» »

ASUS RT-N66U 3x

ASUS RT-N66U 3x

«
1
2

styled ::

Pozdravljeni, rabu bi pomoč in nasvete :)

Torej ker imam "veliko" hišo in v okolici dvorišče kjer je praktično imet wi-fi zato imam 3 enake routerje...
---> ASUS RT-N66U
routerje uporabljam tudi kot switch za tv saj podpirajo prenos IPTV (kabel iz routerja gre v IPTV sprejemnik od T2)
Srečujem se s problemi da je omrežje občasno nestabilno...trenutno so povezani med seboj v 3 ločena wan omrezja.
Naj probam razložit poimenoval jih bom 1,2 in 3.

Torej Glavni router je 1 v katerega sta povezana router 2 in 3.
Routerja 2 in 3 sta povezana s kablom v router 1 v porte WAN 1 in 2.
Torej imam tudi 3 ločena wifi omrežja.(wifi1,wifi2,wifi3)
Včasih wifi "zablokira" in edina rešitev je da fizično resetiram ta glavni router (1).
Pol spet deluje...vendar to se ponavlja periodično par krat na mesec...

Kar bi jaz želel zvedet je:
- če namestim DD-WRT na routerje mi bo IPTV še deloval?
- kaj bi mogu nardit da imam samo 1 wifi omrežje in posledično 1 wan omrezje
( npr da lahko iz kjer koli printam (ki tiskalnik je brezžično povezan na router 1
in lahko samo iz wifi1 printam)

hvala v naprej

mirkuma ::

Kaj več napiši na kakšnih subnetih so, kateri ima DHCP server omogočen (verjetno router 1) in kateri ne (2 in3), na katerih kanalih imaš WiFi-je itd.. morda sploh ni potreben prehod na DD-WRT ampak samo boljše konfiguriranje obstoječih?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Mavrik ::

1.) Na te routerje ti ne priporočam namestitve DD-WRT, ker ti bo padla hitrost wifija (wifi driverji so slabši v DD-WRT). Za njih je večinoma boljši ASUS Merlin software.

2.) Vežeš

                                              / --  [Router 2 LAN port]
Internet -> [Router 1 WAN port][Router 1 LAN porti] -
                                             \ --  [ Router 3 LAN port] 



Na routerjih 2 in 3 ostanejo WAN porti prazni. Routerja 2 in 3 daš v "AP Mode", ugasneš DHCP strežnik in njima ročno nastaviš IP.
Vsem trem routerjem na obeh 2.4 in 5GHz bandih nastaviš isto ime Wifi omrežja (SSID), isto enkripcijo (WPA2-PSK / AES) in jih daš na ločene kanale (Na 2.4 GHz daj enega na kanal 1, drugega na kanal 6 tretjega pa 12).

Tako dobiš eno veliko skupno omrežje kjer ti naprave same preklapljajo med wifiji in se vse stvari vidijo med sabo.

3.) Nestabilnost omrežja ti pogosto povzroča lahko IPTV, ki dela ogromno prometa in štale. Poglej pod nastavitve routerja (Wifi oz. Firewall) in izklopi multicast / IPTV na wifiju. Namreč IPTV paketki po wifiju dostikrat sesuvajo tele cenejše routerje.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Lonsarg ::

Tile Asusi imajo ene najbolših in nastabilnejših firmwerov od vseh ruterjev, ki sem jih imel v življenju (imam sicer AC56U). Merlin firmweri so v glavnem enaki(so bazirani na teh originalnih firmwerih), samo dodatne advanced funkcije dobiš(če jih rabiš).

Naredi kot ti je Mavrik rekel, dodatno priporočam še vklop funkcije "Roaming asist", ki prisilno izklopi napravo, ki ima slabo povezavo da jo z tem prisili, da skoči na drug ruter z boljo povezavo. Če imaš kakšno sobo, ki z nobenim od treh ruterjev nima solidnega signala potem sicer ta dodatna opcija odpade(ker bolje imeti v taki sobi slab signal, kot ga zaradi roaming asista sploh ne imeti).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mavrik ::

Se strinjam, Roaming Assist zelo pomaga pri takih okoljih ker določene naprave preredko preklapljajo.
The truth is rarely pure and never simple.

styled ::

Tudi to je možno. V bolj napredne nastavitve se nisem spuščal ker po pravici povedano se tolko nespoznam. Zadevo sem vzpostavil po lastnem znanju oz. s pomočjo googla. :)

Nastavitve točne bi mogu preverit.

Kako in kaj bi mogu nastavit?

Subnet : nevem
dhcp : nevem

vse nastavitve so stock. Spreminjal sem samo ime,geslo,in odpru porte 1 in 2 kateri omogočajo pretok IP TV....

mirkuma je izjavil:

Kaj več napiši na kakšnih subnetih so, kateri ima DHCP server omogočen (verjetno router 1) in kateri ne (2 in3), na katerih kanalih imaš WiFi-je itd.. morda sploh ni potreben prehod na DD-WRT ampak samo boljše konfiguriranje obstoječih?

styled ::

1. Super hvala za nasvet !!! torej ddwrt odpade!
- namestil bom Asus merlin na vse 3 kot si rekel. (sem tudi radoveden da kej novega spoznam :D )

2. torej WAN to LAN


............................................................................../ -- [Router 2 LAN1 port1]
Internet -> [Router 1 WAN port][Router 1 LAN port1] -
.................................................................... port2] \ -- [ Router 3 LAN1 port1]

3.

probal bom najt to nastavitev
- nevem če sem bil jasen... IPTV poteka preko kabla. (LAN)


4. Možnosti spreminjat channel (npr. kot pri ddwrt nimam)
oz. so zelo čudne številke chanellov
- router 1 (chanel 1 do 12)
- router 2 (chanel 12 do 34)
- router 3 (chanel 8 do 20)

Govorim na pamet, morem še enkrat preverit ampak nimajo vsi 3 enake nastavitve za chanelle zato sem pustil nastavitev : AUTO

Mavrik je izjavil:

1.) Na te routerje ti ne priporočam namestitve DD-WRT, ker ti bo padla hitrost wifija (wifi driverji so slabši v DD-WRT). Za njih je večinoma boljši ASUS Merlin software.

2.) Vežeš


/ -- [Router 2 LAN port]
Internet -> [Router 1 WAN port][Router 1 LAN porti] -
\ -- [ Router 3 LAN port]



Na routerjih 2 in 3 ostanejo WAN porti prazni. Routerja 2 in 3 daš v "AP Mode", ugasneš DHCP strežnik in njima ročno nastaviš IP.
Vsem trem routerjem na obeh 2.4 in 5GHz bandih nastaviš isto ime Wifi omrežja (SSID), isto enkripcijo (WPA2-PSK / AES) in jih daš na ločene kanale (Na 2.4 GHz daj enega na kanal 1, drugega na kanal 6 tretjega pa 12).

Tako dobiš eno veliko skupno omrežje kjer ti naprave same preklapljajo med wifiji in se vse stvari vidijo med sabo.

3.) Nestabilnost omrežja ti pogosto povzroča lahko IPTV, ki dela ogromno prometa in štale. Poglej pod nastavitve routerja (Wifi oz. Firewall) in izklopi multicast / IPTV na wifiju. Namreč IPTV paketki po wifiju dostikrat sesuvajo tele cenejše routerje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

Mavrik ::

IP in subnet si izbereš.

Recimo:


Router 1, IP: 192.168.1.1, Subnet 255.255.255.0
V DHCP nastavitvah nastaviš da naj dodeljuje številke med 192.168.1.20 - 192.168.1.160 
Router 2: IP: 192.168.1.253, Subnet 255.255.255.0
Router 3: IP: 192.168.1.254, Subnet 255.255.255.0



Pač načeloma lahko zbereš katerekoli številke, to kar sem napisal je večinoma dost standardno. Subnet 255.255.255.0 bo poskrbel da bodo vse naprave ki bodo imele IP 192.168.1.xxx v istem omrežju.

styled je izjavil:



3.

probal bom najt to nastavitev
- nevem če sem bil jasen... IPTV poteka preko kabla. (LAN)


Ja vem, samo eni routerji privzeto poskušajo pošiljati potem multicast (IPTV) tudi do naprav preko wifija kar pošlje veliko brezveznih podatkov po zraku. Ne vsi, ne vedno. Bom pa pogledal kako točno se pravi nastavitvi ko bom po vikendu spet blizu enega routerja takega.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

styled ::

kaj morem se spremenit?

namrec zdej sem
- na vse 3 routerje namestil zadnjo verzijo asus merlin
- na router 1 sm nastimau dhcp server
naj dodeljuje kot si napisal.

lan router 2 je 192.168.1.253
sub net je 255.255.255.0

izklopil sem dhcp

lan router 3 je 192.168.1.254
sub net je 255.255.255.0
izklopil sem dhcp

zdej mi internet dela samo na router 1

router 2 in 3 sta brez povezave.
in z ipjem 192.168.1.253 oziroma .254 sploh nemorem pridet vec v nastavitve routerja???

nekaj je slo po zlu bi se reklo...

mavrik mas whatsapp al messenger?

bi rabu malo pomoci...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

styled ::

Okej vzpostavu sem internet.

Vendar ševedno so 3 omrežja

iz routerja 2 nemorem printat (ne najde omrežnega tiskalnika) ki je povezan na router 1 :(

Nastavitve so sledeče :

Router 1
IP Address : 192.168.1.1
Subnet mask : 255.255.255.0
DHCP Server Yes
Ip Pool Starting Adress : 192.168.1.20
Ip Pool Ending Adress : 192.168.1.160
Default Gateway : 192.168.1.1

Router 2
IP Address : 192.168.1.253
Subnet mask : 255.255.255.0
DHCP Server : NO
Default Gateway : 192.168.1.1

Router 3
Ip Adress : 192.168.1.254
Subnet mask : 255.255.255.0
DHCP Server : NO
Default Gateway: 192.168.1.1

Iz računalnika povezanega preko kabla na (omrežje) router 2 ševedno nevidim OMREŽNI TISKALNIK kateri je brezžično povezan na (omrežje)router 1.

IP TV deluje :)
pregledal sem vse nastavitve v ASUS Merlinu in nikjer nisem najdu možnost MULTICAST IPTV preko WIFI ali kaj podobnega tako da predvidevam da nima te možnosti...(lahko da sem spregledal)

In channele sem sedaj nastavil
Router 1 : channel 1
Router 2 : channel 6
Router 3 : channel 13

Se komu sanja zakaj iz omrežja 2 in 3 ne najde tiskalnika?

Mavrik ::

V kateri port si LAN kable priklopil? Pa si routerja 2 in 3 preklopil v AP mode? (Zgoraj maš link, zgine ti večino nastavitev.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

styled ::

................................./ ROUTER 2---(port)LAN 1
MODEM-----ROUTER 1 WAN
..................................\ ROUTER 3---(port)LAN 1

Ne nisem preklopil v AP mode....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

styled ::

zdej sem spremenu router 2 v AP in se je vse sesulo

ko na racunalniku ki je povezan na router 2 zazenem cmd /ipconfig

je cisto zmesalo stevilke -.-


internet na router 1 niti ne deluje vec!!!

styled ::

in vse tiho je bilo....

lan omrežje ševedno ni enotno...

Mavrik ::

Ne razumem, ti pričakuješ da bomo čudežno vedeli kaj si narobe nastavil / priklopil? :)

Če si nastavil vse kot smo ti rekli potem imaš eno omrežje. Če ni, potem je nekaj narobe. Brez da poveš kaj si nastavljal in kje (po možnosti s točnimi screenshoti) ti pač ne more nihče pomagati.
The truth is rarely pure and never simple.

styled ::

zgoraj je vse napisano...

Lonsarg ::

Jah, ne bo drugače kot da še enkrat greš čez vse stvari in vidiš kje si narobe nastavil.

Todo seznamčič osnovnih zadevc:
- iz modema gre kabel v WAN port ruterja, ki bo tvoj "glavni" in torej imel DHCP
- VSE ostale povezave v tvoji hiši so LAN-LAN
- IP številke kot je zgoraj opisano
- vse naprave potrebno po spremembi omrežja resetirati
- vsi subneti morajo biti 255.255.255.0, tudi tisti na računalnikih če slučajno nimaš na avtomatiko naštimano.

Če napačne nastavitve ne najdeš pa boš moral troubleshootat, torej preko cmd uporabljati komando ping, da vidiš do katerih IPjev prideš in do katerih ne in ko najdeš ruter iz katerega nimaš dostopa do IPjev zunaj tega ruterja investigiraj nastavitve.

styled ::

Lonsarg je izjavil:

Jah, ne bo drugače kot da še enkrat greš čez vse stvari in vidiš kje si narobe nastavil.

Todo seznamčič osnovnih zadevc:
- iz modema gre kabel v WAN port ruterja, ki bo tvoj "glavni" in torej imel DHCP
- VSE ostale povezave v tvoji hiši so LAN-LAN
- IP številke kot je zgoraj opisano
- vse naprave potrebno po spremembi omrežja resetirati
- vsi subneti morajo biti 255.255.255.0, tudi tisti na računalnikih če slučajno nimaš na avtomatiko naštimano.

Če napačne nastavitve ne najdeš pa boš moral troubleshootat, torej preko cmd uporabljati komando ping, da vidiš do katerih IPjev prideš in do katerih ne in ko najdeš ruter iz katerega nimaš dostopa do IPjev zunaj tega ruterja investigiraj nastavitve.



Bom probal spet it še enkrat skozi.

Pa 1 router je dejansko nastavljen kot router druga 2 ( 2 in 3 ) pa morejo bit nastavljeni kot AP?

Lonsarg ::

styled je izjavil:


Pa 1 router je dejansko nastavljen kot router druga 2 ( 2 in 3 ) pa morejo bit nastavljeni kot AP?


Ja, samo ena naprava je lahko DHCP strežnik, drugače imaš omrežje, ki je nepredvidljivo in se čudne stvari dogajajo. Namesto da sam poskrbiš da vse ruter funkcije izklopiš(ponavadi je izklop DHCP dovolj, ni pa nujno) ti Asus ponuja možnost izbire "AP Mode", ki to naredi zate samodejno in si potem ziher da ta naprava ne bo motila drugih ruterjev v mreži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

styled ::

http://www.scomputerservicesgta.com/sha...

bom probal sledit tem navodilom
Zgleda enostavno...

Možno da sem zafrknu ker nisem pred spreminjanjem nastavitev povrnu SLAVE ruterje na tovarniške nastavitve pa pol se jim je zmešalo...
in zna bit da je blo krivo da ruterje nisem izklopil (da niso bili povezani med seboj) med samim spreminjanjem nastavitev in niti na koncu ko sem
spremenil način delovanja (routerjeu 2 in 3) iz ROUTER na ACCESS POINT.

* Cilji :
* povezem vse 3 routerje v isto lan omrežje (1 master, 2 in 3 slave)
-samo 1 (master) ima DHCP vklopljen, dodeljuje IP-je od 192.168.1.20 do 192.168.1.220, ostala dva izklopljen DHCP
-2 in 3 ponastavim na tovarniške nastavitve in nato nastavim kot ACCESS POINT
- ČE BI IP STARTING IN ENDING POOL NASTAVILI DRUGE ŠTEVILKE povej katere in če mi lahko obrazložiš zakaj?
----------------------------------------------
Router 1
IP Address : 192.168.1.1
Subnet mask : 255.255.255.0
DHCP Server Yes
Ip Pool Starting Adress : 192.168.1.20
Ip Pool Ending Adress : 192.168.1.254
Default Gateway : ????
----------------------------------------------
Router 2 (ACCESS POINT)
IP Address : 192.168.1.2
Subnet mask : 255.255.255.0
----------------------------------------------
Router 3 (ACCESS POINT)
Ip Adress : 192.168.1.3
Subnet mask : 255.255.255.0
----------------------------------------------
* imeti še vedno 3 SSID WiFija (tako da sam lahko izbiram kam se povezat [1,2,3]) na tisto omrezje ki ima bolsi signal
* ohraniti delovanje IPTV preko ACCESS POINT (router 2 in 3)
* iz katerega koli računalnika ali naprave ki je povezana na SSID wifi (1,2,3) ali LAN... printat na omrežnem tiskalniku ki je trenutno povezan brezžično na Router 1 (main)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

mirkuma ::

Default Gateway : ????

Tu vpišeš IP modema ponudnika interneta (če seveda nimaš PPoE povezave in ti ne kliče /vzdržuje povezave tvoj ASUS).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

styled ::

PPoE pomeni da imas dinamicni IP?

na t2 pravijo da imam trenutno 2 dinamicne IP stevilke na voljo. lahko pa zaprosim za 1 dodatno staticno...

torej default gateway nerabim napisat nic ce sem prav razumel?

mirkuma ::

PPPoE se uporablja ponavadi na bakrenih linijah ADSL/VDSL, na optiki kablu pa navadno ne.
https://www.flashrouters.com/blog/2012/...
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

PPPoE je navadno uprabljen pri ADSL/VDSL (bakrene povezave), manj pogosto pri optiki/kablu.
https://www.flashrouters.com/blog/2012/...

Ampak če ti internet na Router-ju 1 ne deluje, potem vpiši Default Getaway IP (notranji IP tvojega domačega omrežja ne zunanjega s katerim si povezan v splet) ISP modema.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

styled ::

mirkuma je izjavil:

PPPoE je navadno uprabljen pri ADSL/VDSL (bakrene povezave), manj pogosto pri optiki/kablu.
https://www.flashrouters.com/blog/2012/...

Ampak če ti internet na Router-ju 1 ne deluje, potem vpiši Default Getaway IP (notranji IP tvojega domačega omrežja ne zunanjega s katerim si povezan v splet) ISP modema.


Optiko imam...
zdej sem se malo zmedu -.-"
Torej v router 1 (master) ki ima vklopljen DHCP nerabim napisat default gateway?

INTERNET MI DELUJE

(Internet sem spet vzpostavil doma že takoj isti večer ko mi je vse skupaj nehalo delat...
vendar "po starem"
3 lan omrežja...)

mirkuma ::

Si preveril da nima slucajno tudi ISPjev modem vkljucen DHCP? Je v bridge nacinu?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

styled ::

to pa nisem preveril in niti nevem kako?

Modem od optike ( t-2 ) je na zidu...
vem da na modemu so 4 LAN porti:
- 2 porta (1 in 2) so samo za internet
- 2 porta sta za TV (3 in 4)

Jaz uporabljam na modemu:
- port 3 za moj router 1 (master) (ker čene mi ne deluje TV v dveh prostorih)
- port 4 modema pa je uporabljen za televizije. v port 4 je priključen switch iz katerega grejo naprej kabli ethernet kabli za televizije...

Goody ::

Pokliči providerja, da ti ga daljinsko nastavijo na Bridge

styled ::

Goody je izjavil:

Pokliči providerja, da ti ga daljinsko nastavijo na Bridge


Okej dejansko kaj morem rečt ko pokličem na T2?

Goody ::

Vprašaj ali je nastavljen moden na DHCP ali Bridge, če ti odgovori DHPC prosi naj ti nastavijo na Bridge ;)

mirkuma ::

Pokliči T2 pomoč in jih vprašaj ali je na T2 modemu DHCP vključen. T2 modem se lahko konfugurira le preko spletnega vmesnika in še tu lahko samo WIFI omogočiš ali onemogočiš, zato boš rabil njih kontaktirat za ostale nastavitve. Vprašaj jih še kakšen IP ima T2 modem v tvojem notranjem omrežju (tudi to lahko vidijo) tega boš potem lahko vpisal v prvo router pod Default Getaway, če bo potrebno).
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mirkuma ::

Jaz uporabljam na modemu:
- port 4 modema pa je uporabljen za televizije. v port 4 je priključen switch iz katerega grejo naprej kabli ethernet kabli za televizije...

Glede na tole predvidevam da T2 modem ima vključen DHCP (če ti ga izključijo ne vem če bo še delalo ok, bo potrebno potem preko ASUSA it).
Koliko imaš sploh TVjev? Na portu 4 T2 modema in na ASUS routerju?

Pokliči T2 in jim razloži, kaj bi rad in kakšno imaš trenutno omrežje in ti bi morali tudi oni svetovati kako bo glede TV.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Lonsarg ::

Mislim da T-2 ne izkaplja pri njihovem modemu DHCPja. Ko sem jaz povedal da imam svoj ruter so mi avtomatsko dodelili statični IP na katerega sem se ročno preko WAN porta povezal z svojim glavnim ruterjem. Ko ti dodelijo statični IP ti pošljejo tudi vse potrebne podatke da si lahko to nastaviš. Torej na WAN connection type sem dal "Static IP" in potem vpisal podatke, kot so mi jih poslali po SMSu. Njihove "modem" ima tako še vedno svoje ločeno LAN omrežje, tako da se samo tja preswitcham, če mi kdaj se ruter moj sesuje.

Sklepam da imaš trenutno na glavnem ruterju nastavljeno na WAN = "Automatic IP"?

BTW, to zelo verjetno sploh nima veze s tvojim problemom, ker tudi če je tvoj glavni ruterj povezan na modem kot DHCP klient je še vedno lahko HDCP serer za ostale v omrežju in bi vseeno morala delovati skupna mreža, edino pri port forwardu za serverje/torrente bi imel probleme zaradi dvojnega NATa, tako da zrihtaj si statiko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

styled ::

Tukaj sem skiciral vezavo omrežja...
 Omrežje

Omrežje



Ali je potreba po statičnem IP naslovu ali ne?
Glede na to da taka vezava omrežja kot je zgoraj narisana mi deluje že več let...moti me od kar imam nou printer. Hotu bi printat iz kjer koli...

styled ::

Pa še me zanima če zamenjava anten dejansko kaj pomaga? Pri dometu/hitrosti prenosa?

po tem videu sodeč je razlika velika (3x hitrejši prenos)...

SeMiNeSanja ::

Nisem šel brati vse solate za nazaj, ker je malo tamo-vamo vse skupaj.

Slika kot je narisana izgleda načeloma ok.

Problemi so lahko zaradi kakšnih broadcast-ov, ki bi se kje ustavili (čeprav bi pričakoval, da se ne bodo), da ti potem sistem sam od sebe ne vidi tiskalnika, ki ga imaš nekje pripetega na WiFi (na sliki manjka!).

Vendar pa ti Windows omogoča, da dodaš tiskalnik tudi brez 'iskanja' in sicer, če veš njegovo IP adreso. Ker uporabljaš DHCP je to sicer neugodno, ker se ta lahko spremeni. Zato bi bilo dobro na DHCP strežniku nastaviti DHCP rezervacijo za ta tiskalnik (priporočam tudi za druge naprave, ampak ponavadi se zatakne, ker imajo poceni routerji zelo omejene tabele za rezervacije - pri meni se je zataknilo že pri 10 napravah!).

Prvo pa sploh preveri če IP promet gre do tiskalnika. Na tiskalniku (verjetno ima kakšen panel s statusom) poišči IP naslov (in MAC naslov), katerega ima. Pojdi na računalnik, ki ne vidi tiskalnika in tam poskusi pingati IP naslov of printerja. Če ping ne gre skozi....pozabi na vse, kar sem napisal.
Če ping gre skozi, naredi DHCP rezervacijo, na računalniku pa dodaj tiskalnik glede na njegov IP naslov (torej brez avtomatskega iskanja)

styled ::

 posodobljena slika

posodobljena slika



Posodobljena slika omrežja.

Od kar imam printer se še niti 1x ni "zgubu" Vedno je printalo,skeniralo brez problema.
Vedno je blo vezano tako kot je zgoraj na sliki

styled ::

danes sem se spet spravu probavat nastimat to omrezje.

ugotovu sem da router 2 mi ne dodeljuje ip naslovov...

Router 2 (Access point)
ip adress 192.168.1.2
subnet mask 255.255.255.0
default gateway 192.168.1.1

dhcp je priveto izklopljen ker je nastavljen router 2 kot AP


zakaj router 2 ne dodeljuje ipjev?
router 1 je normalno delujoc vse naprave povezane na router 1 imajo internet in vse naprave povezane na router 1 lahko printajo na tiskalnik ki je povezan na router 1...

Lonsarg ::

Testiraš ti to na golih resetiranih ruterjih ali imaš ruter 1 in 2 "onesnažena" z raznimi nastavitvami za IP TV(VLAN pa take fore), ki morda kaj pokvarijo?

Prva stvar, če hočeš karkoli ugotovit je, da iz računalnika, ki je povezan na Ruter 2(zna biti da boš moral ročno na računalniku nastavit nek IP, ki ni zaseden ter masko 255.255.255.0) pingaš IP številko od Ruter 1(192.168.1.1). Potem pingaj še direkt iz ruterja 2 (ti asusi imajo to možnost pod Network Tools).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

styled ::

Tako je goli factory reset. router 1 se je normalno vzpostavu


mi je napisalo 5 packets transsmited, 0 packets recived... 100% packet loss

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styled ()

Lonsarg ::

Zamenjaj Ruter 2 z nekim preprostim switchem. Če s switchem dela, potem bo treba z poskušanjem raznorazne nastavitve na ruter2 spreminjat, da se ugotovi kaj ga moti(cilj ga je nastavit da dela kot preprosti switch z dodatkom WiFija). Če niti s switchem ne dela se bo treba pa z ruter 1 poigrati, oziroma je to nekaj čudnega potem.

Najverjetneje je neka banalnost, ki si jo ti spregledal, nek stručko pa jo bi opazil v eni minutki, ko bi vse nastavitve pregledal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

styled ::

nimam nobenega switcha da bi to lahko probal.

tudi jaz mislim da je kasna banalnost za spremenit al dopolnit.

Lonsarg ::

Sva malo bolj podrobno preko skypa ugotavljala in sva ugotovila da je vzrok za težave kaj drugega kot IPTV. Ruter 1 ima namreč nastavljena porta, ki greta naprej v ruter 2 in 3 kot IPTV STB porta, kar pomeni da ta dva ruterja dobita LAN od T-2 modema namesto LAN od ruter1. Če se to izklopi pa TV na dela na teh dveh ruterjih.

Rešitev sicer v teoriji obstaja, ruter1 bi bilo treba z ročnimi modifikacijami iptables pripraviti do tega da prako portov naprej pošlje IPTV + "svoj LAN" namesto IPTV + "T-2 LAN", kar je zelo hekerska rešitev in pojma nimam kako bi se tega sploh lotil.

Tako sva ugotovila da bo najbrž najbolj enostavna rešitev narediti ločeno mrežo za TVje (tako kot je že sedaj ta TV1,2,3) še za TV4 in TV5. Ker pa styled tega brez vrtanja po stenah ne more narediti sem predlagal da reši z tremipowerline adapterji .

Če ima kdo bolšo rešitev na dan z njo:)

styled ::

Hvala Azgard za vso pomoč in podporo :D

- Stvar je točno takšna kot je Azgard napisal..

Naročil sem 3 powerline adapterje in bom poročal ko bom spet vse vzpostavil :)

zaenkrat hvala vsem za nasvete

fakmarjana ::

Dovolil si bom sposoditi temo. Prosim za pomoč in sicer imam težavo kako spraviti TV signal v drugo sobo. Internet v drugi sobi že imam in sicer povezano imamo takole:

1. soba: Modem ----> PLC (tukaj mi internet in televizija delujeta brezhibno)
2. soba PLC -----> Router ASUS RT-N66U v tej sobi mi deluje samo internet. SIOL BOX imam priklopljen preko lan kabla na ruter. Box povezavo zazna vendar ne predvaja slike in zvoka.

Mi lahko kdo pomaga kake nastavitve na routerju uporabiti, da še dobim sliko in zvok ? Router je nastavljen da avtomatično pridobiva IP.

Najlepša hvala za vse odgovore.

Lonsarg ::

Ugibam da bi moralo delati z enakimi nastavitvami, kot je styled-u, torej greš pod LAN/IPTV.

Tam ostalo pustiš na defultu, edino kar spremeniš je "Choose IPTV STB Port". Na te porte priklopi TV na ostale pa naprave, ki rabijo internet.

fakmarjana ::

Nimam možnosti styled-u.

fakmarjana ::

Naredil sem mnual in pod iptv vpisal 3999. Zaj sliko in zvok imam vendar nima interneta ker za internet ne vem kaj naj vpišem kaka ideja?

Lonsarg ::

Sploh te ne razumem kaj si nastavil.
Kakšen "mnual" in o kakšnem portu to govoriš.

Preko nastavitev si izbral kateri porti od ruterja bodo za TV in kateri za internet, če to ne dela nimam pojma, sam ne uporabljam tega.

styled ::

fakmarjana je izjavil:

Naredil sem mnual in pod iptv vpisal 3999. Zaj sliko in zvok imam vendar nima interneta ker za internet ne vem kaj naj vpišem kaka ideja?


Naredi tako :
V nastavitvah ruterja pejdi pod LAN--->IPTV
* Select ISP Profile : NONE
* Choose IPTV STB Port : LAN3 & LAN4

Povezat pa moreš kabel kateri ti gre iz modema v router v port 3
in kabel ki ti gre iz ruterja na siol box more bit v portu 4 na ruterju

Modem Port X ---- ASUS ruter LAN3----ASUS ruter LAN4---Siol box

Mora delovati :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako povezat dva routerja?

Oddelek: Omrežja in internet
74371 (4148) Piqui
»

2 routerja, težava s QoS

Oddelek: Pomoč in nasveti
81375 (1196) Vaseer
»

Domače omrežje - linija in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
354290 (3769) amigo_no1
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313606 (3080) NeMeTko
»

Povezava med dvema routerjema in wireless

Oddelek: Omrežja in internet
273185 (2893) ali3n

Več podobnih tem