» »

Asus P5B crknila - katero novo kupit?

Asus P5B crknila - katero novo kupit?

PINki ::

Serviser je rekel, da me taka nova pride približno 150-200€ za kar vem da je itak laž in me hoče olupit.

Komp mam zdaj doma pa hočem novo kupit pa nevem katera je boljša za OC pa da je stabilna...

proc je E6600 (mogoče ga celo zamenjam, ker ni dober navijalec)

Katera je dobra pa da je tam nekje okol 100€ ?

Lp

Mitja358 ::

Če boš že manjaval procesor + matično raje vzami i5 750 procesor + matično za 120EUR (kako asus P55) ali pa če nimaš toliko keša nekaj okoli AMD Phenom II X3 oz. X4 + poceni plata pa bo bolje.

ABX ::

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Blinder ::

A asus lahko tudi crkne?
In zakaj je rekel 150-200EUR na servisu? Bi mu jo zrihtal z 125EUR marže? :O
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

ABX ::

A asus lahko tudi crkne?
In zakaj je rekel 150-200EUR na servisu? Bi mu jo zrihtal z 125EUR marže? :O


Na žalost tudi Asus crkne. Ampak ne tako pogosto kot ostali. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kos1 ::

danes mi je znanec rekel, da je bil vcasih Asus bolj spredaj s kvaliteto, danes pa ga je konkurenca ze dohitela in ni vec taksne razlike kot vcasih(=Gigabyte na primer).
ce je to res nimam pojma.

ABX ::

danes mi je znanec rekel, da je bil vcasih Asus bolj spredaj s kvaliteto, danes pa ga je konkurenca ze dohitela in ni vec taksne razlike kot vcasih(=Gigabyte na primer).
ce je to res nimam pojma.


Ma vse gre po gobe, bilo kakšno ime boš napisal se bo našel nedko ki ima kaj za se pritoževat. Kar se tiče Asus-a pa imam jaz najmanj negativnih izkušenj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Shark-357 ::

Vzami kako P5QL-Pro ali kaj podobnega.

kmetek ::

točno tako cca 80EUR.

CleanPower ::

vzemi asus P5QL-E. dobra plata.

PINki ::

Ja plata je bla navita, in pač z časom crknila. Če se ne varam je bila tudi namenjena bolj varčni uporabi in ni bila primerna za navijanje ampak se je dalo kaj stisnit iz nje.

Hvala za predloge zaenkrat, bom premislil pa še kaj dopisal :)

PINki ::

Baje, da je šla po gobe, zarad prešvoh napajalca (Enermax 500W), v kar dvomim...

Konfiguracije je pa bla:
-p5b
-e6600 (3.2 -> 1.4V)
-4gb ram (2.1V)
-4870

Pravi, da imam nekatere komponente premočne in nekatere preslabe (tu misli napajalc pomoje) in je zato šla plata. In da mi priporoča Gigabyte ter, da se prej še posvetujem z njim pred nakupom (da me še mal olup :)))

Sam bom vzel p5ql-e zarad navijanja (ker ima 8fazno napajanje) za 100EUR

BALAST ::

Imam tole ploščo p5ql-e že 4mesece in edino kar sem imel težave so bili rami CORSAIR, sem poizkusil 2 verziji dominator in eno xms2 pa nisem mogel doseči nazivne stabilnosti 1066mhz.

Sposobnost navijanja je zadovoljiva, ker ima FSB omejitev pri 350Mhz, nič pretresljivega ampak čistokrvna p5q ima pa to omejitev FSB pri 600, kar pomeni da z nižjim množilnikom dosežež hitrejše delovanje, kar je boljše za profi navijalce.

Sam imam E5200 2,5Ghz na stabilnih 3,75Ghz pri 1,35V in napajalcem LcPower 550w. 50% navitje.
Tudi na 4Ghz pri 1,4V pride v Win7, ampak je nestabilen za kakršno koli delovanje, za kar je po mojem mnenju krivo preveliko nihanje voltaže napajalnika.

TOP ::

Za neko normalno uporabo je čist dovolj in vzem P5OL-pro,ker dajat za plato čez 100e je nesmisel,ker za ta denar je že za I5.Nekdo je napisal da konkurenca dohaja Asus kao Gigabyte,ampak očitno ne ve da je Asus večinski lastnik Gigabyta,zato se je Gigabyte občutno izbolšal.

PINki ::

Zdej sem gledal review-e in plata ni glih za OC (low fsb), jaz sem pa mislil da zaradi 8-faznega napajanja dosega boljši OC.

Kero naj zdaj vzamem (do 100EUR), da se dobr navija?

TOP ::

Asus P5Q sam mislim da je mal čez 100e.In plata ki dosega dober OC jo za 100e skoraj ni razen če dobiš tole.

Valvoline ::

Vzam si spet rabljeno p5b ali p5k za 30-50e.
Moja p5b lavfa skoz 24/7 brezhibno,si pač imel smolo,asuske ne crknejo kar tako.
Evo ti eno za 35e na hitro.
http://www.bolha.com/oglas383265158/osn...
p.s.
2.1v je že prevelka voltaža ramov za 24/7(za p5b) verjetno je zato šla plata. Vem da pr men je 2.1v že *rdeće* območje :)
Ne devaj več k 1.9v raje frekvenco zmanjšaj.1.4v za proc je ok.In je e6600 še vedno prava zverina na in se ne splača menjat.

Zgodovina sprememb…

alibabar ::

Jaz bi ti priporočal, da vzameš novo GIGABYTE GA-EP31-DS3L, "best buy" za ta denar (cca. 50 Eur).

Dami ::


2.1v je že prevelka voltaža ramov za 24/7(za p5b) verjetno je zato šla plata. Vem da pr men je 2.1v že *rdeće* območje :)
Ne devaj več k 1.9v raje frekvenco zmanjšaj.1.4v za proc je ok.In je e6600 še vedno prava zverina na in se ne splača menjat.

Daj ne bluzi. Večina ddr2 ramov ma 2.2v default voltažo. Drugače bi se tak samo 800mhz rami na 1.8v prodajali.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

PlayTheGame ::


2.1v je že prevelka voltaža ramov za 24/7(za p5b) verjetno je zato šla plata. Vem da pr men je 2.1v že *rdeće* območje :)
Ne devaj več k 1.9v raje frekvenco zmanjšaj.1.4v za proc je ok.In je e6600 še vedno prava zverina na in se ne splača menjat.

Daj ne bluzi. Večina ddr2 ramov ma 2.2v default voltažo. Drugače bi se tak samo 800mhz rami na 1.8v prodajali.


Ne bo čist držal. Obični rami imajo kar lepo default voltažo 1.8v in to je tudi uradna "JEDEC" specifikacija za ddr2 rame. Tudi tisti boljši rami ti bodo po defaultu delal na 1.8v, v kolikor ne boš šel to ročno nastavit v BIOS. Finta je samo v tem, da ti proizvajalec garantira, da bodo rami delal 24/7 pri npr. 2.1v, oziroma, pri tej voltaži so testirani za doseganje bodisi boljših timingov bodisi višjih frekvenc. Ampak tehnično gledano teh 2.1v še vedno NI default voltaža...
Asus P8Z77-V Pro|i5-3570K|16GB DDR3 1600|Gigabyte G1 1060 GTX 6Gb
SSD Samsung 860evo 500Gb & 850evo 500Gb|4TB HDD|EVGA G3 750W

Pyr0Beast ::

What ?

DDR3 je imel default voltažo 1.8V, katero se ne nato dvignilo do 2.05V.

Zadeva ni nič posebnega.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
7111245 (9695) Domobrancek
»

P5B-E Plus + E6300 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
13412968 (6830) AndreAS
»

računalnik se resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
151035 (747) Vuli
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764487 (3351) Pyr0Beast
»

Navijanje e4300 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
24120244 (9127) ZaLoMaT

Več podobnih tem