» »

EliteBook 8530p pregrevanje

EliteBook 8530p pregrevanje

jlpktnst ::

Äe ima kdo podobne probleme naj se prosim javi.

Sicer pa najprej shema hlajenja:
- oz | je fizični link

ventilator piha na rebra

rebra - heatpipe - cpu - mch - gpu (heatpipe povezuje vse elemente)

Moja teorija je trenutno, bodisi da hladilni sistem ni zadovoljiv (definitivno je bolj slab), bodisi da se je nabral nek film praha čez rebra in to slabša termalne lastnosti. Piha namreč ven mlačen zrak, tudi kadar je heatpipe zelo vroč. Prah je sicer očiščen, nisem pa bezal med rebra.

Program, ki sem ga uporabil je bil RealTemp, kaže cpu speed, core temp, load.

Še pri obremenitvah okrog 50% gre lahko temperatura preko 80. Pri polni obremenitvi je stanje t.i. thermal shutdown (pri temp. 90-100, cpu speed iz 2533 na 1600) doseženo praktično takoj. Zunanje hlajenje ne pomaga kaj prida.

Alternativne rešitve iščem in težim okrog, ker sem bil na servisu že x-krat in je nadležno. Pa tudi ker sem težko par dni brez pcja.

p.s. še dodaten problem pri rebrih je, da je edini način kako jih dobim ven tako da odprem komplet PC. To pa niti ni preprosto (veliko dela), niti si ne upam najbolj dokler še imam garancijo. Zdi se pa najbolj logična ta teorija, da je prenos toplote iz hladilnih reber v zrak zelo slab.

zlobcek ::

Bi moral pogledat pri svojem, vendar takih problemov trenutno (še?) nimam. Proc je c2d 9400 in ati 3650 al nekaj u tem smislu... Resda se mi greje pod obremenitvijo a tudi piha vroč zrak ven, tako da je stvar logična...

Če se ti procesor greje, rebra so pa hladna, potem je skoraj sigurno slabo namazan sistem, ker to pa ni preveč logično. Na primer preveč/premalo termalne paste - kakor berem sem in tja precej pogost pojav... Če ti na servisu ne zrihtajo, si obsojen na lastno čaranje. Ali pa jim jasno povej da sumiš debila za assembly line in njegovo podmazovanje. Posebej pod garancijo je lastni podvig malo slabša ideja, ker tele elitebooki niso ravno drobiž, da ga razdreš do reber je pa res ena mala znanost.

Dam glas torej na slabo oz. neprimerno namazana hladilna rebra na stikih grelnih teles.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454412 (3680) solatko
»

Ali je ta temeperatura normalna ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
578238 (7057) Pro_moted
»

pregrevanje hp prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7019441 (18510) Havq
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417973 (15096) Wofk
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412381 (1571) guest #44

Več podobnih tem