» »

Nemorem formatirati prenosnega diska?

Nemorem formatirati prenosnega diska?

Kurzweil ::

Torej moj problem je sledeč imam windows 7 u 64bit (kar je verjetno irelavantno) in nemorem na noben način formatirati diska (Samsung story 1.5TB). Če grem v My computerju na disk mi tja negre in napiše "You need to format the disk in drive L: before you can use it" in potem ko dam quick format ali "general" format mi napiše "Windows was unable to complete the format"...

Nastavljeno imam na:
1,36Tb
NTFS
Allocation unit 4096 (pač default kot je ponavadi)

Kaj podobnega še nisem videl in nimam več ideje kaj naj še naredim, iskal sem vse mogoče na netu in ne najdem nič pametnega, nekako bi še kaj počaral če bi vsaj prišel do diska s kakšnim diagnostičnim orodjem, ampak tu pa se mi res ne sanja

Če ima kdo kakšno idejo ali izkušnje z zgoraj omenjenim ga prosim za pomoč - hvala

kuglvinkl ::

Pejt v computer management in poglej kaj se tam dogaja...

chrush ::

če imaš nov hiren's boot imaš gor linuxovo orodje za diske (nekako v live varianto se naloži) in tam formatiraj v ntfs. odlično orodje, ki ga do zdaj še nisem poznal.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Kurzweil ::

Verjetno misliš disk management, tam pa zanimivo piše pod file system da je RAW in ne NTFS, ko ga hočem tam formatirat pa podobno negre pa napiše samo malce drugače "The format did not complete successfully", za status piše da je healthy, pravtako piše da ni overheated...

chrush ::

Hiren's Bootcd 14.1 si zapeči na cd in poženi program Parted Magic. Če tam ne bo šlo potem ti ne bo šlo verjetno nikjer. Sploh pa je hirens izredno uporabna zadeva, ki jo priporočam vsakomur
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Izi ::

Kurzweil je izjavil:

Verjetno misliš disk management, tam pa zanimivo piše pod file system da je RAW in ne NTFS, ...

RAW pomeni, da ni formatiran v noben format.
Problem, da ga ne moreš formatirati pa je najverjetneje v particiji.
Vsaka enota za shranjevanje podatkov rabi najprej particijo, dokler ni particije oziroma le ta ni pravilno narejena ti ne moreš ničesar formatirati.
Ali particije sploh nisi naredil ali pa narejena particija vsebuje kakšne čudne parametre.
Kakorkoli že najprej pobriši particijo ali pa naredi low level format, kateri vedno pobriše tudi vse particije na enoti, zanj pa ponavadi rabiš orodje proizvajalca tvoje enote. Potem naredi novo particijo in format bo moral iti čez brez problema, razen če ni kaj narobe z enoto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čitalec diskov St-Lab U-390!

Oddelek: Strojna oprema
162286 (1628) Spajky
»

Problem z zunanjim diskom

Oddelek: Strojna oprema
5792 (681) springfresh
»

Ne gre formatirat micro SDHC 32GB kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
153185 (2845) ender
»

Disk je prazen, javlja pa da je zasedenih 11Gb!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131969 (1764) zee
»

noče mi formatirati trdega diska

Oddelek: Strojna oprema
142059 (1831) kuvanasarma

Več podobnih tem