» »

Kako vstaviti php v htm?

Kako vstaviti php v htm?

Bano ::

Kako naj v htm vstavim php poll (anketo)?
stran sem delal z dreamweaverjem...

v readme-ju pise:
Put this code where you want: include("poll.php")..
to pa ni delalo ;(
  • spremenil: Bano ()

TheHijacker ::

Poskusi to:

html koda
.
.
.

.
.
.
html koda
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

Pa koncnica datoteke, v katerem bos imel ta include stavek naj bo .php

TheHijacker ::

Ups... Sem pozabil povedat... Tako koj te TrOn napisal...
http://www.google.si

cahahopie ::

Upošteva tudi ".inc"

darh ::

končnica ni važna... pa ne delat userjev še bolj zmedenih kt so.. :D
Excuses are useless! Results are priceless!

Tr0n ::

No, koncnica je odvisna od nastavitev serverja. Ponavadi je to .php ali .php3, tako da server ve, da mora zagnat php parser.

darh ::

aha.. sem še enkrat vse prebral... torej tako kot je TrOn reku... moj in cahahopie-ov post je namenjen odpiranju fajla z include...

ampak sej pravm.. nastojte delat uporabnike še bol zmedene :D
Excuses are useless! Results are priceless!

bodom ::

glih ko je govora o php...a mi lohk kdo povem kje naj dobim kako dobro knjigo za php, pa ce se kdo spomni naslova...po moznosti naj bo v SLO:D
LP

Tr0n ::

Vse kar nucas je na netu oz. na ww.php.net. Dokumentacija in linki do strani, kjer bos nasel ogromno primerov. Pa kako predznanje v programskih jezikih ni slabo.

cahahopie ::

Ker sem sigurn, da bi rad izdelal nek spletni portal ali forum ali kaj zelo podobnega odjadri na WebMasterBase kjer lahko kupiš knjigo od Kevin Yunk-a "Build your own php and mysql based website". Drgač pa majo na strani prva štiri poglavja objavlena tak, da se lahk tud že iz tistga kej naučiš. Drgač pa knjiga kr rulz. No...zastonj pa knjiga glih ni...:D
Slovensko čtivo (kjnige) o PHP ne verjamem da obstaja. Še angleškega boš v knjižnici težko dobu. Uporab net. Maš en lep članek za začetnike na 3delavnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cahahopie ()

bodom ::

sej se mi je zdelo da bo tezko dobit kako knjigo v slovenscini:D
sej sm na strani www.php.net dobu eno dokuntacijo na 1000 straneh...pa se bom mal pomatral:D
pa tud 3delavnica rulz:))
thanks,
LP

Loki ::

Useful resources and books for anyone who wants to learn PHP and MySQL. - tukaj imas ogromno povezav, priporocil, kere knjige so najboljse; skratka vse.

PHP and MySQL coding tips - naprednejsi nasveti

Quickbeam ::

Da ne bom odpiral nove teme ker imam podoben problem...
Na Amisovem web strežniku imam stran in bi rad v html dokument vstavil del php kode. Kako to napravim, ne da bi dokumentu spremenil končnico v php? Sem že marsikaj poskusil in nič ne špila. Med drugim tudi s ssi ampak sploh ne izvede tistega kar je med < ?php ? >. Pa tudi če končnico spremenim v shtml in v .htaccess določim naj se izvede kot skript vseeno ne dobim nič. Kaj torej počnem narobe? Mogoče Amis ne podpira tega, če bi kdo vedel?

TheHijacker ::

Naredi datoteko test.php in v njo napiši &lt? phpinfo(); ?>
To uploadi na strežnik in preko browserja zaženi. Če ti javi vse mogoče podatke od PHP-ju potem strežnik podpira PHP. Kako narediš, da ti prevaja datoteke s končnico različno od PHP, ti bo moral pa nekdo drug razložit.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Quickbeam ::

Server podpira php, če spremenim končnice v .php potem dela ampak me je zanimalo če se da tudi s html oziroma shtml.

Tr0n ::

Ce server podpira SSI (server side include) potem renejmas v .shtml in potem napises nekaj v stilu:



Ceprav ne vem, zakaj te moti .php :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Highlag ::

Imam knjigo Osnove PHP4 v Srbohrvaškem? jeziku (Kompjuter biblioteka) ISBN 86-7310-119-0. In mislim, da je kar dobra za začetnike. Vsebuje tudi nekaj tem o mySQL -u. Z weba založnika lahko snameš tudi en kup kode, ki je razdeljena po poglavjih. Če imaš server jo lahko tudi uspešno preizkusiš :D

bodom ::

Highlag ::

Bodom a ti to meni?

Če hočeš samo datoteke:
PHP

Samo to so samo datoteke za primere. Zraven ni nobenih opisov.

darh ::

čist btw & offtopic -> bodom: Children of Bodom?? :D >:D >:D
Excuses are useless! Results are priceless!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Izdelava spletišč
322250945 (25610) miko22
»

Tutorial za začetnike php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
383976 (3313) leinad
»

Php In My sql

Oddelek: Programiranje
221807 (1556) pivmik
»

Najboljši programski jezik za dinamičen html

Oddelek: Izdelava spletišč
443285 (2649) frenk
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251371 (1113) poldi

Več podobnih tem