» »

Slovenca druga in četrta na tekmovanju navijalcev v Avstriji

Slovenca druga in četrta na tekmovanju navijalcev v Avstriji

Slovenska ekipa v akciji

OC-Lab - Na Dunaju se je včeraj odvijalo avstrijsko vabljeno odprto prvenstvo v navijanju (International Overclocking Championship 2009), ki sta ga organizirala Overclockers Team Austria in računalniška trgovina DiTech pod pokroviteljstvom Intela in Asusa. Ta dan je namreč v Avstriji potekala noč raziskovalcev, k čemur so svoj lonček pristavili tudi navijalci. Med seboj se je pomerilo osem ekip iz Avstrije, Finske, Grčije, Latvije, Romunije, Slovenije, Španije in Velike Britanije.

V prvi kategoriji SuperPI 1M so tekmovalci prejeli strojno opremo na licu mesta (2x Core i7 975, 2x ASUS Rampage II Extreme, 3x 2 GB Kingston HyperX DDR3-2000 CL8 in 2x trdi disk s sveže nameščenim Windows XP SP3), nato pa so s strojnimi in programskimi modifikacijami poizkusili iz opreme iztisniti čim boljši čas v programu za izračun decimalnih mest števila pi SuperPI. V drugi kategoriji 3DMark Vantage pa so morali tekmovalci svoje komponente prinesti od doma in v benchmarku 3DMark Vantage doseči najboljši čas.

Slovenske barva sta odlično branila tiborrr in Moonman. V prvi kategoriji sta zasedla drugo mesto s časom 7,422 sekunde za Španijo (7,406 sekunde) in pred Finsko, ki je imela enak rezultat, a so ga dosegli pol ure za našima. V drugi kategoriji sta bila naša tekmovalca četrta; zmagala je Grčija, druga in tretja pa sta bili Finska in Avstrija.

58 komentarjev

«
1
2

dejanslo ::

Bravo!
There`s More Than One Way To Do It

Mitja358 ::

Svaka čast. Še posebej za Super PI.

M-XXXX ::

Čestitke še tukaj:D

vinkl25 ::

Lepo sta tole izpeljala.Čestitke tudi z moje strani.
Asus Crosshair V Formula |Phenom II 1090T @4200|TeamGroup Elite 8GB@1600Mhz|
2x500GB SSD|2x1070

galu ::

Pa še tu čestitamo.:D
Tako to gre.

PNG ::

Vau...čestitam!

WamPIRe- ::

Čestitke fanta!!!
PS:
Škoda, da za SuperPI procesor ni hotel sodelovat kot bi moral:'(

hojnikb ::

Bravo še iz moje strani !
8-)8-)
#brezpodpisa

Kron ::

Čestitke!

A opremo so lahko obdržali? :D
=**=C64=**=

Mipe ::

Overclocking - the art of fixing what ain't broken.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Icematxyz ::

Čestitke.

sveže nameščenim Windows XP SP3


Se ve. ;)

Overclocking - the art of fixing what ain't broken.


Potem svojega ljubljenca nimaš niti malo navitega?

BigWhale ::

Bravo! Overclocking je tak useless hoby k car tuning. Vseeno cestitke obema. :)

Ice, jaz ga nimam. Cemu? Hehe.

M-XXXX ::

Bravo! Overclocking je tak useless hoby k car tuning. Vseeno cestitke obema. :)

Se niti približno ne strinjam:)

Praktičen primer: oba kupiva identično konfiguracijo, jaz zadevo navijem ti pustiš stock frekvence. V končni fazi imam jaz 50% hitrejši računalnik od tebe, oziroma če hočeš malo drugačen pogledat: ti boš dal 2000€ za tak preformance, ki ga jaz dobim za 1000€:)

Mipe ::

Ne omenjaš pa hladilnika, potrebnega za nove temperature, itd.; overclockanje brez ustreznega hlajenja zlahka obrne 1000EUR naložbo v 100EUR vrednost. Veliko je novincev, ki se opečejo, ker je overclockanje "kul".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

kmetek ::

g33ki.

clix ::

Bravo! Overclocking je tak useless hoby k car tuning. Vseeno cestitke obema. :)

Se niti približno ne strinjam:)

Zakaj ne?
Kupiva isti avto, jaz mojega sčipiram, ti pa ne in imam v kočni fazi hitrejši avto.

M-XXXX ::

Ne omenjaš pa hladilnika, potrebnega za nove temperature, itd.; overclockanje brez ustreznega hlajenja zlahka obrne 1000EUR naložbo v 100EUR vrednost.

Se spet ne strinjam... Že z privzetim hladilnikom, se da zadevo konkretno navit skuril pa ne boš POPOLNOMA nič. Daj povej, kdaj si nazadnje slišal, da je šel procesor v maloro? Se mi je zdelo ja...

opeter ::

Bravo! Overclocking je tak useless hoby k car tuning. Vseeno cestitke obema. :)

Se niti približno ne strinjam:)

Praktičen primer: oba kupiva identično konfiguracijo, jaz zadevo navijem ti pustiš stock frekvence. V končni fazi imam jaz 50% hitrejši računalnik od tebe, oziroma če hočeš malo drugačen pogledat: ti boš dal 2000€ za tak preformance, ki ga jaz dobim za 1000€:)


Ja, samo se poraba tudi poveča, ne? Think green.
Sicer pa čestitke.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

cholt45 ::

Čestitke! Glede navijanja,poleg že zgoraj omenjenega. A se rok trajanja čipanega avta in navitega procesorja kaj skarajša?

M-XXXX ::

Ja, samo se poraba tudi poveča, ne? Think green.

Pravzaprav ni nujno, ker lahko pri privzeti napetosti, oziroma celo malo nižji dosežeš višjo frekvenco. Ker pa se poraba povečuje z kvadratom napetosti in linearno s frekvenco pomeni, da malo znižaš voltažo in povečaš frekvenco in imaš v končni fazi nižjo porabo kot je stock, ter večji preformance:)

A se rok trajanja čipanega avta in navitega procesorja kaj skarajša?

Ne- oba bosta preživela svoj namembni rok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

Kami ::

Čestitke!

Icematxyz ::

Ice, jaz ga nimam. Cemu? Hehe.


Čista ekonomija. Zakaj dati 2 ali 3 krat več za komponento če na nazivni napetosti zmore stabilno vsaj 50%+ več. Za to se mora v biosu dvigniti le FSB. Vse ostalo je lahko na automatic.

Če tega ne bi naredil je to nerazumno.

Včasih si za kakšnih 5% ali 10% večji performace res moral menjati hlajenje kupiti boljši napajalnik imel problem z nestabilnostjo...

Ampak zadnja leta temu ni tako. Kot da bi imel v avtomobilu stikalo, ki da 50% več zmogljivosti avtomobilu. Ob isti porabi. Zanesljivost se pa ne zmanjša. Imel pa bi na tržišču isti model avtomobila 2 krat dražji ki bi že imel pritisnjeno to stikalo.

Če ne veš ali ne znaš pol se ti oprosti. Če pa veš pol pa je to skregano z logiko zakaj ne bi dal manj denarja za več. In to brez stranskih učinkov.

Zgodovina sprememb…

antonija ::

congrats!!

moji compi so kvecjemu downclockani da porabijo manj stroma... mogoce kaksne render farme ali masivni DB sistemi res profitirajo od +50% performanc, meni doma pa ne pomagajo kaj veliko /razen pri ceni stroma konec meseca).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Osiriss ::

Čestitke :)

Icematxyz ::

V bistvu moram si kupiti (že dalj časa razmišljam) merilnik porabe. Ker dvomim da pri teh sodobnih procesorjih kjer povišaš samo FSB naraste poraba.

Posebej še ob dejstvu če imaš vključen "CPU throttling". Te vrednosti vstopnih modelov mi bolj delujejo informativno. 1 GHz gor ali dol. O tem govorim. Brez veze je dajati več denarja za 1 GHz več če pa vstopni model po recimo 2 krat nižji ceni samo z dvigom FSB to zmore. Brez dodatne prisile v obliki višnja napetosti.

Če pa down clockaš pa tako kaj drugega kot vstopni model ti ne pride v poštev. Kolikšen pa imaš prihranek v številkah če veš? Ko down clockaš? Sam sem tudi svojo mašinco "down clockal" za testiranje. Tako z priloženim programov. Kateri je samo zavajal. Kot konkretno v biosu.

Porabe nisem meril. Temperature v idle so pa bile v bistvu enake. Tako da prihranek energije ali samo neka deklarativna vrednost?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Čestitke še iz moje strani.

Zanima me pa, kaj pridobim z overclockanjem? Se mi bo Notepad hitreje odpiral? Bo Firefox hitreje nalagal strani? Koliko hitreje?

Glede na to, da mi vse deluje brez problema (predvajanje videa, programi, internet, compiz, mysql, php, ...) nevem zakaj bi sploh navijal?

Icematxyz ::

Zanima me pa, kaj pridobim z overclockanjem?


Več FPS v igral. Hitrejši preračun v CAD programu... Marsikaj. Notepad pa se ne bo odpiral hitreje ne.

techfreak :) ::

Zanima me pa, kaj pridobim z overclockanjem?


Več FPS v igral. Hitrejši preračun v CAD programu... Marsikaj. Notepad pa se ne bo odpiral hitreje ne.

Marsikaj? Kaj je to marsikaj, bodi bolj specifičen.

FPS mi ne koristi preveč, ker ne igram iger, CAD programi mi pa delajo hitro (vsaj tiste, ki jih jaz uporabljam).

Icematxyz ::

Ja saj sem ti čisto specifično povedal.

Koliko v določeni igri naprimer dobiš več FPS v številki pa googlaj ali testiraj sam. Ali koliko časa prej bo ti kakšna računska operacija v kakšnem programu prej vrnila rezultat.

techfreak :) ::

Ja saj sem ti čisto specifično povedal.

Koliko v določeni igri naprimer dobiš več FPS v številki pa googlaj ali testiraj sam. Ali koliko časa prej bo ti kakšna računska operacija v kakšnem programu prej vrnila rezultat.

Ja, ampak mene zanimajo praktični primeri, kaj bo delovalo boljše in koliko hitreje bom neko delo končal zaradi tega.

clix ::

Ja, ampak mene zanimajo praktični primeri, kaj bo delovalo boljše in koliko hitreje bom neko delo končal zaradi tega.

Pretvarjanje videa npr:
Toliko % kot boš navil, toliko % hitreje bo pretvarjanje končano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: clix ()

Icematxyz ::

Ja, ampak mene zanimajo praktični primeri, kaj bo delovalo boljše in koliko hitreje bom neko delo končal zaradi tega.


Ja saj sem ti čisto praktično povedal. V igri morda ne boš imel več diapozitivov. Ali boš pa lahko z istimi FPS igral z višjo kvaliteto slike. Pri preračunih boš pa manj časa čakal in gledal v zrak v kolikor na istem sistemu pripravljaš in obdeluješ podatke.

Če pa ne opravljaš takšnega dela z računalnikom pri katerem zaradi premalo procesorske moči praktično nikoli ne čakaš. Potem pa imaš sistem ki je bolj zmogljiv kot so tvoje zahteve in ali ga naviješ ali ne ne igra vloge. Saj niti tistega kaj imaš ne izkoriščaš do konca.

BigWhale ::

Debata o tem zakaj se navijanje splaca ali ne naj se nadaljuje tukaj:

Zakaj je navijanje cool in zakaj ne

Hvala. :)

Mipe ::

Ne omenjaš pa hladilnika, potrebnega za nove temperature, itd.; overclockanje brez ustreznega hlajenja zlahka obrne 1000EUR naložbo v 100EUR vrednost.

Se spet ne strinjam... Že z privzetim hladilnikom, se da zadevo konkretno navit skuril pa ne boš POPOLNOMA nič. Daj povej, kdaj si nazadnje slišal, da je šel procesor v maloro? Se mi je zdelo ja...


Moj Celeron se je skuril, tako da imaš tukaj razočaranega amaterja. Pa samo takt sem za malček višjega nastavil v biosu.

P.S.: še le zdaj sem videl zgornji post, se opravičujem. Ne bom nadaljeval debate z mojim jokom. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

pegasus ::

Fascinantno ...

... jaz, ki trpim in živim pred časom, že vsaj zadnjih 5 let gledam, kako narediti pc čimbolj uporaben za vsakdanje namene. To pomeni DOWNclocking (ja, dečki, pcji so zadosti hitri že vsaj 10 let), da kuri čimmanj štroma, ter uvedba ssdja namesto diska. Tako moja trenutna mašina kuri nekje 35-40w, ima dve jedri in 3d grafiko, ki ne rabi niti pasivnega hlajenja. Beat that.

Kaj hočem reči ... hočem tekmovanja v UČINKOVITOSTI, surova hitrost je čist preveč barbarska za 21. stoletje. Pravtako kot bi rad videl, da bi v formuli 1 enostavno predpisali koliko litrov bencina je na voljo za celo dirko in potem to številko vsako leto nižali. Vse ostalo je namreč irelevantno.

M-XXXX ::

Moj Celeron se je skuril, tako da imaš tukaj razočaranega amaterja.

Leta stare procesorje ne moreš primerjat z današnjimi, ki imajo vgrajene zaščite proti takim zadevam in kaj takega praktično ni več mogoče. Je pa res- da če nimaš pojma kaj delaš se lahko kaj zgodi, sam menda ne boš tako neumen, da boš šel vse vrednosti v biosu nastavit na rdeče oziroma najvišje?

techfreak :) ::

Daj povej, kdaj si nazadnje slišal, da je šel procesor v maloro? Se mi je zdelo ja...

Je pa res- da če nimaš pojma kaj delaš se lahko kaj zgodi, sam menda ne boš tako neumen, da boš šel vse vrednosti v biosu nastavit na rdeče oziroma najvišje?

Daj preberi si, kaj si prej napisal. Rekel, si da ne moreš uničiti. Nazadnje si pa napisal, da lahko. Kaj je zdaj?

techfreak :) ::

Tako moja trenutna mašina kuri nekje 35-40w

Meni laptop kuri 39W pri normalni uporabi.:P

T0RN4D0 ::

Pravtako kot bi rad videl, da bi v formuli 1 enostavno predpisali koliko litrov bencina je na voljo za celo dirko in potem to številko vsako leto nižali. Vse ostalo je namreč irelevantno.


Jst bi pa teb predpisu liter vode na dan, pa vsako leto zmanjšu količino, da vidmo kolk časa bi zdržu :] Meni se zdi da napredek je relevanten, in namerno nazadovanje ni ravno glavna stvar ki jo rabimo. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

M-XXXX ::

Daj preberi si, kaj si prej napisal. Rekel, si da ne moreš uničiti. Nazadnje si pa napisal, da lahko. Kaj je zdaj?

Še zdaj velja, vendar sem nekako sklepal da 10 let starih stvari ne boste vlačili v to temo, pa kot kaže sem se motil...

pegasus ::

Meni se zdi da napredek je relevanten, in namerno nazadovanje ni ravno glavna stvar ki jo rabimo. :)


Napredek je vektor. Poleg velikosti ima tudi smer. Boli me, ker velika večina ljudi razume samo velikost, smeri se pa niti ne zavedajo, kaj šele da bi jo razumeli.
Iztisniti več iz manj je imho napredek v pravi smeri, iztisniti nekaj iz nekaj pa danes zna že vsak.

antonija ::

Tako kot imamo tek na 100m, imamo tudi maraton.

Tako kot imamo overclockanje (cimvecji burst moci v cimkrajsem casu) bi lahko imeli tudi downclockanje (cimbolj energijsko ucinkovito opravljanje dela).

Ni vse v 10s sprintih (in deklice vam bodo to hitro povedale >:D).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

gzibret ::

Čestitke obema.

Za odgovor, a se overcloakanje splača ali ne, bomo povprašali tekmovalca, koliko je bila nagrada ;) (hec)

Drugače pa... BW je odprl temo (http://slo-tech.com/forum/t384503), zakaj se overcloakanje splača in zakaj ne, kar je odlična ideja. Vendar se postov na žalost sedaj ne da več prestavljati sem in tja.
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

FireSnake ::


... jaz, ki trpim in živim pred časom, že vsaj zadnjih 5 let gledam, kako narediti pc čimbolj uporaben za vsakdanje namene. To pomeni DOWNclocking (ja, dečki, pcji so zadosti hitri že vsaj 10 let), da kuri čimmanj štroma, ter uvedba ssdja namesto diska. Tako moja trenutna mašina kuri nekje 35-40w, ima dve jedri in 3d grafiko, ki ne rabi niti pasivnega hlajenja. Beat that.


UAU! A smo lahko tvoji prijatelji?

Jaz pa za racunanje levo in desno premetavam lesene kroglice. BEAT THAT!

Edit; ker so mi zbrisali prejsnjo objavo (izgovor je bil, da je pac ne razumejo), bom navijalcema cestital tu.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

BALAST ::

Bravo OC-erja. OC-anje je dobro za ekonomijo, prvo porabi več štroma, drugo pa je več možnosti za okvare in posledično kupovanje nove komponente.

Shark-357 ::

Čestitke za odlične rezultate;)

DominusSLO ::

Se pridružujem čestitkam ;)



A se rok trajanja čipanega avta in navitega procesorja kaj skarajša?

Ne- oba bosta preživela svoj namembni rok.


Drzen oz. predrzen odgovor.
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

M-XXXX ::

Drzen oz. predrzen odgovor.

Jamčim za njega. Procesorji (posebno Intlovi so skoraj nepokvarljivi) pa jih lahko posiljuješ z voltažo, z temperaturami, z frekvenco, karkoli...

DominusSLO ::

Drzen oz. predrzen odgovor.

Jamčim za njega. Procesorji (posebno Intlovi so skoraj nepokvarljivi) pa jih lahko posiljuješ z voltažo, z temperaturami, z frekvenco, karkoli...


Mogoče od c2d naprej, nikakor pa ne gre čipanih avtov metat v isti koš. Sicer smetiva temo, se mi pa zdijo nevarne take izjave, v kombinaciji z nadobudnimi mladostniki :D
LP, ne bom več
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Slo-tech superpi team: intel core 2, i5, i7 & amd am2, am3 lestvica (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Navijanje
264275202 (35795) krneki0001
»

Slo-Tech 3D Team: 3D Mark Vantage (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
6232873 (25749) vaščan
»

3DMark03, 05, Vantage - Novi SLO rekordi & 32nm šestjedrnik

Oddelek: Navijanje
364002 (3107) Shark-357
»

Predlogi za SLO dvoboj AMD proti Intel (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15312945 (8372) bluefish
»

Dejanska lestvica Super Pi 1M (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
15336390 (25519) pablic

Več podobnih tem