» »

Mac je "zakon"

Mac je "zakon"

Gandalfar ::

ker smo sli malo offtopic :)

Phoebus ::

Ampak mac je pa še vedno zakon, ane....čeprav celo tipkalo ne posluša

tole pišem na meku :'(

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

kaj te muci na mac tipkovnici?

Zgodovina sprememb…

Phoebus ::

gand: saj sem se razpisal, ampak sem bil zatrt v kali da je "tako edino prav"...saj je v simpsonih lepo povedano:

Homer: Uuuu, what does it do?
Apple FanBoy prodajalec: No no no, you should ask what can I do for it

OK, naj bo, dva primera, dlje ne bom šel, ker bom raztrgan: ko preboliš da nimaš tipk ki jih rabi vsaka tajnica (kaj šele kdo malo bolj resen)- home, end, pgup, pgdn, ins, del in se navadiš na shortcute s FN-jem, pogruntaš da se te "tipke" v obnašajo, kot se aplikaciji zdi. Aplikacija A bo skočila na konec vrstice, druga na konec dokumenta,aplikacija C bo "pravilno" uporabljala DEL, aplikacija D ga bo tretirala kot BkSpc, aplikacija E ga ne bo jebala ama 5%... no, saj se navadiš tudi kako katera aplikacija dojema katere tipke :D
To da japka uradno ne ve kakšno tipkovnico imamo v sloveniji, je tudi "lepo" (ampak pravi verniki vse prebolijo). Nebi o tem kam so postavili z y, @ in š množico drugih znakov ker se ne spomnem vseh cvetk ker sem hitro naložil Jonasovo...ki tudi ni kul, tako da sem moral naložiti tretji razpored. Tega ni bilo v Linuxu pred 15 leti- rekel si "slovensko hočem" in bila je slovenska.
Mimogrede, se spomnete kje smo še rabili "jonasove razporede"? Da, tako je, na starih igličarjih ki niso znali slovensko...


Kakorkoli, samo da je model najdel dvopičje...da mu ni tipka kam zbežala :D

Zgodovina sprememb…

borchi ::

> ko preboliš da nimaš tipk ki jih rabi vsaka tajnica (kaj šele kdo malo bolj resen)- home, end, pgup, pgdn, ins, del in se navadiš na shortcute s FN-jem, pogruntaš da se te "tipke" v obnašajo, kot se aplikaciji zdi.

guess what. apple desktop tipkovnica nima nič manj tipk kot običajna pc tipkovnica. tebe samo moti, ker ni ENAKA. ker ti misliš, da je pc ZAKON. tako kot kakšen apple user misli, da je odsotnost dashboard ali pa eject tipke kriminal...

> Aplikacija A bo skočila na konec vrstice, druga na konec dokumenta,aplikacija C bo "pravilno" uporabljala DEL, aplikacija D ga bo tretirala kot BkSpc, aplikacija E ga ne bo jebala ama 5%... no, saj se navadiš tudi kako katera aplikacija dojema katere tipke

predpišimo in zabetonirajmo kako mora aplikacija kateregakoli avtorja ne glede na namen interpretirat tipke. "fleksibilnost" pc-jašev ftw...

> To da japka uradno ne ve kakšno tipkovnico imamo v sloveniji, je tudi "lepo" (ampak pravi verniki vse prebolijo).

in kakšna je URADNA slovenska tipkovnica? tist "pc" ploh po katerem ti ravnokar tolčeš je ravno toliko referenčen kot applova slovenska tipkovnica, ki jo dobiš z njihovimi računalniki...

> Tega ni bilo v Linuxu pred 15 leti- rekel si "slovensko hočem" in bila je slovenska.

pajade...
l'jga

Zgodovina sprememb…

bosmla ::

Da malo prilijem >:D Vecino casa pisem (delam in to ze leta) na jabolcni tipkovnici pa vendar mi je "navadna" PC veliko uporabnejsa...

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Po pravici povedano, meni tudi. Od Applovih tipkovnic sem imel zelo rad le sledeče:
 Apple ADB Keyboard

Apple ADB Keyboard


 Apple Pro Keyboard Black

Apple Pro Keyboard Black


 Apple Pro Keyboard White

Apple Pro Keyboard White

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

JayKay ::

PC FTW :D

Limit-sky ::

Meni je pa tanova alu tipkovnica zakon. Se mi zdi, da moram veliko manj dvigovati prste pri tipkanju.
Sem pa imel vse tiste tipkovnice kot opeter. Črna mi je izmed teh najbolj ustrezala. Je pa črna barva najbolj neuporabna pri temnejših okoljih dela. Terna bi bila pa alu tanka tipkovnica z osvetljenimi tipkami, kot MBP.

zee ::

Oh yeah! :D
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Phoebus ::

No, saj sem vedel da me boste razrtgali.
Najprej se pardoniram ker se mi zdi samoumevno da ima tipkovnica tipke za skoke po dokumentu.
Potem se pardoniram da sem tako nefleksibilen da se ne morem prilagodit da bo imela tipka v različnih aplikacijah različen pomen. Hvala bogu da ima vsak preslednica vedno enak pomen, drugače bi moral it v fabriko prelagat stvari na tekoči trak, ker sem tako nesposobno nefleksibilen.
Pa da YU tipkovnica ni standardizirana...let's see.. Keyboard layout @ Wikipedia .

Gandalfar ::

> Aplikacija A bo skočila na konec vrstice, druga na konec dokumenta,aplikacija C bo "pravilno" uporabljala DEL, aplikacija D ga bo tretirala kot BkSpc, aplikacija E ga ne bo jebala ama 5%... no, saj se navadiš tudi kako katera aplikacija dojema katere tipke


lahko das kaksen konkreten primer?

borchi ::

> Najprej se pardoniram ker se mi zdi samoumevno da ima tipkovnica tipke za skoke po dokumentu.

nekaterim se zdi nesmiselno, da "standardna" tipkovnica nima tipk za velike črke, da moraš uporabljat neko čudno kombinacijo pri kateri s skoraj zlomiš prste.

btw, apple tipkovnica IMA dedicated tipke za "skoke po dokumentu".

> Pa da YU tipkovnica ni standardizirana...let's see.. Keyboard l @ Wikipedia... .

je. v tisti državi, ki se ji reče jugoslavija. nalinkej slovensko...
l'jga

ales85 ::

Črna tipkovnica je ravno tako uporabna kot bela, srebrna ali pa zlata. Slepo tipkanje te reši vseh teh težav, ne potrebuješ enega pogleda na tipkovnico in lahko gledaš tam kot je treba... na zaslon :\

Phoebus ::

> Najprej se pardoniram ker se mi zdi samoumevno da ima tipkovnica tipke za skoke po dokumentu.
nekaterim se zdi nesmiselno, da "standardna" tipkovnica nima tipk za velike črke, da moraš uporabljat neko čudno kombinacijo pri kateri s skoraj zlomiš prste.
btw, apple tipkovnica IMA dedicated tipke za "skoke po dokumentu".

> Pa da YU tipkovnica ni standardizirana...let's see.. Keyboard l @ Wikipedia... .
je. v tisti državi, ki se ji reče jugoslavija. nalinkej slovensko...


MacBook/pro NIMA dedicated tipk.
Na velike črke in YU pa nimam kaj- o tem govorim, ko govorim o apple fanboyih. YU hint: tipkalni stroji? Iskra delta? ni to "samo PC" fora.

Zapuščam debato, ker ljudje ki preveč jejo jabolka, ne vejo več kaj je argument in kaj fama.

Gand, samo en primer preden zapustim debato: iTerm: "PC home- fn+left, PC end- fn+right.". Smultron: "PC home: CMD+left, PC end: CMD+right". Lahko bi še našteval, ampak vidim da res nima smisla...ker tipkovnica nima dedicated velikih tipkanih črk in ker jugoslavije ni več :D

borchi ::

> MacBook/pro NIMA dedicated tipk

ti si šele zdele pogruntal, da macbook NI tipkovnica?! marsikateri pc notebook nima teh tipk, pa ne slišiš dosti ljudi razlagat okoli, da pc ne pozna teh tipk...

> YU hint: tipkalni stroji? Iskra delta? ni to "samo PC" fora.

exactly! pisalni stroj. get over it! a bomo na telefone tut rinli 105 jebenih tipk, ker so tajnice tako navajene?!

> Zapuščam debato, ker ljudje ki preveč jejo jabolka, ne vejo več kaj je argument in kaj fama.

za argument nalinkej standardizirano slovensko tipkovnico, pa bomo primerjali s "standardno" slovensko tipkovnico....

> iTerm: "PC home- fn+left, PC end- fn+right.". Smultron: "PC home: CMD+left, PC end: CMD+right".

lej, vse to je OS. piši naj popravijo. ker če boš težil apple-u, da mora popravit aplikacije drugih, da bodo delovale tako kot ti VEŠ, da je prav...
l'jga

zigaurbajs ::

http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?p...
nikjer si nismo vsi glih :)
men pa je apple tpkuljica naj, sploh, ker je standardna qwerty.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282949 (1953) Ribič
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114285 (12702) 3man
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47135363 (23610) Okapi
»

Začetnišk vprašanja Mac

Oddelek: Operacijski sistemi
173555 (3229) Phoebus
»

Šumniki v Linuxu na STju- Gentoo way...

Oddelek: Operacijski sistemi
242363 (1787) ank

Več podobnih tem