» »

Nakup windows 7

Nakup windows 7

1
2
»

ShowDown ::

Zanima me sledeče. Doma imam PC, ki bo kmalu služil kot službeni PC. Kupil sem ga kot fizična oseba, torej nebo voden kot strošek podjetju. Ali lahko sedaj brez da me gospod inšpektor kaznuje, namestim na ta PC DSP različico Win7? To me zanima predvsem zato, ker je DSP verzija 130EUR, FPP pa 290EUR.

c00L3r ::

ShowDown je izjavil:

Zanima me sledeče. Doma imam PC, ki bo kmalu služil kot službeni PC. Kupil sem ga kot fizična oseba, torej nebo voden kot strošek podjetju. Ali lahko sedaj brez da me gospod inšpektor kaznuje, namestim na ta PC DSP različico Win7? To me zanima predvsem zato, ker je DSP verzija 130EUR, FPP pa 290EUR.

To tudi mene zanima.

Duhec ::

Licenčno seveda ni pravilno, da nameščaš cenejšo OEM/DSP verzijo na neko mašino, če ni bilo kupljeno skupaj v kompletu z novim računalnikom in prikazano na računu.
Če boš uporabljal ta PC za potrebe službe/posla ali se bo PC fizično nahajal v objektu/sobi kjer imaš s.p. ali d.o.o dejavnost, potem ti lahko inšpektor ali BSA kadarkoli zateži o licenčnosti programja za vsak računalnik, ki je v poslovnem prostoru/sobi.
DSP/OEM verzija je seveda cenejša in je namenjena zgolj nakupu skupaj z novim računalnikom ali sistemom najmanj petih (5)komponent, ki jih sestavlja: Ohišje, napajalnik, osnovna plošča, cpu in trdi disk.
Načeloma ti trgovec niti ne bi smel prodati OEM/DSP verzije, če nisi kupil skupaj z novim računalnikom ali skupaj s 5 zgoraj navedenimi komponentami.
To sicer nekatere spletne trgovine lepo opozarjajo, kako pa dejansko izvajajo napisano pa nimam izkušenj, ker vedno kupujem prednaložene sisteme.
Kaj, od kje in kako pa ti namestiš na svoj privat pc, ki ni ne v knjigah ne v poslovnih prostorih, torej nekje doma ali privat prostoru pa načeloma ni predmet kakega inšpekcijskega obiska, razen, če se izgovorijo, da je bilo iz tvojega fiksnega IP-ja izveden nek napad na banko ali drug butast izgovor in ti bodo prešnofal celotno bajto za PCji. Seveda z nalogom.

c00L3r ::

Vsi vemo kaj te licence pomenijo. Vprašanje je ali se take stvari preverjajo ko pride inšpektor. Torej ima kdo kakšne izkušnje?

ShowDown ::

Zraven tega me to zanima za računalnik, ki je bil kupljen privat ampak BO uporabljen v poslovne namene in BO v pisarni in ne v stanovanjskem delu.

Duhec ::

Mislim ste pa čudni !
Če bo inšpektor ali bsa prišel zaradi pregleda programske opreme, ki se izvaja na računalniku, ki ga uporabljaš za službene namene bo preveril točno to, če bo pa prišel zaradi nekega računa ali anonimne prijave npr., da nisi izdal nekomu računa bo pač pregledal tvoje knjige/knjigovodstvo, deklaracije, navodila za uporabo, karkoli pač. Preveri ti lahko karkoli in misliti, da ti tega ali onega ne bo je preveč neresno, če se greš kakršenkoli posel.
In če veš kaj licenca pomeni potem ti jo ne bo problem pravilno uporabljat.
Enako velja za vso programsko opremo, ki je namenjena zgolj za domačo (home) uporabo in je ne smeš uporabljat za poslovno, komercialno, profitno, neprofitno dejavnost ali uporabo. Berite EULO in kak ReadMe v freeware programih.

ShowDown ::

Heh, ne vem čemu se razburjaš, ker mislim, da si tukaj ti tisti, ki ne razume. Jaz vem kako je glede DSP in FPP verzije v teoriji. Zanima me zgolj ali bo inšpektor težil, če na računalnik na katerem trenutno teče Ubuntu, namestim DSP verzijo Windows 7 in ga uporabljam kot službeni PC. Duhec ne se razburjat, vsi vemo kaj teoretično pomeni DSP in FPP, kako pa je v praksi pa očitno malokdo. ;)

Duhec ::

8-)
Itak, Linux in Open Office.
Rade volje bi ti povedal iz izkušenj a po svoje še dobro (ceneje), da jih nimam okoli tega. Vem pa od drugih, da se da marsikaj dogovoriti, če te dobijo, da uporabljaš nelegalno programsko opremo. Dajo ti rok recimo en mesec in potem pridejo preverit. Seveda te to takrat kar drago stane, saj moraš licencirat po pravilih in dejansko kupiti FPP ali tisti DSP Get Genuine Kit (če imaš XPje), da o FPP Officeu (ali Works + nadgradnja Officea) ne govorim.
Lahko pa seveda tvegaš.
;)

fosil ::

Če boš uporabljal ta PC za potrebe službe/posla ali se bo PC fizično nahajal v objektu/sobi kjer imaš s.p. ali d.o.o dejavnost, potem ti lahko inšpektor ali BSA kadarkoli zateži o licenčnosti programja za vsak računalnik, ki je v poslovnem prostoru/sobi.

Si prepričan da tole drži? A ni tako, da lahko inšpektor pregleduje samo računalnike, ki so pisani na podjetje, torej v osnovnih sredstvih in knjigah podjetja? Ne pa kar vse računalnike v hiši kjer imaš registrirano podjetje.
Tako je!

Duhec ::

Za privat hišo ne vem točno kaj vse obsega.
Za poslovni prostor ali firmo pa vem, da revizor lahko pokaže na osnovno sredstvo in zahteva račun (finančni dokument/fakturo). Načeloma bi moral imeti vsako OS tudi nalepko z inventarno številko, ki je osnova potem za inventuro.
Po logiki, da bi revizor gledal samo naprave, ki so v osnovnih sredstvih, bi lahko en projektivni biro z 10 računalniki in Acadi imel samo enega v osnovnih sredstvih, ostalih 9 bi pa služilo dobiček na črno.
Ne vem, če gre to skozi.

mitja_i ::

A kdo ve ali je na kakršenkoli način možna nadgradnja win7 ultimate (build 7100) ali je možen samo čisto nov install?
Kaj pa je tale Microsoft Get Genuine Kit za Windows 7 Professional 32-bit/x64 ENG DSP, ki ga ponuja enaa? Piše, da je mogoče kupiti BREZ NOVEGA RAČUNALNIKA!

Duhec ::

Get Genuine Kit je namenjen legalizacaciji operacijskega sistema. Po inštalaciji postane del sistema na katerem je prvič inštaliran in zato ni prenosljiv na drug sistem. Postane kot OEM/DSP izdelek.
Prednost je v tem, da ti ni treba kupiti novega računalnika ali tistih 5 sestavnih delov, ki naj bi po MS definiciji bil minimum za nakup DSP paketa.
Slabost je pač cena in neprenosljivost.
Za Win7 Ultimate pa povej še kaj več. Ali hočeš upgrade na Win 7 ultimate ? Če, potem moraš prej imeti licenčno Visto na katero se navezuje nadgradnja.

p.s.
Mi je pa zanimivo, da distributer ReproMS nima Get Genuine Kita za Win 7 v svojem ceniku, ima pa samo GGK za XP. Jih tepe zaloga ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Gost ::

Duhec, si pa smešen.

DSP veš kdaj lahko uporabljaš, FPP veš kdaj lahko uporabljaš. Kaj ti še ni jasno? A tale odgovor ti bo kaj bolj pomagal:
Da. Tudi v praksi v realnem primeru so bili problemi, ko je imel nekdo DSP, moral bi imeti pa FPP. To je kaj bolje? :)

Spock83 ::

Res nam dela težave Microsoft. Ok za kakšen laptop je DSP idealna izbira.

nejko8 ::

Hei, glede na cene WIn 7 v sloveniji me zanima naslednje; če kupim retail ali vsaj oem verzije win7 prek ebaya (iz EU), bom lahko z njihovimi licencami oziroma ključi inštaliral iz travniških verzij dvdejev angleške verzije? Torej mi bodo win7 angleški delovali z nemškimi/francoskimi/italijanskimi ključi?

Opazil sem tudi da amerikanci/ kanadčani in avstralci ponujajo prek ebaya win7 ultimate ključe 32 in 64 bit (zgolj ključe brez kakšnih dvdejev) po smešno nizkih cenah (cca 20 eur). To je torej 10% tistega po kolikor se prodajajo najcenejši retail paketi (cca 200 eur). V čem je finta?!

ShowDown ::

@gost:
Jaz imam popoldanski S.P. in se mi je najavil inšpektor in da naj pripravim račune. Sicer je hotel imeti račun za licenčno programsko opremo in sem mu lepo razložil, da sem računalnik, ki ga uporabljam v službene namene kupil od fizične osebe brez računa. Na računalniku je nalepka s serijsko številko WinXP in pa Open Office ter ProKlik. Ni bilo nobenega problema. Seveda pa računalnika nisem vodil kot strošek. Če bi ga vodil kot strošek bi moral imeti račun za hardware in software mi je še ob kavici razložil.


Uporabnik Wox pravi na prejšnji strani popolnoma drugačno zgodbo.

Daedalus ::

A kdo ve ali je na kakršenkoli način možna nadgradnja win7 ultimate (build 7100) ali je možen samo čisto nov install?


Reinstall. Isto velja tud za "upgrade" z WinXP, za Visto pa ne vem.

Jaz imam popoldanski S.P. in se mi je najavil inšpektor in da naj pripravim račune. Sicer je hotel imeti račun za licenčno programsko opremo in sem mu lepo razložil, da sem računalnik, ki ga uporabljam v službene namene kupil od fizične osebe brez računa.


He he, me zanima kak bi tale inšektor pogledal moj Ubuntu laptop z winXP nalepko:))
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gost ::

:) Showdown, si res upaš cincati potem v konkretnem primeru inšpektorju, glede na to, da veš kakšna so pravila igre?

Obstaja drugače več vrst inšpekcij v Sloveniji:
http://e-uprava.gov.si/e-uprava/inspekt...

ShowDown ::

Nič ne cincam, samo sprašujem ko pa očitno pri uporabniku Wox ni bilo tako kot nekateri navajate. Bom pa res najverjetneje nabavil FPP verzijo, da se izognem morebitnim težavam. Pač sem vprašal raje še enkrat, ker je samo ta uporabnik navedel konkreten primer, ostali ste navedli zgolj to kar že vem.

k4vz0024 ::

Je mogoče DSP ključ uporabiti na Windows 7 Home Premium?

techfreak :) ::

k4vz0024 je izjavil:

Je mogoče DSP ključ uporabiti na Windows 7 Home Premium?

Windows 7 Home Premium DSP ključ je mogoče uporabiti samo na tej verziji in nobeni drugi.

k4vz0024 ::

No malce sem se slabo izrazil. Recimo, da imaš Windows Home premium. Potem pa kupiš verzijo Ultima. Ali lahko ključ od Ultima verzije, ki je DSP uporabiš na Home veziji?

Pa kaj pomeni ta DSP?

Sokrates ::

Kaj pravite na tole zadevo ali to potegne ali ne, je zelo zanimivo se mi zdi.
http://www.soft-discounter.com/shop/ite...
LP
Baracuda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sokrates ()

k4vz0024 ::

Hm, če je OEM, potem ni MS pomoči...

opeter ::

Sokrates je izjavil:

Kaj pravite na tole zadevo ali to potegne ali ne, je zelo zanimivo se mi zdi.
http://www.soft-discounter.com/shop/ite...
LP


Ja, zanimivo bo, ko boš naročil iz Kalifornije in ti Carinska pošta Slovenije nabije še DDV.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gost ::

Zgornja ponudba ne vključuje DVD-ja. Samo download. Je pa res poceni. Kako je to možno? Adobe paketi so recimo skoraj 10x cenejši.

Ima kdo informacije, ali je to realnost ali gre le za sumljive in kako prirejene zadeve?

zee ::

IMHO so to sumljivi posli.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

5er--> ::

Pošlješ mail MS, Adobe-u ali Autodesku in jih vprašaš, če so res "Authorized reseller"?

camx ::

Domena registrirana 8.2.2010 (footer: Copyright ˆ 2005-2009 Royal Discounter Ltd.), strežnik lociran v Nemčiji (na strani pravijo da so iz Fairfield, California), pod whois pa omenjeni turški zakoni...:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: camx ()

Storm ::

Zanima me dvoje. A je treba imet za winse naložene v pisarni račun za nakup in ali lahko v pisarni uporabljam Home različico ali more biti kaka druga?
Markec The Great

fosil ::

Baje da če pridejo inšpektorji hočejo videt račun.

Ja, v firmi lahko uporabljaš tudi home.
Tako je!

Zasekamoz ::

Kolikor sem gledal po slovenskih spletnih trgovinah sem našel najcenejšo Windows 7 za 96,72€ na ceneje.si. Ali je res možno da še po vsem tem času stane toliko? Se ga da dobiti kje drugje ceneje (zaželjeno je da je slovenski W7).

gslo ::

Nakup win7 via Internet

sej tole bi mogl bit legit, a ne? google mi pod shopping ponuja 3 trgovine, kjer Win7 proffesional x86/x64 dobiš za 60$. Je pa download link + key. Kolikor sem preletel ponudbo po internetu, je to daleč najcenejša rešitev za nakup legalnih oken 7.

LINK do trgovine. Shipping ni problem (glede na to, da niti ne dobim fizičnih DVD-jev - ampak jih ne potrebujem).

Za slovenščino je pa itak language pack via Windows Update, če se že rabi.

Kakšen komentar? 60 US Dollar equals 44.08 Euro
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317860 (6349) s51as
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212244 (8849) Pesimist
»

Windows 7 ultimate ali 7 professional

Oddelek: Operacijski sistemi
262188 (1713) jest10
»

licenčni XP-ji (najceneje)

Oddelek: Operacijski sistemi
62938 (2578) ender
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363780 (2686) nonenone

Več podobnih tem