» »

Zlati maturantje

Zlati maturantje

«
1
2

AndraZK ::

Hello,
nekako mi je prislo na uho da dobijo zlati maturantje denarne nagrade... a mi lahko kdo to potrdi, ker to bi bil edini razlog da bi su jst na podelitev :D
drugace se mi zdi it tja cist brez veze :\

LP

rh^ ::

eja - še en dokaz da je denar sveta vladar. mislim, da pač dobiš štipendijo, z kaj drugega pa nevem.

AndraZK ::

bo drzalo, denar je sveta vladar :))
sam ok mors razumet da bo to izjemno sladka zadeva z ogromno high society folka in v taki druzbi se jst ne pocutim prav dobro. Bilo bi pa neumno stran vrzt ta denar rajt?
Si mislil stipendijo v obliki vecje moznosti za zoisovo stipendijo?

whatever ::

Jst sn bil med njimi pred dvema letoma. Dobil smo pa 10000 tolarjev vsak, če si odprl študentski račun pri Ljubljanski banki so ti nanj nakazal 10k sit. Pa dva bona za Mercator po 5000 sit smo dobil. Skupaj torej 20000. Tisti, ki so mel pa 34 točk, so pa dobl še ISDN paket zastonj. Pr Zoisovi se pa en drek pozna, ker nisem mel zato ker sn mel prek 30 pik na maturi nič višje štipendije.

whatever ::

Aja, če še nimaš zoisove pol je šansa da jo zdej kot zlati maturant dobiš. To pa ni kr tak, tak da vsekakor pejd tja.

trpo ::

eja - še en dokaz da je denar sveta vladar. mislim, da pač dobiš štipendijo,


Ne dobiš dirkt štipendije, ampak te pošljejo še na test nadarjenosti, kar je pa velika razlika. Na testih je pa veliko odvisno od dnevnega razpoloženja. Zakaj pa ne bi dali zlatim maturantom takoj Zoisove, saj jo večina že ima?
www.LOST-serija.net

Ziga Dolhar ::

Ja, pred dvema letoma je bilo 10k pri NLB in Mercatorjeva košarica. Lahko kdo pove, kako je bilo kaj lansko leto?

Pri štipendiji se ne pozna, saj se uspeh upošteva šele _po_ prvem letniku faksa. V prvem letniku smo vsi imeli [max] cca 42k sit (max 21k za prevoz in max 21k štipendije).
https://dolhar.si/

Klemenn ::

kako je pa letos s tem?

Mavrik ::

Lansko leto, ni bilo nič, ker nas je bilo kar precej. Samo tisti, ki so imeli 30 točk, so dobili nekaj od NLB, pa še tisto ni bilo nič posebej omembe vrednega.

Drugače pa to, da si bil zlati maturant ne pomeni a ma nič. Pri štipendiji se ti itak ne pozna, drugega pa tudi to prav nič ne briga.

Zakaj si pa tako prepričan da boš zlati maturant? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

mare_ ::

30 ali 34?

Klemenn ::

ker piše na papirju tako :)

eh pol pa nič :)

Matek ::

Mavrik se je zatipkal, ja, tisti s 34 točkami so dobili nekaj od NLB (ne vem točnega zneska), ostali pa nič oz. samo par sponzorskih bedarij (vitaskin krema!).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

mirage ::

Lani so tisti s 34 točkami dobili 70k SIT na Petrolovi kartici Magna. Ostali pa smo dobili 512 Mb ključek od Mercatorja, 256 ključek od Gorenja, eno kremo, karto za kopanje v Atlantisu pa še en strip če se prav spomnim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirage ()

McHusch ::

Za 34 točk je NLB dala 70 tisoč bivših sitov. Sponzorske nagrade pa so bile bolj ali manj podobne za vse.

darkolord ::

Če ti slučajno rata, pol se splača. Drugače zagotovo ne 8-)

Mavrik ::

Gah ja... vse točke, torej 34 :)
The truth is rarely pure and never simple.

LapD ::

Manj ko jih je večje so nagrade pomojem ;>

SasoS ::

bah...v tem času ko se vse to piflaš greš raje delat prek študenta. Nisi zlati maturant, keša imaš pa zagotovo več 8-)

N-E-O ::

Po moje se gre tu bolj za lastno zadovoljstvo, kot za kaj drugega. Neka potrditev pač :)

mare_ ::

Ja nč ne... se vidimo potem. Še kdo 34 točk? :D

paperdoll ::

Dobro no, zlati mare... Saj razumem d si ves happy s 34 točkami, samo a se je res treba hvalit na vsa usta v vsaki temi v vsakem forumu kjer si registriran? :\
pa brez zamere...


mimogrede -mogoce kdove kolk točk je za mato za 5+3 ? alpa vsaj kolko je blo predlani?

mare_ ::

Ja, se je treba :D :P

CirCA|PhP ::

paperdoll: okoli 85, če se prav spomnim, sm prejle v šoli gledal.

Kako je z zlatimi in s zosiovo? test?
http://www.icevulcano.com

McHusch ::

Biti zlati maturant Zavod za zaposlovanje kvalificira kot izjemni dosežek in je kot tak potrebni pogoj za pridobitev Zoisove štipendije. Vstopnica za ponovno pisanje MFBT testov, torej.

Dejanska pridobitev je odvisna od rezultatov na teh testiranjih.

Klemenn ::

a lahko kdo opiše kako je zgledala podelitev zlatim maturantov prejšnja leta? ko ste imeli še vsi skupaj na brdu?

Mavrik ::

Smo prišli tja, poslušali dolgočasne govore od (baje) pomembnih ljudi (predsednico izpitne komisije bi bilo treba tožiti za poskus umora z zdolgočasenjem do smrti). Zatem greste jest, se poslikat, poberete stuff in greste domov.
The truth is rarely pure and never simple.

drVrh ::

LP

Da spet malo oživim temo.

Kako je glede teh zlatih maturantov npr. imam tri predmete redne in enega izbirnega a če si pri tem izbirnem dosežeš točke za zlatega si zlati ali to velja samo pri matematiki, recimo, ali pri rednih predmetih mature? Kako je to, ne razumem najbolj? Kako recimo da se pri pistnem delu izpita odneseš za zlatega, na ustnem pa ne ravno toliko ali obratno kako je potem....

overlord_tm ::

AFAIK si zlat ce dobis 30 ali vč pik na maturi.

Slova imaš max 8 pik
Mata osnovni nivo 5, višji 8
Angla osnovni 5 višji 8
+2 izbirna max 5 pik

Potm pa kalkuliraj ...

cewapcic ::

ce prvi letnik na faksu koncas s povprecno oceno recmo 9.2
a pol mas zagotovljeno zoisovo a mors se kak test nadarjenosti opravt?

Steinkauz ::

Zoisa je najlažje dobit v osnovi, da ti potem velja na srednji. Na srednji že težko dobiš(tudi odličen +2 zlati nista dovolj), na faksu pa morš pomoje met kak izjemen dosežek da dobiš...

cewapcic ::

Zoisovo štipendijo lahko v skladu z 24. členom Zakona o štipendiranju pridobi dijak ali študent, ki izpolnjuje splošne pogoje (9. člen) in:

* ima v zaključnem razredu osnovne šole povprečno oceno najmanj 4,5 ali več ter je bil v skladu s Konceptom: odkrivanje in delo z nadarjenimi učenci v devetletni osnovni šoli identificiran kot nadarjen učenec, ali
* ima v srednji šoli povprečno oceno najmanj 4,1 ali več ter je bil v skladu s Konceptom vzgojno-izobraževalnega dela z nadarjenimi dijaki v srednjem izobraževanju identificiran kot nadarjen dijak, ali
* je maturant z izjemnim splošnim uspehom – zlati maturant, ali
* ima v višješolskem ali visokošolskem izobraževanju povprečno oceno najmanj 8,5 ali več ali je glede na povprečno oceno uvrščen med najboljših 5% študentov v svoji generaciji, ali
* je dosegel izjemne dosežke na posameznem področju družbenega življenja ne glede na letnik šolanja.

tuki drgač piše...
ker je to 9 člen?

Gandalfar ::

Recimo strokovni clanek objavit

Pegaz ::

Zlati maturantje avtomatsko dobijo Zoisovo štipendijo?

PrimozR ::

Ne.

cewapcic ::

ja koj kurac
tole mi je cudn
en k je na osnovni dobil zoisovo pol je pa v srednji poklicni vsa leta dober recmo
pa jo še vseen kr skoz dobiva
tak primer poznam iz srednje...
eni k so bli pa bolš od nega pa niso nč dobil
tole da nadarjeni dobivajo štipendije je kr neki... zakaj ne dajo tud pridnim ki pa niso tok nadarjeni
sam zarad tega k se je en rodil bl inteligenten more dobit zdj dnar od države...
ka pa uni k so pridni recmo... to pa nc al ka?
men se je jebal za osnovno pa srednjo...
zdj na faksu se pa ucim
in bom pomoje v najboljših 5% študentov v svoji generaciji
pa to ne bo dost za zoisovo???
en k je pa kao "nadarjen" pa dobiva zoisovo ze iz osnovne
pa ceprav ma 3ke v sredni oz. 7ke na faksu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

PrimozR ::

5% je dovolj za zoisovo oz. za izpolnjevanje pogoja za pridobitev/obdržanje. No. za pridobitev glede na te rezultate dobiš točke in asmo tisti z največ točkami dejansko dobijo zoisovo. Tako je bilo za pridobitev lani imeti odličen uspeh in 30+ pik na maturi, če me spomin ne vara.

Steinkauz ::

Seveda morš kljub vsem odličnim in priznanjem dobro pisat une teste. Jah cewapcic zoisova je za nadarjene, ne pridne. No fajn je če je oboje.
Lahko pa si probaš zrihtat štipendijo od kake firme.

PrimozR ::

Ni več testov AFAIK. To seveda govorim za skald-kadri Zoisovo. če imaš to srečo, da si na faksu in jo imaš še od zavoad za zaposlovanje pa bodi srečen :P

strictom ::

Tiste teste v OŠ pisal izjemno dobro, dobil cojzovo iz prve, v drugem letniku Gimnazije zgubil štipendijo, kakšne imam možnosti za ponovno pridobitev?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

bluefish ::

beri nekaj postov zgoraj pogoje za pridobitev.

Steinkauz ::

Kako si jo zgubu?
Če si samo ruknu letnik(ali prenizko povprečje) , se ti odmrzne ko nardiš letnik(ali dovolj veliko povprečje.

cewapcic ::

študentu ni treba imeti potrdila o nadarjenosti, povprečje mora imeti najmanj 8,5 ali imeti potrdilo o uvrstitvi med najboljših 5 % študentov v svoji generaciji ali izkazati izjemen dosežek.

Naj vas še opozorimo, da izpolnjevanje vstopnih pogojev ni nujno zadostno za pridobitev Zoisove štipendije, saj se kandidati rangirajo, štipendijo pa pridobijo kandidati z najvišjim številom točk glede na razpoložljiva sredstva.

tole je uraden odgovor
no pol ce bi jst vlozu za zoisovo pa me zavrnejo a pol je že prepozn da za kadrovsko zaprosim...
al se da oboje naenkrat zaprost pa pol eno odjebeš?
kaki so roki tuki kdo ve?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cewapcic ()

sword ::

Ehh ... sem si zadevo enkrat že razjasnu, kar se tiče zoisove, pa mi ponovno ni jasn. Torej, če prav razumm ... bom sedaj s prehodom iz 4. v 1. letnik moral za zoisovo ponovno kandidirati in bom glede na izpolnjene pogoje in ostale kandidate izbran/neizbran?

Sc0ut ::

////////
Slova imaš max 8 pik
Mata osnovni nivo 5, višji 8
Angla osnovni 5 višji 8
/////////

Nikoli vas ne bom razumel Ljubljančani.

On topic:
Nekako tako so uvedli, da je vsaka stopnja korak zase.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

PrimozR ::

Ehh ... sem si zadevo enkrat že razjasnu, kar se tiče zoisove, pa mi ponovno ni jasn. Torej, če prav razumm ... bom sedaj s prehodom iz 4. v 1. letnik moral za zoisovo ponovno kandidirati in bom glede na izpolnjene pogoje in ostale kandidate izbran/neizbran?


Ne, samo 4,1 moraš imeti povprečje oz. doseči 30 pik na maturi.

roki90 ::

Kako pa je s tem če do sedaj nisem imel štipendije in bi bil zlati maturant.
Pri matematiki mi namreč manjkata 2% do višje ocene, da bi potem imel 30 točk:D.
Zanima me kolikšna je možnost da dobim štipendijo in če se mi splača pritožiti na oceno.

Nimam pa nobenih posebnih dosežkov(bronasto priznanje iz logike in sladkorne bolezni:P).

tony1 ::

Najprej: zlata matura še ni 100% dovolj za Zoisa (bile so tudi že generacije, kjer je bilo takih preveč, štipendij pa premalo), se pa splača poskusiti.

Najpomembnejši so še vedno MFBT testi, obvezno pa ne smeš imeti prenizkega povprečja (potem odpadeš že v štartu).

Glede pritožbe pa se splača iti pogledat svoje mat. pole za vse tiste predmete, kjer ti je šlo dobro. Ti pa iz izkušenj moje generacije povem, da boš zelo težko dobil kaj pik v plus, ker napak praktično ni (vse delata dva človeka) in raje dajo kakšno piko več kot pa manj. Žal.

PrimozR ::

AFAIK je za letošnjo generacijo dovolj že 30 pik za pridobitev štipendije.

roki90 ::

@tony1: katero povprečje ti misliš? Na koncu 4. letnika sem imel povprečje ocen 4,5.
Pri meni je tako ali tako edina možnost za izboljšanje pri matematiki.

@PIPI: Si kje to slišal iz kakega zanesljivega vira?
Tako piše povsod za zoisovo štipendijo:
Zoisovo štipendijo lahko v skladu s 24. členom Zakona o štipendiranju pridobi dijak ali študent, ki izpolnjuje splošne pogoje (9. člen) in:
- ima v zaključnem razredu osnovne šole povprečno oceno najmanj 4,5 ali več ter je bil v skladu s Konceptom: odkrivanje in delo z nadarjenimi učenci v devetletni osnovni šoli identificiran kot nadarjen učenec, ali
- ima v srednji šoli povprečno oceno najmanj 4,1 ali več ter je bil v skladu s Konceptom vzgojno-izobraževalnega dela z nadarjenimi dijaki v srednjem izobraževanju identificiran kot nadarjen dijak, ali
- je maturant z izjemnim splošnim uspehom – zlati maturant, ali
-...

Zdaj pa ne vem če to pomeni da dobiš na podlagi vsaj enega od teh pogojev (zlati maturant) ali na podlagi večih?

PrimozR ::

Če je ali je valda samo en.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917474343 (14071) History
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459494 (7320) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395362 (3914) Volta
»

Obdržim štipendijo?

Oddelek: Šola
373993 (3051) Invictus
»

pridobivanje štipendije

Oddelek: Šola
131651 (1470) MadMicka

Več podobnih tem