» »

Zlati maturantje

Zlati maturantje

1
2
»

Pegaz ::

@roki90
Tole pomeni, da če izpolnjuješ enega od teh pogojev, lahko oddaš vlogo za zaprositev Zoisove štipendije. To ne pomeni, da jo boš avtomatsko dobil.

Ali zlati maturantje dobijo štipendijo samo s tem pogojem je pa drugo vprašanje.

strictom ::

Zoisovo štipendijo lahko v skladu s 24. členom Zakona o štipendiranju pridobi dijak ali študent, ki izpolnjuje splošne pogoje (9. člen) in:

Lahko izpolnjuješ vse pogoje pa ni muss da jo boš dobil.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

technolog ::

Vidim, da se tema vleče že od 2004 in ima neko zgodovinsko vrednost, jo bom "posodobil".

Sam sem prejšnje leto (matura 2010) končal maturo z 32 pikami. Dobil sem bom za atlantis (2 urna vstopnica) in potem na podelitvi na gradu eno knjigo "Arhitekturni vodnik po Ljubljani" (zadaj piše cena 13,5€ hehe)... Tko da mam občutek, da so vedno bolj škrti :D Še posebej, če upoštevamo dejstvo, da nas je bilo prejšnje leto zlatih maturantov naspovprečno malo...

Zgodovina sprememb…

jype ::

Nadpovprečno malo ali podpovprečno mnogo, to je vprašanje, ki se mi poraja!

Čestitam ti, a te opozarjam, da moraš potencial, ki ga imaš kot sposoben mlad človek šele zares uporabiti!

Pegaz ::

Dodal bi še to, da jesenski zlati maturanti leta '10 nismo dobili ničesar. :D

jype: technolog svoj potencial uporablja že kar nekaj časa. :)

technolog ::

Res to? Sam na grad ste pa bli povabljeni ali pač ne? Ker to je bilo šele 12.10.2010 zvečer...?

Glede mojega potenciala - itak! :) Samo nej opozorim, da uspeh na maturi ni vedno kazalec potenciala. Poznam ene par ljudi, ki so si to maturo postavli za skorej "življenjski cilj" (bolj prevalentno pri dekletih), sedeli pred knjigami mesece, da so potem bili zlati maturanti. Hm... Človek se potem vpraša, če je res vredna toliko ta potrditev.

Žal se kriza pozna :) Smem zadostiti svoji radovednosti - kako radodarni so bili letos?

jype ::

Pegaz> jype: technolog svoj potencial uporablja že kar nekaj časa. :)

Lepo - jaz tudi poznam precej ljudi, ki so živeli za rezultate pri šolanju, potem pa niso vedeli, kaj bi z nakopičenim znanjem. Del zamere gre vsekakor tudi šolskemu sistemu, ki jih ni pripravil na to, da tudi doktor lahko obrača burgerje, če se časi tako zasučejo.

Če te zanima kaj, za kar plačajo denar, potem si zadel na tomboli, če te ne, pa še vedno lahko čisto spodobno živiš in uživaš v svojem delu. Najslabše je biti brihten in zdolgočasen.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Štipendija (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Šola
1917471143 (10871) History
»

Zoisova štipendija

Oddelek: Šola
459449 (7275) Steinkauz
»

Štipendije (Zoisova in morebitne druge)

Oddelek: Loža
395320 (3872) Volta
»

Obdržim štipendijo?

Oddelek: Šola
373965 (3023) Invictus
»

pridobivanje štipendije

Oddelek: Šola
131644 (1463) MadMicka

Več podobnih tem