» »

Zoisova štipendija

Zoisova štipendija

Suly ::

So morda že znani kaki neuradni rezultati (višina povprečja za pridobitev) za nove štipendiste (za študente) ?

whatever ::

Znane mejne vrednosti za pridobitev Zoisove štipendije za dijake višjih letnikov in študente prvih letnikov

Dne 22. oktobra 2009 je bilo odločeno o vlogah novih vlagateljev - dijakov višjih letnikov in študentov prvih letnikov.

Pri vlagateljih, ki so uveljavljali pravico do Zoisove štipendije s povprečno oceno, se je meja postavila pri povprečni oceni 4,75.

Pri vlagateljih, ki so uveljavljali pravico do Zoisove štipendije z izjemnimi dosežki, se je meja postavila pri 15 točkah.

Pri vlagateljih, ki so uveljavljali pravico do štipendije z zlato maturo, pa se je meja postavila pri 30 točkah na splošni maturi (čemur ustreza 21 točk na poklicni maturi).

Ti vlagatelji lahko odločbe pričakujejo v prvi polovici novembra, prvo izplačilo štipendij pa 10. novembra 2009, ko bo dijakom nakazana štipendija za mesec september in oktober, študentom prvih letnikov pa oktobrska štipendija.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Suly ::

Sem študent 3. letnika, tako da me zanima če je kaj podatkov v tej smeri ?

whatever ::

Še ne.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Suly ::

Ok, sej tiste uradne ko si napisal sem zasledil na uradni strani, samo sem mislo da se je že kaj neuradnega ven izmuznilo.

cewapcic ::

bi blo fajn če bi bli kaki neuradni rezultati čimprej ja
sm že mal živčn... če je ne bo, še dnarja za knjige ne bom meu

whatever ::

Kulk mata kej povprečje vidva? Jaz mam 9.00 pa dvomim da bo dovolj. Lani je bilo potrebno 9,43, če si kandidiral na podlagi povprečne ocene (URADNA informacija). Letos ni nobene razlike, samo fond so povečal za pol milijona iz 4.00 mio na 4.5 mio... To pomeni, da bo verjetno ene 9,25 ali 9,2 tam nekje...
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Suly ::

9,6. Čeprav je fond večji, je tud možno da je kakšna boljša generacija, tako da jaz tud z 9,6 nebom mirn, dokler ne bo uradnega podatka in nakazila na računu.

whatever ::

Eh, dej ga srat. Če je blo lani 9.43... tudi če je generacija kakšna boljša, je pa na drugem faksu ista generacija slabša... nemogoče je, da bi bil letos prag višji od 9.43.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

ejQ ::

Lansko leto so bile mejne vrednosti za pridobitev Zoisove štipendije za dijaka 1. letnika glede na povprečno oceno najmanj 4,87 (+ potrdilo o nadarjenosti), letos pa se je ta meja postavila pri 4,91.
So pa padle potrebne točke za uveljavljanje posebnih dosežkov, iz 15 na 10.

Pomoje postajajo generacije vedno pametnejše, pa tud kandidati za Zoisa se vsi potrudjo (če kandidira v drugo še tok bolj), zato mislim, da se meja ne bo znižala.

lp

cewapcic ::

jst mam povprečje 9.8
tud men so rekl, da je blo lan 9,43, k sm šov ke
a kdo ve kok se kej dodatka dobi za prevoz?
jst mam 26 km do šole pa upam na saj kake 70 evrov dodatka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

overlord_tm ::

jst mam povprečje 9.8
tud men so rekl, da je blo lan 9,43, k sm šov ke
a kdo ve kok se kej dodatka dobi za prevoz?
jst mam 26 km do šole pa upam na saj kake 70 evrov dodatka


20-30km je isto dodatka, pomoje da okol 50e ... pise na netu.

cewapcic ::

na netu sm najdu da je 75 evrov dodatka za
Nad 20 do vključno 30 km prevoza
drugač je pa bl boga tale štipendija še dobr da so dodatki...
kaj pa un dodatek za področje izobraževanja? uni k so na Fri-ju dobijo?

overlord_tm ::

nad 20 do vključno 30 km: 79,87 EUR. My bad. Podrocje izobrazevanja na Friju dobis pomoje. Jaz sem ISRM pa sem dobival dodatek lani.

ejQ ::

TEHNIKA ima dodatke, ja. FE in FRI.

Suly ::

Po moje bi komplet naravoslovje moralo dobit dodatke.

Double_J ::

Jaz sem prejšna leta dobival dodatek na smer, letos pa ne, čudno. Ima kdo seznam kera področja letos dobijo?
Dve šivanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Dve šivanki...

Mitja358 ::

Pravkar danes dobil Zoisovo štipencijo 102EUR. Sem že upal na neuspeh ker navadno štipendijo nisem dobil že dve leti zapored ne. Sem pa dijak 2. letnika.

Binji ::

Je samo meni čudno, da nisem dobil niti nobene odločbe niti nič še za letos? :S
Sem malo pozabil že, kdaj je kaj ponavadi prišlo, ampak do zdaj bi verjetno že moglo?
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Suly ::

V začetku prihajajočega tedna naj bi bili rezulati za študente. Neuradna meja je 9,5, lahko pa še malenkost zraste, tak da dokler nebo uradno se bomo še malo tresli :P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

Mipe ::

Moje povprečje je bilo precej nižje, vendar sem kljub temu dobil Zoisovo pred leti. Najbrž so moji nagrajeni spisi in dosežki na lokalnih tekmovanjih iz matematike ter logike pomagali.

Vse Zoisove štipendiste tu opozarjam, da se potrudite in opravite svoje dolžnosti v šoli. Če padete, pa bo Žiga Zois vstal iz groba ter zahteval svoje nazaj.

cewapcic ::

Neuradna meja je 9,5 ? kje si to zvedu ? al kr tko sklepaš k je blo lani 9,43

Suly ::

cewapcic, nic ne sklepam :)

Javni sklad RS za razvoj kadrov in štipendije, ime informatorke pa naj ostane anonimno.
Citiram:
"
Spoštovani!

Mejne vrednosti za dodelitev Zoisovih štipendij študentom bodo znane predvidoma v začetku prihodnjega tedna, in bodo objavljene na naši spletni strani, ocenjujemo, da bo mejna vrednost povprečne ocene za dodelitev najmanj 9,50 ali uvrstitev med najmanj 1,18% najboljših študentov oz. doseženih najmanj 5 točk pri izjemnih dosežkih. Rezultati še niso dokončni.

Lep pozdrav!
"

Upam da ne zraste preko 9.60, ker pol bo razočaranje kar precejšnje... Navsezadnje 0,10 je ogromno pri takem povprečju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Suly ()

overlord_tm ::

To je povprecje ce hoces na novo dobit zoisovo, ali ce hoces obrzat (po novem sistemu)?

Mipe ::

Zoisova štipendija je predvidena za nadarjene, ne za najboljše piflarje. :) Vsaj takšen je bil njihov namen, očitno so se polenili in kar zaokrožili na "najboljši piflarji".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Suly ::

Overlord na novo dobit.

Mipe, sistem vsekakor ni najboljši, sploh če gledaš da imajo na nekaterih faksih po 15 pogojnih izpitov na leto in ta zelo težko pride do povprečja nad 9,5, na nekaterih faksih pa le 3 izpite (ravno dovolj po pravilih) in tukaj je povprečje zelo enostavno in ravno ti so ti "zviševalci" meje za dodelitev (kar pa ni fer, sploh ker si nekateri namerno puščajo izpite).

Če bi znali naredit eno super formulo števila izpitov v razmerju s povprečno oceno bi bil sistem idealn. Kar se pa tiče odkrivanja nadarjenosti med študenti, pa mislim da tak sistem sploh ni možen, al pa bi znova bil sestavljen tako kot je zdaj ta.

Mipe ::

Vsaj v mojem času so se ravnali po priporočilih ravnateljev ter izvenšolskih uspehih (tekmovanja, nagrade itd.) in tako naprej.

cewapcic ::

predlog bi bil lohk, da bi se s doseženimi kreditnimi točkami množila povprečna ocena...

Mipe ::

So geniji, ki do potankosti obvladajo matematiko in na pamet zdrdrajo pi na tisočeno decimalko, pogrnejo pa pri recimo biologiji, zgodovini itd.

maia ::

ma če sami pravijo, da gre za cca. top 1% študentov, bi lahko enostavno vzel top 1% študentov iz vsazga faksa posebi.

marnit ::

U bistvu bi mogla vlada uporabiti zakon, ki jim omogoča, da določenim poklicom, ki jih ne rabimo, dodeli manj štipendij.

cewapcic ::

Znane mejne vrednosti za pridobitev Zoisove štipendije za študente višjih letnikov in študente prvih letnikov podiplomskega študija

Dne 9. novembra 2009 je sklad razvrstil in v okviru omejenih finančnih sredstev odločil o vlogah vlagateljev - študentov višjih letnikov in študentov prvih letnikov podiplomskega študija, za pridobitev pravice do Zoisove štipendije.

Zoisovo štipendijo so tako pridobili študenti, ki so izkazali povprečno oceno najmanj 9,45 ali so dosegli najmanj 5 točk pri izjemnih dosežkih ali pa so po pogoju uvrstitve med najboljših 5 % študentov v generaciji dosegli razmerje med povprečno oceno vlagatelja in povprečno oceno študentov posameznega letnika posameznega študijskega programa vsaj 1,18.

Ti vlagatelji lahko odločbe pričakujejo do 24. novembra 2009, ko je predvideno prvo izplačilo za novo študijsko leto, in sicer za mesec oktober. Zoisove štipendije se izplačujejo mesečno za pretekli mesec.

pa jo mamo

AndyS ::

Znane mejne vrednosti za pridobitev Zoisove štipendije za študente višjih letnikov in študente prvih letnikov podiplomskega študija

Dne 9. novembra 2009 je sklad razvrstil in v okviru omejenih finančnih sredstev odločil o vlogah vlagateljev - študentov višjih letnikov in študentov prvih letnikov podiplomskega študija, za pridobitev pravice do Zoisove štipendije.

Zoisovo štipendijo so tako pridobili študenti, ki so izkazali povprečno oceno najmanj 9,45 ali so dosegli najmanj 5 točk pri izjemnih dosežkih ali pa so po pogoju uvrstitve med najboljših 5 % študentov v generaciji dosegli razmerje med povprečno oceno vlagatelja in povprečno oceno študentov posameznega letnika posameznega študijskega programa vsaj 1,18.

Ti vlagatelji lahko odločbe pričakujejo do 24. novembra 2009, ko je predvideno prvo izplačilo za novo študijsko leto, in sicer za mesec oktober. Zoisove štipendije se izplačujejo mesečno za pretekli mesec.

pa jo mamo


povej še faks in program :)

Jackass ::

Sm hotu objavt, pa vidm, da sta me že kr 2 prehitela! =)
jAcKaSS

cewapcic ::

povej še faks in program :)

fri vsš
sj sm se hotu že prepisat na uni.. sam zdj je kr je
mam vsaj štipendijo
pomoje največja napaka v življenju, da sm šov na vsš

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

bucket ::

U bistvu bi mogla vlada uporabiti zakon, ki jim omogoča, da določenim poklicom, ki jih ne rabimo, dodeli manj štipendij.


PODPIS NA TO!!!!

Tudi jaz nisem dobil štipendije.
Nevem kaj država sploh hoče. Naj da več štipendij za naravoslovne poklice, oz. za poklice, ki jih rabimo, za poklice, ki nudijo razvoj in dejsnko kaj proizvajajo! Ekonomistov, FDV-jevcev ipd. je preveč.

Suly ::

Pa jo mamo :) Biology and microbiology for life :P

Sc0ut ::

Medicina pa FDV sta spet izenačena?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

veronchy_ka ::

danes sem dobila odločbo o zavrnitvi zoisove štipendije. Bila sem med 5% najboljših študentov v letniku ter povprečje sem imela 8.7. Res je da nimam velikega povprečja vendar sem mislila da se bo upoštevalo vsaj 5%. Napisali so mi, da je moja vloga zavrjena, ker imam premalo povprečje, nič pa niso omenili 5%. Zanima me kako se izračuna razmerje med povprečno oceno in povprečno oceno študentov posameznega letnika v posameznem študijskem programu (5%), ki je bilo letos 1.18???

za odgovor se že vnaprej zahvaljujem

Sc0ut ::

Morala bi se prijaviti glede na razmerje in ne med najboljših 5.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Dejan99 ::

veronchy_ka:
Svojo povprečno oceno deliš z povprečno oceno študentov posameznega letnika. Obe oceni sta bili vpisani na tist obrazec da spadaš med 5% v svoji generaciji. Če maš več kot 1.18 potem bi jo mogla dobit.

ravsek ::

Je odlocba poslana s priporočeno pošto (me trenutno ni doma, pa me zanima ce lahko sploh se dvignem pred ponedeljkom)?

tamaraj ::

Kaj je kdo tukaj taksen, ki se ni dobil odločbe za zoisovo stipendijo in 24.11. se ni dobil nakazila??? Sem stara stipendistka po novem sistemu...

Hvala in lp,

t.

dejanslo ::

A po starem sistemu velja dodatek na področje izobraževanja? Moja interpretacija seznama zgoraj je, da tudi študij splošne medicine spada med področja z dodatkom, vendar ga nikoli nisem imel.. Predvidevam, da tisti, ki ste dobivali ta dodatek, niste izpolnjevali česa dodatno?
There`s More Than One Way To Do It

Steinkauz ::

dejanslo je izjavil:

A po starem sistemu velja dodatek na področje izobraževanja?


Ne


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474730 (14458) History
»

Zlati maturantje (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
5614582 (6092) jype
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395366 (3918) Volta
»

Obdržim štipendijo?

Oddelek: Šola
373996 (3054) Invictus
»

zoisova- a moram kaj narediti

Oddelek: Šola
221683 (1404) Mavrik

Več podobnih tem