» »

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri

Zunanji trdi disk 500 GB -- akcija Hofer -jutri

«
1
2

Valuk1 ::

Alo!

Jutri se prične v Hoferju akcija za trdi disk 500 GB.
Sam sem malo skeptičen glede tega, oz. glede nekaterih zadev.
8 MB cache -malo
usb in esata -dobro
100€ -dobro

Kaj pravite?
Se splača? Kako se pozna samo 8 MB cache-a?

še link:
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_5...

Hvala vnaprej!

moowy123 ::

Meni osebno se zdi drag. Raje bi imel WD-ja s podobno prostornino z boljšimi lastnostmi iz recimo enaa.com za 108 eurov.

eVro ::

A se hecaš? Na mimovrste/enaa vzemi WD My Book 500GB ki te pride 108€+3€ poštnine. To je stran vržen denar, če kupiš nekaj noname, če imaš pa za tako majhno razliko na voljo WDja.

traktor ::

To ni no name disk ampak WD ali Segate, poleg tega ima še esata za hiter prenos, disk z esata je precej dražji.
Jest ga grem jutri iskat.

globoko grlo ::

Kaj je to esata, a ne komunicira preko USBja? A rabiš na plati kkšno podporo?

thnx

ales85 ::

Tudi že nekaj časa nazaj ko so v Hoferju prodajali 320gb zunanje diske na usb priklop je bil v ohišje vgrajen WD disk.

traktor ::

Ja ima usb in esata, to je priključek zadaj pri novejših platah standard, je pa prenos hitrejši. Tko da ni kej mislit.

Valuk1 ::

prenos je USB ali eSATA, kar je najhitrejši prenos med razpoložljivimi možnosti za eksterne diske (usb, firewire, esata, ethernet).

Za notranjost ne vem, če pravite, da je WD, potem je itak vse vredu.
Sicer pa Medion ni kar nekaj, oz. ni noname.

TNX!

Alexius Heristalski ::

Menda prenos prek eSATA tudi manj obremenjuje kot prek USB. Je to res? Če je, še en plus za eSATA torej.

krucymucy ::

Tudi v stari USB only 500GB ponudbi je bil WD-jev disk ...

Daedalus ::

Menda prenos prek eSATA tudi manj obremenjuje kot prek USB. Je to res? Če je, še en plus za eSATA torej.

eSATA je v bistvu običajn SATA, z malo predelanim konektorjem za eksterni priklop. In ja, je hitrejši od USB-ja, CPU pa obremeni lih tolko, kot ga SATA kontroler na plati. Slabost je zgolj dolžina kabla, ki je 2m max - kar pa pri zgoraj opisani uporabi običajno ni problem.

Wiki.

p.s. - par mesecev nazaj sem nabavil v Hoferju 320GB USB/eSATA disk - not je en Seagate, IIRC. Je pa res, da ne mara predolgega (večurnega) obremenjevanja - meni je začel prekinjat USB povezavo. Je pa res, da je blo ohišje od diska na otip precej toplo:8), disk je pa bil priklopljen prek 24 ur in vmes se je gor/dol premetavalo ~120GB backupa. Po ohlajanju je delal (in še dela) normalno naprej. Tako da je to pač treba pazit...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

PrimeEvil ::

Evo sem šel in nabavil ta disk..notri je Seagate ST3500320AS, disk je zelo tih,tudi med samim kopiranjem, zelo hiter preko eSATA (odpakiravanje filma iz notranjega diska na zunanji 13 sec..730 mb), edino kar me moti je da nima ON/OFF switcha ali pa celo funkcije da se sam ugasne ko ti ugasneš komp. BTW. eSATA kabel ni priložen.

Zgodovina sprememb…

opeter ::

Sam imam dva eSATA diska priklopljenega na računalnik, eden izmed teh je celo v RAID-1.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

grizzlybear ::

PrimeEvil: Daj prosim preveri, če se disk ne ugasne avtomatsko tudi če imaš povezavo preko USB kabla.

Daedalus ::

Disk se ustavi, če ga nekaj časa ne uporabljaš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

grizzlybear ::

Daedalus:Hvala za odgovor.

OZZY ::

..notri je Seagate ST3500320AS


Če je ta disk notri potem je disk super nakup....In pa seveda imajo na njihovi starni napako pri opisu cacha saj ga le-ta ima 32 mb..
Go with the flow.

Jackal ::

Seagate ST3500320AS je oznaka ta nove Barracude 7200.11, ki uporablja 32MB Cache in ne 8MB, kot je bilo napisano v prospektu. Se bo kdo pritožil, da gre za zavajanje potrošnikov? :P

PS: OZZY zakaj si tako hiter...
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

Valuk1 ::

Kupil in moram rečt, da sem zadovoljen.
Zadeva je tiha, odziv je dober, pa tudi zunanjost je lična.

Sicer ga bom preko tega vikenda uporabljal na USB, kar pa ni primerno za neko resno delo.
Drugi tedn pa prešaltam na eSATA.

Sem pa gledal, disk je Fujitsu, ne Seagate.

Lp!

PrimeEvil ::



Disk kaže da je ST3500320AS ...

Zgodovina sprememb…

borchi ::

hmmm, pol pomeni, da sta (vsaj) dve različni seriji. se da kako videti od zunaj kateri disk je notri? a ohišje je možno odpret in zamenjat disk?
l'jga

eVro ::

Everest ali pa od Windowsov Device Manager...

borchi ::

> Everest ali pa od Windowsov Device Manager...

mislim fizično pogledat. ne bom notebooka vlačil v hoferja, odpakiral stvar, iskal vtičnico v trgovini... :D
l'jga

Pesimist ::

Hm se majo kaj diskov?

Kaj Esata je vbistvu obicajni sata ki je ven potegjen z ohisja? Kar pomeni da bi jaz lahko stata z plate z kablom iz ohisja sam potegno pa bi bil isti efekt? Ker USB je res neuporaben pri takih kapacitetah.
Hitrost pa je ista kot SATA torej?

PrimeEvil ::

|Sawyer|: Kupiš SATA - eSATA kabel in lepo priklopiš na eni strani na plato, na drugi na disk. Hitrosti so pa iste kot bi mel interni disk da...cena tega kabla je pa nekje 4 € :)

nuclear ::

borchi ful rabiš vtičnico...
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

opeter ::

Lahko pa kupiš SATA bracket:


Tega enostavno priklopiš na SATA vodilo od matične in že imaš rešen problem. Ne rabiš eSATA kabel, ki ima običajno na eni strani ravni priklop (eSATA), na drugi pa "normalno" SATA priklop (v obliki "L").

Skratka - to je eSATA kabel:


Z zgornjim bracketom pa ta kabel ni potreben. Ker povečina eSATA ohišij ima priklop za "SATA Type A" - torej črka L...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

deleted ::

Potem se nakup dejansko splača? Ker omenjeni disk je potemtakem zelo poceni.

Valuk1 ::

Sem vesel uporabnik omenjenega diska.
Lahko samo pohvalim.

Me pa nekaj zanima:
kako ga vklopim, ko se izklopi po nekem času, ko ni v uporabi.

Čer ga kdo ima, se priporočam za odgovor.

friksi ::

Mene pa zanima, kje dobiš tak external SATA bracket, kot ga omenja OPETER ?

Matična, ki jo želim kupit, namreč nima eSATA priključka in bi takale zadeva full prav prišla.

Thanks.

Valuk1 ::

OZZY ::

Sem vesel uporabnik omenjenega diska.


ger isto za seagate model 32mb cacha, ki je bil omenjen zgoraj??
Go with the flow.

PrimeEvil ::

OZZY poglej pod upravitelja naprav ane...zdej pa mene neki zanima... opazil sem da se disk ugaša ob neaktivnosti, ampak se mi zdi da je še vseeno prevroč za neaktivnost. Sedaj pa me zanima če je ok to imet 24/7 prižgano tudi medtem ko je računalnik ugasnjen? Kakšne maste kej izkušnje s tem?

borchi ::

nuclear> borchi ful rabiš vtičnico...

po novem delajo 3,5" externi diski samo z USB napajanjem?! al ti generatorček s sabo nosiš?

> OZZY poglej pod upravitelja naprav ane...

OZZY-ja zanima (tako kot mene) kolikšna je verjetnost, da dobiš Seagate-ov disk. predvidevam, da OZZY še ni kupil diska, torej bolj težko pogleda kater disk je not. Valuk1 je pa rekel, da on ima Fujitsu disk not.
l'jga

Valuk1 ::

Alo!

Ja sem rekel, da je Fujitsu, ampak sem se zmotil.
Res je noter Seagate.

Disk je prikloplen na elektriko s posebnim kablom, tako, da pri uporabi esata kabla ni potreben usb.

borchi ::

se da ohišje normalno odpret in zamenjat disk?
l'jga

Daedalus ::

Sedaj pa me zanima če je ok to imet 24/7 prižgano tudi medtem ko je računalnik ugasnjen? Kakšne maste kej izkušnje s tem?

Odsvetujem. Se pri ponovni uporabi hudičevo svinjsko segreje. Pač po uporabi zadevo v winsih odklopiš in izštekaš, pa je.

kako ga vklopim, ko se izklopi po nekem času, ko ni v uporabi.

Dvakrat klamfneš po ikoni za ta disk? In se bo zbudil.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Jackal ::

Tudi jaz sem nabavil ta disk. V ohišju je Seagate Barracuda 7200.11 (ST3500320AS) z 32MB cache. Disk je OEM verzija.

Sem pa pričakoval, da bo na sprednji strani ventilator (odprtine so ravno prave za to), ampak ga ni.
Če se res greje, bi bilo dobro prigradit majhen ventilatorček.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

kolombo ::

Od 5.3.2007 bo spet pri Hoferju v ponudbi 500 GB zunanji trdi disk. Tokrat v aluminijastem ohišju. A ve kdo kaj več kateri disk se skriva v notranjosti?

Hardstyle ::

Zgleda ful zračno ohišje!

Calligulla ::

In usklajeno z naceli Feng Shui >:D

gregor_m ::

Kaj te prenosne diske prodajajo v vseh Hoferjih. Na zadne, ko sem iskal sem bil v 3h Hoferjih pa jih niso imeli.

jurre ::

hm, naj bi imeli a si bil v casu akcije? danes je prisla nova reklama, pa je spet v akciji, 500gb za 100€ se mi zdi. Velja od srede naprej.

p.s. razmisljam da bi sel kupit usb kljucek, 4gb za 15€ ?0:)

fosil ::

Ko so mel nazadnje diske v akciji sem tudi jaz hotel nabavit enga. No pridem na dan akcije ob 11h v hofer in sprašujem kje imajo te diske. No prodajalka me pogleda koker da sem en čudak in pove da so že zdavnaj prodani. Da so že ob 7h ljudje v vrsti stal (ob 8h pa odprejo). Tako da kdor misli tole nabavljat naj bo zgoden.
Tako je!

kmetek ::

lol zato ker je nekaj € ceneje folk čaka pa sej to ne moreš verjet.

Grey ::

To je zato, ker je rulja neinformirana.

traktor ::

Očitno si ti narobe informiran tak disk je okoli 150 EUR, če je pa zate 50 EUR nekaj eurov pa tud prov.

kmetek ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... za člane kluba 108€.

http://www.comshop.si/Article.asp?artic... WD 500GB notr....ja nekaj € zame.

mirkuma ::

@jurre, pazi se 4GB USB iz Hoferja....težave na obzorju: Klik.
Očitno se tole pogosto dogaja...od 2GB naprej so podatki na ključku pokvarjeni...
Evo tule je cel forum o tem: Klik
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

kmetek ::

lol če je šrot :)

vzemte en orenk usb ključ priznane firme :\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514258 (11489) Dromar
»

eSATA zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
134659 (3518) kmetek
»

eSata disk od Hoferja

Oddelek: Strojna oprema
3311433 (7852) dolenska
»

Kateri zunanji trdi disk ?

Oddelek: Kaj kupiti
275033 (4322) -ziga-
»

Zunanji trdi disk 300gb

Oddelek: Kaj kupiti
293268 (2284) mmaestro

Več podobnih tem