» »

Windows 7 FPP Licenca

Windows 7 FPP Licenca

KingJofre ::

Mene pa zanima kako je s tem licenciranjem, ker nikakor ne razumem kako to gre.

Stvar je sledeča. Stestiral sem Windows 7 (piratsko, ker sem se hotel najprej prepričat, da so v redu, preden jih kupim.) Mene osebno so navdušili in sedaj se odločam za nakup. Stvar pa je v tem, da bi jih rada imela tudi moja punca njen brat in pa morda tudi njeni starši (torej 4 računalniki).

Najlažje bi seveda bilo, če bi naložili piratsko verzijo, ki pri meni deluje super, ampak želimo pač legalne windowse.

Moje razumevanje Microsoftovega licenciranja mi pravi, da bi za legalno uporabo na vseh računalnikih potem potrebovali 4 licence oz. 4 kopije windowsow, kar pomeni, da bi vsak moral kupit svojo kopijo. Kar pa seveda ne pride v poštev, ker so zelo dragi.

Potem pa sem naletel na sledečo stran:

http://www.reproms.si/prodaja/windows7_...

kjer pod FPP licenco piše:

Izdelki z licenco Full Package Product (FPP) so paketi, katere lahko vsakdo kupi v najbližji prodajalni z računalniki in računalniško opremo. Vsebujejo medij z namestitvijo, knjigo z navodili in licenčno pogodbo (EULA) ter registracijsko kartico. Takšna licenca je namenjena zasebnim uporabnikom in podjetjem z manj kot 5 osebnimi računalniki.

Sedaj pa me zanima, če mi kdo lahko pove kaj točno to pomeni.

Če kupimo FPP verzijo Windows 7, jih glede na to, kar piše na tej strani, lahko inštaliramo na 4 računalnike ali ne?

Še vedno sem namreč skeptik. Je to možno ali ne?

Pregledal sem že nešteto strani in forumov in po vsem prebranem, še vedno dvomim, da je to res.

Ideja je namreč takšna, da bi potem skupno naročili Windows 7 FPP(ker bi pač to prišlo precej ceneje) in jih naložili na vse 4 računalnike.

V primeru, da je to res tako enostavno in seveda legalno, super.

V primeru, da pa to ni tako enostavno in legalno, pa me zanima še nekaj. Če bi kljub temu te windowse kupili in jih inštalirali na 4 računalnike, ali bi sploh delovali?

Microsoft namreč pravi, da je ena kopija za en računalnik. Ampak kaj pa, če isto kopijo inštaliraš na več računalnikov? Seveda se zavedam, da to legalno ni, ampak predvsem me zanima, če je sploh možno oz. če se bodo na vseh 4 računalnikih windowsi aktivirali in delovali tako kot morajo. Nočem namreč, da bi se zgodilo, da bi windowse kupili, potem pa bi delovali samo na enem računalniku.

Ker nismo podjetje, se ne bi preveč sekirali, če ta zadeva ni povsem legalna... važno nam je samo to, da bi te windowse potem lahko naložili na 4 računalnike in bi na vseh delovali. Potem bi bilo to nekaj vmes.. ne legalno, pa vendar tudi ne piratsko.

Sicer pa me zanima, kako bi potem najceneje prišli do windowsow za 4 računalnike? (Piratiziranje odpade).

Me kdo lahko razsvetli in razloži zadevo?

Hvala!

LP

borchi ::

> Če kupimo FPP verzijo Windows 7, jih glede na to, kar piše na tej strani, lahko inštaliramo na 4 računalnike ali ne?

ne.

> Če bi kljub temu te windowse kupili in jih inštalirali na 4 računalnike, ali bi sploh delovali?

ne.
l'jga

fosil ::

Nekoliko hecna se mi zdi miselnost, da ne smejo bit piratski windowsi, ampak lahko pa so nelegalni. To je u bistvu ista stvar. Piratski windowsi so namreč popolnoma identični originalnim, piratski del je uporabljen samo pri serijski številki/aktivaciji, torej ravno v delu, ki bi ga ti rad zaobšel.

Ne vem sicer kako je pri win7, ampak včasih je bilo tako, da si pri retail verziji windowse lahko večkrat aktiviral, če si recimo zamenjal računalnik. Pri winXP mislim da ji bilo to 4x.
Vendar pa imaš kljub temu legalno windowse nameščene samo na enem računalniku hkrati. Torej če jih namestiš na drug računalnik, jih moraš prej odstranit na prvem.

Tisto kar ti iščeš pa je windows 7 family pack, ki jih lahko legalno naložiš na 3 računalnike, vendar so na žalost naprodaj samo v ZDA.
Tako je!

borchi ::

> windows 7 family pack, ki jih lahko legalno naložiš na 3 računalnike, vendar so na žalost naprodaj samo v ZDA.

in samo kot upgrade...
l'jga

Zheegec ::

Kaj pa VUP - Upgrade za 100EUR?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KingJofre ::

Torej se jih ne more hkrati inštalirat na več računalnikov?

Pri XP-jih je to bilo možno, saj sem imel original serijsko in sem jih inštaliral na več kot 5 računalnikov... hkrati seveda, da ne bo pomote.

Sedaj bi samo rad izvedel, če je ista stvar možna tudi z Windows 7. Inštaliral bi jih pa na 2 ali 3 računalnike... v skrajni sili na 4.. še ne vem točno.

Vem ja, da se sliši čudno, da mi ne dišijo piratski, ampak s piratskimi windowsi nikoli ne veš kaj bo. Trenutno mi delujejo normalno, vendar pa ali bo stalno tako?

techfreak :) ::

Torej se jih ne more hkrati inštalirat na več računalnikov?

Naenkrat bolj težko, če ne prej ti bo zatežil pri kakšnih updateih.

jerry2000 ::

Mislim da je del vzroka za piratstvo tudi v teh stvareh, da pirat lahko dobi hitreje in ima manj nergaški program kot legalni uporabnik...

Ne bom pozabil kako sem moral klicati v Klicni njihov center v Londonu, da sem lahko ponovno aktiviral legalne XP-je, ko sem zamenjal matično ploščo (imam pa FPP full verzijo)...

In kako zdaj ko želim kupiti polno verzijo windows 7 FPP je NE MOREM, ker v SLO NE OBSTAJA... Sramota...

No sem jih naročil iz Nemčije in kmalu jih dobim. Seveda če bom kaj od opreme zamenjal mi bo spet težilo in potem me bodo spraševali v klicnem centru na koliko sem dal računalnikov, pa kaj sem delal da je do tega prišlo, pa kje sem jih kupil...

Naj povem kako sem premeščal Adobe programe (legalne jasno) iz starega na nov računalnik in mi ni več sprejelo moje serijske številke? Morda v nadaljevanju kdaj...
Jerry and Tom

zee ::

kupi family pack.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

opeter ::

> windows 7 family pack, ki jih lahko legalno naložiš na 3 računalnike, vendar so na žalost naprodaj samo v ZDA.

in samo kot upgrade...


Prodaja se v UK (recimo Amazon).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KingJofre ::

Family pack je samo upgrade varianta. Poleg tega pa na amazonu piše da to trenutno nedobavljivi.

In pa dejansko se vedno bolj nagibam k piratski verziji... kot je jerry2000 napisal.. manj kompliciranja, pa še deluje brez problemov.

BadB0y ::

Torej če jih namestiš na drug računalnik, jih moraš prej odstranit na prvem.



To newem ce bo drzalo. Kako pa bo MS vedel če so na enem ali na 3 racunalnikih ?


borchi ::

ker bo videl, da si isti key aktiviral s treh razlicnih racunalnikov?!
l'jga

BadB0y ::

Ja nevem ce se po tem vidi. Ti npr. instaliras sveze winse jih aktiviras pomotoma pozenes en crack ki je npr. virus in vsipas winse. Pol vec teh winsov nesmes instalirat ? Ker si jih lahko samo 1x ?


Okapi ::

Pol vec teh winsov nesmes instalirat ? Ker si jih lahko samo 1x ?
Če računalnika nisi nič harversko spreminjal, lahko mirno še enkrat (ali stokrat) namestiš in aktiviraš. Če si pa kaj menjal dele, samodejna aktivacija ne bo delovala in boš dobil sporočilo, da jih aktiviraj po telefonu. Pokličeš na tisto številko in potem teti razložiš, da se ti je pc pokvaril, da si zamenjal matično in procesor, ali kar pač se je že zgodilo, da ti samodejna aktivacija ne prime. Potem moraš teti narekovati eno šifro in ona ti narekuje drugo in to je to. Tega pa verjetno ne moreš prav velikokrat ponoviti, ker postane sumljivo;)

O.

Spc ::

Če hočeš imeti legalne boš pač mogel 4 kupiti.
To je 4 x 200€ za ultimate.
Če ne imaš pač ilegalne.

Ja nevem ce se po tem vidi. Ti npr. instaliras sveze winse jih aktiviras pomotoma pozenes en crack ki je npr. virus in vsipas winse. Pol vec teh winsov nesmes instalirat ? Ker si jih lahko samo 1x ?

Točno tako.
Pri Win7 so celo tako naredili, da če formatiraš moraš poklicat na MS, da ti reaktitivarjo windowse na ENAKEM hardware-u.


:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

demag ::

Da ne bom brcnil v temo?! Kaj pa corporate edition(za firme) sicer ne vem cene, sigurno pa se da instalirat na več kot en comp. Tudi nisem zasledil win 7 s to oznako-na firmi pa smo imeli xp-je, ki so se veselo instalirali na več računalnikov. Koliko je bilo legalno, ne vem -admin je rekel da so licence kupljene in je legalno.
Prosil bi nekoga, ki je bolje podučen, za razlago.
Ni vse zlato,kar se zlato sveti!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

fosil ::

Pri win7 imaš Enterprise, ampak mislim da je za razliko od XP-jev, sedaj to verzijo treba aktivirat.
Tako je!

Spc ::

Win7 ne pozna corporate verzije tako kot jo je XP.
7ko moraš aktivirat na vsak način pa je vseeno kakšna licenca je.
 

jerry2000 ::

Windows 7 FPP licence (polne) se pri nas še zdaj ne dobi. Ne vem ali je to še komedija ali je že tragedija...
Jerry and Tom

Desty ::

O pa se dobi. Malce si spregledal naslednje :):

Klik
Klik
in
Klik.

jerry2000 ::

To so fiktivni izdelki... Torej lahko ga plačaš in naročiš a ga ne dobiš. Praviš čez 14 dni? Ja pa ja. To piše že 1 mesec... Izdelka NI. Lahko ga pa plačaš, seveda...
Jerry and Tom

ender ::

Avtera ima Home Premium in Professional na zalogi, sem na b2b poizkusno dal v košarico, in mi je napisalo dostava 02.12.2009 (česar ne napiše, če zadeve nimajo pripravljene, da jo takoj predajo dostavni službi). Ultimate pa res nimajo.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zheegec ::

Pri BigBangu je bil na zalogi ne dolgo nazaj... Najbrž je še.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jerry2000 ::

Aha, hvala. Samo iščem pa Ultimate :-(
Jerry and Tom

JayKay ::

kupi v tujini, ultimate itaq ima 35 jezikov

jerry2000 ::

Sem naročil ja, pa še 70 EURO je ceneje... Nima pa 35 jezikov, pri namestitvi je le EN, ostali so preko namestitve MUI, kar pa dvomim da čisto vse lokalizira (celo imena servisev).
Jerry and Tom

Spc ::

Če je ULTIMATE ima vse jezike.
Najdeš jih pod Windows Update - optional.
 

jerry2000 ::

Ja, samo eden je privzet, tisti v katerem namestiš. Zato tudi so SLOVENSKA, ANGLEŠKA, NEMŠKA verzija. Če ne bi bilo tako bi bila ENA verzija in pač izbereš jezik pri inštalaciji.
Jerry and Tom

LordTado ::

Če pa ni razlike me pro in ultimate lol oz je ena sama
http://www.microsoft.com/windows/window...

bitlocker je gor na ultimate,to pa si lahk daš gor sam:))

Ne poznaš nikogar ki študira rač ali elektro?
Ti lahk zrihta licenco...Preko e-academy maš dve licenci na pro verzijo recimo...

lambda ::

Malce sem zmeden:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B001...

Če kupim tole, dobim:
-ultimate verzijo, ki jo lahko tudi poslovenim
-če v roku 8 let zamenjam 3 računalnike, lahko vedno uporabim ta OS, tako da ga deaktiviram na tistem računalniku, ki gre v 'smeti' in namestim na novega ... skratka ni vezana na nek hardware

Zgornje trditve držijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 prihaja 29. julija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
16664028 (51386) MrStein
»

Win7, kako namestim Language pack ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
5328091 (17334) GTX970
»

Nakup windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
8216039 (7480) gslo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317896 (6385) s51as
»

Windows 7 Enterprise ali Ultimate

Oddelek: Operacijski sistemi
92330 (2116) Bostyan007

Več podobnih tem