» »

modem-router-router

modem-router-router

emmentaler ::

Zdravo...
Z sosedom imava skupaj net, in sicer...
T2 modem zvezan na router, kabel iz routerja pa po 30m prispe v mojo kišto, vse dela super...
Trgovc je rekel da lahko imam tudi jaz wireles net v moji hiši in mi prodal še en router....ker sem pač tožil da wireles ne dela vredu, pa še kakšen kabel za kišto bi mev...
tak da bi blo to pol t2 modem--router1--router2
Valda zadeva ne laufa, zanima me sam a to sploh gre povezat router na router??
Jst sam rabim dober wireles v moji hiši, pa 2 kabla za net.....
Morda bi mogo vzet namesto routerja wireles swič al kaj js vem...
V glavnem, gre ali ne gre?

jan01 ::

Ne znaš nastavit, ne pa da ne dela. Kater router?

emmentaler ::

ja no...
D-link

ttommy ::

V svojem routerju nastavi internetno povezavo DHCP.Počakati boš moral malo več kot samo sekundo,da se poveže.
Tudi jaz sem imel podoben problem,ko sem priklopil drugi router.T-2 modem-router1-router2-pc.
Mislil sem,da ne bo delovalo,pa mi je po skoraj pol ure se povezalo in zdaj dela super brez problema.
Gamer

KoMar- ::

ja no...
D-link

A ti veš, koliko routerjev dela ta firma? Napiši ime modela!

ttommy ::

Saj po mojem nima veze točno kateri model.Samo v nastavitvah mora nastaviti internet type:DHCP in počakati,da se router sinhronizira z drugim routerjem.
Gamer

KoMar- ::

Drži, da nima veze, ampak grem stavit, da bomo mogli tipu točno predložit screenshote s puščicami, kje in kaj naj naredi :D

fosil ::

Na ruterju2 moraš izklopit dhcp server in mu po možnosti nastavit statičen ip.
Tako je!

emmentaler ::

ja ja komar, kar bot pameten...

dela

Zgodovina sprememb…

ttommy ::

Dela?No,a je bilo tako,kot sem napisal?Samo DHCP nastavit,brez kakšnih IPjev vnašat....?
LP
Gamer

fitipaldi ::

Pozdrav
Mene pa zanima, če ima kdo modem od telemacha Tecnocolor 2121.
V torrentu mi piše da mreža ni odprta.
Krogec ji sicer zelen downloada normalno, uploada pa bolj slabo.
Ali je potrebno odpreti porte? Kaj naredim?
Lp

hojnikb ::

ja, porte je treba odpret
#brezpodpisa

fitipaldi ::

Pa mogoče veš kje?
Kaj naštimaš?

fitipaldi ::

Kje naštimam? Port range forwarding ali port range triggering? Kaj izberem tcp ali udp oba?
Hvala

Sem probal vse živo nastavit. Stanje je enako :(

Kakšna ideja?

Kakšna ideja?

Zgodovina sprememb…

zerdoner ::

Da si malo sposodim temo. V zgornje nadstopje bi dal dodaten router, ker mi router v spodnjem slabo vleče wifi signal v zgornje nadstropje. Zgornji router bi povezal z kablom iz spodnjega. Kot sem zasledil v temi je potrebno vklopit DHCP. Vprašanje: ima zgornji wifi signal isto ime kot spodnji ali imata različna imena? Rad bi imel potem po celi hiši isto ime wifi signala. Deluje zgornji router kot wifi ojačevalec? Ojačevalca nebi rad dal, ker je mesto kjer bi bil postavljen zelo nestabilen signal spodnjega wifi routerja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zerdoner ()

Lonsarg ::

DHCP mora bit vklopljen na glavnemu, neglavni pa mora imeti DHCP izklopljen plus povezava med glavnim in neglavnim mora biti iz LAN porta v LAN port (neglavni mora imeti nepovezan WAN port).

Kar se tice pa wifi pa ce das isto ime in isto geslo in isti tip gesla naceloma naprave vidijo kot eno in potem preklapljajo ko se premikas. Problem je sicer ponavadi da so naprave neumne in ne preklopijo dokler do konca ne izgubijo povezave z prejsenim kar pomeni da ti zadeva lahko dela pocasi ali sploh pa celo prekonja kljub temu da obstaja blizji WiFi z bolsim signalom.

Ta problem se v teoriji resi da se v obeh WiFi tockah nastavi roaming asist.

bombicar ::

hojnikb je izjavil:

ja, porte je treba odpret


Ni treba ofnat.

@tipzcgajom lahk da pač od drugiga download-a in ne od tebe zato tebi "slabše" upload-a. Pozanimi se kako sploh delajo torrenti/p2p sistemi.

fitipaldi ::

A pol če je krogec zelen je vse ok?
Če dam test napiše, da vrate niso odprta??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1776550488 (1319) d4vid
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725791 (6657) fpopla87
»

ASUS RT-N66U 3x (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7814053 (12642) styled
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74395 (4172) Piqui
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313633 (3107) NeMeTko

Več podobnih tem