» »

Nakup windows 7

Nakup windows 7

«
1
2

Wajsmiler ::

Imam eno leto star prenosnik z original Visto, ki bi jo rad zamenjal z Windows 7. Brezplačna nadgradnja odpade.

Se bo cena v prednaročilu od jutri naprej podražila? Na ameriškem "MS storu" je na voljo "download" verzija, ki je najbolj ugodna. A mislim, da je na voljo samo Američanom. Angleški MS store je že veliko manj ugoden. Na slovenskih MS straneh kaj takega ni na voljo.

Je edina opcija, da se Windows 7 naroči kar preko slovenskih spletnih trgovin, kjer se pro verzija v prednaročilu dobi za cca. 140 EUR, ultimate pa za 190 EUR?
In spet: bo cena jutri že višja?

Hvala za kakršnakoli pojasnila in informacije.

Wox ::

Najbolje, da pokličeš na slovenski MS. Oni se ukvarjajo s tem in mislim da samo s tem + lobiranje.

dejanslo ::

Zakaj ne bi mogel kupiti iz USA? Malo sem preletel terms in nisem opazil kakšne omejitve. Ker lahko enostavno naročiš iz UK, verjetno gre tudi od tam. Če naročiš "download" verzijo, se izogneš raznim carinam in davkom? MS Slovenija nima prodajne mreže, lahko kupiš samo v trgovinah. Cen v le-teh ne morejo napovedovati, posredujejo pa ti "priporočene cene", če jih pokličeš.
There`s More Than One Way To Do It

Wajsmiler ::

Sem probal naročit z ameriške MS strani. Mastercard ni problem, problem je neameriški naslov, ker moraš vnesti ameriško državo in ameriško poštno številko. Vnosa sta obvezna, ni pa možnosti "other" npr.
Sem pisal na ameriški support naslov...

dzinks63 ::

Kitajci prodajajo piratsko različico Win7 "legalno?" po svojih trgovinah. Čuden je ta svet, eni lahko, drugi ne. Windows 7 za 2 evra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

fosil ::

A je kdo kje v Sloveniji že zasledil verzijo, ki ni DSP?

Oziroma kako strogi so pri prodaji DSP verzije, ti jo prodajo tudi brez nakupa novega računalnika?
Tako je!

Good Guy ::

A je kdo kje v Sloveniji že zasledil verzijo, ki ni DSP?

Oziroma kako strogi so pri prodaji DSP verzije, ti jo prodajo tudi brez nakupa novega računalnika?


druge kot dsp očitno ne obstajajo...

sm gledov po netu pa majo sam dps verzije
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Unspoken ::

Tudi sam sem zadnje dni v slovenskih trgovinah iskal polno verzijo Widnows 7, ampak žal neuspešno, zato sem danes enostavno nabavil preko UK MS store-a. Polna verzija Windows 7 Professional pride okol 240EUR. Gre za download verzijo. V ceni sta všteti tako 32 bit kot 64 nit verzija, saj lahko downloadaš obe.

Gost ::

Seveda lahko kupiš samo DSP. Ampak uradno gledano je vezana na tvojo matično, procesor, ram itd. Če boš zamenjal samo procesor recimo ti licenca ne velja več.
Mislim, da je to zgolj uradno gledano in ni vezano na kak zaklep znotraj programa.

Kak inšpektor ti bo pa zadevo zavrnil v primeru namestitve na drugem sistemu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gost ()

Izi ::

V Sloveniji smo glede programske opreme precej podobni kitajcem.
Retail se v Sloveniji ne da kupiti nikjer. DSP verzije pa se prodajajo z istimi pogoji in za isto ceno kot Retail verzije v bolj razvitih državah.
DSP verzijo lahko kupiš ali naročiš samostojno brez kakšnih računalniških delov skoraj povsod in tudi v vsaki online trgovini ti jih bodo poslali samostojno brez da kupiš karkoli drugega.
Cena je pa za našo DSP verzijo povsem enaka kot je recimo na Amazonu za Retail verzijo.
Sploh pri nas izpadeš čudak, če si eden izmed tistih 100 ljudi, ki v Sloveniji kupijo Windows.
Vsi ki so kdajkoli hodili v šolo ali tam nekoga poznajo dobijo licenco zastonj. Tudi marsikatera služba ti omogoča, da si naložiš Windows, ki jih uporabljaš v službi tudi doma.

borchi ::

> Polna verzija Windows 7 Professional pride okol 240EUR. Gre za download verzijo. V ceni sta všteti tako 32 bit kot 64 nit verzija, saj lahko downloadaš obe.

na angleškem amazonu je še 70 eur cenejša, je pa treba počakat, da pride s snail mailom...

> Tudi marsikatera služba ti omogoča, da si naložiš Windows, ki jih uporabljaš v službi tudi doma.

kaka je pa to licenca?
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

Gogo ::

Mene pa zanima kako je s Family Pack-om? Je že kaj znanega ali bo v SVN?

thx folk
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

dejanslo ::

V čem je fora ?
There`s More Than One Way To Do It

Kekec ::

da verjetno ni legalno

mtosev ::

A je kdo kje v Sloveniji že zasledil verzijo, ki ni DSP?

Oziroma kako strogi so pri prodaji DSP verzije, ti jo prodajo tudi brez nakupa novega računalnika?

ENAA, 300Eur
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gost ::

A je kdo kje v Sloveniji že zasledil verzijo, ki ni DSP?

Oziroma kako strogi so pri prodaji DSP verzije, ti jo prodajo tudi brez nakupa novega računalnika?

ENAA, 300Eur


Link?

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jerry2000 ::

Se čisto strinjam z Izijem. Tole tukaj je živ obup. Windows 7 so izšli a FPP ne morem kupiti. Dajete mi linke z enaa, 50 EURo dražje kot drugje v Evropi, čaka se pa 15 dni, azkaj? MS Slovenija sem klical pravi da imajo FPP, samo mi je ne prodajo, moram od trgovca kupiti, ki jo pa naroči od njih ali pa je ne želi, je na njemu. Očitno se odločajo da je ne bodo...

Tudi sam vidim da DSP povsod prodajajo kot retail. Tole je pa res Kitajsko vse skupaj. In zakaj ni download verzije nikjer, očitno obstaja kot vidimna angleškem situ... Nimam fetiša na MS škatlo, rad bi imel windowse in licenco zanje. Ker pogosto menjam kaj opreme mi je nelogično da Windows ne smem dati na novo mašino (ker potem stare ne bo več), ampak te licence so ena nepravična stvar (zato toliko piratstva, pa pustimo to). Da je licenca vezana na računalnik mi je za kozlati, to ni nobena licenca. In se ti pokvari matična pol pa kaj?

A BSA tudi kaj gleda zakaj ne morem nikjer kupiti FPP verzije Windows 7, če bi jo rad (jaz jo bom pač iz tujine, verjamem pa da kdo ubode bližnjico, ker tole je res too much...)...

Ampak moj glas je le glas vpijočega v puščavi...

S tem da imam XP pro original FPP in bi lahko nadgradil, pri nas je nadgradnja enako 300 EURO kot če ne nadgradim, no v ANG pride pa 212 EURO!!! HALO!

Je pa res da mi tipček iz Anglije ne odgovori, kako lahko kupim brez davka :-(
Jerry and Tom

jerry2000 ::

Tukaj so polni Windows Ultimate FPP za 180 EURO!!!

Mac Warehouse

Samo dvomim da pošiljajo v SLO.

Ampak pri nas so barabe, nimam drugega izraza!
Jerry and Tom

podbevna ::

Ali ne obstaja nek produkt cenejšega upgrada iz Viste na Win7?

Jaz imam kakšno leto staro Visto DSP, ki je vezana na moj domači računalnik. Kot sem razumel naj bi MS ponudil nadgradnjo sistema po ugodnejšimi pogoji, kot je nakup novega. Je to res?

jerry2000 ::

Morda se splača iz ZDA naročiti in plačati carino... glede na ceno...

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Windows-7-Ult...
Jerry and Tom

Machete ::

da verjetno ni legalno



Sklepaš po čem, nizki ceni? Prosim, da ne daješ izjav, brez da bi vedel za kaj gre.
Hvala.

Fore ni. Zadeva je kupljena v tujini, cene pa se oblikujejo na vsakem tržišču drugače in tudi po 'lestvici' distributerja.

ZADEVA JE 100% ORIGINALNA. Kaj misliš, da se bom zajebaval z piratstvom leta 09 v neki mali Sloveniji za par 10€ ?

lp

jerry2000 ::

Preberi si potem kaj pomeni sploh DSP licenca, je veliko strani na netu, kjer ti to piše. Če misliš da lahko računalnik menjaš in ohraniš iste Windows se pač motiš, potem bi bila FPP brezvezna različica, če bi DSP bil isto, pa ni. Nisem rekel da piratiziraš, pravim samo, da si dobro preberi kaj pomeni DSP in kakšni so pogoji uporabe in če res uporabljaš po pogojih uporabe.

Ali je komu uspelo naročiti od tule:

MS SLO

Mene vrže na USA stran in seveda ne morem naročiti :-(
Jerry and Tom

jerry2000 ::

Ampak vidim da si mislil da sem odgovarjal na tvoj oglas, sem pa na par postov prej, da DSP ni polna licenca.

Tvoj oglas je zanimiv. Sklepam, da dobim, če kupim pri tebi račun in polno Windows Ultimate FPP različico? Če je tako bom takoj naročil.
Jerry and Tom

borchi ::

@Machete: izstaviš račun?
l'jga

Machete ::

Ne, a je že kdo med malimi oglasi izstavil račun?

Različica je polna izvedba in nikakršni študenstski paket ali podobno.
Jaz samo posredujem ponudbo trgovine, ki deluje v delu sveta kjer je cena programske opreme, proti našim cenam, nesramno nizka.

Gre za kodo iz retail boxa! pač ne dobiš dvdja, pogodbe in licenčne kartice, ampak kodo z kartice na mail.

tamu je tudi primerna cena

borchi ::

> Ne, a je že kdo med malimi oglasi izstavil račun?

sam vprašam.

btw, davčna utaja sicer ni piratstvo, ni pa nekaj kar bi se šel v sloveniji v tem času za par deset eur. al pa...
l'jga

Wox ::

Koliko jaz razumemem, je le posrednik.

Heh. Good point. Z davki so vedno križi in težave. Za 10EUR se res ne splača. Za kakšnih 5 ničel odzadaj pa je že nacionalni šport.:)

Machete ::

po želji, jst nobenega ne silim v nič :O če ti veš da dobiš brez računa in da kupuješ od posamznika.. pač ni stvar dursa

plačujem pa vse davke za katere sem zavezan in moja ponudba s tem nima nič . . pač zasledil sem ponudbo na netu in imam pravico to zadevo kupit in je neregistrirat ;) ter prodat pod second hand na malih oglasih..

MALI OGLASI pač, kaki časi? kdo je že odvedel davek od prodane stavri na bolhi? razen trgovin, pa še te samo vsako tretjo stvar prikažejo.. če jo ajmo bit pikolovski

Wox ::

Macheta, jaz tvojega oglasa za Win 7 ne najdem. Samo za CD-KEYi za PC IGRE sem našel. Mi lahko daš link do oglasa? Lahko tudi po ZS. Hvala.

WaterBoy ::

Pozdravljeni. Zanima me kako okogočiti funkcijo ki jo ima vista. Toraj vista ima možnost vklopa visokoločlivosnih ozadij ki se premikajo, lahko se potegnejo dol z pomočjo updejterja JE možno to kako vklopiti na 7?


Hvala

Machete ::

wox

Admin ga je brisal z razlogom 'no warez', kar pa to ni.
Ista zgodba kot cdkeyi (ki pa so ostali).

ček bolha

Wox ::

@Machete: Hvala.

@WaterBoy: Mislim, da si zgrešil temo.

fosil ::

Kdo mogoče ve kako se v praksi preverja ustreznost licence?

Primer, imaš win7 dsp in seveda nalepko na ohišju. Nato v tem istem ohišju zamenjaš recimo matično in procesor in na novo naložiš to isto verzijo win7 dsp.

Kako torej inšpektor sedaj ugotovi, da si zamenjal komponente in da licenca ni več veljavna?
Tako je!

WaterBoy ::

Sem opazil )

jerry2000 ::

Machete: Samo če ti tole grostistično prodajaš to ni več mali oglas.
Jerry and Tom

Gost ::

fosil,

bral sem na tem forumu enkrat, da se je točno to že zgodilo. DSP windows je bil kupljen z računalnikom in nato je bil posnet na drug računalnik. Inšpektor jim je seveda zatežil. Če bi le našel link.

McNato ::

Kaj pa če se računalnik pokvari in ti na sevisu zemenjajo osnovno ploščo (ali pa jo sam). Ker je seveda plošča starejša moraš zraven zamenjat še CPU in RAM. V tem primeru licenca verjetno še vedno velja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: McNato ()

Tilen ::

Ne velja več.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

vander ::

Kako pa oni to vedo?

_Sajmon_ ::

vsaj pri xp-jih je bilo tako, da če se ti je recimo matična ali proc pokvaril, si lahko imel xp-je na novi plati še naprej. Če pa si hotel sistem nadgraditi, potem si moral (uradno gledano) kupit nove xp-je. Sam sem slednje naredil, ponovno jih namestil in z aktivacijo ni bilo težav. Ne vem, morda tudi zaradi tega, ker je drugi hardwer (ram, grafična, disk(i)) ostal enak.

Kako je z windows 7, ne vem. Po mojem bi utegnilo bit kaj podobnega. V najslabšem primeru bi moral ponoviti aktivacijo oz. celo klicati slo microsoft, da ti to dovolijo. Kako pa jih prepričaš, da ti je hardwer crknil in da nisi delal upgradeta, pa samo Bog ve...

Izi ::

Kako pa oni to vedo?

Za veljavno licenco moraš imeti račun, na računu pa mira biti jasno poleg Windows DSP tudi vse potrebne komponente ali celoten računanlik.
Če je v računalniku karkoli drugega, kot na računu potem licenca ne velja.
To je kar se tiče inšpektorjev, Glede aktivacije pa ni problema. Ti še vedno lahko aktiviraš Windows, čeprav zamenjaš celoten računalnik. Mislim, da če je od zadnje aktivacije minilo že več kot eno leto ti lahko brez problemov ponovno aktiviraš Windows.
Kar pa še ne pomeni, da imaš legalne.
Aktivirani Windows in legalni Windows nimajo nič skupnega.

Saj pravim, da pri nas nič ne deluje. V online trgovinah prodajajo Windows DSP, in tisto, kar dobiš niti v sanjah ni legalno, čeprav si plačal pošteno ceno. Retail verzije pa slovenski trgovci ne nabavljajo.

Tako na koncu vsi obupamo in potegnemo Windows in interneta, in še manj težav imaš na koncu saj jih ni treba niti aktivirati >:D

axee ::

Saj pravim, da pri nas nič ne deluje. V online trgovinah prodajajo Windows DSP, in tisto, kar dobiš niti v sanjah ni legalno, čeprav si plačal pošteno ceno. Retail verzije pa slovenski trgovci ne nabavljajo.


In dokler bo tako mi noben nebo pridigal glede piratstva. Če ni mogoče po legalni poti bomo pa po nelegalni, big deal. Zaslužimo si nov operacijski pa pika. Zgleda da Microsoft v sloveniji misli, da je procent ljudi, ki bodo sami menjali komponente ali celo sestavljali računalnik tako majhen. Sebi naj pripišejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Aston_11 ::

Lih zaradi tega, kar je napisal axee, že celo leto počasi migriram na ubuntu. Sedaj pride nov ven, tako da je še lepše. In ko bo W7 Evaluation Copy (šibam še build 7201) potekel, pa pa, W7. Saj vse dela tudi na drugih sistemih.

fosil ::

Za veljavno licenco moraš imeti račun, na računu pa mira biti jasno poleg Windows DSP tudi vse potrebne komponente ali celoten računanlik.

To maš informacije iz prve roke ali samo sklepaš?

Malo neobičajno se mi zdi, da bi moral potem račun šparat recimo 10 let. A mogoče v sami EULI piše da moraš imeti tudi račun? Fizični osebi recimo ni treba šparat računov.

V čem je potem sploh smisel tiste nalepke na računalniku?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

opeter ::

V Nemčiji lahko kupuješ DSP licence in le te omogočajo fleksibilno menjavo strojne opreme. To vem od nemškega znanca.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gost ::

Haha, ena največjih firm na svetu pa greš v trgovino iz slovenske strani:
http://www.microsoft.com/windows/buy/de...
in ne moreš kupiti izdelka, niti ni jasno, kaj dobiš.

Microsoft style.

Wox ::

Za veljavno licenco moraš imeti račun, na računu pa mira biti jasno poleg Windows DSP tudi vse potrebne komponente ali celoten računanlik.
To maš informacije iz prve roke ali samo sklepaš?

Malo neobičajno se mi zdi, da bi moral potem račun šparat recimo 10 let. A mogoče v sami EULI piše da moraš imeti tudi račun? Fizični osebi recimo ni treba šparat računov.

V čem je potem sploh smisel tiste nalepke na računalniku?


Jaz imam popoldanski S.P. in se mi je najavil inšpektor in da naj pripravim račune. Sicer je hotel imeti račun za licenčno programsko opremo in sem mu lepo razložil, da sem računalnik, ki ga uporabljam v službene namene kupil od fizične osebe brez računa. Na računalniku je nalepka s serijsko številko WinXP in pa Open Office ter ProKlik. Ni bilo nobenega problema. Seveda pa računalnika nisem vodil kot strošek. Če bi ga vodil kot strošek bi moral imeti račun za hardware in software mi je še ob kavici razložil.

Dr_M ::

Zaenkrat se v Slo prodajajo samo DSP verzije, lahko se prodajajo tudi brez racunalnika (neuradno je to pozegnal nek predstavnik MS Slo), dokler se ne zacnejo prodajat tudi FPP verzije.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

vander ::

Zaenkrat se v Slo prodajajo samo DSP verzije, lahko se prodajajo tudi brez racunalnika (neuradno je to pozegnal nek predstavnik MS Slo), dokler se ne zacnejo prodajat tudi FPP verzije.

Kako sem mu hvaležen.Prava dušica,da za svoj denar lahko kupiš OS.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup licence za neoriginalen windows

Oddelek: Operacijski sistemi
317860 (6349) s51as
»

Kje kupiti Windows 7 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
6212244 (8849) Pesimist
»

Windows 7 ultimate ali 7 professional

Oddelek: Operacijski sistemi
262188 (1713) jest10
»

licenčni XP-ji (najceneje)

Oddelek: Operacijski sistemi
62938 (2578) ender
»

Je legalno naložiti Visto na drug računalnik??

Oddelek: Operacijski sistemi
363780 (2686) nonenone

Več podobnih tem