bios8


 Bios9

Bios9



Če potrebujete še kake podatke pa povejte.

Hvala!
-M
  • spremenil: DeeJay ()

ncc2000 ::

1. Poskrbi za boljše hlajenje, te temperature na stock niso obetavne za OC
2. Najprej preberi tole
3. Ali ni za tovrstna vprašanja plac v nekem drugem poglavju - oddelku? ("Navijanje" mogoče?)

Blinder ::

pustite mu temo, že ki se je potrudil za upload fotk.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

klinker ::

Res je...75 stopinj je ze maximum

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DeeJay ::

@ncc2000
1. ni stock hladilnik... sm napisal da je ThermalTake hladilnik z 12cm ventilatorjem
2. sem že gledal ostale teme, vendar je toliko različnih konfiguracij, da sem se odločil odpreti novo
3. se opravičujem, če sem zgrešil oddelek in prosim admina, da ga prestavi

@klinker
to je že na ogled v drugi slikci na začetku posta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

klinker ::

Ja sem spregledal...sem se popravu ;)
Drugace z 75 stopinj na stock lahko pozabis na navijanje ker je to ze precej za cpu. Jst mam te temp na 3,3Ghz z Infinityjem. Ce mas mogoce Big Typhoona ga vrzi v kanto, ker je kurac od coolerja za ta cpu. Sem ga mel prej tudi sam in sem mel iste temp kot ti.

ncc2000 ::

@deejay

Vem, da nimaš originalnega hladilnika, ampak hlajenje boš moral izboljšat, tempereature naj ne bi presegale 70 st v full loadu za 24/7. To velja za stock ali OC.
(preveri termalno pasto, pritrditev hladilnika, dovod svežega (hladnegs) zraka ventilatorju ipd.. to sem mislil

@klinker

sam imam enega bigtajfuna
ko sem ga dobil (novega), je ventilator vlekel nazgor, se pravi vlekel je zrak iz hladilnih reber. sem ga obrnil, da piha notri v rebra...popolnoma druga pesem.
so pa seveda tudi boljši hladilniki

klinker ::

Ja sej moj BT je isto vleku ven...sem se samo cudu 8-O ampak vseeno ne hladi dobro sploh...dober je samo za utisat kisto pa nic vec, vsaj kar se teh quadov tice. Z Infinityjem so sle temp dol napram BTju za skoraj 10 stopinj.
Mi je pa zanimivo kako IntelBurn bolj segreje proc...z Prime95 mi nad 67stopinj ne gre medtem ko tale IntelBurn ga spravi na 73stopinj :)

DeeJay ::

Ker hladilnik mi potem priporočate?

klinker ::

Mugen2 (cca. 40EUR) definitivno, ce pa hoces top hladilnik pa Thermalright HR-02 (cca. 70EUR) ki bo hladil bilokeri cpu tudi popolnoma pasivno.

valvoline1 ::

Men je q6600 lavfal na 3.3ghz 1.4v intelburn stabilno 24/7 tut na p5k tako k tvoja. Gre tut na 3.5-3.6ghz ampak mors se kar dvignit napetost pa se greje potem k zmesan tako da se ne splaca. Na 3.2-3.3ghz spravis brez tezav vsakega q6600 na tej plati.

DeeJay ::

Evole... sem upošteval vaše nasvete in spucal računalnik, zamenjal termalno pasto in v ohišje dodal še en ventilator.
Rezultat je kar za 24 stopinj nižja temperatura.

Nova slikca temperature:
 Nova Tempeartura

Nova Tempeartura



Mi lahko mogoče sedaj kdo pomaga pri navijanju procesorja (in ramov)... kje in kaj morm v BIOSu nastavit, da bo mlinček še kej več dal od sebe.

-M

klinker ::

Za zacetek dej PCI-E freq na 100, DRAM freq zmanjsuj da bo ram na deklarirani hitrosti in zacni z visanjem FSB freq, ter testiraj stabilnost z IntelBurn in glej na temp. Po moje lahko iz prve gres na 2,8-3,0Ghz brez dvigov voltaz itd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OVERCLOCK

Oddelek: Navijanje
5845 (739) JC Denton
»

Računalnik za full HD obdelavo

Oddelek: Kaj kupiti
283780 (2831) opeter
»

Navijanje za telebane

Oddelek: Navijanje
403502 (2780) 69charger
»

Navijanje Intela i7-860

Oddelek: Navijanje
413427 (2780) TeraTM
»

Navijanje AMD Phenom-a II X3 720BE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
28519491 (10949) mihamedo

Več podobnih tem