» »

pregrevanje hp prenosnika

pregrevanje hp prenosnika

1
2
»

DragonHeart ::

vsak prenosnik...ampak res vsak hladi čisto ok ko pride iz tovarne. In vsak prenosnik hladi ok tudi kasneje, če se ga primerno čisti.

vse kar sem jaz trdil je to, da če dodaš zunanji hladilnik, je ohišje prenosnika neprimerno boljše na otip, saj je prijetno hladno. Zaradi hladilnika tudi temperature padejo ampak to ni bistveno. Bmk koliko stopinj ima procesor prenosnika...meni je bolj važno da je plastika prenosnika hladna in se ne segreva ter ohlaja nonstop saj to uniči material. Dokler pa procesor prenosnika v idle dela na cirka 50 stopinjah, pa je hlajenje povsem ok.

Zgodovina sprememb…

bond007 ::

Še enkrat ... ne si delat stroškov pa neke zunanje hladilnike pa te dodaatne šare kupovat, če lahko tem "starim" prenosnikom samo zmanjšaš voltažo procesorju in se zadeva tam pol manj greje, baterija dlje zdrži pa še nič te ne stane...ČE pa še malo spihaš s kompresorjem ali posesaš s sesalcem, namažeš kvalitetno pasto pa je to to. Meni 3 leta star dvojedrni hp idla na 34-38 stopinj (sicer pa se vent se prižge pri 45 in piha tam 10-20s, da spravi temp na 38), še nikoli spucan - se mi niti ne da, edino voltaža znižana iz 1.15 na 0.9V. Pa laufa 24/7..

mihec87 ::

SLO_Matej je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ta komp ne more bit prav dost star, počak da se zasvinja pa boš pol povedal kako super deluje.

Ta res ni hudo star. Moj pa je star nekje 2 leti in pol, pa se še vseeno nikoli ni pregreval. ;)

Je pač treba znati narediti hlajenje, da se le-to takoj ne zapaca in deluje odlično tudi dlje časa.


Si ti sploh prebral kaj je fora icy cool sistema-samo to da je zgornja ploskev(kjer imaš roke) hladna..kar pa ne pomeni da se ti proc ne more kuhat...

Reber in ventilatorja ne moreš tako naredit da se ti nikoli ne zapaca(ja lahko rešiš z filtrom,nisem pa še tega videl na prenosnem računalniku)

Gdaj se zapaca je pa kot sem že rekel odvisno od okolja ter skrbi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

DragonHeart ::

bond007 je izjavil:

Še enkrat ... ne si delat stroškov pa neke zunanje hladilnike pa te dodaatne šare kupovat, če lahko tem "starim" prenosnikom samo zmanjšaš voltažo procesorju in se zadeva tam pol manj greje, baterija dlje zdrži pa še nič te ne stane...ČE pa še malo spihaš s kompresorjem ali posesaš s sesalcem, namažeš kvalitetno pasto pa je to to. Meni 3 leta star dvojedrni hp idla na 34-38 stopinj (sicer pa se vent se prižge pri 45 in piha tam 10-20s, da spravi temp na 38), še nikoli spucan - se mi niti ne da, edino voltaža znižana iz 1.15 na 0.9V. Pa laufa 24/7..



jaz recimo v rmclock ne morem znižati voltaže procesorja na prenosniku. Enostavno ne gre saj novejših procesorjev nekako ne zazna pravilno (nekaterim se vseeno potem da znižat voltažo, drugim pa pač ne). Prenosnik ni dobil nobenega programa, s katerim bi se to dalo početi. mi svetuješ s katerim programom bi se dalo znižati voltažo? Rmclock je bil nazadnje updatan 4 leta nazaj. Škoda da ga ne updatajo več in novejših procesorjev ne podpira pravilno. V čem je problem? tisti advanced settings zavihek se mi niti ne pokaže:D

Zgodovina sprememb…

SLO_Matej ::

DragonHeart je izjavil:

vse kar sem jaz trdil je to, da če dodaš zunanji hladilnik, je ohišje prenosnika neprimerno boljše na otip, saj je prijetno hladno. Zaradi hladilnika tudi temperature padejo ampak to ni bistveno. Bmk koliko stopinj ima procesor prenosnika...meni je bolj važno da je plastika prenosnika hladna in se ne segreva ter ohlaja nonstop saj to uniči material. Dokler pa procesor prenosnika v idle dela na cirka 50 stopinjah, pa je hlajenje povsem ok.

Ja, sej ravno to ti omogoča Asusov IceCool Technology.

mihec87 je izjavil:

SLO_Matej je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Ta komp ne more bit prav dost star, počak da se zasvinja pa boš pol povedal kako super deluje.

Ta res ni hudo star. Moj pa je star nekje 2 leti in pol, pa se še vseeno nikoli ni pregreval. ;)

Je pač treba znati narediti hlajenje, da se le-to takoj ne zapaca in deluje odlično tudi dlje časa.


Si ti sploh prebral kaj je fora icy cool sistema-samo to da je zgornja ploskev(kjer imaš roke) hladna..kar pa ne pomeni da se ti proc ne more kuhat...

No, pa si le pogruntal čemu je to namenjeno. Da je prenosnik, kjer se rokuješ z njim vedno hladen. To pa so dosegli s tem, da so smiselno postavili komponente, da se te najboljše hladijo, tiste, ki so bolj vroče, pa so pomaknjene čimbolj k režam za hlajenje in stran od dela, kjer se ti dotikaš prenosnika.

pi pawr ::

Haha, SLO Matej, daj, da še malo VAIO pohvalim...Star dve leti, vključen 50% časa, velikokrat obremenjen do konca (i5, HD5650)...pa ni niti sledu o pregrevanju:) Ven piha zelo vroč zrak

mihec87 ::

No shit sherlock..ostali dajo pa grafični čip in procesor pod touchpad čim dlje od hladilnih rež al kaj..Si že videl kak prenosnik v notranjosti..?

Se še jst 6let star dell 1520 se ob 100% obremenitvi ne pregreva...Preživel prižgan 2uri v potovalki med cotami res da samo idle..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

bond007 ::

@DragonHeart: za te novejše I procesorje kolikor vem ne obstaja noben program, avtorju teme pa bi delal rmclock...

SLO_Matej ::

pi pawr je izjavil:

Haha, SLO Matej, daj, da še malo VAIO pohvalim...Star dve leti, vključen 50% časa, velikokrat obremenjen do konca (i5, HD5650)...pa ni niti sledu o pregrevanju:) Ven piha zelo vroč zrak

No, me veseli za Vaiota, da tudi deluje ok. Je pa treba ločiti učinkovito odvajanje toplote od pregrevanja prenosnika (takrat, ko je tudi celotno ohišje precej vroče).

blackbfm ::

Ja po tvoje se samo asus ne pregreva ker ima očitno neke vesoljske materiale in postavitev komponent:))

Havq ::

da ne odperam nove teme,bom kar tukaj vprašal.

Kaj mislite so temperature vredu,sem pa probla s programom prime95 na namiznem računalniku.

če sem kaj premal povedal se pa opravičujem.

Bom pa še probal na prenosniku in poročal sliko.
hvala za odgovore

 test temperatur

test temperatur

(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DragonHeart ::

temperature so odlične.

SLO_Matej ::

blackbfm je izjavil:

Ja po tvoje se samo asus ne pregreva ker ima očitno neke vesoljske materiale in postavitev komponent:))

Tega pa nisem nikoli trdil.

solatko ::

Pri čisto novih računalnikih je velikanska razlika pri segrevanju ohišja. HP imajo praviloma precej vroč spodnji levi del in sredino tipkovnice - novi, ugotovljeno pri instalacijah sistemov.
Toshiba in Lenovo praviloma pihata zelo vroč zrak, kar je seveda prav, na otip sta malo toplejša na levi strani, nad tipkovnico, tam, kjer rok praktično nikoli ne držimo, Asusi so praviloma po celotni površini enako hladni, piha pa ven precej vroč zrak, ventilator pa je izredno tih, tudi pod full obremenitvijo, dočim se pri Toshibah in Lenovo zvok malenkost poveča.
Pri HP-jih je skoraj obvezna uporaba dodatnega hladilnika - podloge, sploh pri tistih z AMD procesorji, pa ni dosti bolje pri Intelovih.
Imajo pač zgrešeno zasnovo, saj še nisem imel HP-ja v rokah, pri katerem nebi bil levi spodnji del vroč, ravno tam, kjer po navadi počiva leva dlan - izredno neugodno in moteče. Se pa pri HP-ju ne sekirajo kaj dosti, ker je narod še vedno prepričan v kvaliteto (ki je na poraznem nivoju) in zato kupujejo HP-je, kljub očitnim pomanjkljivostim.
Asus je z modeli zadnjih dveh let, dejansko prevzel primat, v kvaliteti prenosnikov. Tudi Acerjevi - Packard bell-i so odlični, sledijo pa Lenovo in Tošiba, pri Sony-u pa je odvisno od modela, ravno tako pa nimajo problemov z vročim ohišjem.

Tisti, ki ste prepričani, da je za vse to gretje, kriv prah, se motite. Tudi značilna dekca, med rebri in ventilatorjem, se praviloma dela samo pri HP-jih, saj jih pri drugih še nisem opazil. So prašni, vendar se rebra ne zabašejo, do nepropustnosti. Izgleda, da HP tudi pri požiranju prahu iz okolice, ne najde pametne rešitve.

Moja 5 let stara Toshiba A300, še ni bila razkopana, mora delovati tako zunaj, v prahu, na različnih podlagah, 6-8h/dan, ne kaže znakov kakšne notranje onesnaženosti. Ravno zadnjič sem menjal DVD enoto, z drugim HDD-jem, pa je v notranjosti čisto brez prahu. Temperature nikoli ne presežejo 60 stopinj C.
Prejšnji HP nx6110 mi je v zimskih dneh služil za dodatno ogrevanje dlani, saj je bilo na posameznih delih ohišja blizu 60, od začetka, pa do bridkega konca - odpoved MB. V dobrih dveh letih in pol (kolikor je zdržal mučenje), je bil najmanj 3x odstranjen prah iz njega, zmeraj tudi značilna dekica ob režah hladilnika.

Naslednji bo Asus ali Lenovo.
Delo krepa človeka

mat xxl ::

Ne da se mi brati, če bi napisal model, bi ti poiskal servisna navodila za odpravo napake.

Sicer pa načeloma spodaj odviješ 2 vijaka pri enih 3 je narisana tipkovnica zraven vijaka, potem pa na gornji strani testature vidiš v presledkih med tipkami 4 do 5 zatičev in jih potisneš z prsti stran od zaslona in na tistem mestu previdno z kako kreditno kartico dvigneš tipkovnico.... potem boš pa malo šokiran... no potem pa le spihaj ... iz izkušenj lastnih ti povem, da samo na kompresor spihaš cca 50% svinarije (govorimo o zelo zapacanih in redno ne čiščenih laptopih) s tem gre še ene 30-40 % ven, včasih se še vent. razdre.... za res piko na I pa se menja termalna pasta na procesorju, kar ti pa kot neveščemu uporabniku toplo odsvetujem, tole z testaturo pa ni nič zapletenega .........

SLO_Matej ::

solatko je izjavil:

Pri čisto novih računalnikih je velikanska razlika pri segrevanju ohišja. HP imajo praviloma precej vroč spodnji levi del in sredino tipkovnice - novi, ugotovljeno pri instalacijah sistemov.
Toshiba in Lenovo praviloma pihata zelo vroč zrak, kar je seveda prav, na otip sta malo toplejša na levi strani, nad tipkovnico, tam, kjer rok praktično nikoli ne držimo, Asusi so praviloma po celotni površini enako hladni, piha pa ven precej vroč zrak, ventilator pa je izredno tih, tudi pod full obremenitvijo, dočim se pri Toshibah in Lenovo zvok malenkost poveča.
Pri HP-jih je skoraj obvezna uporaba dodatnega hladilnika - podloge, sploh pri tistih z AMD procesorji, pa ni dosti bolje pri Intelovih.
Imajo pač zgrešeno zasnovo, saj še nisem imel HP-ja v rokah, pri katerem nebi bil levi spodnji del vroč, ravno tam, kjer po navadi počiva leva dlan - izredno neugodno in moteče. Se pa pri HP-ju ne sekirajo kaj dosti, ker je narod še vedno prepričan v kvaliteto (ki je na poraznem nivoju) in zato kupujejo HP-je, kljub očitnim pomanjkljivostim.
Asus je z modeli zadnjih dveh let, dejansko prevzel primat, v kvaliteti prenosnikov. Tudi Acerjevi - Packard bell-i so odlični, sledijo pa Lenovo in Tošiba, pri Sony-u pa je odvisno od modela, ravno tako pa nimajo problemov z vročim ohišjem.

Tisti, ki ste prepričani, da je za vse to gretje, kriv prah, se motite. Tudi značilna dekca, med rebri in ventilatorjem, se praviloma dela samo pri HP-jih, saj jih pri drugih še nisem opazil. So prašni, vendar se rebra ne zabašejo, do nepropustnosti. Izgleda, da HP tudi pri požiranju prahu iz okolice, ne najde pametne rešitve.

Moja 5 let stara Toshiba A300, še ni bila razkopana, mora delovati tako zunaj, v prahu, na različnih podlagah, 6-8h/dan, ne kaže znakov kakšne notranje onesnaženosti. Ravno zadnjič sem menjal DVD enoto, z drugim HDD-jem, pa je v notranjosti čisto brez prahu. Temperature nikoli ne presežejo 60 stopinj C.
Prejšnji HP nx6110 mi je v zimskih dneh služil za dodatno ogrevanje dlani, saj je bilo na posameznih delih ohišja blizu 60, od začetka, pa do bridkega konca - odpoved MB. V dobrih dveh letih in pol (kolikor je zdržal mučenje), je bil najmanj 3x odstranjen prah iz njega, zmeraj tudi značilna dekica ob režah hladilnika.

Naslednji bo Asus ali Lenovo.

Točno to in potem me eni pametnjakoviči zasmehujejo, da je pri vseh isto in da imajo vsi isto zasnovo. Se strinjam z zgoraj napisanim 100%. In še - odlična izbira za prihodnji prenosnik. ;)

Zgodovina sprememb…

solatko ::

mat xxl - Za HP in Lenovo nikoli ni bil problem razdiranje prenosnika, ker je service manual na voljo za dolpoteg v pdf obliki za vse modele prenosnikov, za nekatere firme pa je velik problem dobit navodila, sicer jih je precej v filmski izvedbi na you tube, vendar ne za vse. Je pa dejansko (iz prakse) problem prahu in svinjarije, samo pri HP-jevih prenosnikih, pri nobeni drugi znamki ni zaprašenost notranjosti, tak problem.

Največja težava pri HP prenosnikih pa je ta, da ti v primiru kompletnega čiščenja, gre v franže garancija, brez da ga popolnoma razstaviš, pa je čiščenje brez pomena, ker do mest, kjer se prah kopiči, brez razdiranja ne prideš. Samo odmik tipkovnice in izpihanje, povzroči to, da se na najbolj toplih mestih (levo spodaj), še bolj greje.
Na pooblaščenih servisih, pa generalnega čiščenja, večinoma ne naredijo, če prav ga znajo dobro zaračunat.
Delo krepa človeka

mihec87 ::

matej HP niso vsi...Sem pa tudi sam kar malo razočaran ob pogledu na hp-ja pri kakem znancu ipd..Hell se mi zdi da ga acer prehiteva, asus je pa tako zmlel ta dva v zadnjem času..

Solatko potem imajo nekateri odprt hladilni sistem ali kako?

Ko sem razdiral inspirona je hladilni sistem zaprt oz ograjen z svojim ohišjem in tako ločen od notranjosti(zrak vleče spodaj ter na strani izpihuje ven) tako da prah niti ne more priti v notranjost-ravno tako z demontažo tipkovnice ne narediš nič..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Jan3 ::

evo stestiral moje temperature na DV7. med igranjem dosegle do 80 C od procesorja do graficne. lahko bi se vec ker ventilator ni pihal na 100%. imam stojalo in se en ventilator. takoj ko sem nehal pa so se v sekundah spravle nazaj na 50 c ki je obicajna temperatura ko komp stoji (vklopljena ati ne intel graficna).

solatko ::

Tudi meni ni jasno, da pri odprtih HP-jih izgleda kot pri kakšnem desktopu, ki ni bil odprt in spucan nekaj let. Praktično se iz vsakega dela, ki ga odstraniš, pokadi, gor pa naliman mm prahu, pri drugih je večinoma samo malenkostna obloga po nekaj letih delovanja - nisem pa študiral, v čem je vzrok za zaprašenost HP-jev ali drugih prenosnikov.
Večina drugih firm, HP prehiteva po levi in desni.
Delo krepa človeka

Havq ::

Kot sem že rekel,da bom dal od prenosnika,ta je Asus N71JV-TY013,do zdaj še ni bil odprt in spihan,pa bo
kmalu 2 leti od nakupa.

so temperature dobre pri 2 min delovanju programa prime95?

 test

test




lp
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregrevanje laptopa

Oddelek: Pomoč in nasveti
404561 (3330) solatko
»

Prenosnik dela počasi

Oddelek: Pomoč in nasveti
454414 (3682) solatko
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912801 (11331) imagodei
»

Pregrevanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
386947 (5949) MasterTade
»

HP Pregrevanje (Pomoč)

Oddelek: Pomoč in nasveti
151198 (1005) adict123

Več podobnih tem