» »

Zunanji disk

Zunanji disk

bigbug ::

Pozdravljeni,

Imam tunanji disk bruto kapacitete 1,5TB Vista zazna le 1,36TB je mozno to neto kako povecati? tudi notranji diski so namesto 320GB le 298GB? Se splaca zunanji disk pretvoriti v NTFS? Kako bi lahko brez odpiranja preveril kateri disk se nahaja v ohisju saj na embalazi nic ne pise?

Hvala

LP

Saintek ::

NTFS je boljši že zato ker gre gor skopirat večje datoteke, ko 2GB medtem ko ti na fat32 to ne gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saintek ()

mastah ::

Pozdravljeni,

Imam tunanji disk bruto kapacitete 1,5TB Vista zazna le 1,36TB je mozno to neto kako povecati? tudi notranji diski so namesto 320GB le 298GB? Se splaca zunanji disk pretvoriti v NTFS? Kako bi lahko brez odpiranja preveril kateri disk se nahaja v ohisju saj na embalazi nic ne pise?

Hvala

LP

tko pac je, ni nic narobe

bigbug ::

Je mozno kako preverit kateri disk je vgrajen v zunanje ohisje brez odpiranja s kaksnim programom oz kakorkoli v Visti? Glede na to, da je disk nov se bolj splaca formatirati v NTFS oz le pretvoriti? Oz se sploh pozna razlika?

Fizikalko ::

A si kupil unga v Hoferju? ;)

fosil ::

Če ima disk tudi esata, ga priklopi prek esata in pokazal ti bo kater disk je noter.

Če je disk še prazen je bolje da ga formatiraš v NTFS koker pa da pretvarjaš.

Samo 1,36 T je pa zato, ker v računalništvu je 1KB = 210B = 1024B in ne 1000 kakor običajno.
Tako je!

mastah ::

jp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

bigbug ::

A si kupil unga v Hoferju? ;)



Da:) Se pravi ga bom raje formatiral še pred tem pa nabavil e-sata kabel:).

Fizikalko ::

Ja, klinci ga niso zraven priložili, mamicu jim.

bigbug ::

Če ima disk tudi esata, ga priklopi prek esata in pokazal ti bo kater disk je noter.

Če je disk še prazen je bolje da ga formatiraš v NTFS koker pa da pretvarjaš.

Samo 1,36 T je pa zato, ker v računalništvu je 1KB = 210B = 1024B in ne 1000 kakor običajno.



Priključen preko e-sata vendar se vedno ne pokaze? Morda se kaksen nasvet?

fosil ::

V device managerju poglej. Pa če maš disk priklopljen prek usb in esata, izklop usb.
Tako je!

bigbug ::

V device managerju poglej. Pa če maš disk priklopljen prek usb in esata, izklop usb.


Sem preveril in imam prikljucenega le preko e-sata. V device managerju mi pod diskovni pogoni prikaze ST31500341AS. V lastnostih tudi nic. Obstaja kaksen brezplacni program?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bigbug ()

mastah ::

V device managerju poglej. Pa če maš disk priklopljen prek usb in esata, izklop usb.


Sem preveril in imam prikljucenega le preko e-sata. V device managerju mi pod diskovni pogoni prikaze ST31500341AS. V lastnostih tudi nic. Obstaja kaksen brezplacni program?

aj dej vnesi to v google pa ti prec vrze ven keri je

bigbug ::

Ravno to sem hotel napisati da sem nasel na cist enostaven nacin Google:)))

Klik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nemorem formatirati prenosnega diska?

Oddelek: Strojna oprema
51089 (1015) Izi
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29533905 (14055) xyxyxyxy
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20514792 (7165) pirlo
»

WD my book zmrzne na e-sata

Oddelek: Pomoč in nasveti
202240 (1858) MrStein
»

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8619923 (14123) MISKO_GR

Več podobnih tem