» »

Procesor Intel® Core™ i7 920 ali AMD Phenom™ II X4 955

Procesor Intel® Core™ i7 920 ali AMD Phenom™ II X4 955

timotejs ::

Kupujem računalnik in me zanima kateri procesor bi bil boljša izbira Intel® Core™ i7 920 ali AMD Phenom™ II X4 955 "Black Edition". Zanima pa še me če bi bili te dve matični prava izbira za procesorje in navijanje. Za AMD Phenom™ II X4 955 "Black Edition" se mi zdi prava izbira ta matična ASUS Crosshair III Formula za intelov i7 pa tale ASUS-ova P6T

x45 ::

bolša izbira je 955 BE, več za denar, razliko vložiš v dost boljšo grafo.... open multi ipd.... vejetno boš igral potem pa sloh. plošča tud suepr. maš pa več v drugih temah o tem.

bluefish ::

Odvisno od namena uporabe.
Če kupuješ predvsem za igre, potem AMD, v nasprotem primeru pa pri zahtevnejših opravilih zmaga i7. Jasno pa sta za povprečnega uporabnika oba več kot preveč.

timotejs ::

Ja jaz nameravam imeti računalnik za igre in bom procesor kombinira z ati radeon hd 4890 CF

bluefish ::

Potem pa vsekakor izberi AMD.

Mitja358 ::

Še 1 glas za amd.

galu ::

Če kupuješ v AGT, ker si ne znaš kompa sestavit sam, se ti mogoče splača Crosshair, drugače pa kupi MSI 790FX-GD70.

timotejs ::

Zanima pa me tudi kak je z navijanjem teh dveh procesorjev ker procesor nameravam naviti pa rame tudi :D

bluefish ::

i7 gre višje, AMD zaradi odklenjenega množilnika načeloma lažje.

timotejs ::

Računalnik si znam sestavit sam sedanjega sem si sestavo sam samo z sestavljanjem imaš delo oni pa ti sestavijo zastojn jaz pa nimam časa da bi si ga sestavil

timotejs ::

Kak pa je s hlajenjem ko naviješ je potrebno vodno al je zračno čisto dosti npr. hladilnik na procesorju kar bom sigurno imel

bluefish ::

No, na ločila v stavkih pa le ne pozabiti, četudi nimaš časa :P .

bluefish ::

Dovolj je zračno hlajenje. Poceni vodna so v nekaterih primerih še slabša kot pa dobra zračna. Kaj kvalitetnejšega pa kaj hitro znese precej.

galu ::

Kak pa je s hlajenjem ko naviješ je potrebno vodno al je zračno čisto dosti npr. hladilnik na procesorju kar bom sigurno imel


Glej ZS... Drugače pa je stock hladilnik tudi ok... Ampak pričakuj 200MHz OC.:D Jaz na vodi navijam na 4GHz. Na zraku dobiš 3.8 - 3.9 če je dober primerek (moj je:P).

timotejs ::

Aha kateri procesor pa imaš?

galu ::

Aha kateri procesor pa imaš?


Vidiš tisto rumeno stvar čist na zgornji strani forum strani?:D Klikni gor, maš 1 Zasebno sporočilo. Drugače pa mam 955BE.

timotejs ::

Pa zanima me glede napajalnika če je dovolj 850W ali je potreben močnejši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timotejs ()

bluefish ::

Dovolj je že kak boljši 650W.

galu ::

Dovolj je 550w boljši. Ampak kot vidim boš imel HD4890 CF, ki pa bi za fajn delovanje bilo 750w (drugače meni GTX295 dela na 625. -Enermax).

timotejs ::

Hvala za odgovor.

timotejs ::

Sam sem si tudi mislil kupiti grafično od Nvidie pa so mi tu bolj priporočali 4890 CF od GTX 285 z 2gb pomnilnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: timotejs ()

x45 ::

še vedno pravim da je P/P najboljši pri 4850 X2 ( velika moč , cena že od ca 200 eur - skor enako kot enojedrna 4890.
Velik napredek pri fps ih z vsakimi novimi driverji predvsem za dvojedrne grafe tud.

samo tukaj rabiš dobrih 850w za dve.

Mitja358 ::

2x hd 4890 naj vzame.

timotejs ::

Saj jih bom vzel :D

__Devil__ ::

škoda dnarja. z 1 ti bo čist vse delalo. Jaz bi počako na dx, pa pol močnejšo kupo, ko bi blo potrebno. No tisti, ko mate dnarja, se bote itq pritoževali nad mojim postom :))

EDIT: ma ja, glih na meji sem bil, da sem se odličil za i7 ja...

Zgodovina sprememb…

timotejs ::

Zanima me še kaka je razlika med SATA pa ATA II diski?

Galaxy ::

Misliš SATA vs SATA II?

Drgač pa maš ATA133 in ATA166. Vrjetno si mislo drugo generacijo ATA (ATA166). Pogooglaj.

mare4444 ::

kaj pa intel i5 proti AMD Phenom II X4 955?
kdo zmaga v igrah in katerega se da bolje navijati s stock hladilnikom?

TOP ::

Poglej mal različne teste,zmaga I5 sam to ni ne vem kolka razlika,predusem v igrah,v drugih aplikacjah je pa jasno I5.Sam za ta denar je I5 odlična izbira,če ne najbolša.

galu ::

i5 je kolk vem slabši v igrah kot i7, i7 pa je slabši od 955BE, tak da če boš sam igral vzemi AMD če pa še kaj drugega pa po intelu.
Tako to gre.

x45 ::

Phenom vs. core i5 - realen test - turbo mode deaktiviran pri core I-5:

http://www.hardware-infos.com/tests.php...


amd v višjih resolucijah sesuje vse intele v igrah . ostli skupen HW je seveda enak, amd pa testiran s čist navadnimi poceni platami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

Daj vsaj delujoč link...

x45 ::

M-XXXX ::

Phenom vs. core i5 - realen test - turbo mode deaktiviran pri core I-5:

Daj potem še Phenoma na 2.5ghz, če moraš že Intla odvijaš!

jest10 ::

In povsot kjer ni iger, Phenom zaostaja na veliko za Inteli. Kako je šele, če je vklopljen turbo

Valvoline ::

Phenom vs. core i5 - realen test - turbo mode deaktiviran pri core I-5:

http://www.hardware-infos.com/tests.php...


amd v višjih resolucijah sesuje vse intele v igrah . ostli skupen HW je seveda enak, amd pa testiran s čist navadnimi poceni platami.

In zakaj bi bil turbo mode deaktiviran? To je spet power on demand funkcija kot je CNQ in speedstep,in to ni navijanje.

Zgodovina sprememb…

__Devil__ ::

In zakaj bi bil turbo mode deaktiviran? To je spet power on demand funkcija kot je CNQ in speedstep,in to ni navijanje.


+1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetovanje. Nakup Gaming Pc

Oddelek: Kaj kupiti
172940 (2285) klinker
»

Nov i3 komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7213649 (11306) opeter
»

gamer comp za 850e

Oddelek: Kaj kupiti
243879 (3712) Mitja358
»

4890 ali 5850

Oddelek: Kaj kupiti
111175 (1084) alro
»

nov komp - do 850€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554801 (3639) R O N I N

Več podobnih tem