» »

Plačine kartice za plačevanje preko spleta

Plačine kartice za plačevanje preko spleta

Kron ::

Sem pred odločitvijo za pridobitev plačilne katice.

Imam na izbiro:

- Visa/Electron
- Visa
- Mastercard

Sicer sem na hitro pregledal razlike, vendar bi rad slišal od uporabnikov katere so bolj primerne za kupovanje preko spleta (npr. Amazon itd). Paypal zaenkrat odpade (vsaj Amazon nima podpore).

Najrajši bi imel brez odloženega plačila (ni obračuna na koncu meseca), boljše, da se "trga" sproti za vsak znesek (ter brez minus limita).
=**=C64=**=
  • spremenil: Kron ()

jan01 ::

+1 za visa electron debetna pri npr abanki si urediš in imaš ta račun samo za po internetu-sproti nakazuješ iz drugih računov/bank, pa ti noben ne more ukrasti veliko...

Kron ::

Super, hvala,

kot bi mi bral misli kako hočem imet urejeno.

Še mogoče informacijo o "mesečnih" stroških kartice.
Je za študente brezplačna?
=**=C64=**=

Adrijan0 ::

Lahko ti povem za mastercard in viso. Strošek je cca. 15EUR letno za navadno. Za debetno pa pogelj na uradni strani abanke.

vorantz ::

Visa Electron nima nobenih stroškov sama po sebi. Vsaj banka Koper ne.

Adrijan0 ::

Ja, sem pogledal na stran abanke in stroškou ni. klik - spodaj imaš stroške

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

jan01 ::

Debetna visa elekton je brez stroškov. ODprtje računa je par evrov. Stošek abaneta je mislim da 0,42(oz nekaj zelo podobno) na mesec. Uredi si certifikat brezplačni sigenca(ce ga seveda še nimaš) in ga lahko uporabiš tudi pri tem(tam na abanki povej, da boš s sigenco, drugače zelo radi prodajo še postarco certifikat(15EUR), brez omembe brezplačne državne sigence...

Kron ::

Hvala za hiter info.

Nekako sem gledal še pri nlb, pa nisem našel debetne vise electron, jo sploh imajo?

Glede abanke, torej če prav razumem, odprem študentski (osebni račun Aleš) z brezplačnim vodenjem, hkrati pa lahko dobim na tem računu še viso electron brez stroškov vodenja?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

jan01 ::

Ta ali pa gotovinski osebni račun...

Kron ::

Nekaj me še zanima:

V čem je razlika med activo/viso-electron (banka koper in celje) in viso-electron (abanka)?
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

bluefish ::

Nekako sem gledal še pri nlb, pa nisem našel debetne vise electron, jo sploh imajo?
Žal ne. Na voljo je le Mastercard, strošek okoli 65EUR letno.

Glede abanke, torej če prav razumem, odprem študentski (osebni račun Aleš) z brezplačnim vodenjem, hkrati pa lahko dobim na tem računu še viso electron brez stroškov vodenja?
Dobiš pravzaprav dve kartici - navadno in Viso.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Adrijan0 ::

blueFish, 65EUR letno ne stane niti zlata kartica (odvisno od posamezne banke). Slabo si informiran. Strošek pri nlb je cca 16,5EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

bluefish ::

am, pa res. Mea culpa.

Daniel ::

Kartice iz skupine Activa (tudi Activa Visa Electron, ki ni od Abanke) delujejo preko plačilnega sistema Activa www.activa.si Abankina Visa Electron (ki ni v skupini Activa) pa deluje preko sistema Bankart www.bankart.si Več o razlikah pa si preberi na spletnih straneh sistemov. Activa npr. omogoča plačevanje z Securecode procesom, kjer transakcijo potrdiš na varnih straneh sistema Activa in ne direktno pri prodajalcu.

Poldi112 ::

Avtorizacija pri trgovcu velja za vse kartice in v praksi samo za slovenske trgovce. S tem da če si na aktivi te navadno trgovina forsira še v nakup generatorja kode, tako da pri avtorizaciji sploh ne vneseš kartice, ampak kodo, ki ti jo generira generator.

Paypal je zmaga in ne izključuje kartic - je bolj nadgradnja.Vzameš recimo Mastercard, jo regirstriraš na paypal, če trgovec podpira paypal nakažeš preko njega, sicer klasično.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

El Barto ::

Razlika med Abanko in banko Koper je v mesečnih stroških, ki ti jih zaračunavajo pri banki Koper, pri Abanki pa ne (oboje za gotovinski račun).
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

ender ::

Če nisi študent, ti oboji zaračunavajo vodenje računa, se mi pa zdi, da je Abanka cenejša.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

El Barto ::

Zanimivo, nisem študent ampak zaposlen, pa mi Abanka nič ne zaračunava.
"You cannot be a true petrolhead until you've owned an Alfa - until you've
experienced that rollercoaster of pain, disappointment, and agony for that
brief moment when everything works and you're on a nice road". Jeremy Clarkson

ender ::

Čudno. Preden sem šel stran od Abanke (ker so uvedli virtualno tipkovnico za Abanet), sem plačeval 1,71EUR na mesec za vodenje računa (na Banki Koper je bilo potem najprej nekaj podobnega, nakar so to povišali, in sem šel na Sparkasse).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

jan01 ::

@ender
Polno dezinformacij?!

-pri abanki za gotovinski račun ni nobenih stroškov vodenja
-kaj je problem virtualne tipkovnice pri abanetu? Saj je le opcijska možnost vnosa gesla.

Adrijan0 ::

Nevem, zakaj ugotavljate kako je, če na uradni strani bank vse piše. En link sem že prilepil in lepo piše da stroškou ni.

ender ::

jan01: ko sem šel stran, si moral za transakcije nad določenim zneskom uporabljat dodatno geslo, ki ga ni bilo mogoče vnesti preko tipkovnice (oz. ni bilo mogoče, dokler nisem spisal skripte). Ampak, banki, ki uvaja take kvazi varnosnte ukrepe jaz pač ne morem zaupat.

Kar pa se tiče vodenja računa, tole je iz mojega izpiska, ki sem ga shranil na abanetu preden sem zaprl račun:

30.11.2008 Abanet nadomestilo za uporabo 0,42 EUR ABANKA VIPA D.D. XXXXXX XXXXXX
30.11.2008 VODENJE RAČUNA (POPUST ABANET) 1,71 EUR ABANKA VIPA D.D. XXXXXX XXXXXX
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Bethrezen ::

sam dijak in imam račun odprt pri NLB. Rad bi imel Viso Electron za ebay n stuff. Moram odpreti račun še pri Abanki? :|
www.urbanterror.net

thramos ::

Ja.

genesiss ::

Iščem nekoga, ki ima mastercard. Rabil bi za nakup ene vstopnice preko www.ulaznice.com.hr (The Australian Pink Floyd Show) kjer lahko plačaš samo z mastercardom. Seveda prej nakažem denar na bančni račun. Cena je pa 280 Croatian kune = 38.2734808 EUR.

Res bi bil zelo hvaležen, hvala!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330113249 (32099) Vetrpiha
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333108829 (35876) PINki
»

visa electron

Oddelek: Pomoč in nasveti
278678 (8130) mihec87
»

Visa Electron

Oddelek: Loža
3914802 (12791) OmegaBlue
»

Kreditna kartica - kje, kaj in koliko stane? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8717949 (14434) Picero

Več podobnih tem