» »

WD my book zmrzne na e-sata

WD my book zmrzne na e-sata

jurre ::

imam zunanji disk WD my book 500gb USB/firewire/E-sata.
Ob uporabi e-sata se pojavi problem, da disk med kopiranjem oz. med neko aktivnostjo enostavno zmrzne cel racunalnik - pac nekje sredi kopiranja ali gledanja filma stekne in obstane tudi miska pri miru, tako da moram resetirat racunalnik na gumb.
Konfiguracija racunalnika je v podpisu, e-sata vhod imam na sprednji strani ohisja, kabel pa priklopljen na maticno na prvi e-sata od dveh. Notranje trde diske imam se na IDE. Nalozene imam windows XP in neke gonilnike za e-sata, ki so bili na CDju od maticne, ter gonilniki za RAID so se nalozili tudi zraven.
Na usb deluje brez tezav...
je ze imel kdo podoben problem?

blackbfm ::

Probaj še na kakšnem drugem kompu potem boš pa videl, če je problem v disku. Drugače pa ne kompliciraj in uporabljaj USB;)

jurre ::

mja, bi probal pa nobenega ne poznam z e-sata :)
Saj ne kompliciram, samo sem zato kupil e-sata, da bi ga uporabljal:D ce kaksne vecje kolicine kopiram je precej hitreje kot usb...

patron ::

Jurre men isto zmrzne ampak mi ni potrebno resetirat računalnika. Tut teb vrjetn da ne. Samo zadaj na disku pritisn knof za ON/OFF pa se bo disk pržgau nazaj. Drgač pa ja zakaj bi uporabljal USB k je počasn?? Jaz uporablam firewire k je še mal hitrej kot usb. Žal esata zmrzuje. Mogoče je problem v tem, da na plati nimam esata ampak samo sata in uporabljam ta pretvonik... Who knows...

delfinus ::

V biosu je nastavljen na AHCI al na IDE?

jan01 ::

Posnemi si najnovejše jmicronove sata gonilnike ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2k_xp_Vista/. Pa ne imej v biosu na ahci mode, ne na ide

Pierre666 ::

Tudi meni je nekaj časa na prenosniku pri kopiranju iz/na zunanji disk preko e-sata občasno prekinjalo - problem sem rešil z najnovejšimi gonilniki tako, da naredi to kar ti je predlagal jan01.

Sedaj se pojavi samo manjša zakasnitev takoj, ko priklopim disk prek e-sata in to je vse.

MrStein ::

Jaz imam tudi tale šrot od WD*

In seveda tudi crkuje.
eSATA - neuporabno
FireWire - šteka tu, šteka tam, po določenem času uporabe je polno "Delayed Write Failed" napak
USB - dela, ampak zakaj sem potem plačal 50% več za FW in eSATA ???

* - WD MyShit Studio Edition 500 GB

Priporočam da skoz okno vržeš. Ali zahtevaš denar nazaj. Tega jaz žal ne morem, ker je vmes trgovina propadla. Bom WD-ju na RMA pošiljal, dokler ne dobim delujočega.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

stalker ::

Posnemi si najnovejše jmicronove sata gonilnike ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2k_xp_Vista/. Pa ne imej v biosu na ahci mode, ne na ide


WTF?? 8-O Najbrž si mislil da naj ima na AHCI mode.

jurre ::

ne vem ce je to to ...javi mi no JMicron JMB36SX SCSI adapter found! Setup program will terminate.
nalozil sem gonilnike za SATA od moje maticne, pa so stari 2 leti, pomagajo pa tudi ne..

jan01 ::

Katero matično imaš, a tisto iz podpisa? Potem moraš priklopniti na jmicronov sata prikloček(tisti, drugi, ki je malo stran, ne pa na ulijeva!)
Pa še pojdi v bios, pod ide configuration daj sataII na enabled in mode na sata. In to je to. Zdaj pa posnemi najnovejšo verzijo(R1.17.45WHQL) iz ftp://driver.jmicron.com.tw/jmb36x/Win2k_xp_Vista/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

solatko ::

eSata deluje v redu, če je original na plati, vsi tisti neki pretvorniki, delujejo v redu samo na sataII priklopih, na sata ne delujejo dobro.

jurre ::

ja tisto v podpisu..bom se to probal.

dejan03 ::

Lep pozdrav!
Jaz imam tudi wd my book 500GB,samo z usb priklopom.
Me pa zanima kaj sem spremenil s tem:
Namreč formatiral sem zunanji trdi disk prej je bil v fat32 sedaj je pa ntfs?
Drugače pa nimam problemov z kopiranjem normalno ampak počasi prenašam podatke z diska na prenosnik in obratno, mi nezmrzuje.

jan01 ::

Kaj pa si pričakoval s počasnim usb?!

jurre ::

ok, mi je uspelo prestavit na SATA II in je brez problema instaliralo JMicron driver.
Sedajle ze kopiram gor za foro ene 15min pa dela...Zgleda je bil res to problem

hvala8-)


p.s. se eno mogoce cudno vprasanje...
a je mozno imeti disk hkrati na 2 racunalnika vstekan? Recimo na stacionarni komp prek e-sata in na laptopa prek USB? A ce stacionarni ze laufa prek e-sata a lahko se usb vstekam, ce bi rabil nekaj na laptopu? Bi moral verjetno prej tam odklopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

dejan03 ::

Jaz imam tudi wd my book 500GB,samo z usb priklopom.
Me pa zanima kaj sem spremenil s tem:
Namreč formatiral sem zunanji trdi disk prej je bil v fat32 sedaj je pa ntfs?

LuGi ::

Nanj lahko kopiras datoteke ki so vecje od 4Gb ;)

zee ::

S formatiranjem na NTFS si občutno pospešil kopiranje podatkov na disk, obenem imaš lahko zdaj na disku datoteke, ki so večje od 4 GB. NTFS ti tudi omogoča, da se greš lahko malo varnost, v smislu, da omejiš dostop do izbranih map...

Slaba stran formatiranja oz. NTFS datotečnega sistema je edino, da moraš za odklop vedno uporabiti Safely Remove Hardware možnost in da moraš včasih kar nekaj časa počakati, če hočeš odklopiti zunanji disk, saj sicer Windowsi zajamrajo, da je disk še vedno v uporabi (stvari iz tega odstavka ni nujno, da držijo v Visti).
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dejan03 ::

S formatiranjem na NTFS si občutno pospešil kopiranje podatkov na disk, obenem imaš lahko zdaj na disku datoteke, ki so večje od 4 GB. NTFS ti tudi omogoča, da se greš lahko malo varnost, v smislu, da omejiš dostop do izbranih map...

Slaba stran formatiranja oz. NTFS datotečnega sistema je edino, da moraš za odklop vedno uporabiti Safely Remove Hardware možnost in da moraš včasih kar nekaj časa počakati, če hočeš odklopiti zunanji disk, saj sicer Windowsi zajamrajo, da je disk še vedno v uporabi (stvari iz tega odstavka ni nujno, da držijo v Visti).
Hvala lepa za izčrpni odgovor.

Nanj lahko kopiras datoteke ki so vecje od 4Gb ;)
Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan03 ()

MrStein ::

zee:
Slaba stran formatiranja oz. NTFS datotečnega sistema je edino, da moraš za odklop vedno uporabiti Safely Remove Hardware možnost

To ni res.

Če je v Device Manager v lastnostih diska nastavljeno "Optimize for Quick Removal" potem ne rabiš klikat "Safely Remove Hardware".
Če pa nimaš tak nastavljeno, pa odstraniš brez klika na "Safely Remove Hardware", te lepo opozori v stilu "Neja odklapljaj brez klika na Safely Remove Hardware, ker lahko izgubiš podatke".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gonilnki za DFI LANPARTY DK P45-T2RS PLUS v WIN7???

Oddelek: Operacijski sistemi
81329 (1021) Dr_M
»

P5KC eSATA problem

Oddelek: Strojna oprema
71152 (1074) jan01
»

JMicron pripravlja nov kontroler za SSDje

Oddelek: Novice / Pomnilnik
103798 (3348) ender
»

Zunanji eSata preneha delovati?

Oddelek: Strojna oprema
232256 (1922) thebaloh
»

Ni zvoka Asus P5K

Oddelek: Strojna oprema
81025 (853) MIREL

Več podobnih tem