» »

Ubuntu vprašanja

Ubuntu vprašanja

««
8 / 22
»»

erkgheoruugh ::

cholt45 je izjavil:


Ko hočeš dostopati do ubuntu-ja zaženeš tightvncviewer na win mašini in napišeš v okno 192.168.1.10:5901 (če ne gre probaj še 5902,5903), ko se poveže moraš vpisati samo še geslo, ki si ga prej nastavil.


Evo naredil tako, vendar mi na teh portih ne najde nič, oziroma napiše, da ne more vzpostavit povezave.

Icematxyz ::

xandros je izjavil:

Nic usb kljuca.
Nic wins.
Nic dodatnih kartic.
Cisti sistem.


Sem preveril malo zadeve. Prva in dokaj obvezna/nujna reč na tej plošči je nadgradnja BIOS-a. Torej če še nisi tega naredil:

Najprej nadgradi BIOS. Če tega ne znaš vprašaj.

Compiz namesti nazaj:
sudo apt-get install compizconfig-settings-manager

Potem boš pa videl kako bo. Morda bo že sama nadgradnja BIOS-a razrešila težave drugače je pa grafična kartica GMA 3150.

Če ne bo pomagal BIOS je težava gonilnik. Potem pa boš povedal, ali želiš v Maverick Meerkat sam uporabiti malo novejše komponente in testirati zadeve, kako se obnesejo ali pa boš počakal na Natty Narwhal, kjer bo novejši gonilnik za grafiko in novejše jedro na voljo že out-of-the-box. Spremembe na tem področju (tvoja grafična kartica) so zagotovo prisotne.

Icematxyz ::

@matajur

Kot Windows uporabnik, ki ima Ubuntu v omari in bi rad rezultat takoj, poglej v to smer:

http://slo-tech.com/novice/t435628/p296...

Potem pa ko boš to uspešno izvedel in pri tem ne bi smel imeti težav, pa se sčasoma (raje z zanimanjem, kot z kurjenjem živcev in na podlagi testirana, dokler ne prideš do rezultata) seznani tudi z drugimi opcijami. Se pravi kaj ti ponujajo in kako jih uspešno uporabljati, da dosežeš cilj.

Zgodovina sprememb…

Madmax_ ::

Pozdravljeni!

Imam težavo pri zagonu Live CD-ja in inštalaciji Ubuntu. Ko v meniju izberem Live CD ali inštalacija Ubuntu se stvar prekine in se pokaže BusyBox error.
BusyBox error se mi prikaže pri vseh instalacijskih ubuntu cd-jih, ki jih imam 8.04, 8.10, 10.04.
Dosedaj se mi je Busybox občasno pokazal, zdaj pa vedno in ga ne morem zaobiti..

A ima kdo kakšno idejo kako to rešiti?

Icematxyz ::

LiveCD s katerim bi rad namestil Ubuntu na HDD ali Ubuntu nameščen na HDD se ne zažene? Ker praviš da včasih je šlo sedaj pa ne več.

Madmax_ ::

LiveCD se ne zažene vredu - ko izberem Poizkusi Ubuntu brez sprememb ali Instaliraj Ubuntu gre v BusyBox??

Imam inštaliran Ubuntu 10.04 - ki dela vredu, pa bi ga rad ponovno inštaliral ali pa Ubuntu 8.04..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Madmax_ ()

trnvpeti ::

Kaj bo novega v 11.04,glede graficnega podsistema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Icematxyz ::

V bistvu na prvo žogo, brez da bi se poglabljal. Ubuntu 8.04 in SATA.

Torej če imaš SATA krmilnik pojdi v BIOS in spremeni nastavitev iz IDE v AHCI.

Ubuntu 8.04 LTS podpora pa se konča za namizno različico čez 3 mesece.

Če ne bo to pomagalo, poskusi še namestitev na tej strojni opremi s pomočjo LiveUSB.

Madmax_ ::

Hvala za trud..

vendar imam IDE/ATA disk in prastar PC.
Prej sem imel dalj časa 8.04 gor nameščen in je delal dober. Zdaj pa sem namestil 10.04, pa sem nekaj zaj.., pa bi ga rad ponovno namestil pa ne morem... ker se pojavlja Busybox Initramfs ..

Icematxyz ::

Se pravi tako Ubuntu 10.04, kot Ubuntu 8.04 LiveCD javita isto napako? LiveUSB pride v poštev, mislim a imaš možnost izbrati ob zagonu USB?

Madmax_ ::

Ista napaka Busybox Initframs.. pri LiveCD Ubunutu 8.04, 8.10 in 10.04.
V biosu nimam USB za izbrat za bootat..
Nekaj sem googlu pa bi bila neka možnost, da se pritisne na začetku F6 (v meniju liveCD - Ubuntu 8.04) in se potem doda na koncu neka koda: splash all_generic_ide ??
a kaj veste o tem?

Icematxyz ::

Da lahko kaj takšnega poskusiš. Na primer to. Ampak ker nimaš SATA ne vem če bo to pomagalo.

Bolj se nagibam v smer, da s podatkovnimi nosilci ali optično enoto morda tu nekaj ni OK.

Se pravi 1 trdi disk in 1 optično enoto imaš priključeno? Vsako na svoj IDE kanal?

Če imaš kakšen disketni pogon in kakšne druge podatkovne nosilce jih izključi začasno (fizično odklopi kabel) na matični plošči. Če je možnost daj trdi disk kot MASTER ("jumperji") na eden IDE kanal optično enoto pa kot MASTER na drugi IDE kanal. Če imaš na voljo še kakšno drugo optično enoto priključi najprej kar tisto in poskusi LiveCD.

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Imam najnovejsi bios.
Izklopil sem izklop monitorja(displaya) v nastavitvah.

Opazil sem sledece:
pustil odprt firefox preko noci (z nobenim odprtim tabom).
Masina je kr naenkrat postala izredno neodzivna(top preko ssh je pokazal, da skoraj nic ne dela, noben proces ni bil nabit).
Ko sem se prijavil na masino, je cpu monitor kazal svetlo modro skoraj nic, temno modro pa je bil nonstop do konca.
PO nekem casu, sem dobil odziv, da je firefox neodziven, in da lahko dam force quit. V title baru tega obvestila je pisal Metacity.
Ko sem dal force quit, je masina se naprej bila zelo neodzivna.
Dal sem restart gnome, po ponovni prijavi na masino, je masina spet odzivna, in deluje normalno.

tx-z ::

A kdo mogoče ve zakaj mi ful počas delajo razne stvari na Ubuntu Server?

Recmo če se prek puttya povežm mi za userja u trenutku pokaže, pol k vnesm userja pa traja ene 15sekund da mi še za geslo pokaže...pa pol v sam shellu tut dost počas use dela. Pol pa še prek weba, recimo če dostopam do spletne pošte dela ful počas, če sploh, pa enako pr torrentflux, ampak razne druge moje spletne strani pa delajo ful hitr. A kdo ve kaj bi bil razlog za to?
tx-z

tx-z ::

Pa še eno vprašanje: Zakaj se lahko prjavlam na webmail samo kadar sem hkrati prjavln tut s puttyem? Torej neglede na to ker webmail client uporablam(atmail,roundcube,..) v vsakm primeru se mi ne prjav če nism hkrati tut prjavln s puttyem; ampak samo na mojm uporabniškm imenu. Predvidevam da zato ker mam svoj folder kriptiran(al kaj je že blo tist k te vpraša na začetku inštalacije).
tx-z

Icematxyz ::

@xandros

Compiz tebi sploh deluje v tem trenutku na tej strojni opremi? Se pravi če greš pod Sistem -> Možnosti -> Videz -> Vidni učinki -> in izbereš Normalno ali Dodatno, se vključijo vizualni učinki ali to ne deluje in ostane na Brez?

bedak ::

Zdravo, mam eno vprašanje, če je kdo kdaj kje zasledil da bi bilo moč na ubuntu ali kakšen drug linux os namestiti Check Point VPN-1 Secure Client verzijo NGX R60 HFA3 (ampak točno to verzijo potrebujem za delo) s katerim bi se povezoval na windows mašine, in katera bi bila najboljša RDP aplikacija, ki jo je možno dati na ubuntu? Na vas se obračam, ker sem že pregledal mnogo forumov, veliko googla, in ne najdem zanesljive rešitve, ubuntu pa si ogledujem malo preko virtual box-a.

Hvala, za odgovore že vnaprej.

lp, K

xandros ::

Ne, ne deluje.
Nekako imam boljsi obcutek stabilnosti brez compiza.
Sedaj izklapljam firefox, in že dva dni v redu.

Kaj bi pomagalo, da mi ni potrebno še firefoxa izklapljat? Oz. da mi ni potrebno vsega izklapljat.

Icematxyz ::

Če si lociral težavo v FF (morda gre za flash) pa testno namesti kakšen drug spletni brskalnik. Če pa boš ugotovil, da vseeno ni FF povzročitelj težave pa povej in boš namestil malo novejši Intel gonilnik za grafiko in testiral še tisto.

Mislim da bi celo Compiz moral na tej strojni opremi delovati (z nameščenim novejšim gonilnikom). Skratka prepričaj se 100% če je težava v prižganem FF in potem povej ali boš sam poiskal alternativo ali bi rad poskusil še malenkost novejši Intel gonilnik.

xandros ::

Problem je tudi z Cromium.
Flash v FF je izklopljen(flashblock).

Novejsi gonilnik za Intel? Koliko je to preizkušeno?
Edino ne mislim menjati kernela.

Icematxyz ::

Torej novejšega jedra te je najbolj strah. Bova poskusila malo drugače:

1.)
Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev

Preveri za nove posodobitve in če so na voljo Namesti posodobitve.

2.)
sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

Končati se mora ukaz z uvoženim ključem (imported: 1), če ne si najverjetneje za požarnim zidom in ustrezna vrata niso odprta. To bi pomenilo kasneje težave pri posodabljanju. Vrni se na točko 1 in jo ponovno izvedi. Na voljo bodo nove posodobitve? Po tem, ko jih boš namestil, znova zaženi računalnik in testiraj, če bo kakšna sprememba na "problematičnem področju".

Zanimivo bi bilo tudi videti, če so kakšne spremembe glede Compiz? Se pravi če bi pred ponovnim zagonom namestil nazaj Compiz. Najlažje kar z ukazom:

sudo apt-get install compizconfig-settings-manager


In preizkusil, kako delujejo vizualni učinki. Se pravi, če jih lahko sploh vključiš po postopku opisanem višje.

Stanje pa drugače povrneš na prvotno stanje, če vpišeš v terminal:

sudo apt-get install ppa-purge
sudo ppa-purge ppa:ubuntu-x-swat/x-updates

imott3791 ::

Iščem linux guruja, da mi usposobi webkamerco in wifi na iMac-u (late 2006). Inštaliran je Ubuntu 10.10, pa se že cel teden j...m s comamand line-om ampak sem obupal in ne bom več napenjal možganov. Če bi bil kdo pripravljen, da ga prinesem osebno in da mi reši težavo. Thx.
Najboljša ženska je Miki Miška, ko se je naveličaš ugasneš risanko.

xandros ::

Sem namestil. Tudi update je naredil.
Bomo videli, ce bo to kaj pomagalo.
Na uč je sistem bolj odziven.

Kako je s temi driverji? TO so kaksni experimentalni?

Se vprasanje glede kernela(nocem zaradi vmware).
Ali je mozno , da če naredim update, da mi excluda kernel pri update?

Icematxyz ::

@imott3791

Vse je odvisno od gonilnikov. Ali so na voljo in če so na voljo, kakšni so.

@xandros

Torej ni bolelo? Malenkost novejši Intel gonilnik je to in sicer bolj ali manj stabilen. Pred namestitvijo Natty Narwhal edino odstrani ta gonilnik po postopku, ki sem ga opisal višje. Glede VMware se pa nisem poglabljal ampak a ne podpira DKMS? Zadržati jedra pred posodabljanjem ne vem če je ravno nekaj, kar bi si želel. VB ne pride v poštev? Za VB vem, da takšnih problemov ne boš imel. Za VMware pa naj pove kdo drug, skoraj bi morala biti podpora za DKMS ali pač ne?

Čez kakšna 2 dni (če ne bo prej prišlo do težave v GUI), pa povej če je stanje boljše!

Zgodovina sprememb…

xandros ::

Ni bolelo!
Edino, kar do sedaj ni bolelo na ubuntu.
Vmware podpira dkms(v teoriji). V praksi je cisto nasprotno.
V VB ne morem instalirati ene prastare distribucije, se obesi, zato se naprej vmware.
Ja bom povedal kakšno bo stanje ćez dan dva.

xandros ::

Evo,
po parih dneh uporabe spet kao \"crash\".
Pogledam top:
- id 9%
- wa 90%
- seznam procesov, nic ni preko par %
Torej noben proces nic ne dela.
Masina totalno neodzivna. Ce pogledam cpu monitor v panelu, potem svetlo moder komaj viden, temno moder na full (predvidevam, da je to id% in wa%).

Naredim restart gnome-a.
Takoj vse deluje!

Kot da se gnome sesuje, oz. da mu nekaj pusca, in po nekem casu prebije buffer ali kaj podobnega.
Moje razmisljanje, da bi kaj firefox usral je malo cudno.
FF nima dostopa do kernela oz. vsaj ne bi smel imeti.
Verjetno velja to tudi za gnome.

Driverji so najnovejsi.
Tudi kaksni nepravilni driverji ne bi smeli imeti taksnega vpliva na samo delovanje/kernel.

Work around:
- spet kaksni drugi driverji (to se mi zdi malo tko)
- menjava xwindows, recimo , da bi namesto gnome imel en drug xwin. Kaj predlagate v tem primeru, kde? xfce? Kaksen je postopek menjave?

Icematxyz ::

Nimam več idej, kjer ne bi šlo za ugibanje in bi moral zadeve pač poskusiti in najti napako. Povej še mi samo a slučajno v tistem trenutku poganjaš VMware?

xandros ::

Ja, vmware skoz tece.
Zakaj?

Icematxyz ::

Če imaš to možnost zadevo popolnoma odstrani, znova zaženi računalnik in testiraj stanje! Več idej, kjer ne bi šlo bolj ali manj za ugibanje pa nimam. Če to ne bo "nakazalo težave", potem še kvečjemu izvedi testiranje:

-sveža namestitev Natty Narwhal ob izidu
-test z novejšim jedrom v Maverick Meerkat

xandros ::

Ne mislim še enkrat vse namescati.
Bolj se nagibam k temu, da je gnome nestabilen, in da bi odstranil gnome in dal gor kaksen xfce.

Druga varianta, da FF kaj prevec vpliva na gnome.
Sedaj ze drugi dan uporabljam samo chromium 9.0, bomo vidli, kaj bi lahko bilo s to hipotezo.

Še chromium vprašanja:
- ali je mozno nastaviti, desni klik na miski na link odpre v novem tabu
- klik na address bar, ali lahko takoj oznaci ves tekst

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xandros ()

Seljak ::

Pozdravljeni.Namestil sem ubuntu 10.10 za netbooke.Problem je nastal pri predvajanju filmov z končnico xvid.Ker sem popolnoma nov glede linux-a,mi ne zamerit,ker vas sprašujem zavas nekaj samoumevnega :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Icematxyz ::

@benji

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

@xandros

Sedaj ze drugi dan uporabljam samo chromium 9.0, bomo vidli, kaj bi lahko bilo s to hipotezo.


Nisi napisal, da si to že poskusil? Skratka sam veš najbolje, kaj boš naredil in kaj ne... "nabor" nasvetov z moje strani se konča pri tem.

xandros ::

Sem napisal.
Pred tvojim predlogom, s starimi driverji.
Po tvojem predlogu se je naredil update. Tudi chromium iz 8.0 na 9.0.

Seljak ::

Icematxyz je izjavil:

@benji

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

@xandros

Sedaj ze drugi dan uporabljam samo chromium 9.0, bomo vidli, kaj bi lahko bilo s to hipotezo.


Nisi napisal, da si to že poskusil? Skratka sam veš najbolje, kaj boš naredil in kaj ne... "nabor" nasvetov z moje strani se konča pri tem.


Kot sem že napisal nisem ravno strokovnjak in žal nevem kaj si naj počnem z tem podatkom "sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras",sem pa inštaliral VLC player in ta ddeluje,problem je le z movie playerjem.

Icematxyz ::

Programi -> Pripomočki -> Terminal

Vpišeš ukaz:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Vprašalo te bo za administratorsko geslo (to je tvoje uporabniško geslo, če si prvi uporabnik, ki si ga dodal ob namestitvi Ubuntu). Vpišeš geslo in potrdiš vnos in potrdiš z Y naj namesti pakete...

Če še nisi pred tem:

Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev

Posodobiš sistem in ga ponovno zaženeš računalnik, če se to od tebe zahteva.

Če še nisi:

Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilnik


Preveri, če je na voljo kakšen zaprto koden gonilnik za tvojo strojno opremo in se odloči če boš ga namestil ali ne. Ponavadi gre za kakšen gonilnik za grafično kartico ali brezžično kartico...

Seljak ::

Icematxyz je izjavil:

Programi -> Pripomočki -> Terminal

Vpišeš ukaz:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Vprašalo te bo za administratorsko geslo (to je tvoje uporabniško geslo, če si prvi uporabnik, ki si ga dodal ob namestitvi Ubuntu). Vpišeš geslo in potrdiš vnos in potrdiš z Y naj namesti pakete...

Če še nisi pred tem:

Sistem -> Skrbništvo -> Upravljalnik posodobitev

Posodobiš sistem in ga ponovno zaženeš računalnik, če se to od tebe zahteva.

Če še nisi:

Sistem -> Skrbništvo -> Dodatni gonilnik


Preveri, če je na voljo kakšen zaprto koden gonilnik za tvojo strojno opremo in se odloči če boš ga namestil ali ne. Ponavadi gre za kakšen gonilnik za grafično kartico ali brezžično kartico...

Najlepša hvala za pomoč,zelo sem in bom vesel vsake pomoči glede linux destribucij,saj sem popolnoma neuk,ampak z tako pomočjo bi še slepec spregledal :) Še enkrat hvala!!
LP

Seljak ::

Vse sem naredil kot si mi napisal,ampak samo VLC mi predvaja filme z končnico xvid,ostali pa nočejo in javi mi napako:

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Na tej sliki vidim dvoje. Prvič da so na voljo še dodatni gonilniki, ki jih še nisi namestil in drugič, da je Ubuntu verjetno ob posodobitvi zahteval ponoven zagon računalnika in še ga nisi izvedel. Najprej uredi to dvoje in znova zaženi računalnik!

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

To predvidevam, da si uspešno izvedel. Unity če ti ne povzroča težav (zmogljivost) potem OK, drugače do Ubuntu 11.04 raje uporabljal klasično Ubuntu (namizno) različico.

Glede težave s predvajanjem pa kot kaže gre za "hrošča", ki se pojavi na določeno strojni opremi. Naredi test in vpiši v terminal:

sudo apt-get remove --purge gstreamer0.10-pulseaudio

In odstrani ta paket. Znova zaženi računalnik in preizkusi, če se video/avdio vsebina predvaja normalno!

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Icematxyz je izjavil:

Na tej sliki vidim dvoje. Prvič da so na voljo še dodatni gonilniki, ki jih še nisi namestil in drugič, da je Ubuntu verjetno ob posodobitvi zahteval ponoven zagon računalnika in še ga nisi izvedel. Najprej uredi to dvoje in znova zaženi računalnik!

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

To predvidevam, da si uspešno izvedel. Unity če ti ne povzroča težav (zmogljivost) potem OK, drugače do Ubuntu 11.04 raje uporabljal klasično Ubuntu (namizno) različico.

Glede težave s predvajanjem pa kot kaže gre za "hrošča", ki se pojavi na določeno strojni opremi. Naredi test in vpiši v terminal:

sudo apt-get remove --purge gstreamer0.10-pulseaudio

In odstrani ta paket. Znova zaženi račun alnik in preizkusi, če se video/avdio vsebina predvaja normalno!


Svetovno,sedaj pa deluje :) :) Ti se pa res spoznaš na zadevo in 100000 X hvala za pomoč in,če ti ne bo odveč te bom še kdaj prosil za pomoč :D
Hvala

Icematxyz ::

No lepo da deluje. Lahko še poskusiš sedaj eno zadevo:

sudo apt-get install gstreamer0.10-pulseaudio

In znova zaženeš računalnik in preizkusiš, če se napaka ponovi. Z malo sreče bo zadeva tokrat delovala! Če pa ne bo pa ponovno odstrani paket:

sudo apt-get remove --purge gstreamer0.10-pulseaudio

In ga namesti šele preden boš posodobil Ubuntu 10.10 na 11.04, če takrat ne boš izvedel sveže namestitve Ubuntu 11.04 in boš videl, če je napaka odpravljena. Malenkost drugače brez tega paketa deluje zvočni sistem. Ampak kot vidiš zvok ko predvaja video še vedno deluje. ;)

Seljak ::

Ker sem navdušen nad delovanjem ubuntu-ja na netbooku,sem se odločil,da ga namestim še na hišni računalnik.Potegnil sem si zadnjo verzijo Ubuntu desktop edition 64 bit ker imam vgrajen 4GB rama.Ubuntu sem namestil na USB z Universal USB Installerjem,po končani namestitvi sem računalnik resetiral,nastavil first boot na remooval disk,ter ponovno zagnal sistem in ko sem prišel do prvega menija,kjer se odločiš ali boš inštaliral ali pa zagnal live USB sem se odločil,da probam najprej z live USB-jem in ko sem potrdil mi javi napako oz error.Moram še napisati,da je privzeto nameščen win7 OS in želel sem narediti dualboot ali bi bilo bolje,da namestim 32bit ubuntu,ker itak nebom na njem poganjal težkih oz.zahtevnih programov,sistem bi laufal predvsem za brskanje po spletu in,da se učim delati z to distribucijo linuxa.

Ps: Razmišljal sem tudi,da bi namestil 10.04LTS.Pa če lahko kdo kaj napiše o dual boot-u(kako se napravi,ideje,slabosti,...)se namreč še učim delati z Linox distribucijo Ubuntu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

Icematxyz ::

Poskusi izdelati LiveUSB s tem orodjem. Če bo kakšna razlika.

Seljak ::

Icematxyz je izjavil:

Poskusi izdelati LiveUSB s tem orodjem. Če bo kakšna razlika.

Hvala,bom poskusil :) Sicer moram napisati,da sem probal z drugim USB ključem in je šlo in oba sem imel v FAT32 .

Icematxyz ::

No samo da je šlo. To je tisto, kar je pomembno na koncu!

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Ja ne ;) No sedaj sem si potegnil še 10.04 LTS,da malce raziščem še tole starejšo verzijo,ker sem videl,da jo tudi hvalijo.
Hvala in se priporočam,ker ste tukaj res majstri :)

techfreak :) ::

Najbolj zanesljiva možnost je izdelava Live USBja s pomočjo obstoječe Ubuntu namestitve in programom Startup Disk Creator, ki je na voljo pod System->Administration.

Seljak ::

techfreak :) je izjavil:

Najbolj zanesljiva možnost je izdelava Live USBja s pomočjo obstoječe Ubuntu namestitve in programom Startup Disk Creator, ki je na voljo pod System->Administration.

Malo mi razjasni: kaj dobim z tem?? Sedaj delam dual boot in sicer imam že nameščen win7 na lokaknem disku C:\ sicer delam to prvič in sploh ne vem kako bo zadeva delovala :D upam da vredu,ker sem imel še nekaj malega placa(39GB) in upam,da mi bo na koncu ostalo dovolj za normalno delovanje windowsov :D

techfreak :) ::

No samo pravim, ko si rekel, da si delal Live USB za namestitev Ubuntuja na Windowsu. Pač če bi ga delal na Ubuntuju verjetno ne bi imel težav.

Seljak ::

techfreak :) je izjavil:

No samo pravim, ko si rekel, da si delal Live USB za namestitev Ubuntuja na Windowsu. Pazč če bi ga delal na Ubuntuju verjetno ne bi imel težav.

Aha,nisem te razumel :D Problem je v USB ključku.Sedaj sem že naredil in zadeva deluje.

Zvezdica27 ::

helou,

kupujem nov laptop. Ali obstaja kaka varianta s prednaloženim Ubuntu pa da je laptop spodoben in hardware nekako prilagojen/stestiran za Linux (bolj pisarniško delo, nič grafike).

Lepo bi blo da je "up to date" (usb 3.0, SSD, wifi n).

Dostavo iz tujine bi seveda plačal, ker to pri nas najbrž ne obstaja. Torej obstaja kaka taka varianta/ponudnik? Preko canonical?

tenks,

zz
««
8 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1057313056 (23) MrStein
»

[UBUNTU SERVER 10.04] Grub se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
478755 (7967) Icematxyz
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159028 (116621) Icematxyz
»

[UBUNTU 10.04] GRUB se ne postavi

Oddelek: Operacijski sistemi
335295 (5079) matijaz74
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999133561 (96447) Icematxyz

Več podobnih tem