» »

Mozilla pripravlja Fennec za Androide in nekaj za iPhone

Mozilla pripravlja Fennec za Androide in nekaj za iPhone

Slo-Tech - Medtem ko nas do sočasne izdaje Firefoxa 3.6 in mobilnega Firefoxa (Fenneca) 1.0 za Nokiino mobilno platformo Maemo loči le še kak mesec, Mozilla aktivno razvija tudi podporo za preostale mobilne platforme. Fennec 1.0 za Windows Mobile bo tako izšel kmalu po izdaji za Maemo, skupaj s Firefoxom 3.7 pa utegne biti že v prvi polovici leta 2010 na voljo tudi mobilni Firefox za Android. Po besedah Jayja Sullivana, podpredsednika Mozillinega mobilnega oddelka, je bil Android do nedavnega omejen na Javo, kasneje izdani Android NDK pa uporablja C/C++, kar uporablja tudi Mozilla za ravoj Firefoxa.

Neznan izdelek, ki pa z veliko verjetnostjo ni mobilni brskalnik, pa bo Mozilla po besedah svojega prvega moža Johna Lillyja čez nekaj tednov poslala v iPhononov App Store. Program naj bi "presenetil ljudi" in nekateri ugibajo, da gre za Weave.

4 komentarji

strictom ::

Me zanima Opera Mini vs. Fennec na J2ME :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

arjan_t ::

saj ne bo za J2ME

Jst ::

Čudno, da Opera Mini 5 Beta ne podpira Link, medtem, ko je prejšnja verzija to lepo podpirala. Vendar mi je štirica na mojemu telefonu štekala - nekajkrat na minuto par sekundni freeze. (Ki je zginil v Beti 5)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kriko1 ::

Zato ker je beta? In je že bilo napisano v stickiju na forumu zakaj je temu tako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podpora za strojno pospešeno predvajanje h.264, aac in mp3 v mobilnem firefoxu skoraj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11228873 (25762) Icematxyz
»

Izšla po trenutnih načrtih zadnja beta Firefoxa 4, Fennec prihaja na namizja

Oddelek: Novice / Brskalniki
186328 (4571) PARTyZAN
»

Fennec postal Firefox

Oddelek: Novice / Android
103518 (2907) destroyer2k
»

Firefox za Windows Mobile odpovedan

Oddelek: Novice / Windows Mobile
215574 (4729) der_Alte
»

Izšel Firefox 3.5 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
17318539 (12514) urban99

Več podobnih tem