» »

Nokia toži Apple, Apple vložil patent za oglase v operacijskem sistemu

Nokia toži Apple, Apple vložil patent za oglase v operacijskem sistemu

Prihodnost oglaševanja?

vir: engadget
engadget - Nokia je vložila tožbo proti Applu, ker naj bi slednji kršil Nokiine patente, ki so povezani s tehnologijami GSM, UMTS in WiFi v mobilnih telefonih, saj naj bi bila težava prav v Applovem iPhoneu. Podrobnosti tožbe niso znane, saj so pri Nokii povedali le, da se Apple ni strinjal s pogoji za uporabo patentov. Seveda ni nujno, da je Apple tehnologijo enostavno in brezbrižno ukradel, saj je lahko Nokia za svoje patente po mnenju veljakov v Cupertinu enostavno zahtevala preveč, kar bi podaljšalo dogovarjanje med družbama. Kako se bo razpletla tožba za 10 patentov, ki jih je že uspešno licenciralo 40 največjih proizvajalcev mobilnih telefonov, bomo še poročali.

Če že govorimo o Applu in patentih enostavno ne moremo spregledati novice, da je Apple vložil zahtevo za patent, ki pokriva oglase v operacijskem sistemu. S slednjimi bi lahko operacijski sistem (bodo OS X začeli ponujati širši javnosti?!) prodajali za nižjo ceno oz. delili zastonj. Poraja se vprašanje, če ne bi kupci enostavno plačali nekaj več za različico, ki ne bi imela oglasov. Le-ti bodo namreč po opisu v patentu nekoliko nadležni, saj bodo zvočni oz. slikovni oglasi med svojim občasnim predvajanjem začasno izključili nekaj funkcij operacijskega sistema. To lahko pomeni, da bo računalnik v EPP bloku praktično neuporaben. Na mesto izumitelja na patenti vlogi so vpisali samega Stevea Jobsa.

"Oglasi so kul!" - nova zapoved v jabolčni religiji?

21 komentarjev

opeter ::

Sem bral na macrumors o tem "oglasnem patentu". Sam ne verjamem, da bi do tega prišlo, res pa je, da pri Apple-u oz. pri njegovem šefu nikoli ne veš.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Relanium ::

reklame so fancy :P
bolj kot se jim izogibaš, več jih vidiš

mare_ ::

Pri applu bodo že znali tako narediti, da bodo ljudje hoteli nove mace samo zato, ker na starih ne bodo mogli videti reklam :P

CyberPunk ::

Ja, pa se reklame. To bo folk navalil na Linux in Windoze. :)))

Drugace pa sem tuhtal, da je samo se vprasanje casa, kdaj bodo reklame pri mobilnem internetu (oz. kateremkoli dostopu, ki se ga placuje po preneseni kolicini) prepovedali... Kaj za @#$%^ pa mislijo, da bomo uporabniki placevali bandwidth za ogled strani, kjer je tricetrt prometa reklame, cetrt pa vsebina, ki jo zelimo videti.

reklame so fancy :P
bolj kot se jim izogibaš, več jih vidiš


You are being sarcastic? :) Zadnjic gledava s punco en video na YouTube, pa nekaj benti "kako se tega znebiti" in klika zraven, jaz pa recem, naj ze da mir, da v miru pogledamo vic do konca. Sele ko je povedala, v cem je bil problem, sem ugotovil, da so se ob robu videa ene reklame rolale - to jo je motilo, jaz pa tega tudi priblizno nisem opazil. Moj adblock filter v glavi je vedno bolj izpopolnjen.8-) V bistvu so edine reklame, ki jih vidim by choice, tiste na billboardih (vsaj nekatere).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Gregor P ::

Saj se še spomnite ZF filma Demolition man, ko si v prihodnosti ljudje namesto pesmi priljubljenih glasbenih skupin, prepevajo melodije iz priljubljenih reklamnih oglasov8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Pyr0Beast ::

To je pa en in edini patent, ki ga z veseljem pozdravljam ! >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GupeM ::

Tudi jaz. Vsaj vem da jih drugje ne bo, razen v Mac OS :P

borchi ::

> Tudi jaz. Vsaj vem da jih drugje ne bo, razen v Mac OS :P

glede na to, da bo microsoft z lahkoto dobil 'prior art', se motiš.

na Zune-tu že zdaj dobre pol minute strmiš v reklamo, če hočeš odigrati par potez šaha, sudoku ipd...
l'jga

CoolBits ::

MS prav tako razmišlja o reklamah v office paketu... za nekoga bo ok, za druge ne in bojo paket raje kupili pač...

gruntfürmich ::

Moj adblock filter v glavi je vedno bolj izpopolnjen.8-) V bistvu so edine reklame, ki jih vidim by choice, tiste na billboardih (vsaj nekatere).

ali pa ne:D
ker se sploh ne zavedaš ta ti tolčejo v podzavest, punca pa se tega zaveda in hoče to preprečit:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

d0rK ::

A ni to gnilo taktiko MS implementiral ze pred leti v MS Money? Placas program potem pa se reklame gledas.

Jaz se temu v sirokem loku ognem. Ce bi naslednja in nadaljnje verzije Winsow to mele pac trajno ostanem na Sedmici ali grem na alternative.

techfreak :) ::

Raje dam 29,9EUR za OS, kot pa da bi gledal reklame.

Bi pa lahko to taktiko MS uporabil v Windows 7. Neoriginalne verzije bi pač imele vmes nekaj takšnih oglasnih blokov.

FastWIND ::

Verjamem, da bodo skrekane verzije programov brez reklam.:D

Kdor drago plača pač naj gleda še reklame...:D

techfreak :) ::

Verjamem, da bodo skrekane verzije programov brez reklam.:D

Kdor drago plača pač naj gleda še reklame...:D

Reklame samo za pirate. Če si pa originalno kupil, pa boš pač vsak dan moral ključ vpisati, da bodo vedeli, da je uporabljena na samo enem izmed računalnikov.

ABX ::

Verjamem, da bodo skrekane verzije programov brez reklam.:D

Kdor drago plača pač naj gleda še reklame...:D

Reklame samo za pirate. Če si pa originalno kupil, pa boš pač vsak dan moral ključ vpisati, da bodo vedeli, da je uporabljena na samo enem izmed računalnikov.


Pirati nimajo reklam, te so samo za kupce Apple izdelkov.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

FastWIND ::

Apple bo patentiral reklamiranje in za patent pobiral denar...

Drugi bodo če bodo hoteli imeti v OS u reklame plačevati Applu za patent ta pa reklam sploh ne bo rabil imeti, ker bo dobil denar od patenta..

Sicer pa kdor pozna Applovo filozofijo reklam v OS ne bodo dali...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FastWIND ()

Looooooka ::

awesome.
zdej v windowse ne bojo mogl dat not reklam... :P(ze neki let tud na slo-techu beremo o tej moznosti).
go apple! =)

nastyboy ::


Drugace pa sem tuhtal, da je samo se vprasanje casa, kdaj bodo reklame pri mobilnem internetu (oz. kateremkoli dostopu, ki se ga placuje po preneseni kolicini) prepovedali... Kaj za @#$%^ pa mislijo, da bomo uporabniki placevali bandwidth za ogled strani, kjer je tricetrt prometa reklame, cetrt pa vsebina, ki jo zelimo videti.



Je res, po drugi strani pa bi marsikdo zaradi tega prenehal objavljati bloge,prispevke.. nekateri so pač sponzorirani od podjetij, ki jim v zameno za prostor vrtijo reklamne pasice... sicer te strani sploh ne bi bilo v prvi meri...

Definitivno pa mi reklame niso všeč. Kupiš večji monitor.. in ti vsak K.... lepi gor reklame. Če bom kaj posebaj iskal bom že našel.

Highlander ::

Imho je Apple to zvito naredu predvsem da bo Googlu otezil implementacijo v prihajajocem Chrome OS-u...

gruntfürmich ::

Bi pa lahko to taktiko MS uporabil v Windows 7. Neoriginalne verzije bi pač imele vmes nekaj takšnih oglasnih blokov.


M$.u ni za to da bi izgubil tržni delež na račun takih čudnih potez kot so reklame...

mislim da ima M$ raje 98% delež z veliko pirati kot 50% z malo pirati.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

CyberPunk ::


Drugace pa sem tuhtal, da je samo se vprasanje casa, kdaj bodo reklame pri mobilnem internetu (oz. kateremkoli dostopu, ki se ga placuje po preneseni kolicini) prepovedali... Kaj za @#$%^ pa mislijo, da bomo uporabniki placevali bandwidth za ogled strani, kjer je tricetrt prometa reklame, cetrt pa vsebina, ki jo zelimo videti.



Je res, po drugi strani pa bi marsikdo zaradi tega prenehal objavljati bloge,prispevke.. nekateri so pač sponzorirani od podjetij, ki jim v zameno za prostor vrtijo reklamne pasice... sicer te strani sploh ne bi bilo v prvi meri...

Definitivno pa mi reklame niso všeč. Kupiš večji monitor.. in ti vsak K.... lepi gor reklame. Če bom kaj posebaj iskal bom že našel.


Nimam problemov z reklamami na sirokopasovnem DSL/kabel/optika internetu - tako ali tako imam Firefox ustrezno nastiman, da jih ne kaze (razne httppool, Gemius in Google Analytics ipd. pa blokiram ze na DNS nivoju). 8-)

Kar me moti, je predvsem to, da tam, kjer placujes po prenesenih podatkih (torej mobilni internet), oglasevalcem financiras kurjenje tvoje porabe. Se dobro, da zaenkrat prav veliko ne uporabljam tega nacina (ko pa ze ga, imam T2, kjer v glavnem ni panike, ker vkljucena kolicina zadosca za obcasen pregled novic ipd.).

BTW, ko sem imel se blog, ni bilo gor prav nobenih reklam... ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia in Apple se spet tožita

Oddelek: Novice / Tožbe
114823 (3241) Dr_M
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348580 (6552) BALAST
»

Samsung toži Apple

Oddelek: Novice / Tožbe
225369 (4307) bosko1982
»

Apple toži HTC zaradi Androida

Oddelek: Novice / Android
3710462 (8952) ahac

Več podobnih tem